Levna, primerene kompaktni a spolehliva pistole 9mm Luger

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od FIRECRACKER » 03 úno 2010 16:58

jinak Díky HanuIv za příspěvěk ohledně toho waltheru, myslím, že jestli si ho nekoupím já tak přítelkyně určitě :-)


Uživatelský avatar
PetrosK
Příspěvky: 94
Registrován: 23 zář 2009 15:07
Bydliště: Šumpersko

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od PetrosK » 03 úno 2010 17:56

FIRECRACKER píše:... tu katanu nějak zvlášť nepoužívám...
Promiň za OT ale děsně by mě zajimalo, jestli bys tu katanu mohl nosit pro svoji obranu. Jen jestli ses na to třeba někdy neptal. Je to takovej větší nožík :-)

Jo a k tématu. Co takhle CZ 75 compact? Výhoda oproti plasťákům je jasná. Když už ti dojdou náboje, tak s ní můžeš aspoň někoho umlátit :-)
CZ75 SP-01 9x19
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od vendous » 03 úno 2010 18:16

Jo CZ 75 jsem mnělo a byl jsem sní spokojenej, ale ta cena je asi trochu jinde než FIRECRACKER původně chtěl :wink:
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od FIRECRACKER » 03 úno 2010 18:50

no na tu CZ 75 jsem se koukal možná u ní i skončím a koukal jsem se že se dá sehnat tak za těch 6-8. Mě jde v podstatě o to aby mě ta pistole nebouchla v ruce :-)

Jinak co se týče katany tak nevím když jsem ji potřeboval převezt a nebo někomu ukazat tak jsem v létě sednul na motorku dal jsem si ji na zada a vesele jsem jel nikdo mě nikdy nestavěl a ani když jsem šel pěšky tak mě policie nikdy nestavěla a neptala se, takže myslím, že bych ji pro obranu klidně nosit mohl a ve dvou případech jsem to taky udělal, ale naštěstí jsem ji nikdy nepotřeboval :-)
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od josse » 03 úno 2010 19:50

buďme radi že zatim nikoho nenapadlo šťourat do chladnych zbrani ... tak jak to ma ve zvyku zbytek "civilizovane" eu
ja bych se zatim zdržel jakychkoli hlasytych projevu nebo někoho to napadne (a dovedu si to živě představit to muže byt kterakoli strana a protože zbytku je po tom kulove tak to odsouhlasi ... a dopadnem tak že cokoli co ma něco ostreho a neni to v kuchini bude mit utrum ... ) a zatim mužu vesele pobihat i po městě s obouručnim měčem a nebo sekirou a neštěkne na mě ani pes ...
(sry za ot to je na debatu do nožu ale k te kataně se to hodilo ...)
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od dykmore » 03 úno 2010 23:21

Mně to přijde jako další diskuze, jakých tady bylo už asi tisíc. Dostane se ti spoustu subjektivních rad, několik odborných rad, pár objektivních rad, a stejně se asi nikdo netrefí do tvých potřeb a vkusu, protože ho máme každý jiný.

Já bych ti poradil univerzální začátek: cz 75 nebo glock 17/19. Dobrý kus seženeš do 10000kč, a pokud ti nesedne, snadno ho zase prodáš. Na něm si úplně jasně za nějaký čas přesně ujasníš, co chceš. Jestli je to tvoje první zbraň, na 99procent nebude tvoje poslední.

Ale než koupíš i tu první, zajdi si párkrát na střelnici, vystřel si, z čeho jen půjde, osahej si v obchodě, co uvidíš, promysli, co by ti pravděpodobně mohlo vyhovovat (rám plast/kov, velikost rámu, mířídla, typ spouště, případná dostupnost náhradních dílů-ochota puškaře atd atd) a jestli můžu do začátku upřímně poradit (ale nikomu proboha svůj názor nevnucuju!!), zavrhni ze startu pokusy typu astra, p1 apod. Já jsem se kdysi taky klepal na kdejaký desert eagle, matebu, mauser c96 nebo jiné málo viděné typy zbraní. Teď si šťastně žiju s 1911 a glockem, zmíněné kousky obdivuju u jiných, ale už po nich ani nevzdechnu. Možná se ale u tebe pletu - jak jsem psal, každý máme jiný vkus i názor... zkoušej, zkoumej, čti, střílej a pak uvažuj o koupi konkrétní zbraně - a v té chvíli teprve máš sice hodně malou, ale přece jen šanci, že hned napoprvé koupíš pistoli, která ti prostě sedne.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od cherro » 04 úno 2010 11:08

V té ceně seženeš slušnou CZ 100, když něco přidáš tak se dá sehnat i STEYR M9 se starým rámem. Záleží jestli to chceš na obranu, nošení, nebo máš nějaké "vyšší" ambice :) Chce to jen hledat...
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od FIRECRACKER » 04 úno 2010 11:29

vyšší ambice nemám, mám to na občasné nošení, tzn. že když bude nějaký předopaklad, že ji budu potřebovat tak si ji vezmu(párkrát do měsíce) a občas si půjdu zastřílet na střelnici
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od FIRECRACKER » 04 úno 2010 11:30

cherro píše:V té ceně seženeš slušnou CZ 100, když něco přidáš tak se dá sehnat i STEYR M9 se starým rámem. Záleží jestli to chceš na obranu, nošení, nebo máš nějaké "vyšší" ambice :) Chce to jen hledat...
ještě bych se chtěl zeptat co je zač ta CZ 100 vidě jsem její obrázek a vypadala docela nově, ale na stránkách zbrojovky jsem ji nenašel ...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od Alfonss » 04 úno 2010 11:32

DAO spoušťák - ostřílení borci s tím mají problém střílet přesně, jako začátečník s tím netrefíš lautr nic...
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od FIRECRACKER » 04 úno 2010 11:41

dykmore píše:Mně to přijde jako další diskuze, jakých tady bylo už asi tisíc. Dostane se ti spoustu subjektivních rad, několik odborných rad, pár objektivních rad, a stejně se asi nikdo netrefí do tvých potřeb a vkusu, protože ho máme každý jiný.

