Levne pouzite zbrane - co koupit?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 03 kvě 2007 17:09

Řekněme to tedy spíš tak, že v cenové relaci kolem pěti litrů je pravděpodobnost nákupu šmejdu podstatně vyšší než u kvéru za patnáct.

Deset litrů bych si stanovil jako minimum. Přišetřit si pak pět litrů a radovat se z pěkné a kvalitní zbraně se mi jeví jako adekvátní. Ale je to čistě můj soukromý názor, chápu že tazatel může mít jiné priority nebo finanční možnosti.


golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 03 kvě 2007 17:40

tak třeba já ted pouštím pravděpodobně moji 82ku :cry: a ta je prostě super ,nová a má nastříleno jen 200 ran ale to napíšu na bazar a ne sem.Kupuju G17 a dvě pistole bych mněl zbytečně (nastřílet 30 bodů 3 ranama na 25m s ní není problém 8) )
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 03 kvě 2007 17:45

Když dobře vybereš, tak i mezi 5 a 10 tisícema se nechá pořídit slušnej kousek - např. před nějakou dobou měli ****** v komisi revolver S&W m28 - 6'' 357mag, luxusní věcička, těžká klasika a za 7500.
V BVS byl nedávno Taurus 85UL za 6k - nádhernej, vůle veškerý žádný, jen už byl zamluvenej :evil:
A je toho víc, chodit, koukat, volat, otravovat :D
Taky se vyplácí obcházet bengárny - oddělení zbraní, to by člověk koukal, co tam občas maj za poklady a za hubičku! Viz u nás (ČL) byl do předminulýho tejdne celoocelovej Taurus 4'' .38spec, pěknej, neošoupanej a za 3tisíce. Škoda že jsem si pro tu blbou nákupku nejel dřív :x
Dál na zbrane.bazar či jak se to jmenuje kdosi prodával norinka - kopie sigu i 1911 za 5k, a myslim že zrovna tohle udělali žluťáci docela obstojně (že je to škaredý, to už je jiná věc), kopie 1911 v 45acp taky nemusí bejt nutně úpnej orkav...
Prostě možností je nepočítaně :wink: .
Navíc já docela chápu, že člověk co si vybírá první quer a ví prd jestli ho to chytne nebo co s tim vůbec bude dělat, chce pořídit nejdřív na zkoušku něco levnýho a pak se uvidí.
A navíc - koupíš bouchačku za 5 tis., nebude vyhovovat, prodáš za +- to samý (pokud nebude člověk debil a nekoupí nějakej echt šmejd) no ne?
Naposledy upravil(a) Anton_Spelec dne 03 kvě 2007 17:46, celkem upraveno 1 x.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 03 kvě 2007 17:46

To není problém s žádnou zbraní. A nastřílíš to i na mezinárodní pistolovej terč? Ty zelený maj desítku 2x větší, holt armádě zas tak o přesnost nejde. A nastřílíš z 10 ran 100 bodů?

3 rány že by vypovídaly o přesnosti...to nemyslíš vážně :wink:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 03 kvě 2007 18:06

Alfonss píše:To není problém s žádnou zbraní. A nastřílíš to i na mezinárodní pistolovej terč? Ty zelený maj desítku 2x větší, holt armádě zas tak o přesnost nejde. A nastřílíš z 10 ran 100 bodů?

3 rány že by vypovídaly o přesnosti...to nemyslíš vážně :wink:
na mezinárodní terč nestříím a s přesností té 82ky to myslím smrtelně vážně :wink: asi dobrej kus :D
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 03 kvě 2007 18:08

já netvrdím že není přesná, aby taky nebyla když má pevnou hlaveň. Jen bych moc neprezentoval ty 3 rány, protože to o ničem nevypovídá :)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 03 kvě 2007 18:44

nebyly to tři náhodné rány ale několikrát za sebou cca 4 krát za sebou pak už jsem se zhoršil (29,28) nejlepší co jsem trefil byly baj oko v kruhu o prumeru 4cm.Jsem zvedav jak se mi bude trefovat s glockem.Zatim jsem z kolegovo dal jen 5 ran ,ale celkem slušný (až na to že mi první dvě nábojnice vyhodil na hlavu :D )
shai_than

bazar

Příspěvek od shai_than » 04 kvě 2007 19:53

zdar, nechci chytračit, ale limit 10000, který tu někdo zmínil, je docela hodně. Nechci ani radit, ale z vlastní zkušenosti: koupil jsem jetý walther p88 kompakt za 6000, střílí vyloženě jednou dírou, za půl roku používání ani jedna zádržka nebo závada (cca 2000 vystříleno - jsem chudý :shock: ) . Dále, co tak chodím a dívám se, sw 5906 za 7800, bersu thunder 9 za 6500, cz 75 kompakt za 7500, astru 75 za 7000, kamarád prodává llamu (klon 1911 v 9mm) za 5000, atd atd, já bych si trochu pochodil bazary i v menších městech a za 7000 bych si koupil nějaký perfektní jetý stroj.Ale samozřejmě nečekanou závadu nikdo nezaručí (neodzaručí)..

