Kvalitne napodobeniny

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

d3agl3

Kvalitne napodobeniny

Příspěvek od d3agl3 » 10 lis 2006 10:34

Viem ako ten nadpis znie paradoxne ale holt nemam pumpu /benzinovu/
tak si nemozem dovolit vsetko orig. Je dobre samozrejme mat jeden dva kvalitne kusky, hlavne na nosenie ale co ak sa mi pacia aj ine noze a vysolit za kazdy par litrov nato proste nemam :?

Neviete o nejakych peknych napodobeninach??
Naposledy som kupil napodobeninu zatvaracieho S.W.A.T od Nirosty za 90 korun. :wink:
-- vynikajuco mi sluzi v kufriku z ele. naradim....


Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 10 lis 2006 23:51

No za ty prachy to musi byt opravdu super nozik :wink:
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 12 lis 2006 19:59

Upřímně řečeno tyhle čínské a jiné výtvory neodsuzuji,pokud je jejich majitelé umí nabrousit a pokud jsou funkčně v pořádk(pojistka).Naopak supernůž za několik tisíc často ani nenabrousíte a případná ztráta která je u providelně používaného nože možná dost zabolí takže doporučuji zainvestovat do brousících přípravků spíše než do jedné superkudly...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Rumoko

Příspěvek od Rumoko » 13 lis 2006 11:01

Nejlepší napodobenina, kterou jsem kdy viděl, byla kopie Buck Nighthawka od Acronu!
Jediný rozdíl je délce horního ostří, cca 10-15mm.
d3agl3

TO JE ONO

Příspěvek od d3agl3 » 14 lis 2006 08:00

for lala
tak pripajam aj fotoze. je o lacak ale ako vravim sluzi dobre a este som ho nemusel ani brusit...i ked holit by sa tym nedalo ale o to lepsie.
super ostra kudla je pre normalne uzivanie dobra akurat na porezanie....
viem o com hovorim. Fotrik je brusic a ked nabrusi kuchynske noze musi nato vsetkych upozornit lebo pri krajani chleba dochadza k nebezpecnym situaciam :twisted:
Přílohy
DSCN7466.JPG
DSCN7467.JPG
sasb

Příspěvek od sasb » 14 lis 2006 09:37

chlapa zabijes i s levnym nozem...burta u stanku si s tim taky uriznes....ale az budes nuz pouzivat casto a budes s nim rezat o trosku vic nez si jen otevrit obalku s postou tak pochopis proc jeden nuz stoji kilo a druhej dva litry.....volba uz je jen na tobe.

ja mam zaviraky na noseni z aus 8 a jsme s tim spokojenej, samozrejme jsou i lepsi ocele, ale taky drazsi....
d3agl3

jj

Příspěvek od d3agl3 » 14 lis 2006 10:13

Sak v poho. ja nevravim ze nie.
mat jeden dva kvalitne kusky na časte použitie sa opla.
šak aj ja nejake mám...
nepreferujem šunty :!:
moja otazka skor znela co ked chcem mat v zbierke toho viac. Tak hladam kvalitne napodobeniny. co do vizaze.
konkretne tento stal asi 20 krat menej ako origoš....
Rumoko

Příspěvek od Rumoko » 14 lis 2006 10:18

Když používáš nůž za 100 Kč, necítíš žádnou radost.
Ale když toho buřta nakrájíš nožem za 2-3-4-5 a více tisíc, pak ho utřeš, zavřeš....
Úplně jiné pocity, radost s toho, že máš kvalitní věc, která tě nezklame.
Holt kvalita je kvalita :).
Šílenou radost mam při používaní loveckého nože od ruské firmy Zlatko třeba.
bulletproof
Příspěvky: 20
Registrován: 29 črc 2007 13:24

Příspěvek od bulletproof » 14 kvě 2008 20:47

Rad bych věděl jestli se dá nějak rozeznat kopie od originálu mám na mysli konkrétně tento nůž, prostě jestli je to originál SW?
Přílohy
SW2.jpg
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 kvě 2008 21:18

Tohle bych řek, že je originál. Ale z fotky těžko poznat.
Ty napodobeniny nemívají na sobě přímo napsané logo výrobce, protože jim to může přinést problémy. Taky tak soudím podle šroubů torx. Napodobeniny mají většinou normální křížek nebo drážku.

