Levne bipody na vzduchovku

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Levne bipody na vzduchovku

Příspěvek od PetrikCZ » 21 kvě 2007 10:46

Marně sháním na svou Slavii 631 nějaký rozumný bipod. Svou novou lásku Slavii jsem sehnal za symbolických 1000,- Kč, proto se mi nechce investovat tisíce do dvou nožek s pérky a úchytem. Dokonce ani na airsoftových portálech jsem nic vhodného neobjevil.
Tedy pominu-li chatrně a nehezky vyhlížející plastový "kolíček" za 200,-Kč s pochybným systémem nacvaknutí přímo na hlaveň...
Obrázek Obrázek
...nebo stále předražené doplňky na paintball, airsoft atd. v řádu 800,- a více, kteréžto jsou navíc určeny k montáži na lištu a tuningu se tedy vyhnout stejně nedá...
Obrázek

...vojenské originály nepočítaje už radši vůbec - cena je přímo nesmyslná.

Takže prosím úspěšné pátrače, případně nadšené tuningáře, o dobrou radu. Berte to jako výzvu ;)
Maximální náklady za tento doplňek přitom stanovuji na 500,- Korun českých.
podmínkou je pouze možnost stálého uchycení a z toho vyplívající sklopnost, ideálně i polohovatelnost (prostor na pažbičce slávky je pro tuto vychytávku jen cca 22 cm, aby nepřesahovala lučík spouště a zároveň se dala uchytit bez vlivu na natahování)

...

Aby to nevypadalo, že jsem se tomu sám vůbec nevěnoval, tak nějaký záblesk tuzingového nadšení mne napadl při pohledu na tento cyklo stojánek. Stačily by dva, plus lehce dotunit uchycení a krásná levná (jeden kus koštuje 99,- Kč) a dokonce polohovatelná dvounožka by byla na světě. Problém je v tom, že jsem u nás ve městě (Pardubice) obešel už čtyři cyklo obchody a nikde podobný stojánek nemají - všude jen masivní hliníkáče s monstrózním úchytem :( . Navíc bych nerad doma něco kutil, pokud už to někdo nemá zmáknuté jinak / lépe. :idea:


PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

bazar ?

Příspěvek od PetrikCZ » 21 kvě 2007 11:48

Přesunuto do bazaru ? kdybych sháněl jen jeden kousek, tak to udělám sám...domníval jsem se, že by téma mohlo být přínosem pro více takto "postižených" lidí. Proto jsem to dal do diskuze, ale "někdo" to zřejmě nečetl celé. Škoda :(...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 kvě 2007 14:17

JJ, dobré téma, pochlubte se svýma bipodama. Taky mě zajímá, jak to máte udělané, sám budu něco potřebovat. A ten cyklostojánek by vůbec nemusel být špatný.
Andy, koukej to vrátit. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

zázraky se dějí

Příspěvek od PetrikCZ » 21 kvě 2007 16:22

No né - zírám, téma je zpět :) - díky Kubajzzi.

Nelenil jsem a vydal se na obhlídku cykloshopů. Zjistil jsem, že situace není tak růžová jako v on-line shpech (nemělo by smysl kupovat součástky v řádu desetikorun a přitom platit poštovné v řádu stovek...). No a výsledek se dostavil - zakoupil jsem dva kousky hliníkových stojánků (možná dural - ale to je fuk). Vypadají jako rovné tyčky a mají už pro mě nejpodstatnější věc = hotové pružení a dokonce skryté v pouzdře.

Stavitelné to nebude, ale ujasnil jsem si, že při těch rozměrech je to zanedbatelná záležitost. Dají se sehnat v cenách od 50,- do cca 90,- Kč/ks. Dražší jednak nemá smysl (v konečném cenovém efektu) a druhak jsou už pak dosti masivní, aby splňovaly svůj prvotní úkol, což se pro náš účel nehodí. Původně jsem chtěl využít i kloub uchycení k rámu (pokrácením, navrtáním úchytu nebo tak..) ale zjistil jsem, že jednak je to většinou opět "masivně" provedeno a především se dělají všechny jednostranné (pravé) ! Takže pokud si je dáte vedle sebe, tak jak by měly být pod puškou, tak zjistíte, že se každá "zavírá" na jinou stranu. Naštěstí je princip natolik jednoduchý, že bude stačit proužek 2,5 mm plechu a trocha zručnosti...alespoň doufám. Doma nafotím suroviny a umístím zde (pokud se zadaří :) )
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 kvě 2007 16:40

Mě jako první napadlo nějak je přímo přišroubovat každý z jedné strany. Možná to u S630 přímo chytit na ty šrouby co vepředu drží pažbu. Mělo by to tu výhodu, že mezi nimi by nic nebylo, takže by se dalo volně natahovat, hlaveň by chodila mezi nimi. No ale pak jsem si řek, že by to bylo moc natvrdo, měl by tam být umožněn nějaký pohyb.
No a taky je pravda, že se ty nožky dělají jednostranné, tak to nic.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 21 kvě 2007 17:14

Jak už jsem někde psal.
Doporučuji zakoupit levný hliníkový stativ pod foťák.
Na ten šroub co se fotoaparát montuje dát nějaké Včko vystlané gumou na položení hlavně.

Dělají se i opravdu malé trojnožky za cca 300 a vypadají moc pěkně.
Na opření hlavně v lehu to je velice příjemné.

