Lapua sypacky vs. SB standard

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

l.trta
Příspěvky: 141
Registrován: 24 říj 2010 14:19

Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od l.trta » 18 srp 2011 20:06

Ahoj .Chtel jsem se zeptat jakou rychlost maji tyhle naboje.Diky

http://www.lovecke-zbrane.eu/strelivo/p ... -lr-lapua/

http://www.lovecke-zbrane.eu/strelivo/p ... -standart/

Cim pomalejsi tim lepsi presnost ze?


Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od PEPAN » 18 srp 2011 21:49

Cca 300-320m/s :?: to je standartní rychlost. Ty SB standard radši nebrat nevim jak s přesností(podle všeho naprd) ale já už je dávno zavrhnul kvuli nafukujícím se hilznám, cena taky nicmoc, zlatý federály..
naproti tomu na ty lapuy nedam dopustit, jen jsou dost přemaštěný, a v prvním balení jsem našel 3 zmetky. Rozhod jsem se že až těch zmetků nasbíram 50 tak vyzkoušim jiné střelivo a ono v další pixle vše ok :roll: :? :lol:
Nejde!Prostě NNe
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od josse » 18 srp 2011 22:51

ty od selieru byly ok do určité série do te doby byly v pohodě co se týká přesnosti a kvality
ale pak na to začli asi kašlat a zvedl se rozptyl což by nebylo tak strašne ale v pruměru 1 ze 200 je padak prostě ustřeli o 5-7 cm dolu tak jsme je přestali brát jak jsou na tom teď to nevim...
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od Grinch » 18 srp 2011 22:52

SaB jsem popravde.nezkousel, ale k sypackam mohu rici to, ze za ty penize luxusni muzika :lol:

ALE... Problem je jak rika Pepan to mazani. Po cca 150ks se mi lepily hilzny ve vychozim okenku... Toho maziva je fakt strasne.moc a ty prace to vycistit...

Da se tomu vyvarovat cistenim ci otiranim naboju, ale to je cinnost tak zdlouhava a nudna, ze si radeji priplatim tech 13hal za naboje Standard + taktez od Lapuy a je to mene namazane a s mensim poctem flyeru (tech padaku u sypacek je dost a v prumeru uleti tak o 1-2cm na jakoukoli stranu)...

U tech standardu je to meni procento naboju ale prumerne litaji stejne mimo... Ale co chtit od patrony.pod 2,- ze?

zkousel jsem je z anschutzu a soustrely viz nize... Ty lepsi soustrely jsou Standard plus od lapuy a zbytek sypacky ocisteny a prebrany...

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od PB » 18 srp 2011 23:15

moje skušenost se sypačkama lapua je že se jedná o velice slušné patrony a kupodivu nemám problémy, já ani puška, s mazáním. chce to trochu speciální zacházení při nabíjení abych nebyl mastný od hlavy k patě ale jinak good.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od andreapipo » 19 srp 2011 00:07

Nejsem zas takový puškařský odborník, pušku střílím jen pro zábavu "na plechovky", ale nebyly pro pušku zamýšlené SB Club :?: . Srovnáváte tak nesrovnatelné. SB Standard jsou pistolové náboje a s těmi dokáži nastřílet i 282 ze 300, což není zas až tak špatný výsledek. Z pušky střílím jen Federály HV a z Drulova také. Kdybych měl střílet libovolku, zvolil bych SB Club. Ony ty sypané Lapuy nejsou zas až tak úžasné, kolega s nimi měl z pušky asi pět selhačů za sebou (u toho jsem byl osobně) a už střílí všechno možné, jen ne Lapuy.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od Grinch » 19 srp 2011 01:35

Tak jasne ze kazde pusce chutna neco jineho...

Pokud strils na plechovky a.je ti jedno jestli to lita sem nebo o chlup vedle a je ti jedno co to dela s puskou, tak se da strilet cimkoli...

Osobne si myslim, ze mi jde o aspon trochu vypovidajici vysledky abych se dokazal odrazit od relevantnich faktoru a nekam sebe posunul...

Takze z meho hlediska si myslim ze bude neco na tom, ze se ve svete pouziva na zavodech z 99% Lapua, eley a nebo RWS...

Tim ale netvrdim, ze jsou SaB smejdy... To nikoli... Nestrilel jsem je a ver mi, ze doopravdy nikdy strilet nebudu (to same plati pro federaly a jine "malovyrobce")...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od andreapipo » 19 srp 2011 07:13

Jak říkám, pušku nestřílím, ale pistole srovnat mohu. Pokud kolegové střílí Lapua či Eley, což je nejčastěji používané střelivo, tak moje výsledky s SB Standard jsou nejen srovnatelné, ale často i mnohem lepší a vyjde mě to mnohem levněji. :) Mnohokrát se mi stalo, že jsem kolegům poskytl svoje střelivo SB Standard, když jim to jejich došlo a pak mi vrátili Lapuy či Eley, ale žádný zázrak se nekonal, moje výsledky byly úplně stejné jako s SB Standard. Proto je podle mně správné říkat, které střelivo do jaké zbraně a za jakým účelem, ale ne obecně, které střelivo ano a které ne. Já se držím jedné pravdy, honíš-li na terči centimetry, je ti jedno čím střílíš, honíš-li mm, pak si kup něco kvalitního, ale, že by sypačky Lapua byly to "kavlitní" střelivo, o tom nejsem přesvědčen.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od Grinch » 19 srp 2011 08:04

V tom máš naprostou pravdu! :!:

Osobně jsem sypačky zkoušel, ale pro mne to spolehlivá patrona - ty flyeři se nedají přebrat a jak jsem psal výše, je lepší než sypačky si přídit lapua Standard + (pokud chceš "značku" Lapua)...

