LEGALNI NABOJE PRO SEBEOBRANU

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 27 úno 2007 16:59

Tak nevím. Prošel jsem všechny příspěvky a - pokud jsem se blbě nekoukal - nějak jsem nenašel jasnou odpověď na to, co mne zajímá nejvíc: Co si můžu naládovat do zásobníku, abych se vešel do litery zákona a zároveň při NO nemusel mít strach, že kromě atakujícího padoucha proniklá/odražená střela udělá díru navíc i do obligátní maminky s kočárkem..... Tato představa mne totiž poměrně straší - a když jsem se v prodejně opatrně dotazoval na použití klasických poloplášťů na NO, dostalo se mi inforamce, že bych raději neměl nosit ani ty.


cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 27 úno 2007 17:22

Zcela jasne - na to odpoved neexistuje !!!
Zaruceny to mas u klasickyho celoplaste jaky dela S&B apod...
Pripadne i SP (v 9mm Luger).
- resp. uz vsecho, co CUZZS zaradila jako strelivo kat. B a C.

A podle odvahy pak u vseho, co normalne koupis v krame ne pro sberatelsky ucely (tzn. ne nejmensi spotrebitelsky baleni nebo do 3ks) - ale tam uz je to dle odvahy...
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 28 úno 2007 09:19

Hmmm, takže mám pořád stejné dilema. Na nošení Federal EFMJ odvahu nemám, myslím, že při případném soudním projednávání by výsledek vyzněl jednoznačně v můj neprospěch. Klasický FMJ se mi nelíbí pro riziku možného vzniku sekundárních zranění nezúčastněných osob. Takže mi z toho tedy vychází jako kompromis subsonic SP?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 28 úno 2007 10:18

Podívejte, já nosím obyčejné subsoniky od S&B. Mají plochou špičku a těžkou střelu. myslím si, že jsou tak akorát.

Jinak, klidně noste, co chcete. Když nebudete umět střílet, tak stejně útočníka prostřelíte, když na něj už vytáhnete zbraň a vystřelíte. Z každých deseti ran vypálených v ozbrojených střetech zasáhnou cíl maximálně tři.

Takže pokud cíl zasáhnete, bude to úspěch. S pravděpodobností alespoň 98% je nikdy nepoužijete (a to Vám přeju).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 28 úno 2007 10:46

To si přeji samozřejmě i já. A věřím, že na tři metry snad útočníka trefím - na větší vzdálenost po něm, předpokládám, střílet nebudu. To už by nejspíš bylo nad rámec NO. Pokud tedy samozřejmě pominu střet s útočníkem, ozbrojeným střelnou zbraní, který je podle mne podstatně méně pravděpodobný, než že narazím na zfetovaného poloblba s nožem v ruce.
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smékal Petr » 28 úno 2007 15:11

HanuIv
Ještě jeden dotaz - někde jsem zaslech JPP (Jedna Paní Povídala), že obranná střelba nad vzdálenost 6 m je vždy hodnocena jako neopodstatněná a tudíž neoprávněná - je to kec nebo to má alespoň nějaký základ ve výkladu zákonů?
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 28 úno 2007 15:25

nooo, já sice nejsem právník a praktické zkušenosti posuzováním nutné obrany (naštěstí) nemám - ale tím slůvkem "VŽDY" bych si nebyl tak jistý. Podle mne musí soud vždy vzít do úvahy všechny okolnosti - pokud půjde o útok vedený střelnou zbraní, na vzdálenosti by nemělo záležet. Můj život totiž útočník v takovém případě ohrožuje i ze vzdálenosti např. 20ti metrů a tím pádem se mohu legálně bránit trvajícímu útoku. Zrovna tak pokud se na mne někdo požene s napřaženou sekyrou a v 15ti metrech ho nezastaví ani varovný výstřel, mohu reálně předpokládat, že je odhodlaný svůj útok dokončit a přeci nebudu čekat, až se ke mně dostane tak blízko, aby na mne tu sekyru třeba hodil.....
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 28 úno 2007 15:39

Takže bouchačku na tebe pachatel bude tahat radši rovnou z 10ti metrů abys musel přemejšlet jestli z toho, že ho smázneš budeš mít problémy nebo ne :lol: Tzv. zmatení oběti s oporou v právním řádu :lol:
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 28 úno 2007 15:45