Já bych ti poradil univerzální začátek: cz 75 nebo glock 17/19. Dobrý kus seženeš do 10000kč, a pokud ti nesedne, snadno ho zase prodáš. Na něm si úplně jasně za nějaký čas přesně ujasníš, co chceš. Jestli je to tvoje první zbraň, na 99procent nebude tvoje poslední.

Ale než koupíš i tu první, zajdi si párkrát na střelnici, vystřel si, z čeho jen půjde, osahej si v obchodě, co uvidíš, promysli, co by ti pravděpodobně mohlo vyhovovat (rám plast/kov, velikost rámu, mířídla, typ spouště, případná dostupnost náhradních dílů-ochota puškaře atd atd) a jestli můžu do začátku upřímně poradit (ale nikomu proboha svůj názor nevnucuju!!), zavrhni ze startu pokusy typu astra, p1 apod. Já jsem se kdysi taky klepal na kdejaký desert eagle, matebu, mauser c96 nebo jiné málo viděné typy zbraní. Teď si šťastně žiju s 1911 a glockem, zmíněné kousky obdivuju u jiných, ale už po nich ani nevzdechnu. Možná se ale u tebe pletu - jak jsem psal, každý máme jiný vkus i názor... zkoušej, zkoumej, čti, střílej a pak uvažuj o koupi konkrétní zbraně - a v té chvíli teprve máš sice hodně malou, ale přece jen šanci, že hned napoprvé koupíš pistoli, která ti prostě sedne.
Mě je jasný že takových diskuzí tu muselo být a určitě ještě bude mraky šlo mě spíš o doporučení několika modelů pistolí které si pak vyzkouším a rozhodnu se co mě nejvíc vyhovuje, ale potřeboval jsem ten okruh trošku zužit.
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od FIRECRACKER » 04 úno 2010 11:42

Alfonss píše:DAO spoušťák - ostřílení borci s tím mají problém střílet přesně, jako začátečník s tím netrefíš lautr nic...
Omlouvám se, ale nerozumím řeči tvého kmene :-)
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od Bluesman » 04 úno 2010 11:54

Chlape,fakt se asi nejprve pořádně rozhlídni,jak Ti tu doporučoval třeba kolega ,,Dykmore,,
Výhradně dvojčinná spoušť (Double Action Only - DAO)

U pistolí s výhradně dvojčinným spoušťovým mechanizmem se každé napnutí bicího mechanizmu provádí promáčknutím spouště po dlouhé dráze a přes poměrně velký odpor. Po každém výstřelu zůstane bicí mechanizmus vypuštěný, tj. nenapnutý, a musí se opět napínat spouští. DAO spouště se používají většinou u malých obranných pistolí, ale není to pravidlem (např. pistole CZ 100 je pistole ráže 9mm Para). Výhodou tohoto řešení je jednodušší manipulace a vyšší bezpečnost - zbraň má pouze jeden stále stejný a poměrně velký odpor spouště, což téměř vylučuje možnost nechtěného výstřelu. Tyto zbraně obvykle nemají žádnou manuální pojistku, což je výhoda pro netrénovaného střelce ve stresové situaci. Pistolím se systémem DAO se také někdy říká Nabij a Zapomeň - uživatel zbraně jednoduše natáhne náboj do komory a o nic dalšího se nestará - zbraň je s neustále vypuštěným bicím mechanizmem bezpečná a přesto neustále v pohotovosti - stačí pouze stisknout spoušť, sice přes větší odpor a po dlouhé dráze, ale jinak odpadá jakákoli další manipulace se zbraní. Nevýhodou je nižší přesnost, protože dlouhý a tvrdý chod spouště může vést střelce ke strhnutí výstřelu, ale většina obranné střelby se stejně odehrává na velmi krátkou vzdálenost. Příkladem DAO pistole je CZ 100.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od Art » 04 úno 2010 12:31

v případě ,že na to budeš koukat jako ,že jí chceš protože jsi jí vždy chtěl ,tak v tom případě já bych koupil úplně novej kousek abych měl radost ,že je to můj mazel
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od FIRECRACKER » 04 úno 2010 12:37

jo určitě myslím, že kolega Dykmore má pravdu a budu se jehou radou řídit v podstatě mě šlo o nějaké doporučení jaké zbraně vyzkoušet, abych se nesnažil zkoušet nějaké nesmysly. Zatím to vypadá na otestování CZ 75/85/100, Glocku a docela mě zaujal i ten Walther P1 a Steyr M9-A1 jen u toho Steyeru nevím jak to bude se sehnáním.
Odpovědět