LOV 2 - Flusbrok

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

LOV 2 - Flusbrok

Příspěvek od Návštěvník » 02 čer 2005 16:44

ahoj, máte někdo zkušenosti se zbraní, které se říká flusbrok? Myslím, že je to velmi pěkná zbraň a hlavně je levná!!! A o to mi jde hlavně! Potřeboval bych s ní střílet tak na 10 metrů do klasického vzduchovkového terče? Myslíte si, že je na to dost přesná? Kamarádka jí má a nemůže si to vynachválit....ale zatím sem neměl příležitost si jí vyzkoušet...proto se ptám tady, než učiním rozhodnutí o nákupu. Neznáte nějaký odkaz na stránky, kde by tato zbran byla třeba vyfocená? Nebo bych byl vděčný, kdyby se ozval někdo, kdo je v nějakém fun klubu této zbraně, jestli takový klub existuje. Děkuji za vaše odpovědi!


Návštěvník

Příhlaste se - získáváte první cenu

Příspěvek od Návštěvník » 02 čer 2005 22:14

Když se stavíte, věnuji vám zbraň typu "flusbrok" i krabici (500 ks) nábojů, doma se mi obojí válí a nemám pro to využití. Sám se tak nejlépe přesvědčíte o nezměrných kvalitách tohoto skvostu, např. možnosti vyrazit si zuby, pokud spoušťová páka nezacvakne na místo a zbraň hned po natažení vystřelí. K přesnosti bych se vůbec nevyjadřoval, nelze ji změřit, protože 4 z 5 diabolek netrefí dveře na 2 metry, a pokud jde o vzhled, jde skutečně o nedostižnou, neporovnatelnou věc - takový hnus mimo ČR nikdo nikdy nevyrobil.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 03 čer 2005 07:32

Jako kluk jsem používal "flus brok"na zarážení připínáčků,když jsme po okolních vesnicích rozváželi plakáty.Je to jedidá věc na kterou se dá použít.JinaK souhasím s tím,že je to unikátní hnusoba.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 03 čer 2005 13:01

Flusbrok opravdu nebrat (v nejhorším zadarmo) :D . Když mi bylo 14 let, tak jsem ho měl => mohu posoudit jeho funkčnost. Pro odpočinkovou střelbu doporučuji Crossman, pro sportovní střelbu na začátek třeba nějakou TAU.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 04 čer 2005 12:39

ahoj, děkuju vám za radu, díval sem se na ní a je opravdu ošklivá. Ale když má zaraženou tu hlaveň tak vypadá líp. Kamarádka mě z ní nechala vystřelit a ......bylo to peklo na 10 metrů jsem netrefil ani flašku od piva :) A to jsem nebyl opitý! Až když jsem přistoupil asi na půl metru :) A představte si, že to ani tu flašku nerozbilo!!! Asi se na takovej kvér vyseru!
joot

Příspěvek od joot » 06 čer 2005 08:23

Pro mě flusbrok je součást mého dětství. A dodneška si pamatuju, jak to bolelo, když mě s ním strefili do prdele.
ikar

Příspěvek od ikar » 06 čer 2005 20:34

Panove i damy,
prece tyhle veci byly nase detstvi tedy pro ty drive narozene, to se s tim navyvadelo kravin se jen clovek nekdy s podivem pozastavi nad tim ze ma jeste obe oci a vsechny udy zdrave, kdyz si clovek vzpomene na ty kousky co clovek vyvadel (flushbrok, samostrily z hokejek, praky na kulicky z lozisek atd. )
Az se mi vehnaly slzy do oci jak jsem si zavzpominal :)

IkaR
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 07 čer 2005 10:40

V čs. zbraních staršího data se celkem vyznám (s těmi moderními už je to o něco horší), ale ten žargon mi nějak uniká. Myslím, že vím, co je to "flusbrok", ale jen tak pro jistotu: je to krátká vzduchová pistole, zpracovaná v černém plastu. Natahuje se zatlačením laufu dovnitř do zbraně a při výstřelu hlaveň skočí dopředu, což má dost negativní vliv na precizi. Je to systém, který vyvinula a po válce vyráběla německá firma Diana a u nás to vyráběla Lověna. Principielně to funguje jako vzduchovka, má to úplně směšný výkon (ale zranit se s tím dá) a krátce po revoluci s tím bylo několik afér, když s tím děti někoho zmrzačly. Tak co, je to ono?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 09 čer 2005 14:05

