Kvalitni nuz...

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Kvalitní nůž...

Příspěvek od Bonanza » 29 dub 2012 15:54

Taky pamatuji rybičku jako kluk za 1,-Kčs, ale nikdy jsem si ji nekoupil. Stačilo mi ji vidět u kamarádů, téměř vždy tupou jako poleno, protože po naostření a uříznutí prvního tvrdšího klacku byla zase poleno. Prostě čepel z kastrolového plechu.


Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Kvalitní nůž...

Příspěvek od Lachtan » 29 dub 2012 23:40

Tak to teda netuším, co tím tví kamarádi tenkrát řezali, ale mám doma rybičku cca 40 let starou a drží ostří naprosto perfektně :wink:
Uživatelský avatar
Franta Jetel
Příspěvky: 71
Registrován: 25 dub 2012 11:53
Bydliště: Pruské Slezsko

Re: Kvalitní nůž...

Příspěvek od Franta Jetel » 29 dub 2012 23:53

Lachtane: kdyby jsi tohle napsal na Knifu, dostal by jsi ban do roku 2065. :-))) jen ta myšlenka, že klučina v deseti letech (dnes už 25 měsíců odborník přes nože) neměl páru o tom, jak správně nabrousit nůž by byla příliš kacířská.

Jinak samozřejmě souhlas. Je to v rukou a hlavě. Bonanza před 30 lety jenom viděl u kamarádů, a má jasno! :D
"Když nejde o zdraví nebo o život, jde v podstatě o hovno!"
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Kvalitní nůž...

Příspěvek od Bullterier5 » 30 dub 2012 08:04

Zdar a krásné letní dopoledne:
S tou rybičkou je to asi tak.Rezavěla jak liška a proč? Protože byla z uhlíkovky-tudíž z materiálu,který by MĚL držet ostří. Myslím že se to asi hodně lišilo,protože ne každý z nás-tehdy mladých sráčů-si uměl rybku nabrousit,od toho se odvíjí asi Bonanzův názor,že byla imrvére tupá jak prdel :lol: Kastrolový plech to nebyl,i když to nebyl žádný zázrak,já měl strýce zámečníka a na brusku jsem k němu chodil otravovat tak dlouho,až mi jednou řekl:
Nabrus si to sám,stejně se to naučit musíš.A všechno vysvětlil,co a jak.Klíďo se přiznám,že když se mi nechtělo přes půl vesnice,ošudlal jsem rybku pilníkem,nebo po vzoru babičky na okraji kameninového hrnce.
Kouzlo vzpomínek......
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Kvalitní nůž...

Příspěvek od duffioso » 30 dub 2012 08:54

Ja taky vyrostl na rybicce a brousil jsem ji o vsechno mozne.O schody,o dlazdicky,pouzival jsem i pilnik a vzdy jsem nabrousil tak,ze sla bez problemu pouzivat pro fsechny klukovske veci.Az do dne,kdy jsem od taty dostal Duklu v den odjezdu na Pionyrsky tabor.Pak uz jsem si na rybku ani nevzpomel.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Kvalitní nůž...

Příspěvek od Bullterier5 » 30 dub 2012 09:14

Dufioso::

Přesně tak!! :lol: Pokrok nezadržíš-tak nějak to bylo-Dukla,pak ten s kotvou,předchůdce Fixíra,Mikovácký pevný.Posloupnost u každého asi stejná.
Někteří měli z NDR ten hnus ze srnčího kopýtka(DEM 9,80 :lol: ),sem tam něco z Polska nebo Ruska.Tak nějak to bylo....
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní nůž...

Příspěvek od Black » 30 dub 2012 10:25

Z NDR jsem měl i to kopýtko, i takový divný dřevěný nůž, plus podivnou skládanici z barevných kroužků. Z nožů v čssr jsem měl všechny, co byly v obchodech. Nejlepší mi přišla ta jakofinka s plastovou rukojetí.
Udějte co můžete, s tím co máte, tam kde jste. T. Roosevelt
Uživatelský avatar
Franta Jetel
Příspěvky: 71
Registrován: 25 dub 2012 11:53
Bydliště: Pruské Slezsko

Re: Kvalitní nůž...

Příspěvek od Franta Jetel » 30 dub 2012 22:49

Dámy a pánové, díky za názory a jejich vyjádření. Já jsem měl to štěstí že můj děda byl řezník, nožům a jejich broušení rozuměl jako nikdo , koho jsem znal a měl doma brusný kotouč. Nožní pohon a vodní smáčení. Moje rybička vždycky holila ( a stále holí) a opracování klacku na buřty + další s tímto spojené úkony byly hračkou.
"Když nejde o zdraví nebo o život, jde v podstatě o hovno!"
Uživatelský avatar
Franta Jetel
Příspěvky: 71
Registrován: 25 dub 2012 11:53
Bydliště: Pruské Slezsko

Re: Kvalitní nůž...

