Kvalitni optika na vetrovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Puškohled na DAYSTATE HUNTSMAN REGAL XL

Příspěvek od cannis » 21 srp 2017 17:08

koi41 píše:Dobrý večer všichni,
vlastně navazuji na předchozí téma, ale nejsem z toho moc chytrý. Co střelec, to jiný názor.
Vemu to tedy obráceně. Snažil jsem se přečíst vše možné o puškohledech na větrovkách
a mám velké chutě zakoupit puškohled DELTA OPTICAL TITÁNIUM 4,5-30x50 SF.
Cena cca 20 litříků. Jo, použití jako průměrný střelec. Od terče po cukr a zátky na různé
vzdálenosti, co svedu atd.
Děkuji za zkušenosti a nečertěte se no nové vlákno. Ale pokud vyhodím 20 litříků, tak to snad vydržím.
Hmm, na takový střílení stačí optika za polovinu a z polovičním zvětšením ale pokud přihodíš 4tk, tak bys mohl koupit toto a věř mi, že budeš maximálně spokojený a můžeš z fleku střílet benchrest.
http://forum.fieldtarget.cz/viewtopic.php?f=20&t=1329


Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Aries
Příspěvky: 13
Registrován: 24 čer 2010 02:11

Re: Kvalitní optika na větrovku

Příspěvek od Aries » 24 srp 2017 04:04

Tak som skoncil u sightronu 6-24x50 ffp moa.
Snad budem spokojny.
Vdaka za rady :D1
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní optika na větrovku

Příspěvek od kesi » 24 srp 2017 16:24

Výborně navržený velký rozsah FFP + osnova, o moc lépe to už nejde! Obraz ani mechaniku taky nemusíš řešit. Pokud budeš střílet převážně na dlouhé vzdálenosti... super. Na krátké to moc nebude, jemná neznačená paralaxa začíná od 40 m.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Kvalitní optika na větrovku

Příspěvek od Blue_L » 30 srp 2017 07:02

Tak to je sqela volba pane :wink: :D dobry to sightron :wink:
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Kvalitní optika na větrovku

Příspěvek od Mini Me » 29 říj 2018 07:17

Rad bych vlastnil aspon jeden puskohled ktery patri do kategorie ,,alfa optiky,, a jelikoz se blizi patek 23.listopadu kdy tento rok bude slevovy tzv. Black Friday a Cyber Monday - takze 4 dny na koupi toho co si celorocne drzi svou vysokou cenu.
Anglicky Optic Warehouse to ma kazdorocne tak ze to co je opravdu kvalitni neslevi celoplosne ale da jen od urcite znacky 2-3 kousky se slevou 10-30% a to jen v nahodny den a hodinu,takze takova mala loterie kdo na to natrefi a navic si tim udrzi po celou dobu pozornost zakaznika.
Osobne se me moc libi Nightforce ATACR ale ten ma paralaxu od 40m a i po sleve to bude cenovy masakr.Takze ac nerad tak jsem ho vyradil z okruhu moznych k zakoupeni.
Nakonec jsem to zuzil na tyto:

Delta Stryker 5-50x56 SFP nebo 4,5-30x56 FFP
IOR Recon 4-28x50 FFP
Schmidt and Bender PM II 5-25x56 SFP
Vortex Razor HD Gen II 4,5-27x56 FFP

Nechci resit jestli je to na vzduchovku zbytecne predimenzovane ale prosim o nazor nebo zkusenost na ktery se vice zamerit a proc .
FrantaB
Příspěvky: 41
Registrován: 20 úno 2016 23:15

Re: Kvalitní optika na větrovku

Příspěvek od FrantaB » 29 říj 2018 10:41

Deltu 5-50x vyřaď, tak dlouhý zoom je prostě fyzikálně problém. 4,5-30x lepší, ale kříže existují mnohem lepší. Obecně-jak má Delta dobrou nebo velmi dobrou optiku, excelentní mechaniku (background 70 let výrobce teodolitů, niveláků a podobně se nezapře), tak kříže jsou dost humpolácké a podle mne zbytečně nedomyšlené. Počítají spíš s přenášením podle rozměrů terče, než podle dělení kříže. Podle mne jsou dost neintuitivní.

IOR Recon-netuším, v ruce jsem neměl. Ale rovnou se dívej po kroužcích, protože v průměru 40 jich moc není. Kříž je na lov chlapa, ne na malé cíle.

SB PM II vynech. Je to legendární optika proto, protože dokud je v ní sklo a je ohnutá jen tak že je skrz ještě vidět, drží klikání. Že dělá tunel mezi 5-8x zvětšením by při té bytelnosti člověk odpustil. Ale to, že zadní strana tubusu zoomovacího členu je hnědočerně leskle eloxovaná a ne pořádně zamatněná je absolutní nestydatost-tohle umí líp i číňani u parodie na hvězdářský dalekohled za 2500,-. O tom, že se paralaxa dá použít jako teploměr ani nemluvě, stačí si přečíst něco od lidí co střílí na vrcholné úrovni FT (ne HFT). Kolo paralaxy se třemi řadami cejchování podle teploty není úplně vzácnost. A i na velké, když si ráno v chládku seřídíš paralaxu na 500, v létě přes den upravuješ klidně 5x. Navíc kříž je docela tlustý, je to prostě kříž optimalizovaný na lov chlapa, ne na terčovku nebo lov něčeho menšího.

