lehka vs. tezka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

lehka vs. tezka

Příspěvek od bimHObim » 30 pro 2011 14:58

uvazuji a pracuji na tom , udelat si vzduchovku sam. pcp. mel jsem tady rozlozenou hw100 a jen okouknuteho steyera 110. pak se stale clovek diva po daystate - vaha ca.4,5 kg, feinwerk , walther apod.
jen se jako vzduchovkarskej nobody -pcp- ,ptam- jaka je vyhoda tezkeho kveru? zpetny naraza zadny. na desku jsem pridelal nalekohled, a mohl jsem ten cil lepe drzet v cili nez treba hw100 nebo steyera s vahou +- 4.5kg. akorat, ze to nestrilelo
kdyz procitam fora (biathlon, strileni apod) , tak je vsude udavana maxialni vaha, ale min. - nic. je to opravdu tak, ze tezsi se necha lepe strilet?


co chci:?
---udelat (vyrobit , si sam pcp czuchovku. ale ne na podstavec, hlavne strileno z ruky). jaka je vyhoda tezsi vahy ? - nebavieme se o pruzinovkach ale jen o kartusi. zpetny naraz - skoro zadny.
--- zakonnou stanku mam vyresenou , byl bych rad, kdyby se to nezvrho - to nesmis sam delat, je to proti zakonu -- apod-
--- ze se to u jednoho, dvou kusu nerentuje - vim. ale prosim , nechte me blbnout
zdravim
rené


HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: lehka vs. tezka

Příspěvek od milius » 30 pro 2011 15:37

Těžký jsou na sport jako Benchrest a vše,kde ji nemusíš nosit v rukách.Snad jen to FT,ale já se s tim tahat nebudu :lol:
V těch lehčích je kouzlo manipulace.Radši bych nesl 2km FX než 200m GP.No a s přesností je to stejný.
Nemyslim si,že bys vyrobil něco lehčího než je třeba Brocock Concept.Spíš bych řešil to,že tam budeš cpát X atmosfér.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
doveda
Příspěvky: 525
Registrován: 09 lis 2010 20:45
Bydliště: Klatovy

Re: lehka vs. tezka

Příspěvek od doveda » 30 pro 2011 16:04

Vlastním asi dva protipóly co se týče váhy.
AT-44 je dost těžký na předek a k tomu mám jinou těžší hlaveň,s optikou jsem kolem 5-ti kg,pak zvážím.
FX-T12 je pírko jako nic,kolem 3 kg.
Líp se mi střílí s těžkou krávou,je stabilnější i ve stoje,i kvůli tomu tepu.
LP 300
LG 300 HFT
LG 300 ISSF
doveda
Příspěvky: 525
Registrován: 09 lis 2010 20:45
Bydliště: Klatovy

Re: lehka vs. tezka

Příspěvek od doveda » 30 pro 2011 16:56

Občas čtu rychle a na půl..
Ty chceš si vyrobit PCP!!!Držím palce,ať se dílo zdaří,pokud budeš chtít něco oměřit klidně se ozvi. :wink:
LP 300
LG 300 HFT
LG 300 ISSF
packa
Příspěvky: 21
Registrován: 18 bře 2011 12:36

Re: lehka vs. tezka

Příspěvek od packa » 30 pro 2011 17:24

ahoj-pokud chces vyrobit vetrovku a pouzijes par komponentu ktere asi(urcite) doma nevyrobis jako hlaven,kartusi mozna plnici ventil a regulator tak pak to ostatni se da, mimo par dilu ktere bude potreba tepelne upravit , vse udelat z bezneho materialu a s beznym naradim a strojnim vybavenim-nebudu ti taky rikat ze to nema smysl a pod.-to je pouze tvuj cas a penize,preji ti aby ti tvuj zapal vydrzel a do roka a do dne nam svuj vytvor ukazal
kdyz jsem se ucil v UB tak zaverecna zkouska byl koleckovy zamek na jezdeckou pistoli tak jsem soubezne vyrobil jeste jeden a potom k nemu i pistoli ktera dokonce i strilela(mozna jeste strili) ovsem na tormentaci jsem si netroufnul-jako hlaven jsem tenkrat pouzil volantovou tyc(trubku-silnostena a slusnej material) z tatry
Mr.Handy
Příspěvky: 266
Registrován: 14 říj 2008 11:58
Bydliště: Tak nějak všude

