Limit

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 20 bře 2009 10:52

Predator ja doní láduji svoje náboje za 1,80Kč . :D


SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 bře 2009 12:07

Predator: Já jsem do své krochny vrazil víc jak 70 litrů a stále řeším každej halíř na náboji. Loni jsem měl ránu za 1,40 Kč, letos když všecko podražilo to bude už horší :(

Ale co jsem viděl na závodech lidi střílet limitama, tak jim to dost často závadilo. Světe div se i z Glocka... Nehledě na to, že pár zbraní už toto střelivo na svědomí má...
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 20 bře 2009 12:47

pro ty co neprebiji jsou limity jedna z nejlepsich moznosti ale je to kazdeho volba. hodne problemum se da predejit duslednou kontrolou munice i s vlozenim do komory.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 bře 2009 17:31

No právě. Kupovat náboje, který musíš prohlížet a ještě trnout že se něco stane? Děkuji nechci. Ale je to každýho volba...
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 20 bře 2009 17:36

Sorry, asi jsem divný, ale než abych přebíral pytel nábojů od výrobce, který má na jejich výrobu licenci a kontroloval jestli jsou OK a nebo na výhoz, tak budu raději tahat za páku a vyrobím si je takové jaké je chci
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 20 bře 2009 18:55

Znám dost lidí kteří přebíjí a asi každému z nich už vyrobil zmetek bez prachu. ....zazvoní zvonek, manželka zavolá, telefon..... a když děláte už pár hodin v kuse, tak se prostě seknete. Kouknete se do nábojnice a ten prach tam už vidíte ať tam je nebo není. :roll:

Je to jako rohlík s kouskem prstu, chleba se zapečenou krysou, salám ve kterém je náplast...... chyby se stávají i v potravinářství.

Pak už to je jen o osudu. Když se to má podělat, tak se to podělá.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 bře 2009 19:39

Moje zkušenosti s Limitem nejsou principielně zlé. Za minulý rok jsem jich vystřílel 1700 (já vím, to pro některé z vás je spotřeba na měsíc). Za celou dobu jsem měl asi 30 poruch. Buď se nepřebil další náboj, nebo (nejčastěji) neměl závěr dost energie, aby zacvakla střelecká hotovost, takže jsem nezjistil, že zásobník je na konci

Teď přemýšlím, jestli mám objednat další várku, ale při mém ročním množství asi 1700-2200 ran ušetřím asi 80 haléřů na ráně, což není až tak výhodné. Leda bych našel někopho z Olomouce, abychom se s Limitem domluvili na výraznější slevě.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 bře 2009 19:44

epetr2008 píše:Znám dost lidí kteří přebíjí a asi každému z nich už vyrobil zmetek bez prachu. ....zazvoní zvonek, manželka zavolá, telefon..... a když děláte už pár hodin v kuse, tak se prostě seknete. Kouknete se do nábojnice a ten prach tam už vidíte ať tam je nebo není. :roll:
Světe div se...já jsem náboj bez prachu ještě nevyrobil. Dělám na poloautomatickým lisu a tam už člověk musí být opravdu trotl, aby se mu to povedlo. A do nábojnice se nedívám, prachovnici věřím. S autem taky nejezdím jak s hnojem jen proto, co kdyby náhodou přestalo brzdit.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 bře 2009 19:46

HanuIV: 30 závad ze 1700 nábojů.....to je docela dost.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 bře 2009 20:03

Jo, ale já to střelivo nepoužívám na nošení (nosím subsoniky). Člověk zavře oči, když místo 4,5 korun za ránu platí 2,70 Kč. Bylo to na normální postřílení. Přebíjet nemůžu, protože není kde to dělat.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 21 bře 2009 17:54

Právě že většina lidí co znám co přebíjej maj lis jednooperační, a holt jim občas z toho zmetek vyleze. A co může způsobit náboj bez prachu, to jistě není třeba dál rozebírat. Ovšem má to furt tu neoddiskutovatelnou výhodu: Výsledný produkt ovlivňuju sám, a ne to jak se nějakej ukrajinec nebo mongol zrovna v Limitu cejtí... :wink:

