Limit

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Limit

Příspěvek od Avax » 18 bře 2009 22:54

Ahoj, dneska jsem byl na leiku a meli tam limity, tak sem si rekl ze je zkusim, zatim sem strilel jen SaB nontox. Doma sem zjistil, ze hodne magnetizujou, jak moc nezdrave, nebo nebezpecne to je pro zbran ? vazne jsou takove streli nezdrave pro hlaven, nebo to je jen nejaka zazita lez ?


Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 19 bře 2009 00:01

No zdrave rozhodne nejsou, pokud mas napr. CZtu, tak bych je nestrilel :lol: Jinak treba polygon glocku je snese (aspon dost kluku s glockama je strili, i na leiku)
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 19 bře 2009 00:10

a jak je to s plechacema ? Nekolikrat sem na forech - i tady narazil na narazku ze plechove nabojnice jsou nezdrave, ale nechapu v cem. nevidim nic, v cem by to mohlo pistoli ublizit.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 19 bře 2009 02:34

Nevýhoda plechů je vlastně imaginární.

Jako problém vidím jenom to, že plech má jinou roztažnost než mosaz a díky tomu může způsobit selhač. Vyšlehat komoru díky plechovým patronám považuju za téměř nemožné.

Jo, a kurví to matrice při přebíjení.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 19 bře 2009 04:53

Jasně ničemu to neubliží jen ti zdupe vytahovač opotřebí vyhazovač a trošku problémy se sekáním pistole , ale jinak nic jsou to suprové náboje :D .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 19 bře 2009 07:27

Zalezi, co mas za zbran ;)
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 19 bře 2009 09:29

To že plechový hilzny něco kurvěj, je zažitá pověra. Vůbec ničemu to nevadí. Ukažte mi prosím foto vytahovače zničeného železnejma hilznama...

Navíc čezety s nima nemaj problém ani co do spolehlivosti...

A plechový pláště střel taky nejsou problém, sice se tím vývrt trochu víc opotřebovává, ale co. Pokud jsou za dobrou cenu, vyplatí se to.

Markony, nevím co máš za pistoli že se ti v ní železný hilzny sekaj, ale u většiny služebních zbraní (gloky, čz...) v tom opravdu problém není...
Ale vím o tom, že sportovní sepeciály s minimálníma vůlema v komoře nemůžeš krmit čímkoli...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
DaveG17
Příspěvky: 44
Registrován: 04 říj 2007 11:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od DaveG17 » 19 bře 2009 10:04

predator: Markony ma Sphinxe, jak vidíš v jeho podpisu. Takže se spolehni, že do pistole za 70-80 litrů nic podobného nedá.
A co se limitů týče - není problém jen se zvýšeným opotřebením hlavně (to se koneckonců vyplatí, z ušetřených peněz koupí člověk novou hlaveň a ještě vydělá). Průser je spíš v tom, že občas limiťácká střela má uvolněný vnitřek, plášť se svlíkne, sekne se to v hlavni a ty to nemusíš poznat, protože to normálně přebije. Pustíš tam druhou a je vymalováno. Na střelectví jsou zmíněny minimálně 3 podobné případy. Já jsem střely z limitu koupil a zatím jsem přebil 1000 ks - uvolněný vnitřek měla jedna. Pochybuju, že to tam někdo při výrobě celých nábojů kontroluje stejně, jako já, když mám při přebíjení každou střelu v ruce...
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 19 bře 2009 10:20

Obcas? Ja zaregistroval teda jenom jeden + nekolik jednotlivcu, co meli malo prachu, pretahli zaver a poslali do laufu druhou .. ale ze by se to stavalo nejak casto, to nevim
Netrefijev
Příspěvky: 30
Registrován: 06 čer 2008 12:25

Příspěvek od Netrefijev » 19 bře 2009 12:30

Když jsem střílel z CZ 75 semicopactu tak ocelové hilzny byly někdy skřípnuty ve vyhazovacím okénku. A dělali to opravdu častěji ty ocelové než měděné.
A k oceli plášťovaným střelám bych řekl, 50 kusů (byly to přebíjené od Aresu :shock: ) mi hezky podřelo přechodový kužel. Mám doma ještě střely od limitu a našel jsem tam dokonce jen košilku bez jádra...

Od té doby co přebíjím olovem a používám mosazné hilzny, tak žádný problém.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 bře 2009 13:03

predator píše:To že plechový hilzny něco kurvěj, je zažitá pověra. Vůbec ničemu to nevadí. Ukažte mi prosím foto vytahovače zničeného železnejma hilznama...

Navíc čezety s nima nemaj problém ani co do spolehlivosti....
Ty si svoje příspěvky zjevně cucáš z prstu. Je X případů, kdy tyto náboje prostě zbraním nechutnají.

Jo a lidem, kteří střílí 50 nábojů za rok bych oceláky doporučil, zaručeně jim v příštích 10 letech zbraň nezkurví...
DaveG17
Příspěvky: 44
Registrován: 04 říj 2007 11:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od DaveG17 » 19 bře 2009 15:27

Admix: tys zaregistroval jeden, já mám doma dva z předchozí várky a jeden ze současné. Průměrně mi to vychází na 1 promile. Pokud někdo vystřílí 1000 za rok, tak má celkem jistotu, že ho chytí (a pak už je jen otázkou, jestli bude mít štěstí při vší smůle nebo odrovná lauf). Já dám ročně mnohonásobně víc, takže dostřílím koupené limity a už to do glocku cpát nebudu...
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 19 bře 2009 15:55

A to nemluvím o těch pěti z 500ks, které má kolega doma - Makarov naládovanej na 9mm Luger...Limity doporučuju přebírat, nebo lépe, nestřílet.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 19 bře 2009 16:26

Hoši shrnul bych to asi takhle predator ty si cpi se svých pistoli co chceš ale prosím nešiř tady bludy že železné nábojnice a ocelové střely ničemu nevadí a neblbni lidem hlavu .
A jak psal Alfonss : Jo a lidem, kteří střílí 50 nábojů za rok bych oceláky doporučil, zaručeně jim v příštích 10 letech zbraň nezkurví...

PS: ma závodního speciála a ses střelivem nemam problém používám střely olovo a nábojnice mosazné .
Vice tady : http://www.strelectvi.cz/forum/marcinek ... t1524.html
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 19 bře 2009 16:32

Nad olovenyma sem uz taky premyslel... Delaji se i tovarni, nebo jen kdyz si clovek sam prebiji ? Jestli se vyrabi, jsou pouzitelne por glocka ? Co jsem cetl tak ti co maj glocka tak si kule sami lejou a legujou aby byly tvrdsi kvuli vyvrtu...
Odpovědět