Re: lehka vs. tezka

Příspěvek od Mr.Handy » 30 pro 2011 17:34

Nechci být pedant, ale i na výrobu zbraní kategorie D, musí být zbrojní licence, že? Vzhledem k tomu že ji sám nevlastním, tak jen z teoreticky-konstrukčního hlediska budu souhlasit s tím, co napsal milius. Na přesnost je lepší težší, na manipulaci lehčí.
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: lehka vs. tezka

Příspěvek od bimHObim » 30 pro 2011 18:00

Mr.Handy píše:Nechci být pedant, ale i na výrobu zbraní kategorie D, musí být zbrojní licence, že?
presne tohleto jsem nahore extra napsal. nechme licenci apod. stranou. v nemecku staci kdyz jses na gemeinde (narodni vybor ? ) a presvedcis je , ze na to mas vedomosti a zkousku udela zbrojar. jedna se o vzduchovky do 7.5J. kolik z toho bude potom je tvoje vec. samozrejme ze na tve risiko :D
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: lehka vs. tezka

Příspěvek od bimHObim » 30 pro 2011 18:09

moje myslenka je udelat - okopirovat - nejakou opravdu dobrou pcp, ale maximalne lehkou. vyrobit dily - zadny problem - az na pazbu, chybi mi bohuzel porovnani tech opravdu dobrych , drahych zbrani. ona ta namaha je stejna. neco jako richtung feinwerk nebo walther.
kdyz se clovek podiva treba na vykresy hw100 a steyera, tak to je jak nebe a dudy. strasne se mi libi treba feinwerkbau 700 v alu.
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
packa
Příspěvky: 21
Registrován: 18 bře 2011 12:36

Re: lehka vs. tezka

Příspěvek od packa » 30 pro 2011 19:27

pises ze vyrobit dily az na pazbu neni problem? no nevim kazdej mame jine moznosti-pazba se da vyrobit s nimimemm nastroju a naradi-dulezity je cit a sikovnost coz tady uz dokazalo dost lidi-teda mam na mysli drevo ale u zeleza?urcite par nastroju bude jednorazovych teda pokud nenajdes nekoho kdo je ma a pujci( ted mam na mysli treba vystruznik na komoru-tu ma i vzduchovka) nebo noze do soustruhu na zapichy na tesneni a to jsou dost velke jednorazove investice-no jako prvni pokus bych asi necim jednodussim-jako vzor treba neco jako lovku 21 v uprave PCP -lovena ji kdysi delala taky jako pusku na co2-system byl stejny-TAK AT SE DARI
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: lehka vs. tezka

Příspěvek od bimHObim » 30 pro 2011 20:28

@ packa - pracuji jako programator cnc soustruhu a frez. to znamena ze o pauze (a ne jen v o ni) , se zatim akceptuje, kdyz si clovek neco pro sebe udela. zatim. ale jedna se o strojirenksky (letecky ) prumysl, pracuje se hlavne s hlinikem a vasco (1.6344) . a se drevem delam jen jako hobby, proto sem to psal o te pazbe.
udelat knedlik dovede kazda hospodynka, ja ne :D , tak to bylo mysleno.

jenom by me zajimal nazor vice lidi - je to opravdu nevyhoda pro presnou strelbu, kdyz je vzduchovka moc lehka? (i kdyz vyvazena?)
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: lehka vs. tezka

Příspěvek od PEPAN » 30 pro 2011 20:51

Jestli to máš jak největší problém, snaž se o co nejlehčí, přidat se dá kdykoli...
Mě nejvíc vyhovuje zatížený ústí hlavně, namyslím tím těžiště vpředu, ale jen na konci zatížit. to je nejlepší omezovač chvění. a čim lehčí puška tim líp
Nejde!Prostě NNe
doveda
Příspěvky: 525
Registrován: 09 lis 2010 20:45
Bydliště: Klatovy

