Levne naboje v 9 Luger

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Levné náboje v 9 Luger

Příspěvek od 4mike » 18 led 2012 10:54

andreapipo píše:Zatím jsem vystřelil asi 300 přebíjených Limitů a - musím zaklepat - zatím dobrý, lepší než Snaily (bývalá Libra). Při ceně 3,- Kč/náboj se mi opravdu nevyplatí dělat si vlastní přebíjenky. Snailů jsem vystřílel 3.000 ks a byly fakt hrozný. Limity jsou - zatím - lepší.
zápalka 0,40
prach 0,30
hilzna 0,40
střela 1,20
-------------
přebitá 9mm 2,50
vynásob si roční spotřebou
při 20k lugerech se vyplatí koupit i Dilona

jsou i tací co si lejou svý olovo, hilzny si nasbírají a luger je pak vyjde na 1,20


Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Levné náboje v 9 Luger

Příspěvek od Joezbrna » 18 led 2012 11:52

4mike: chybí ti v tom čas, režie na zmetky (včetně třeba krabice nehořlavých zápalek, které se ti nepodaří vyreklamovat) a tsběr hilzen, praní, přebírání, odzápalkování, samotné lisování, žehlení..., testování a měření, amortizace zařízení...
Podívej se na to takto: za kolik bys byl ochoten mi dodávat třeba 1000ks měsíčně? To je skutečná cena včetně Tvého času a práce.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Levné náboje v 9 Luger

Příspěvek od 4mike » 18 led 2012 12:35

do toho abych Ti cokoliv dodal bych si musel započíst i patřičnou koncesi :!:

do ceny "levných nábojů" taky nikdo nekalkuluje cenu času strávenýho cestou do krámu, popř jízdenky na MHD, nebo to alespon nikde nevidím

multioperák odzápalkovává, lisuje i žehlí postupně sám, stačí tahat za páku
1k měsíčně = 12k ročně, když nakoupíš mosaz na krytý střelnici, prát nemusíš
každý rok se Ti zaplatí komplet Lee Turret, na něm tu svou měsíční tisícovku zmákneš za 3-4h
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Levné náboje v 9 Luger

Příspěvek od Alfonss » 18 led 2012 13:04

Joezbrna píše:4mike: chybí ti v tom čas, režie na zmetky (včetně třeba krabice nehořlavých zápalek, které se ti nepodaří vyreklamovat) a tsběr hilzen, praní, přebírání, odzápalkování, samotné lisování, žehlení..., testování a měření, amortizace zařízení...
Podívej se na to takto: za kolik bys byl ochoten mi dodávat třeba 1000ks měsíčně? To je skutečná cena včetně Tvého času a práce.
Nevím jak přebíjí ostatní, ale já vynechávám tyto "operace":

režii na zmetky -prostě zmetky nedělám

nehořlavé zápalky - nikdy v životě jsem neměl se zápalkou selhač, asi proto, že nekupuju Standu a Béďu, či jiné pofiderní zápalky

nepřebírám

neodzápalkovávám sólo

nežehlím sólo

měřím na tréninku pouze před závodama

netestuju, pokud mám laboraci, s kterou jsem já i moje zbraň spokojení
kolaCZek
Příspěvky: 12
Registrován: 08 pro 2011 09:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné náboje v 9 Luger

Příspěvek od kolaCZek » 18 led 2012 14:47

Akcnek píše:No otázka je kolik toho vysypeš za měsíc,já si radši připlatím těch 80hal.Za 3,10 myslíš asi limity a s těma je lepší házet než střílet to nikdy nevíš co přinese další výstřel.Některé obchody v Praze je nechtějí už ani prodávat.Přebíjenky koupím občas jedině Libru.
Nemyslim Limity. Myslim prebijenky od AlsaPro. Mel jsem zatim jenom 500ks krabici. Nemel jsem s nimi jedinou zavadu. A rana jedna jako druha. Sice to trosku vic spini, ale za 3.10Kc/ks (pri nakupu nad 10 000ks) je to luxus.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Levné náboje v 9 Luger

Příspěvek od 4mike » 18 led 2012 14:54

nehořlavý zápalky se vyrábějí nastříkáním WD na hotový patrony a difuzí s následnou flegmatizací
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné náboje v 9 Luger

Příspěvek od andreapipo » 18 led 2012 15:24

Já vám věřím, jenže já vystřílím tak s bídou do 2.000 ks/rok. Na to se mi opravdu nevyplatí si to sám dělat a ještě se na to vybavovat, protože na přebíjení nic nemám. Proto je pro mně rána za 3,- Kč velmi přijatelná a protože nemám ambice na mistra čehokoli, tak jsem - zatím - spokojen i s Limitama.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Levné náboje v 9 Luger

Příspěvek od Joezbrna » 18 led 2012 15:55

Alfe, při ceně 0,4 za zápalku bych očekával SB :wink:

4mike: Na přebíjení bych zase musel započítat náklady na rozšíření ZP o "B". A ano, přehlídl jsem, že tam máš započtenou cenu hilzny. I tak, když si k ceně 2500Kč/1000ks přičtu 3-4 hodiny svého času, tak je to dost na hraně.