Razor Gen II-rozhodně, všema deseti. Kříž OK na terčovku i na lov čehokoliv, výborné sklo. Volné okénko na středu kříže namísto pitomých teček a podobně je super věc, hlavně na malých cílech.

Ještě se podívej na Kahles 624i s osnovou SKMR (dlouhý žebřík až dolů) nebo SKMR3 (žebřík s tenkým vánočním stromečkem, žádné Horusácké zvěrstvo). Středový dot sice je, ale velice malý-tuším, že nikdo nemá menší. Dá se ignorovat a dorovnávat se na symetrično podle bárů hlavního kříže, který je dost tenký na terčovku a dost silný na cokoliv jiného. Je třeba dát si pozor, jestli je to první, druhá nebo třetí generace-první dvě mají poněkud trestuhodně nedořešenou chromatickou aberaci, hlavně v červené a zelené barvě. Třetí generace je OK. Ovládání paralaxy nahoře je výborná věc a klikání celého rozsahu na dvě otáčky s upozorňovacím štuplem, takže se dá naklikat cokoliv úplně poslepu je ještě lepší. Navíc si můžeš vybrat, jestli chceš stranovou korekci vpravo nebo vlevo (ovládání přísvitu pak na opačné straně). Nevýhoda-paralaxa od 50m.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Kvalitní optika na větrovku

Příspěvek od Mini Me » 29 říj 2018 18:47

Diky moc za vycerpavajici odpoved,ja jsem si to tak nejak myslel ze skoncim v rozhodovani mezi Razor a Recon.Na ten Kahles jsem se take dival ale Vortex a IOR jsou me vzhledove blize i kdyz ten Kahles je sesterska spolecnost Swarovski a kvalitou bude jiste na vysoke urovni.Zatim tuhle volbu necham otevrenou .Chystam se do Optics Warehouse zajet koncem tohoto nebo pristi tyden a kouknout co memu oku vyhovuje.U nich je vyhoda ze pokud ti ten puskohled z nejakeho duvodu nesedi tak ho muzes do 60ti dnu vymenit za neco jineho.
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Kvalitní optika na větrovku

Příspěvek od JuroNR » 31 říj 2018 20:03

Ja osobne by som sa rozhodol pre tu deltu 4,5-30x56 pomer cena a kvalita, aj dobry križ ma. Ja som ešte pokukoval po puškohlade SWFA 5-20x50 HD. Ano cenu pišu 1500 dolarov ale udajne sa da kupiť aj za 1000 čo je nejakych 800€ porovnatelne s deltou a ked pišeš že ma byť nejaky vypredaj. V tejto cenovej kategorii zly puškohlad nekupiš už si len vybrať.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Kvalitní optika na větrovku

Příspěvek od Mini Me » 01 lis 2018 22:12

Tu Deltu jsem si nechaval v zaloze,kolega z airgun fora prodal jeden ze svych March puskohledu a koupil ten Stryker 4.5x30 a rika ze rozdil v kvalite skla je minimalni.Ja to posoudit nemohu - zatim jsem nemel moznost porovnani.
Nicmene dnes jsem byl v Optics Warehouse a stravil tam skoro 3 hodiny a i tak to bylo malo :) No co vam budu povidat Vortex Razor Gen II [ mel jsem stesti akorat jim vcera doslo nove zbozi ] to je puskohled s WOW efektem - do neho se podivate a jako by venku nekdo jeste vice rozsvitil ,obraz ostry jak ziletka a siroky FOV,jen podani barev je takove chladnejsi oproti IOR Recon ktery jsem nakonec vybral.IOR nema sice ten ,,wow,, efekt na prvni dojem jako ten Razor ale ve stinu a tmavych mistech pod stromy ma Ior lepsi kontast a pro me potreby na lov me to vice vyhovuje.Kdyby to financne slo tak je beru oba.
Rikal jsem jim ze jsem prijel jen vyzkouset co memu oku pasuje a pokusim se neco koupit az na slevovy vikend,on se ptal jestli jsem u nich registrovan a potom se dival na muj ucet co mam u nich uz nejakou dobu a tohle si jen domyslim - asi videl ze uz jsem u nich nejaky ten peniz utratil a nabidnul me prijatelnou slevu a tak jel IOR Recon se mnou domu :D Davaji k nemu v cene montaze Tier One OPW 40mm a ja jeste prikoupil montaze Contessa Blued Steel
Příloha 20181101_180833.jpg je dlouhodobě nedostupná.
20181101_180833.jpg
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Kvalitní optika na větrovku

