LOV 21 - fandove a znalci, podelte se zkusenostmi pls.

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pazuzu
Příspěvky: 5
Registrován: 29 led 2013 14:34

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od pazuzu » 28 říj 2019 10:17

shadowmage píše:
26 říj 2019 08:26
No taky jsem to loni udělal, přesnost nové byla o něco horší než dřív, ale když se zaběhla tak si to sedlo. V balení jsou dva propichovače stejného typu, tedy 8g a nebo 12g bombičky. Vzal jsem na ty české, kdybych chtěl kupovat ty drahé, mohu si vybrat z mnohem více pistolí, dražších i levnějších, přesnějších, silnějších, se zásobníkem...
Nakonec stejně plním z kyvety přes nástavec, co vyráběl Drulov. Protože ty osmigramové jsou opravdu nehoráznej rezavej shit. A jelikož nové výrobky na 8 gramů výměnné bombičky se prakticky nedělají, těžko je někdo začne dělat v nerezu, navíc se málo kupují, dlouho leží a tak jsou vevnitř více zrezlé než dříve (ale to je můj subjektivní dojem)
Dekuju, to mě právě sejří že tam nedávají už automaticky propichovače ruzneho typu, a nebo 2 na 12g, co to je za vymysl v dnešní době dostat dva na starý 8g bombičky, fakt nechápu. Jinak měl se kdysi made in czechoslovakia a ta střílela super. Nevím co mě to v popadlo ale strašně se těším až si zastřílím:)


VlaKal
Příspěvky: 43
Registrován: 22 dub 2014 16:18

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od VlaKal » 28 říj 2019 19:47

LOV 21 byla moje první sifonovka v r.1989. Koupil jsem ji tenkrát v koženkovém kufříku, kde byla forma z PVC a tam byly prolisované úložné přihrádky pro pistoli, kulatou krabičku pro diabolky Kovohutě Příbram :D a pro dva propichovače na sifonové bombičky. Pamatuji, jak rodiče neustále hledali naplněné bombičky na sodovku, když přišla návštěva, protože jsem je všechny vypotřeboval na LOVku. Dneska jí mám také (novou), ale už jen z nostalgie. Mnohem lepší volbou je vzduchová pistole SPA Artemis CP-1M za podobnou cenu a verze se zásobníčkem CP-9M nemá chybu i když je dražší. Mám ji také, je velmi přesná, lépe se drží, lépe vypadá a je s ní větší legrace, výkonově jsou totiž srovnatelné, nebo-li nejsou ošizené, co se týká výkonu. :D
supercub66
Příspěvky: 101
Registrován: 06 led 2015 12:06
Bydliště: Nové Zámky SR

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od supercub66 » 05 led 2020 17:59

Zdravím všetkých neviete mi náhodou uviesť kde by som na Slovensku vedel kúpiť sadu tesnení na LOV 21 ?
Alebo rozmery tesnení?
TOZ 35 22 l.r
ZKM 456, 22 lr
Weihrauch HW 80
Diana 340 N tec .177
Ruger American 8301 22 lr
Clatronic1
Příspěvky: 10
Registrován: 27 črc 2019 13:19

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od Clatronic1 » 29 dub 2020 14:14

Zdravím může mi prosím někdo poradit zda se dají někde sehnat ty křidélka kterýma se natahuje bicí pružina??? Dnes sem zjistil ze jsou v půlce zlounene 😞 a může mě prosím někdo poradit na co si mám dát pozor při rozebrání?? Zdá tam na mě nebude čekat nějaká plastická a vše na mě vystřelí dekuji
MaTez
Příspěvky: 2
Registrován: 14 bře 2021 22:52

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od MaTez » 14 bře 2021 22:57

Dobrý den, mám LOVku a potřebovala by rozebrat, vyčistit a taky mi v ní chybí ta kulička s pružinkou. Zároveň bych ji potřeboval celou zkontrolovat a zprovoznit. Našla by se tu, prosím dobrá duše z Brna či okolí? Samozřejmě to nechci zadarmo:-)
VlaKal
Příspěvky: 43
Registrován: 22 dub 2014 16:18

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od VlaKal » 15 bře 2021 19:02

Ahoj MaTez.
Celková kontrola, čištění, nové těsnění, chybí kulička s pružinkou, tak to zabere spoustu času. Kolik myslíš, že bere servisní technik za hodinu práce bez započtení náhradních dílů ? Pokud to nechceš zadarmo, kolik jsi ochoten zaplatit ? Buď se to pokus opravit sám, protože je to celkem primitivní mechanismus starý minimálně 35 let, nebo to hoď do popelnice a kup si třeba SPA Artemis CP-9M (vyjde to levněji, než-li nějaký servis). :roll:
lesnik
Příspěvky: 1
Registrován: 23 bře 2021 06:40

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od lesnik » 23 bře 2021 07:39

