Lapua sypacky vs. SB standard

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od navip » 23 srp 2011 17:14

Kodiak a Harpplaier - nerad bych vám oponoval, a asi máte lepší informace než já a víte že Lapua ukončila výrobu .22LR v mateřské továrně ve Finsku a veškerou tuto výrobu přesunula do německé pobočky v Schoenbecku,rozumím tomu správně :?:


harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od harpplayer » 24 srp 2011 07:32

navip: Je to tak, jak říkáš, Lapua .22LR se vyrábí na lince v Schoenebecku, tedy v Německu. Upřímně řečeno, je mi jedno, jestli ve Finsku, Německu nebo Tararinkapatanu, důležitý je, že to má Lapua pod kontrolou a že to lítá "jednou dírou", což se při nejlepší vůli o SB říci nedá.
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od JuroNR » 05 zář 2011 10:43

Tiež patrim k priaznivcom sypačiek od lapui a som rad že väčšina z vas ich chvali aj ked hlavne v SR-strel. revue padali na ne velmi protichodne nazory. Jeden znami pištoliar z Nymburka mi ale fakt potvrdil že prave u pištole fakt nezaleži až tak na kvalite nabojov ako si mi puškari myslime a že bežne strielaju suťaže z SB club pozor nie standard. Kupuju ich po 10 000ks z jednej serie a tak mi dal pre porovnanie asi 6 krabičiek a musim povedať že boli plne zrovnatelne s Lapuami,čo sa tyka presnosti. Inač porovnavať SB a Lapua sa neda pretože konštrukčne su naprosto odlišne a to v každom smere. Lapui maju mekšiu zapalku,iny prach,inu strelu a ine mazanie,čo su všetko velmi podstatne veci ktore ovplyvnuju presnosť. Ja mam dokonca ešte original Lapui ktore som kupil v Brne v Awiwe za neskutočnych 590kč.dnes už len Schonebeky za 35€,ale to je to samí,len v blede modrom ako sa u vas hovorí.
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od andreapipo » 05 zář 2011 14:27

Dovolím si to trošku poopravit, u pistole nezáleží tolik na přesnosti, ale hlavní je spolehlivost. Takže kvalita, pokud jde o spolehlivost, je velice důležitá. No a to SB Standard jsou. Vystřílel jsem jich v poslední době kolem 6.000 ks a ani jeden selhač. :!:
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od Kodiak » 08 zář 2011 08:35

To adreapipo: Mám pocit, že se stále snažíš vypichovat kvality SB standart, ale ještě nedošlo k pochopení v čem se rozumí rozdíl ve kvalitě střeliva :( . To že spustí každá rána, je snad samozřejmostí - o tom se netřeba bavit!
Proto bych zopakoval to co řekl PB - "řekněte andrepipovi že shit sb standard je extratřída a jedem dál, ostatní víme svoje."
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od andreapipo » 08 zář 2011 13:42

No, až taková samozřejmost to není, zrovna se sypačkama Lapua mám špatnou zkušenost a nejen já, dokonce i s Eley. Vůbec mi nejde o prosazování kvality (přesnosti) SB, jen bych rád, kdyby si Vážení puškaři uvědomili, že pro pistole je to fakt skoro jedno a přesnost není to hlavní, ale hlavní je spolehlivost a to SB opravdu jsou a že když porovnávají Lapua a SB tak zároveň musí říci, že: "Pro pušku jsou lepší ty a ty náboje proto a proto a ne, že lepší jsou tyhle a tyhle, protože jsou přesnější. U pušky je vždycky čas přebít selhač, ale u pistole to při otočkách a jiných disciplínách prostě nejde a když mi náboj selže jsem v p****i. No a proto, že mi Lapuy a Eley už selhaly prosazuji pro pistoli SB, vzhledem k ceně, které mi zatím ještě neselhaly. Ne, že by nebyly i jiné spolehlivé náboje, ale jsou podstatně dražší. To je vše.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od Kodiak » 08 zář 2011 14:25

To Andreapipo: Viditelně to asi nemá dál cenu rozebírat, střílej si s čím chceš - dál tato diskuze je jako zaseklá gramofonová deska! Nemyslím, že psát do fóra jen proto, abych něco napsal - bez ohledu na přínos, je něco co ostatní obohatí!
Udělat si názor na střelivo v předmětu diskuze stačí už tím, že si každý pročte prvních pár příspěvků.
Proto bych zopakoval to co řekl PB - "řekněte andrepipovi že shit sb standard je extratřída a jedem dál, ostatní víme svoje."
A ještě bych přidal to co mi napsali z SB 26. 5. 2009:
"Naše náboje 22 LR HV a 22 LR HV HP odpovídají požadavkům na přesnost pro
účel, pro který jsou vyráběny - lovecká střelba. Náboje 22 LR SB Club
odpovídají svým rozptylem na nástřelce požadavkům pro výcvik sportovní
střelby. Pokud máte na mysli náboje terčové, tak ty skutečně nevyrábíme.
Jejich výroba vyžaduje náročnou investici, která by se nám v prodeji těchto
nábojů nevrátila.
Lituji, že pro Vás nemám příznivější zprávu.