Ale musím polemizovat nad tím "ušetřením" :lol: finanční rozdíl mezi SaB (1,32,-) a sypačkama (1,51-) a Lapua Standard+ (1,68,-) je promě zcela zanedbatelný... a to i v počtech, kdy jsem letos odstřílel doposud cca 8000ks munice a ještě mi tak 3-4tis zbývají...

I když je pravdou, že každý má jinak hluboko do kapsy :(

Ale pravdu máš v tom, že každý by měl vyzkoušet co chce a svobodně se rozhodnout, do čeho jít... za mě mohu doporučit na "plechovky" cokoli od lapuy s tím, že kdykoli může přejít na přesnější/sražší střelivo pro přesnější střelbu
, což popravdě nevím, jestli dokáže ještě SaB nabídnout...

Jinak ono nejde o honění mm, jde o to se třeba sypačkama nadrilovat na rychlost nebo na nestailních polohách a pak to na závody jen zaměnit za jinou, přsnější/dražší lapuu, která má stejné mazání...

To jsem zkoušel a přeci jen jsem nakonec zkončil u toho, že celý rok střílím pouze jednu patronu a to jednu jedinou serii Rifle matche od Lapuy :lol:
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od andreapipo » 19 srp 2011 08:39

Pokud jde o tu cenu, mám SB Standard za 1,20,- Kč, Fedrály HV za 1,10,- Kč, takže nějaký rozdíl v ceně tu zcela jistě je. Dražší Lapuy či Eley mně žádné lepší výsledky nepřinesly, takže zůstanu u svého. :)
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od Grinch » 19 srp 2011 08:53

Bral jsem standardní ceny pro "smrtelníka" :)

Jinak to nemění nic na tom, že si každý volí podle sebe a svých možností a cílů :)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od harpplayer » 19 srp 2011 08:58

Především je třeba si uvědomit, že střelivo Lapua Magazine je primárně určeno pro opakovací a samonabíjecí zbraně, proto je na nábojích tolik maziva. Pro tento účel je to střelivo, řekl bych, skoro až příliš luxusní. Já a spousta dalších střelců je používáme pro trénink ISSF a vleže není problém dělat desetiranné položky 95 až 97, přičemž ty 3 až 5 ztrátových bodů přičítám především na vrub vlastní chybě. Někteří závodníci s tímhle střelivem na méně významných závodech běžně střílejí. Dokonce svého času s tímhle střelivem jeden závodník dal 596 a to už je sakra číslo. Upřímně - na závody bych ho asi nevzal - flyera nepoznáš, dokud nevystřelíš - ale pro střelce, jejichž střelecká úroveň je 550 - 560 je to jistá alternativa. Vystřílel jsem jich za poslední půlrok cca 2 tis. a nezaznamenal jsem chybu patrony větší, než 9 na terči ISSF (LM). S mazáním nemám problém (zbraň Anschütz 1907) a bez problémů z těchto patron mohu plynule přejít na vyšší třídu stejné značky - zatím používám starší Lapua Master M, ale mám vyzkoušené i Center X. Nejsem špičkový střelec (současná výkonnost 570 - 575), střelba mě neživí a z finančních důvodů si nemohu dovolit trénovat střelivem za 4,- Kč/ks a více, ani by to asi při současné výkonnosti nemělo smysl. Dříve jsem střílel tréninkově staré červené Geco, z něhož se do závodu dalo plynule přejít na R50 nebo R100. Nové Geco už takto nefunguje, proto jsem přešel na Lapuu. Lapua Magazine je pro mě velmi přijatelné tréninkové střelivo pro střelbu ISSF.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od Grinch » 19 srp 2011 09:04

Pod to se mohu plně podepsat, Harpe... jen se změnou, že u mne a u kluků u nás je to na TM dostačující (viz výsledky některých s tímto střelivem)...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od navip » 19 srp 2011 21:32

Řekl bych že vůbec nejsme ve sporu,u pistole jednoruč na 25m na pistolák je 90 % střelec a 10% náboj a u pušky je to skoro naopak.Dřív jsme na sportku jiné střelivo než REX neměli,dnes by si ho kdekdo ani do zbraně nestrčil, ale při tom jsme v desítce s Margolínou cvakali aby ten soustřel byl blíž centru.Tak že se hádat jestli do pistole sypačky LAPUA nebo SB Standad je nesmysl,akorát po SB zůstává v hlavni víc tuhých zbytků.
Naposledy upravil(a) navip dne 20 srp 2011 11:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od andreapipo » 20 srp 2011 08:01

Souhlas, jen ty REXy střílí ještě dnes docela dost lidí a střílí dobře. :)
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Odpovědět