Kdybych vystřílel tu tisícovku měsíčně pravidelně, tak by stálo za to o tom uvažovat. A když střílíš jinou ráži, není co řešit. Ale levných lugerů je pořád dost, stačí sledovat inzerci nebo vědět, kde se zeptat, a koupit toho víc najednou 8)
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
cony
Příspěvky: 11
Registrován: 25 dub 2011 08:30

Re: Levné náboje v 9 Luger

Příspěvek od cony » 18 led 2012 19:23

Jen k "nehořlavým" zápalkám. Jednou jsem narazil na sérii zápalek od SB rok výroby 2008 číslo šarže si nevzpomenu, které nešli odpálit ani kladivem. Do Glocka jsem dal červenou bicí pružinu abych nemusel delaborovat hotový patrony a ani to nepomohlo zkoušel jsem i jiné zbraně. A ne WD neviděly ani nábojnice, ani hotový náboje ani žádná jiná komponenta. Hloubka zalisování zápalek byla v pořádku. Po tom jsem se chtěl na SB vykašlat, ale od té doby vše v pořádku, tak jsem to neřešil a používám je dál.
Smrček
Příspěvky: 60
Registrován: 07 lis 2010 15:02

Re: Levné náboje v 9 Luger

Příspěvek od Smrček » 18 led 2012 20:13

Chlapi, mě těch zkur...ých Limitů asi 15 zbylo, mám už i napsaný e-mail na obchodní inspekci, jen ho poslat. Jak jsem už dřív uváděl, psal jsem do Limitu 2x, slušně a s tím, že mi jde hlavně o to, aby to někoho nezranilo. Nic, nic, nic...žádná snaha to řešit. Kdysi jsem psal do SB, aby něco zkusili udělat s těmi ocel.nábojnicemi a během týdne se mi ozvali a když měli cestu do Prahy, tak přivezli grátis krabku vylepšených na vyzkoušení :)
Ještě písnu o svých zkušenostech na Český úřad pro zkušení zbraní a střeliva a uvidíme. Jakýkoliv ohlsa sem hned dám na vědomí.

bradek džon píše:Chci se zeptat zdali už někdo dával podnět k prošetření těch závadových limiťáckých přebíjenek. Tohle není prdel, tady už jde o život. Dneska se z prodejů stahují kdejaký ftalátový hračky nebo lehce žluklý másla, ale jak je možný, že se neřeší takováhle věc, která může roztržením hlavně urvat někomu hlavu nebo roztrhnout držku.
Pokud máte někdo takový náboje, tak by měl v zájmu všech střelců takovýto krok podniknout. Ventilováním vzteku na střeleckých fórech tomu nepomůžete. Né všichni střelci to tady čtou.
Akcnek
Příspěvky: 95
Registrován: 05 kvě 2009 17:28
Bydliště: Praha

Re: Levné náboje v 9 Luger

Příspěvek od Akcnek » 19 led 2012 18:22

Tak jsem se nechal ukecat a koupil opět Přebíjenky v Pražském obchodě Beareka 3,50 kus
balení po 500ks výrobce ALSA PRO p.Marcínek.Vyzkouším je a dám vědět.
kolaCZek
Příspěvky: 12
Registrován: 08 pro 2011 09:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné náboje v 9 Luger

Příspěvek od kolaCZek » 23 led 2012 11:56

Akcnek: Pokud se ti podari domluvit s par lidma a dohromady date objednavku nad 10.000ks, tak uz se vyplati zavolat panu Marcinkovi (www.alsapro.cz). Cena je 3,10Kc/ks. :wink:

Kazdopadne Beareka dela akci, ze pri nakupu nad 1.000ks je cena 3,30Kc/ks.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Smrček
Příspěvky: 60
Registrován: 07 lis 2010 15:02

Re: Levné náboje v 9 Luger

Příspěvek od Smrček » 23 led 2012 12:21

A jak jsem slíbil, níže je odpověď z úst.pro zk.zbr.a střeliva. Na prodejce (Brymová) jsem se už obrátil při koupi 2.várky Limitů, jejich odpověď při pověstné ochotě tohoto prodejce byla, že by měly být náboje ok. Otázkou samozřejmě je, jaké náboje Limit předložil, že... :lol: Takže jediná obrana je asi silou trhu, nekupovat. Případně se to klasicky "počesku" začne řešit, až se někomu něco stane.

Dobrý den.
K vašemu dotazu sdělujeme následující informaci. Střelivo, které předložil
LIMIT Z k inspekční kontrole v říjnu roku 2011 odpovídalo předepsaným
parametrům podle C.I.P. V dané věci Vám doporučujeme obrátit se na prodejce
střeliva, který by Vám měl sdělit, jaké střelivo prodal, popřípadě, aby se
on obrátil na výrobce daného střeliva.
Za ČÚZZS Ing. Jiří Soukup
Smrček
Příspěvky: 60
Registrován: 07 lis 2010 15:02

Re: Levné náboje v 9 Luger

Příspěvek od Smrček » 23 led 2012 20:01

A ještě dovětek k dotazu, jestli můžou otestovat moje Limitový střelivo:

V případě, že nechte postupovat podle zákona č. 634/1992 Sb., na ochranu
spotřebitele, můžete si u našeho úřadu objednat odbornou činnost. Z Vašeho
dotazu vyplývá, že by bylo nutné zkoušet funkci a tlak prachových plynů
předmětného střeliva, úřad by vám účtoval celkem 4.000,- Kč a k tomu byste
musel předložit vzorek, tj. úplné nejmenší spotřebitelské balení.
Akcnek
Příspěvky: 95
Registrován: 05 kvě 2009 17:28
Bydliště: Praha

Re: Levné náboje v 9 Luger

Příspěvek od Akcnek » 23 led 2012 22:38

Řešení po Česku.
Budeme čekat až to někomu utrhne aspoň prsty :roll:
Odpovědět