Nemontuje se to a proto to nemusíš oddělávat když chceš střílet ve stoje nebo sedu.

Já v tom vidím jen samá pozitiva a sociální jistoty :lol: :lol: :lol: :lol:
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 21 kvě 2007 18:12

--------------
Naposledy upravil(a) milius dne 11 čer 2009 18:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 21 kvě 2007 22:20

Jsi me predbehnul. Taky jsem sem chtel hodit tenhle odkaz.Sice jsem je jeste nemel, ale urcite by se dali pouzit. Mam je v planu poridit az budou a prostudovat. Jinak dvojnozka se da s trouchou sikovnosti zhotovit temer ze vseho.
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

PRŮBĚH

Příspěvek od PetrikCZ » 21 kvě 2007 22:32

Kubajzz : ...ano to je samozřejmě prvotní nápad asi každého, stačí v té úvaze pokračovat viz níže :)

epetr2008 : to nezní špatně, ale touhle náhražkou nemůžu uspokojit svoje snipersko-tuningářské choutky. Praktičnost jistě 100% ale prostě to není ono :lol:

milius : to vůbec nevypadá zle - cena taky OK, jen mám podezření, že to bude plastové (= křehké ?) má to někdo ? Cena by byla super, kdyby to sneslo hrubší zacházení.

No já už jsem si určil směr (kutil sobě) a jelikož nemám ani garáž s haraburdím, natož dílnu, tak jsem vyrazil do Bau*** na obhlídku vhodných součástek. Prakticky jen tak naslepo koupený spojovací plech 30/80 (dvojka plech) se čtyřmi otvory se po přiložení k už zmiňovaným šroubům pažbení ukázal jako dokonalá surovina pro výrobu uchycení. Myslím, že bude stačit jen trocha ohýbání a maličko poupravit fazónku. Paradoxně nejvíc jsem narazil při snaze sehnat malý matně černý autospray (oni snad vědí, že ho budu potřebovat a proto ho nikde nemají - velkou butelu se mi jen kvůli této legraci kupovat nechce...). Více fotokomix níže.:

1- původní nožky a plíšek (cena komplet 170,- Kč a dalo by se i levněji...ale kdo to má nahánět :) )
2- tady je vidět, "že to půjde". Okraje plechu se ohnou, zastřihnou, zabrousí atd..
3- rozborka stojánku - ta kulička na pružině vymezuje pomocí výkroje v plechu pozici nožky (vytržený nýtek nahradím šroubkem, původní úchyt odhodím na dno skříně)
4- a zase to pěkně sedí :) sklopka už "funguje" - stačilo podložit pružinku uvnitř tubusku maticí. Je to jen zkusmý náhled - opakuji, že to přijde ohnout, brousit....
5- tak a na tomhle to zatím stojí. Zítra musím sehnat dva kousky o centimetr delších šroubů do pažby než je tento originál.

Nožky jsou dlouhé 31cm a celý komplet zatím váží 250g, . Víc už to snad nebude (už bude jen ubývat - nožky potřebují o cca 4cm zkrátit a něco málo ubyde i na tom plechu)
Přílohy
bipod.JPG
Vím že to teď nevypadá nijak učesaně, ale podstatné je, že mi cosi našeptává, že to půjde a to je motor. STAY TUNED ! :)
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

j

Příspěvek od Barys » 21 kvě 2007 23:20

Teda zatim vzhledově nic moc.Já jsem vyrobyl takový ošklivý klěštiny asi za 20 min a vzhledově a opracováním je to podobný.Už delší dobu přemýšlim jak vyrobyt dvojnožku a zatim mě nic originálního nenapadlo.Nechci ji kupovat,chci to vyrobyt a hlavně vymyslet.To už tam rovnou přišroubuj kastrol (účel to splní taky).
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

no no

Příspěvek od PetrikCZ » 21 kvě 2007 23:36

radši si to přečti ještě jednou a pozorně - zatím jsem na to defakto nešáh - je to jen příprava (nafocený materiál) :lol:
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

g

Příspěvek od Barys » 22 kvě 2007 00:22

Taky si to pozorně přečti píšu ZATIM VZHLEDOVĚ atd. Jinak se snaž,držim palce.Možná mě příjemě překvapíš.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 kvě 2007 16:59

http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

souhlas

Příspěvek od PetrikCZ » 23 kvě 2007 18:33

Design fajnovej ,ale cena a dosažitelnost pokulhává :)
Pokud to je myšleno jako inspirace, tak ano - ideální ...

Zatím nemám čas na další kutění - teď si pohrávám s myšlenkou nějakého snadného uchycení, aby tam ty nožky nemusely být "nastálo" - byť sklopené. Ale nenapadá mě nic dostupného (maximální efekt za minimální úsilí), tak to asi nebudu dramatizovat. Šrouby už mám - takže při nejhorším pár toček šroubovákem. Jsem rád, že nebudu muset vrtat do pažby - což jsem měl původně v úmyslu.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: souhlas

Příspěvek od tomcat » 23 kvě 2007 21:02

a co to tam tak uchytit svorkou? nieco na sposob stolarskych svoriek?
urobit Uckove sedlo kam bude pasovat pazba, s tym ze jedna bocna strana toho U by bola pobybliva a dala by sa povolit a utiahnut...
Odpovědět