Příspěvek od Mini Me » 01 lis 2018 22:13

20181101_190511.jpg
Brut
Příspěvky: 3
Registrován: 04 lis 2018 19:25

Re: Kvalitní optika na větrovku

Příspěvek od Brut » 05 lis 2018 18:26

Ahoj, jsem nováčkem na tomto hřišti. Na cestě je Weihrauch HW 97 K 4,5.
Prosím o radu. Dle přečtení pár článkú na tomto fóru o výběru optiky padla volba na DISCOVERY VT-1 4X32AOE MILDOT https://gun.cz/S-variabilnim-zvetsenim/ ... AOE-MilDot. Respektive +/- o kolo této cenové hladiny s pevným zvětšením jsem toho moc nenašel. A jestli to dobře chápu mám větší jistotu že pevné zvětšení spíše vydrží. Střílet budu jen příležitostně tak by mě asi nebavilo ani provádění nástřelů při změně vzdálenosti. A nebudu jí používat pouze sám. Ale trošičku mě zarazilo že optika tak krátká, pouze 24 cm.
Nevznikne tím nějaký problém? Jako například daleko od oka? První problém co jsem zjistil že lze použít pouze dvoudílná montáž jednoduchá. Díky tomu mě napadá tato MONTÁŽ BKL 257MB 11MM PRSTENEC 1 https://gun.cz/Pro-listu-11mm/Dvoudilna ... prstenec-1.
Prosím o radu jestli nejsem úplně vedle jak ta jedle. Předem děkuji za rady..

příště stačí se zeptat jednou ... úmyslně jsem ti pozdržel příspěvek ...
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Kvalitní optika na větrovku

Příspěvek od jama » 06 lis 2018 09:05

Prvně bych se ujistil, zda se ten krátký tubus skutečně nevejde na jednodílnou montáž. Podle mého je na pružinovku lepší montáž, která má více šroubů, než tebou uvedená BKL. BKL je velmi kvalitní, ale ta z tvého odkazu je vhodná na větrovku. BKL jsou také poměrně vysoké, tak abys neměl puškohled zbytečně vysoko. Na HW97 mi velmi dobře držena montáž Optisan, stačila by nízká, max. střední.

edit: jinak Discovery bych schválil, sám mám variabl na větrovce a je fajn, skvělý poměr cena x výkon. To zvětšení 4x je OK na vzdálenosti cca do 30m, nebo na hrubší terče.
z ho.na bič neupleteš
Brut
Příspěvky: 3
Registrován: 04 lis 2018 19:25

Re: Kvalitní optika na větrovku

Příspěvek od Brut » 06 lis 2018 18:43

Prvé děkuji za reakci a radu. Trošku jsem se této montáže obával. No právě že jsem to v obchodě poptal a jednodílná nevejde a ani dvoudílná se 4 imus šrouby také ne. Hold se budu muset zaměřit na jinou optiku. Asi nejspíš s variabilním zvětšením i když o něj nestojím. Ale nějak se mi v této hladině nedaří s pevným najít.
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Kvalitní optika na větrovku

Příspěvek od cannis » 06 lis 2018 19:18

Nízký Optisany už se snad nedělají, taky jsem je sháněl na HW 97 a nakonec koupil nízký Hawke
https://www.hawkeoptics.com/match-mount ... edium.html
mají i na palcový tubus
https://www.hawkeoptics.com/match-mount ... m-low.html
Nerozumím, proč by neměly jít na ten puškohled, to je osazení tubusu tak úzké? Optisany i Hawke jsou široké 21 mm. Tomu prostě nevěřím. Když vezmu tubus palcový, tak ta délka v poměru je daleko víc než 21 mm. Nejspíš jsi kupoval u nějakého dementa, který ti asi moc neporadil.
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Kvalitní optika na větrovku

Příspěvek od cannis » 07 lis 2018 15:31

Brut píše:
05 lis 2018 18:26
Ahoj, jsem nováčkem na tomto hřišti. Na cestě je Weihrauch HW 97 K 4,5.
Prosím o radu. Dle přečtení pár článkú na tomto fóru o výběru optiky padla volba na DISCOVERY VT-1 4X32AOE MILDOT https://gun.cz/S-variabilnim-zvetsenim/ ... AOE-MilDot. Respektive +/- o kolo této cenové hladiny s pevným zvětšením jsem toho moc nenašel.

příště stačí se zeptat jednou ... úmyslně jsem ti pozdržel příspěvek ...
No když už si tady někdo hraje na moderátora, tak měl příspěvek ne pozdržet ale přesunout úplně do jiného vlákna. Protože pokud vidím, dotaz se netýká optiky na větrovku a kvalitní asi už vůbec ne. To je asi na uvážení, nicméně to sem absolutně nepatří co se týká kategorie zbraně i skla :lol: :mrgreen:
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Odpovědět