No ale jinak se ty originální Smith and Wessony stejně vyrábějí v Číně, dělají se pod záštitou firmy Taylor Cutlery. Jsou to jedny z nejlevnějších nožů s kvalitou tak akorát, docela ujdou, mám od nich dva. Ale že by to byl nějaký zázrak se říct nedá. Prostě ta ta kvalita odpovídá ceně, bych řek.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
bulletproof
Příspěvky: 20
Registrován: 29 črc 2007 13:24

Příspěvek od bulletproof » 14 kvě 2008 21:24

Ok díky moc právě že mě ho jeden týpek prodal za 200Kč nový tak se mě to zdálo podezdřelé že by to byl originál :) spíš nějaká čorka
Uživatelský avatar
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Příspěvek od LOVEC7 » 15 kvě 2008 17:42

Rumoko píše:Úplně jiné pocity, radost s toho, že máš kvalitní věc, která tě nezklame.
Holt kvalita je kvalita :).
Šílenou radost mam při používaní loveckého nože od ruské firmy Zlatko třeba.
hej hej to je pravda...ako tu uz niekto napisal : " Niesom taky bohaty, aby som si mohol dovolit kupovat nekvalitne veci" :lol: (svata pravda)

mohol by si sem hodit foto toho ruskeho noza?
Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 15 kvě 2008 20:55

Ano když potřebuješ jenom pracovní nástroj...jakým nůž má být,investuj do toho víc než jen dvě stovky. Až ho při práci zlikviduješ-což by mělo trvat aspoň pět let koupíš si za pár tisíc nový. Když ho za dva měsíce ztratíš na houbách tak tě to bude fakt mrzet. Ale když si budeš chtít pořídit sbírku nožů jako mám já, tak si do ní asi nekoupíš zlatou rybičku od mikova za 5 500,-Kč, ale pořídíš si tu za padesát kaček...tedy pokud nejsi milionář. Sbírka nožů není tak dobrá jaká je cena jednotlivých nožů, ale je hodnotná třeba tím,že máš nůž který už se nevyrábí a nikdy už vyrábět nebude. Často to jsou nože které ve své době stály 7,- Kčs . A právě proto,že byly tak levné tak vydržely málo a proto se jich dneska už mnoho nevyskytuje. 8)
No a vo tom to je :wink:
Naposledy upravil(a) J.Laser dne 28 kvě 2008 23:23, celkem upraveno 1 x.
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Příspěvek od LOVEC7 » 16 kvě 2008 01:21

lenze ja nedokazem svoju zbierku len tak nechat vo vitrinke :D
obcas jednoducho nejaky musim zobrat prevetrat...a cim drahsi noz, tym vacsi pozor na neho davam (aj ked stratit sa moze vzdy)

v tomto mam ale taku dilemu...
kupim si noz za nejake 2 litre...v porovnani s 10 tisic korunovymi nozmi to nieje sice nic moc ale na tie 2-3 tisice treba dnes dost robit...
noz je pekny, kvalitny...cloveku je luto ho (samozrejme nechtiac) poskrabat alebo vystrbit pri beznej praci
ale nechat ho lezat vo vitrinke a 3x rocne ho utriet od prachu? ee... :( to nieee...
co teda s nim? :?: :idea:
Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
calleb

Příspěvek od calleb » 16 kvě 2008 09:16

Ja to řešil tak, že jsem si koupil nůž přes net z USA a vyšel mě na cca 2.500 než abych ho kupoval tady za 8.000 :wink:
Odpovědět