Jo, ale navzdory tomu, co se ti možná zdá, to není vtip. Já si fakt nejsem jist, čemu se říká "flusbrok". Výrazy tohoto druhu se snažím nepoužívat, pokud je to jen trochu možné. Když se řekne Margolina, každý hned ví, co je to zač, ale u výrazů, jako je flusbrok... Ještě ke všemu se to nedá najít v oficiální literatuře (proto se ptám tady).
Návštěvník

Definice

Příspěvek od Návštěvník » 10 čer 2005 11:00

Flusbrok je (minimálně tady v okolí) bakelitová černá rukojeť a zpředu vsazená ocelová trubka v trubce v trubce :-) opatřené pružinou, spouští, zezadu "hlavně" šroubkem, který se vyšroubuje, zasune se diabolka, šroubek se zašroubuje, pružina se stlačí (držením rukojeti v pravé ruce a zatlačením na čelo "hlavně" směrem vzad - lze i o kamarádovo čelo :-), poté se zamíří, stiskne spoušť a diabolka je už za chviličku na místě, kam jste mířili, plus mínus půl metru (poznámka: to místo nesmí být dál než 5 metrů od vás, jinak se odchylka zásahu ještě zvyšuje - výhodou je naopak okamžitá kontrola zásahu: při "mířené střelbě" diabolku po celou dobu letu v pohodě vidíte)
gaston

Flusbrok

Příspěvek od gaston » 10 čer 2005 11:01

Určitě se tak říkalo pistoli se stlačovací hlavní a jmenovala se LOV 2. Teď jsem to nedávno viděl v nějakém obchodu za cca 200,-Kč.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 10 čer 2005 11:31

Někdo za to chtěl dvě stovky?!? Já bych se pro to ani nesehnul, kdybych to našel na ulici! To je síla. Lidi jsou dneska holt zloději.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 10 čer 2005 11:36

Díky za odpověď (konečně). Teď, když vím, co to je, nemohu než potvrdit názory ostatních. Je to dozajista ta nejúžasnější zbraň, co jsem kdy držel v ruce. Něco tak hnusného a nepoužitelného se hned tak nevidí. Nedá se to použít dokonce ani jako dekorační předmět, protože je to ta nejohyzdnější zbraň, co vůbec existuje. Fakt si nedokážu představit, k čemu by se to dalo použít (a že mám hodně bujnou fantazii). Fantastický výrobek (proč s tím ztráceli čas, místo aby výroní kapacity použili na výrobu něčeho aspoň trochu použitelného???).
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 10 čer 2005 13:26

Když tady tu zbraň tak vytrvale (a bohužel pravdivě) pomlouváte- nízký výkon, zanedbatelná přesnost, ale vcelku slušná cena, tak mě napadlo, že vymyslím, jak by se flusbrok dal efektivně využít- a přišel jsem na asi jediné možné využití. A sice- nedal by se flusbrok použít jako NEJLEVNĚJŠÍ AIRSOFTOVÁ ZBRAŇ NA SVĚTĚ? To stojí za myšlenku, ne? Ostatně, já a jeden můj kamarád už jsme ji tak vyzkoušeli s celkem slušnými výsledky (dokonce bychom ani nepotřebovali většinu ochranných pomůcek). Výkonově může být srovnatelná s některými manuály, broky jsou prakticky zadarmo (28,- Kč/ 300 ks) a ta přesnost by zas tolik nevadila. A hlavně- na flusbrok za 200,- Kč se zmůže úplně každý, a nemusí ani spořit s liškou! Možná by se tak mohly vybavit i některé chudší airsoftové sportovní kluby... Tak schválně, co si o tom myslíte!
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 10 čer 2005 13:49

Spis by to mohla byt cena pro nejhorsi dosazeny vysledek v jakekoli strelecke soutezi :) .. za posledni misto.
Odpovědět