2 Silencer: jj, pro jistotu s sebou nosit ještě svinovací metr a křídu, pak útočníka požádat, zda by chvíli postál, změřit vzdálenost - a když to bude pod 6 m, tak mu udělám z kebule cedník. Když bude stát dál, tak ho slušne poprsím, zda by byl ochoten přijít o kousek blíž. Pak by se měl samozřejmě zastavit na mnou křídou namalované hraniční čáře a nehnutě stát - aby se mi líp mířilo. :D Ale to už je opravdu trochu OT, omlouvám se.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 28 úno 2007 15:50

Smékal Petr píše:HanuIv
Ještě jeden dotaz - někde jsem zaslech JPP (Jedna Paní Povídala), že obranná střelba nad vzdálenost 6 m je vždy hodnocena jako neopodstatněná a tudíž neoprávněná - je to kec nebo to má alespoň nějaký základ ve výkladu zákonů?
No, myslim, že názor, že obrana střelbou na vzdálenost víc než 6m je vždy hodnocena jako neopodstatněná, spadá opravdu do "JPP" :) . Nikoliv obrana na tuto vzdálenost, ale toto tvrzení samo o sobě by bylo neopodstatněné a bez opory v zákoně.
Vik

Příspěvek od Vik » 28 úno 2007 18:36

Co se vratit k nabojum. MagtechD alias JSP-Flat, plochy poloplast , hmotnost 6,15g, ustova rychlost 410m/s, ustova energie 517J. Existuje i verze bez zarezu mam pocit.Měl by jít opačnou cestou než subsonic. Vysokoa rychlost, v kombinaci s lehkou strelu by mely mit už vliv na deformaci (tvrdi vyrobce) a lehka strela by mela ztratit stabilitu. Na druhou stranu, asi nebude dobrej napad s tim vystrelit v uzavrene mistnosti.

http://wiper.botulotoxin.net/MagtechD%202.jpg

Myslim že docelá dobrá možnost sou Ceppy. Sice nejsou o moc víc ranivý nez fmj, ale za A) sou schvaleny pisemne (i kdyz sme videli ze to muze byt uplne jedno na prikladu jedne firmy) B)pri vyssich uhlech narazu se rozpadaji. Takze kdyz minete, tak po narazu na prvni prekazku se pravdepodobne rozpadne, misto abyse odrazila a letela jinam. Taky pri střelbě šikmo dolů na psa, by se měl minimalizovat odraz od chodniku, či kamene v zemi.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 28 úno 2007 19:40

Dovolil bych všem, kteří by rádi diskutovali na téma sebeobrany, že tu je dokonce speciální fórum, kde se tyto otázky řešily. Přispivatelé jsou i policisté a právnící. Stačí jen hledat.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 01 bře 2007 04:33

Lanky píše:...věřím, že na tři metry snad útočníka trefím - na větší vzdálenost po něm, předpokládám, střílet nebudu. To už by nejspíš bylo nad rámec NO. Pokud tedy samozřejmě pominu střet s útočníkem, ozbrojeným střelnou zbraní, který je podle mne podstatně méně pravděpodobný, než že narazím na zfetovaného poloblba s nožem v ruce.
Na tři metry by ses neubránil ani tomu zfetovanýmu poloblbovi s nožem - ani bys to nestačil vytáhnout. A kdyby to nebyl zfetovaný poloblb, ale někdo, kdo s tím nožem umí, tak i 10 metrů je riziková vzdálenost. :(
Každý případ nutné obrany (čímkoli, nejen pistolí - viz případ sochaře Opočenského) je posuzován individuálně.
Je jen třeba doufat, že nenarazíš na "právníka" typu Antla, který střelbu na lupiče označil v KRIME LIVE za překročení mezí KRAJNÍ NOUZE :shock: :( :twisted:
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 01 bře 2007 07:14

Zatrápená práce, píšu o tom pořád. CEPP Super / který je povolený / je skutečně podstatně účinnější v cíli než normální FMJ. Vyzkoušejte si to. Pokud by nebyl, tak by ho tak věhlasná firma těžko vyráběla a nebyl by tak oblíbený. A to na celém světě. Vývoj této střely byl poměrně dlouhý a měl stanoveny přesné a protichůdné mantinely. Střela se měla dostatečně deformovat a měla mít zároveň schopnost proniknout dostatečně hluboko. A to je u této střely splněno lépe, než u jiných / povolených /. Nejsem zaměstnancem Lapuy.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 01 bře 2007 08:03

Neměl by zapadnout příspěvek Fantana - v jednom kursu jsme zkoušeli jakou vzdálenost s nožem překoná útočník do výstřelu obránce - a to se "napadení" očekávalo !! A tak při "napadení" i těch nejrychlejších pistolníků útočník s nožem urazil 5 m !
Odpovědět