S pozdravem

Hykel

Sellier & Bellot"

To si myslím, že hovoří za vše!
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od andreapipo » 08 zář 2011 15:59

Pokud si myslíte, že: ""řekněte andrepipovi že shit sb standard je extratřída a jedem dál, ostatní víme svoje." je argument, prosím, argumentujte tak klidně dál. Jo a v tom dopise chybí zmínka o SB Standard.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od PB » 08 zář 2011 18:03

andreapipo píše:Jo a v tom dopise chybí zmínka o SB Standard.
Pokud máte na mysli náboje terčové, tak ty skutečně nevyrábíme.
Jejich výroba vyžaduje náročnou investici, která by se nám v prodeji těchto
nábojů nevrátila.
(selier)

toto snad hovoří za vše i o sb standard, asi jste to nečetl nebo nevím.
co se týká spolehlivosti eley/lapua tak jich mám odstříleno několik tisíc a nikdy jsem neměl selhač. to jsou suchá fakta.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od JuroNR » 15 zář 2011 10:12

Tiež to možem len potvrdiť,Lapui mam vystrelenych určite viac než 10 000 ran a ani jeden selhač sa mi nevyskytol. Raz som ale kupil Winchestry v plechovke a z tych 500ks mi nevystrelilo asi 150 a zbytok každa rana ina,raz slaba raz silna ako HV no katastrofa,potom som ešte kupil Winchester Laser a tiež mi asi 5ks nevysrelili.Dnes už ine ako Lapui,Eley,RWS nepouživam a žiadny selhač ani inak vadny naboj sa mi nevyskytol a sortiment je tak široky že si vyberiem naboj od šortky,cez long, subsonic,až po HV, od rychlosti 250m/s po 400m/s.
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od Lachtan » 15 zář 2011 21:02

Já mám poněkud jinou zkušenost.

Vlastním Drulov-97MSP a dokud jsem z ní střílel SB Standard, tak jsem nezažil jedinou selhávku.
Nicméně poté, co jsem přešel na sypačky Lapua Magazine (i na základě místních zkušeností), tak jsem se začal setkávat s tím, že spousta nábojů se neodpálilo, resp. až na druhý nebo třetí pokus.
V průměru tak 10-15 selhávek z 50ti... ("rekord" byl 17 selhávek z 50ti)

Když jsem poté dal opět několik sérií s SB Standard, tak to proběhlo naprosto v pohodě - žádná selhávka.

Holt Drulovce asi Lapuy nechutnají (a asi nejenom mojí, protože kamarád má tu samou Drulovku a poté co také přešel na sypačky Lapua, tak měl naprosto totožnou zkušenost).

Vcelku mě to mrzí, protože s Lapua jsem měl znatelně lepší výsledky než s SBčkama, ale řešit každou druhou-třetí ránu selhávku je fakt "vopruz" :?
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od PB » 15 zář 2011 21:04

to není o nábojích ale o konkrétní zbrani, typu zbraně.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od Lachtan » 15 zář 2011 21:12

Já vím - holt to potvrzuje známou pravdu, že každému kvéru chutná něco jiného... :(
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od JuroNR » 16 zář 2011 10:11

A nemaš nahodou zodraty,alebo obruseny udernik? To sa mi nezda aby drulovka neodpalila hocijaky naboj. Mal som v ruke nejaku belgicku maloražku z roku 1908 kde na nabojnici ani nebolo vidiet odtlačok udernika a vystrelila každou ranou,potom som mal aj nejaku jednoranku kde udernik mal tvar priemeru a tiež sa nestalo že by neodpalila naboj a tato jednoranka bola vyrobena v 1956. Inak dosť tvrde nabojnice maju RWSky,vyskušaj jednu krabku. To je tak ked niektory ludia odlahčuju uderniky,zoslabuju pružiny,obrusuju uderniky a pod. tak toto je vysledok. tu poslednu vetu som len nahlas rozmyšlal :roll:
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Lapua sypacky vs. SB standard

Příspěvek od Shindel » 25 zář 2011 16:28

Dovolím si něco připsat, v posledních dnech jsem u dvou střelců pozoroval u sypaček Lapua velmi dobré soustřely, ale také několik padáků do bílého i mimo terč, navíc i roztrženou nábojnici (prasklé dno). Myslím, že je cosi shnilého ve firmě Lapua. Dva roky nazpět jsem si sypačky bral na důležité závody, kvalita letos zakoupeného materiálu z mého pohledu odpovídá špatnému tréninkovému střelivu.
Odpovědět