laserovy naboj

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
scarbi
Příspěvky: 18
Registrován: 10 čer 2010 12:36

laserový náboj

Příspěvek od scarbi » 26 srp 2010 08:35

Co si myslíte o této vymoženosti? http://www.aukro.cz/item1199932778_30_0 ... ghter.html
Podle mě je to úplně k ničemu, protože střela nikdy neletí rovně, ale po křivce? Nebo je to super laser 21. století, který přesně kopíruje křivku střely? :D :D :D


Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: laserový náboj

Příspěvek od mkouba » 26 srp 2010 08:53

Je to na hrubou kalibraci optiky. Nastreleni optiky stoji pomerne dost naboju a tohle jich muze par usetrit. U malorazky to neni majlant, ale u naboju za 20 a vic korun..
Air Arms EV2 MK III
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: laserový náboj

Příspěvek od dracekvo » 26 srp 2010 08:57

Na aukru je ta cena trošku přestřelená

http://www.combathunting.com/Products-L ... HTERS.html
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: laserový náboj

Příspěvek od Radgost » 26 srp 2010 09:39

Na aukru jsou vůbec u některého zboží přestřelené ceny. :-D
Příkladně "damaškové" nože z ebay za 15 USD se tam prodávají přes 2000,- Kč a jsou tam i jiné opičárny.
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: laserový náboj

Příspěvek od josse » 26 srp 2010 19:41

na aukru je všechno předražené a nejhorší je že lidi podle toho stanoví ceny vidí že na aukru se proda lamačka za 1700 a hned to za ni chce i na blešaku kde jsou ty časy kdy se prodavaly za 700 ... a není to tak dávno ... hmmm teď mě napadlo že jsem vlastně dobře zainvestoval vydělat za pět let litr na jedné vzduchovce ... škoda že tenkrát nebylo více peněz:D:D
abych nebyl uplně ot...
nekoukal jsem na odkaz jsem na pomalem netu a byla by to tak pul hodina ... ale u nás ty nabojnice vyrábí nějaky pán někde jsem na něj viděl odkaz a... tam si nastřelíte zbraň jednou normálně ... poznačíte polohu laseroveho naboje v komoře ten ma štelovací paprsek ktery nastavíte podle puškohledu a vesele střílíte a jak chcete zkontrolovat nastřelení zasunete naboj do komory a mělo by to ukazovat na ono místo ... tolik jeho teorie
nezdaly se mi ale jim udávané parametry ... on to dělal myslim za něco kolem 1200,-kč ... udával užasne vlastnosti laseru jak je vidět jak ma na 50 metru maly bod (myslim že psal 6cm) ... zajímal jsem se o vyrobu kolimačních laseru a psal jsem si čile s jednou firmou co prodává lasery a laserove moduly ... laser s vykonem aby to bylo ve stínu za normálního dne vidět a optikou ktera by zvládla 5cm kolečko tak jenom modul by stál cca 1500,- kde mate cele těleso laseru praci material samo sebou zisk... to jsme uplně někde jinde a ne na 1200 ... takže kde asi bude chyba :lol: :lol:
kolimační laser s parametry ktere by byly použitelne by stál cca 3500-4000 a to je částka co vědšina lidí co o laseru uvažuje neprostřílí ani normálně natož na nastřelování :lol: :lol: ... ale i tak se asi do jedne mini srije pustím ... ještě by to šlo rozdělit na několik cenovych hladin podle parametru laseru ...

už sem toho pána našel ... jim udane parametry ...

Velmi kompaktní, výkonný laserový modul
Kvalitní kolimační optika
Laserová dioda - červená
Vlnová délka 650 nm
Výkon 5 mW
Materiál: mosaz, nerez
Napájení 3 Volty (2 x 1,5 V)
Pracovní teplota: -20°C .. +70°C
Provozní proud 40 mA


.... hm on píše že to má regulační jednotku na teplotu ... ta by přišla na dalších cca 600 jinak laser podává deklarovany vykon jen při pokojove teplotě ... 20-27°C
Uživatelský avatar
Richi1
Příspěvky: 160
Registrován: 03 bře 2010 14:43

Re: laserový náboj

Příspěvek od Richi1 » 26 srp 2010 21:11

no a čo, tak zabudol napísať, že treba s ním kolimovať iba za bezmesačnej noci :) Inak mne sa to pozdáva i keď imho nemôžu byť presnejšie ako tie ktoré sa zasúvajú do ústia hlavne. Na druhej strane vidím výhodu v rýchlosti kolimovania keďže odpadá zasúvanie do vývrtu, ktoré môže byť samo o sebe pre mnohých nepríjemná úloha.
FX T12 Whisper .22, Delta Titanium 4.5-30 x 50 SF
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: laserový náboj

Příspěvek od josse » 26 srp 2010 21:22

myslim že nato aby jsi zničil usti gumou a plastem bych se podíval ale beru lidi na to jsou haklivi ... a rychlost? tam asi rozdíl nebude ..
Uživatelský avatar
Richi1
Příspěvky: 160
Registrován: 03 bře 2010 14:43

Re: laserový náboj

Příspěvek od Richi1 » 26 srp 2010 22:11

tak jasné že plastom, gumov alebo mosazov a hliníkom nepoškodíš ani mäkšiu malorážkovú hlaven 11600 ale ako si napísal niektorí sú na to háklivý. A z pohľadu že nemusíš stáť pri ústi na to aby si tam vsunul kolimátor ale stačí pekne v sede alebo v leže ho poslať do komory a ľahko a rýchlo ho z nej vyhodiť, to určite rýchlejšie je :wink:
FX T12 Whisper .22, Delta Titanium 4.5-30 x 50 SF
Odpovědět