Příspěvek od Franta Jetel » 30 dub 2012 23:06

No ale přejděme k tématu: Kvalitní nože

Další na řadě (v poměru výkon/cena) je OPINEL. Mám jej 21 let (Carbon No.9) a je to opravdu klasa A.
opinel9.jpg
Nechal jsem jej tak jak byl vyroben (žádné broušení dřeva, žádné napouštění v oleji). Dokonce to tužší otevírání po namočení považuji za přednost. Stejně jako můj děda když sekyru namáčel před použitím ve vodě aby hlava tak nechodila.
"Když nejde o zdraví nebo o život, jde v podstatě o hovno!"
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Kvalitní nůž...

Příspěvek od drát » 01 kvě 2012 09:33

Black píše: Nejlepší mi přišla ta jakofinka s plastovou rukojetí.
Jj taky jsem měl http://www.armybazar.eu/data/inzeraty/1 ... 5mikov.jpg , http://www.lovecky-obchod.cz/gallery/91010101355.jpg
Já jsem svojí poslední rybičku našel nedávno v dílně a protože už jsem velký kluk tak mám krysu a rybičku dostal synek :D
http://www.mojefotky.cz/clientimg/drat/ ... 0978b2.jpg
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
macek11
Příspěvky: 7
Registrován: 11 bře 2012 22:35

Re: Kvalitní nůž...

Příspěvek od macek11 » 02 kvě 2012 15:24

Já se přikláním k Opinelu. Nikdy jsem nechápal co lidi na těch Opinelech vidí.
Teď ho mám v uhlíkové oceli a jsem moc spokojený. Nabroušený holí a řeže jako břitva. Dá se jednoduše nabrousit, a navíc nevypadá bojově, aby nestrašil lidi. Na hrubé práce ovšem není.
Slušný nůž za velice dobrou cenu je tohle Bahco
http://www.naradi-obchod.cz/771-noze/14 ... -nuz-2444/
nebojíte se ho půjčit, najdete ho v trávě, nevadí vám když vám s ním děti řežou po talířích a přitom slušná ocel, už od výrobce holí.
Pánové a kdo měl nožík s kanadským jízdním policistou? V tom věku se proti tomuhle nožíku mohla i rybička zahrabat :-)
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Kvalitní nůž...

Příspěvek od Bullterier5 » 02 kvě 2012 21:45

Chlapi,beze studu nahodím tuto informaci.Dodělal jsem nůž z originální čepele ENZO Camper 125/ocel D-2.Dal jsem mu ručku z akátového nádoru,podložil bílým a červeným fíbrem,na rozdíl od origo nožů jsem vložil mosaznou trubičku na lanyard.Byl to kšeft pro někoho jiného,ale přesto jsem si kudlu vyzkoušel:
Musím objektivně přiznat,že kudla mně naprosto uchvátila a málokdy jsem držel v ruce něco,co by šlo do řezu tak agresivně jako Enzo z D-dvojky.Čepel byla nabroušená z výroby,ale ještě jsem ji "šmrncnul" na brousku Jan03 a výsledek neskutečný.Jsem nadšený a mohu vřele doporučit!!
Tak padlo rozhodnutí,že kovaný nůž a zavírák ze sbírky půjde z domu a za stržené peníze koupím čepel Enzo Camper 125 pro sebe a udělám si kudlu jak cumel!!! Howgh!
Uživatelský avatar
Franta Jetel
Příspěvky: 71
Registrován: 25 dub 2012 11:53
Bydliště: Pruské Slezsko

Re: Kvalitní nůž...

Příspěvek od Franta Jetel » 02 kvě 2012 22:42

Po těch čepelích od Enza už taky trochu pošilhávám. Jaké jsou ve srovnání s Morou?
"Když nejde o zdraví nebo o život, jde v podstatě o hovno!"
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Kvalitní nůž...

Příspěvek od Bullterier5 » 02 kvě 2012 22:45

Robustní,těžší,z lepšího materiálu.Mory jsou poměrně lehké nože,ale to Enzo je-jak říkají bratři Poláci "Grupa mocnego uderzenia" :lol: Musím ji mít-tu z D-2.Rozhodnuto.
Uživatelský avatar
Franta Jetel
Příspěvky: 71
Registrován: 25 dub 2012 11:53
Bydliště: Pruské Slezsko

Re: Kvalitní nůž...

Příspěvek od Franta Jetel » 02 kvě 2012 22:49

No tak co už pochválí i Polák tak to stojí za zvážení. Až bude nižší datum musím zkusit Trapera.
"Když nejde o zdraví nebo o život, jde v podstatě o hovno!"
Odpovědět