Kvalitni strenky na pistoli za dobrou cenu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Kvalitní střenky na pistoli za dobrou cenu

Příspěvek od zaxxon » 01 kvě 2014 16:57

Nedávno jsem sháněl dřevěné střenky na svého Rugera a nějak jsem tu nikde nepochodil. Tak jsem pátral na netu a nakonec si je koupil na e-bay z Kostariky, od místního výrobce a mohu pouze doporučit, - vyšly asi na 700 Kč včetně dopravy, což je podle mě dost slušná cena v porovnání s cenami střenek Klinsky a jsou velmi kvalitně zpracované s laserem vypáleným logem značky Ruger a také zhotovené z drahého exotického palisandrového dřeva cocobolo. V nabídce tohoto výrobce (prodejce costaricacraft) jsem tam viděl mnoho druhů a to zejména na Colt 1911 a pak právě několik typů Rugera. Jinak přišly perfektně zabalené, bez jakéhokoli problému asi do třech týdnů po zaplacení.


Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Kvalitní střenky na pistoli za dobrou cenu

Příspěvek od JaK » 01 kvě 2014 21:38

Jestli jsem se dobře díval, nabízí kostaričani jen leštěné střenky bez jakékoliv textury, případně je rybinou provedený jen kousek aby tvořil ornament. To je sice moc hezké na pistoli do vitríny, protože krásně vynikne kresba dřeva, ale na střílení nic moc. Už v lehce zpocené ruce se pak pistole chová jako úhoř.
Za předpokladu, že je přední strana rukojeti hladká, beru rybinu typu double diamond, které je na SR1911 od výrobce, za takový rozumný základ.
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: Kvalitní střenky na pistoli za dobrou cenu

Příspěvek od zaxxon » 01 kvě 2014 22:07

JaK píše:Jestli jsem se dobře díval, nabízí kostaričani jen leštěné střenky bez jakékoliv textury, případně je rybinou provedený jen kousek aby tvořil ornament. To je sice moc hezké na pistoli do vitríny, protože krásně vynikne kresba dřeva, ale na střílení nic moc. Už v lehce zpocené ruce se pak pistole chová jako úhoř.
Za předpokladu, že je přední strana rukojeti hladká, beru rybinu typu double diamond, které je na SR1911 od výrobce, za takový rozumný základ.
Ty co jsem si koupil jsou leštěné a je na nich jemná rybina po celé ploše, vyjma znaku Rugeru, do jaké míry je funkční ve zpocené ruce jsem netestoval a nemohu posoudit, ale máte pravdu že jsou ty střenky hlavně designová záležitost a pravdou je že pro mě byl rozhodující vzhled:) prostě ty černé gumové střenky ačkoli mohou ve zpocené ruce zajišťovat jistější úchop mě nebaví..
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Kvalitní střenky na pistoli za dobrou cenu

Příspěvek od JaK » 02 kvě 2014 21:18

Jasně, já gumové střenky taky dvakrát nemusím. Ale střenky, které v sobě skloubí jak estetickou stránku, tak perfektní užitné vlastnosti, existují. Alespoň mě nadchly střenky z G10, například od VZ Grips nebo Hogue. Měl jsem možnost vyzkoušet si pistoli osazenou VZ Gripy a i přes vyšší cenu se chystám objednat si jedny pro svoji SR1911.

výsledek pak může vypadat třeba takto:
Obrázek
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: Kvalitní střenky na pistoli za dobrou cenu

Příspěvek od zaxxon » 02 kvě 2014 21:52

jj, díval jsem se na ty VZ Grips a vypadají zajímavě, akorát cena je trochu vyšší. Ale pošlou je vůbec do Čech? Já jsem si chtěl před časem objednat orig. střenky od Rugera z US a odepsali mi, že toto zboží nemohou kvůli nějakým předpisům zasílat mimo ameriku a abych se obrátil na výhradního dovozce, což se mi tedy moc nechtělo, protože ten si akorát přihazuje další peníze..
Odpovědět