shtn
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 04 kvě 2007 19:57

Když kupuju zbraň tak se musím i dívat jak jsou dostupný náhradní díly pro případ že se něco vysere. Konkrétně u Llamy neseženeš absolutně nic. Astra na tom asi nebude o moc líp.
Na tomle poli vedou čezety.

Jasně, dá se do 10 000 pořídit zbraň, ale jde o to k čemu má být určena. Na občasnou střelbu-proč ne, ale na masivní sportovní využití to nebude.
shai_than

ano

Příspěvek od shai_than » 04 kvě 2007 20:03

ano, máš pravdu. můj walther neboli vašek je pro mě nejlepší zbraní do té doby, než se na něm něco posere a já budu muset shánět díly. Ale zatím se tak nestalo a nějak mě uklidňuje to made in germany. Rozhodně víc než made in cr :O)

a samozřejmě, na sportovní střelbu bych tu laťku zdvihnul o 5000 nahoru, měl jsem na mysli "rekreační střelbu a občasné nošení", nebo jak to napsat. Pro účely 500ks 9mm měsíčně a pětkrát s sebou do stínadel nedám na vaška dopustit.
Smazaný uživatel 2271

Příspěvek od Smazaný uživatel 2271 » 10 kvě 2007 10:41

pokud scháníš levnou bouchačku tak k ni i asi levný naboje. 3,60 za 9mmL
to mas 900 kč za 250ran což odpovida treningu 1 týdně

A co takhle maloražkovou pistoli? dobrou koupis okolo 5 -7 a 1kč za naboj to je pohadka, pri takovejch cenach mužeš na strelnici bydlet
Naposledy upravil(a) Smazaný uživatel 2271 dne 13 kvě 2007 14:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 10 kvě 2007 10:56

Použité vojenské zbraně jsou vhodné k levnému nákupu.Všechny prošli testy i kontrolou,jediné co je může více zničit je opotřebení užíváním což u NZ kusů nehrozí.S takovou zbraní nemůžeš udělat chybu,bude spolehlivá,trvanlivá a nástřel bude mít ve slušném limitu.Vynikající je pistole Makarov a velmi dobrá je i 82 pokud ji seženeš.Tím samozřejmě výčet nekončí. :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 10 kvě 2007 15:08

Anebo Tokarev... :wink:
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 02 lis 2009 11:42

Anton_Spelec píše: . . . Taky se vyplácí obcházet bengárny - oddělení zbraní, to by člověk koukal, co tam občas maj za poklady a za hubičku! . . . .
Jaxeto dělá - obcházet bengárny?
Co vím, tak policejní úředníci tyhle odprodeje zvládají udat po svých známých, veřejnost se o tom nestihne ani dovědět. Nebo to mám jako co pár týdnů objíždět okolní okresní městečka a na PČR-oddělení zbraní hledat vývěsky s oznámením o odprodeji a až vývěsku nenajdu, navalit se k pultu a poptat se: Dobrý den, pane nadstrážmistr, nějaká hezká levná pistolka tentokrát by nebyla?

Nemá PČR třeba nějaký webovky, kde by zveřejňovala odprodeje zadržených zbraní? Jinak mi to přijde nedůstojný.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

komis

Příspěvek od spider74 » 02 lis 2009 13:52

Co já vím tak se to hodně řeší tak, že se případným dědicům nebo majitelům propadlých ZP navrhne nějaký osvedčený obchod kde se to dá do komise. To co nejde tak se tam taky neohřeje a sváží se to jednou za čas do trezoru pod křídla příslušné krajské agendy. Obcházet jednotlivé okresní a městské agendy je nesmysl. Lepší je se zeptat na příslušné agendě do kterých obchodů dávají a kam doporučují výše uvedeným osobám dávat zbraně do komise a pak chodit prudit tam. 8)
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Odpovědět