Zdravím všechny majitele a znalce nostalgie LOV21!
Mám model koupený v roce 1991. Po dlouhé pauze jsem oprášil a zjistil zřejmě již špatné těsnění - únik plynu. Koupil jsem sadu těsnění z webu url http://www.lovecke-zbrane.eu/nahradni-d ... hradni-dil /url. Bohužel bílý silikonový (?) díl je jiný než originál, větší vnitřní i větší průměr, navíc vložený vnitřní kovový kroužek. Mám dvě otázky:
1. je možné že vznikl pozměněný model pistole, ke kterému patří jiný rozměr těsnění než původní? A pokud ano, napadá někoho jak pořešit? (Krom toho, že bych ji mohl zahodit a koupit lepší ;) )
2. Jako blb jsem zapomněl pořadí dílů s těsněním - viz obrázek. Může někdo poradit, jestli takto vkládám správně - viz foto...

url https://www.dropbox.com/s/i41qcl2i5zvyj ... g?dl=0/url
https://www.dropbox.com/s/hqjrl158curwv ... 1.jpg?dl=0

Díky moc za případnou radu!
Lesnik
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od koi41 » 23 bře 2021 18:40

Já jsem tuto pistolku koupil asi jako jeden z prvních, když byla vržena na trh. (Bože, kde jsou ty léta.) Mohlo to být tak kolem r. 85. Chtěl jí kámoš z Hamburku. Moc si z toho nepamatuji. Jenom to, že zamrzalo těsnění po pár ranách rychleji za sebou. Proto u každé pistole bylo toto těsnění dodáváno hned jako náhradní. Na tu bobu vypadala celkem hezky. Ale pokud si pamatuji, byl to takový flusbrok a nezanechala ve mne nějaké hlubší vzpomínky.
VlaKal
Příspěvky: 43
Registrován: 22 dub 2014 16:18

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od VlaKal » 26 bře 2021 19:47

koi41 píše:
23 bře 2021 18:40
Moc si z toho nepamatuji. Jenom to, že zamrzalo těsnění po pár ranách rychleji za sebou. Proto u každé pistole bylo toto těsnění dodáváno hned jako náhradní.
Žádné těsnění nezamrzalo, na svou dobu to byla celkem vymakaná CO2 pistolka. Byla to levná varianta na TAU5, TAU6. K pistoli byl dodáván druhý napichovač bombiček (nikoli těsnění), protože po vyčerpání bombičky a vyšroubování napichovacího uzávěru bylo na tomto uzávěru těsnění zvětšeno vlivem CO2. Pokud střelec nechtěl čekat, až těsnění na napichovači splaskne, tak měl k dispozici právě ten druhý napichovač.
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od koi41 » 26 bře 2021 23:45

Jo, i tak to mohlo být, je to opravdu dávno. Pamatuji si jenom na to těsnění. Ale myslím, že tam napichovák byl jenom jeden. Ale je to pomalu dvě generace zpět, ruku do ohně bych za to nedal. Ale pistolka mi prošla rukama a
nějaké hlubší vzpomínky nezanechala.
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od strelec3751 » 27 bře 2021 23:44

Tu "pistolku" mám. Na střílení v létě na 10 metrů je perfektní. Má poměrně hrubá mířidla, se kterými se na plinking dost špatně míří. Ale na vzduchovkový terč na těch 10 metrů dokáže střílet samé desítky. Ta široká muška přesně zakryje černý střed standardního terče, takže skoro automaticky se dá zamířit na střed. Ani spoušť není špatná, má jen tendenci se ošoupávat a "zjemňovat" na hranici bezpečnosti. Ale stačí pootočit jednu součástku a vše je zase v pořádku.
VlaKal
Příspěvky: 43
Registrován: 22 dub 2014 16:18

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od VlaKal » 28 bře 2021 20:09

Také jí mám z nostalgie. A rozhodně to není žádný flusbrok. Na 10 metrů naprosto přesná. Jediná její vada na kráse je muška, která má špatný úhel z pohledu střelce a někdy se může vlivem nevhodných světelných podmínek jakoby lesknout, prostě není černá, jestli si rozumíme. Výhody : jednoduchá a opravitelná konstrukce, levné střílení starými CO2 bombičkami, přesná a poměrně silná na svojí dobu vzniku. Bohužel dnes je vzhledově a tak nějak celkově dávno za zenitem, už jí překonaly jiné CO2 pistole ve stejné cenové kategorii.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 24
Registrován: 19 črc 2011 15:56

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od bobik » 08 bře 2024 18:46

Ahoj, vypadá to, že výrobce Lovku malinko vylepšil. Můj kus, který jsem si tento týden koupil, má už od výroby udělané uzamykání závěrové tyčky v zavřené poloze. Závěr se tedy při výstřelu už neotevírá. Jsem zvědavý, jestli nějak vylepšili i ten spoušťový mechanismus.
Odpovědět