Re: lehka vs. tezka

Příspěvek od doveda » 30 pro 2011 21:29

Přesně tak,
-co nejlehčí a nejkompaktnější závěr
-optimální velikost kartuše
máš základ,hlaveň klidně kolem 60cm,vnějším průměrem zvolíš i hmotnost,případně nasuneš závaží,pažba se dováží taky,je buřt jestli je z ALU nebo dřeva..
Určitě představu z jakých řešení vybírat máš,jen se rozhodnout :?:
LP 300
LG 300 HFT
LG 300 ISSF
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: lehka vs. tezka

Příspěvek od Kubajzz » 30 pro 2011 21:31

Hmotnost je fuk. Kdybych něco vyráběl, tak bych se minimálně pro začátek rozhodně vyhnul sice dokonalým, ale poměrně složitým zbraním typu HW100. Spíš bych vyšel z jednoranek jako AA400, Daystate Huntsman nebo FX Typhoon případně Gunpower.
A určitě bych začal regulátorem, protože udělat sám větrovku bez regulátoru, která by držela jakous takous konzistenci a nestřílela stylem prvních padesát ran po dvou metrech o sto metrů víc až na vrchol a druhých padesát ran zase po dvou metrech o sto metrů dolů, není úplně triviální záležitost.

Jinak s Reném jsme se viděli na srazu, viděl jsem jeho práci a vím co umí. Když řekne, že postaví větrovku, tak postaví větrovku.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: lehka vs. tezka

Příspěvek od undead » 31 pro 2011 19:59

držím ti palce s výrobou. niekedy som aj ja chcel vyrobiť pcpčko, výkresy boli ale nebolo kde a nevedel som to urobiť zákonne tak som sa na to vykašlal a ostalo to len pri papieroch. navrhol som si viac verzii..., ono da sa s tým dobre pohrať:)
a isto by som robil čo najľahšiu, ono sa to nezda ale hmotnosť sa nazbiera. (a napr. strielať s qb78 s puškohladom 4x20 čo je hmotnoste asi 2,5kg a at44 a optikou mierne nad 1kg čo je asi nad 5kg je sakra rozdiel )
ja som chcel jednu do džipu, teda musela byť max. odolná, žiaden hlinik lebo keby mi počas jazdy padla napr vedla sudu s pivon či bukovymy štiepkami by bolo po nej a musela byť kratka teda bullpup.. inšpiroval som sa trochu týmto http://andy.sumy.ua/guns/device/igla.jpg
a dalšie som mal klasickú dlhu v loveckom štýle a material len hlinik a mozadz, žiadne fe...
a regulator som poriešil jednoducho, , okopíroval som a upravil s http://talks.guns.ru :D tam to mali aj s výpočtami a dali sa aj objednať už vyrobene, a aj tech. výkresy tam mali...
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: lehka vs. tezka

Příspěvek od Tomayo » 31 pro 2011 22:31

myslim ze bimHObim chces udelat spis FT pusku nez loveckou a tam je vyssi vaha rozhodne plus a jeste vetsi plus je vyvazeni zbrane a jeji ergonomie .... milius tu zminuje ze by GP nechtel nest ani 200m, ale o tom to neni...uz nejaky cas vlastnim GP a musim rict ze je to pecka co se tyce ergonomie, nastaveni a vyvazeni :!: Proste sedne jak prcka na hrnec. Ta vaha (nadvaha) je druhorada vec a jen pri prenaseni.....pri samotne strelbe je to plus.

ne nadarmo ta pazba stoji ..to co stoji a mel by si myslet hlavne na tyto veci, protoze jak uz bylo nekolikrat receno... ty pusky strili +- stejne ikdyz ..... :) .... no dal si si nelehky ukol a dobra puska se bez dobre pazby neobejde
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Odpovědět