Každopádně, Limity nebo prostě náboje s železnou hilznou jsou pořád možnost jak ušetřit. Pokud to někomu bez problému šlape, není problém je používat. A Alfonsi při vší úctě, tohle : "pár zbraní už toto střelivo na svědomí má... " je fakt výplod něčí bujný fantazie...mám za to, že o zbraních něco víš, tak se nesnaž nás přesvědčit o opaku...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 21 bře 2009 17:59

Přebíjím na jednooperáku a ještě mi z toho zmetek nevylezl, ale to je teď vedlejší.

Takže to Jericho co má teď lauf jako bublinu je taky výplod něčí bujné fantazie?

BTW byl jsem osobně u toho, když P99 závadila doslova při každé nebo každé druhé ráně. Prostě se ta náboje nedokázaly napasovat do komory. A musím říct, že střílet tak, že jeden mi do komory vleze a u druhého musím praštit do závěru aby dovřel by mne osobně tedy opravdu nebavilo. Vůbec se majiteli nedivím, že byl nasraný jak špaček. A o tom, že P99 není žádný sportovní speciál se tu doufám bavit nemusíme
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 21 bře 2009 18:17

2 Alfonss

Máš dobré vybavení a co vím jsi precizní.

Ale já se nechtěl hádat o tom, že úplně každý dělá zmetky.
Věřím že si někdo poškodil hlaveň... ano. Dost možná 1 z 50 000 nábojů je takovej zmetek. Já se o tom přeci nepřu.
Ale chtěl jsem říct, že každý může vyrobit zmetek. A nejen to, dokonce i s tovární municí můžeš chytnout zmetek.
Prostě co tě má potkat tě potká....

Čistě ekonomicky pak nová hlavěň na mojí Berettu stojí asi 3 až 4 tisíce.
Pokud místo 3.50 za SB dám 2.50 za Limit. Tak se mi hlaveň zaplatí po 3 tisísích vystřelenejch ranách. Nová hlaveň - vyvoněná z továrny - je fajn.

S Glockem, kde se nová hlaveň dala pořídit už za 2 tisíce, mě to už vůbec nezajímalo.

Jasně že pokud má někdo drahou zbraň, tak asi do Limitu nepůjde.
Každopádně já osobně těch limitů vystřílel už hodně, měl jsem 1 selhávku(nešla ani opakovaně) - jinak Glock schroustal všechno.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 21 bře 2009 18:37

dneska sem vyprasil 100 limitu a jeden naboj vystrelil jinak nez ostatni, tak sem si hned vzpomel na tohle forum a zacal kontrolovat zbran. pritahl sem si terc, tam na 25m krasna 8, zbran normalne prebila dalsi naboj ale pro klid duse sem ji rozebral a koukl do hlavne a nezjistil nic zvlastniho takze se mi to bud zdalo nebo to nemelo na nic vliv.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 21 bře 2009 21:46

Ares, jenže ta bublina na laufu asi nevznikla kůli vadnýmu náboji, asi byl někdo blbej (nebo prostě moc spěchal) a nevšim si, že mu kulka nevylítla z laufu. A za to přeci ten náboj nemůže, to už je prostě smůla, která se ti může stát u kterýkoli munice (fakt je, že u přebíjenek ta pravděpodobnost stoupá).

"Přebíjím na jednooperáku a ještě mi z toho zmetek nevylezl, ale to je teď vedlejší"
Tak to seš teda frajer, ale nic ve zlým, tohle tvoje tvrzení beru s rezervou...

P 99, já netvrdím, že všechny služebky tyhle náboje žerou, prostě některejm to nechutná, a pak nemá cenu je tím prasit. To ale tvrdím od samýho začátku, takže než začneš házet rozumy, přečti si co se tu píše.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Odpovědět