Kvalita zbrani CZUB

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 dub 2006 21:22

Ano, kdekoliv se dá chytit shit, ale u značek jako CZ, Norinco atd je ta pravděpodobnost o dost vyšší


strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

re Alfonss

Příspěvek od strozd » 18 dub 2006 23:07

no je to jednoduché dělal jsem tam ... to za 1 a za 2 umím si vybrat.
Jestli sis všimnul v několika forech jsem se pokoušel lidem radit než abych jim psal že si koupily šmejd.(každej je dělá)
je sice sprosté že někteří si rozhádají rodinu za to že si koupí pistoli nebo pušku za dlouhodobé uspory a potom to není ono. a otom ta debata nebyla.
Ale je to na výběru.!!
a to že nejsem jak ty že akorát krytizuješ je to holt snažší než sednou zamyslet se pohrát si (sem tam i něco po...at).
a další nejsem taky takovej pesimista protože spousta lidí si zpusobí závadu sama a ani neví a netuší akorát nadává jakej je to šmejd. Až glok nebo cokoliv jiného bude unás tak rošířeného jako ČZ pak budeš nadávat na ně.

a navíc měl jsem asi víc produktů v rukách z ČZ než ty :-) a o všech netvrdím že jsou dobrý .. to jsi si taky mohl všimnout ;-)
a s tou reklamou je to dobrej nápad ... zavolám jim zítra jestli by mě nechtěli platit :-))
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 19 dub 2006 08:28

To,je ono,čezety znáš a jsi schopen si vybrat,určitě lépe než já a mnohem lépe než ten kdo je vidí poprvé,problém je v tom že u Glocku nebo Hk se dá vybírat lépe a spolehlivěji i pro začátečníka :twisted:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 dub 2006 09:03

Začátečník stejně nic nepozná...
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 dub 2006 12:06

STROZD: Mě jen zaráží, jak vyzdvihuješ čízu na Glockem a HK. HK na rozdíl od čízy koupíš a ono to střílí, čízu si musíš vybrat, věřím že ty to zvládneš, ale myslíš že nějakej začátečník ví na co se má při výběru zbraně podívat?

Co se týče závad způsobenejch vlastní vinou...to je jiná debata, to s čízou nesouvisí.

Jak už sem napsal, mám čízy 2 a sem spokojenej, mám i 2 HK a jsou to zbraně o něčem úplně jiným. Když už by někomu nevyhovovaly tvarem, nebo by se mu nelíbily, tak co se týče zpracování a slícování, tak se má zbrojovka v UB ještě hoodně co učit.
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 19 dub 2006 19:28

Dovolte abych se i já ponořil do debaty s Vámi.Deset let jsem ve službě střílel s pistolí CZ.Konkrétně s CZ 75 a 75D compact.Bez jediného problému a to jsme jich měli na stanici asi třicet.Neznám problémy s těmito zbraněmi :shock: .Navíc sám vlastním zavrhovanou pistoli CZ 110.Před tím jsem měl CZ 100 a pravda spoušť nic moc, ale koneckonců pro určitou skupinu obránců je tato zbraň výborná.Takzvaně blbovzdorná :oops: .Na současnou CZ 110 nedám dopustit.Střílí super, přesnost pro obranné účely vynikající a spolehlivost zatím 100%.Myslím si že CZ si udělala "špatné" jméno pistolí CZ 100 a to se nese i řadou CZ 110.Nicméně osobně si myslím že je to zbraň kvalitativně někde jinde.Samozdřejmě ten kdo vystřílí 10 000 ran ročně si asi koupí něco jiného, ale já vystřílím asi 1000 ran ročně, takže při životnosti mé zbraně mě s ní asi zahrabou.Nicméně střílel jsem z pistole GLOCK 19, jelikož jsem o ní docela vážně uvažoval.Nic proti ní, ale držela se mi poměrně špatně.Prostě mi nesedla.Ale zbraň je to rozhodně kvalitní.Takže závěrem bych to zhodnotil asi takto: CZ není špatná :wink: ,GLOCK je také dobrý............. :P
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

re Alfons

Příspěvek od strozd » 20 dub 2006 00:22

Nevím co tě zaráží když jsou tu lidi co ČZ opovrhují a nepodívají se na fakta.
(o některých ani neví)

"No nějakou dobu sem v ČZ UB dělal" a vím nějaké fígle.. Je to celkem jednoduché... zamyslet se a kouknou na nějaké fórum .. skouknout co lidem vadí a jít a koupit nebo ne. a pokud dodatečně něco najdu tak to jdu reklamovat ... jako s čímkoliv jiným (pračkou ledničkou atd ...)

Pokud je mi něco divné očem nevím tak se zeptám ... (Viz nástřelné listy)
spousta lidí neví že se nástřel dál počítačově vyhodnotí ... (SZB) máte to od jiných fabrik ??

Poté viděl zkoušky životnosti zbraní ...(škoda že je fabrika nezveřejní) Dále vím třeba o úspěších s ČZ 750 ("myslím že s sm2") kde konstrukter p.Hořava vyhrál 3 místo v mezinárodním zavodě odstřelovačů (policejních a vojenských) a v tom samém závodě byl team ČZ celkově 6 ( nechápu proč toto fabrika nepustila do tisku a mezi veřejnost) pokud by byly zbraně tak špatné tak by se snimy nedalo vyhrávat ... (některé jsou sice poladěné , ale pro závody je ladí všichni mimo určitých disciplín ..)

tak doufám že mě již chápete ... bylo by toho víc .. ;-)
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

2075 RAMI 40SW

Příspěvek od vito » 20 dub 2006 13:00

Pro Dana: Moc pěkné povídání, nelze než souhlasit. Měl jsem ČZ 100, byl jsem s ní spokojený a také jsem to na různých forech napsal. Měl jsem ČZ 75, vcelku spokojenost, pro mne byla moc velká a těžká. Mám Glocka 19, velká spokojenost, téměř absolutní spolehlovost, ale ta stovka se mi držela o moc lépe /malá ruka, krátké prsty/. U Glocka musím násilně sklánět ruku dolů, abych zbraní mířil tam, kam chci. Takže pánové, srovnávat může vždy jen jeden člověk a vybere si, co se líbí a co vyhovuje jenom a jenom jemu. Takový názor ovšem nelze generalizovat. Jak už jsem jednou napsal: Každému co jeho jest.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 dub 2006 13:31

STROZD: Ono s tou reklamací konkrétně u CZUB je dost potíž, protože díky strupskýmu přístupu k zákazníkovi můžeš na pistoli čekat jak dlouho.Vím jaký měl známej problémy s vyreklamováním zásobníku k Tactical Sportu. Další TS co jsem viděl prostě z fabriky, neupravenej kousek nefungoval s vlašimským střelivem. A těch problémů bylo mnohem víc.
Já se svojí CZ 75 ST IPSC jsem velice spokojen, nemá chybu, ale to je asi tím, že je velice solidně udělaná od p. Rezka, ale to je o vyladěných zbraních.

Můj názor je, že sériová číza se kvalitou zpracování, slícování ani materiálem nemůže srovnávat s HK nebo Glockem. Nehledě na to, že díky přemrštěné ceně je tato zbrań oproti jiným vcelku nezajímavá.
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 20 dub 2006 17:17

Alfonss : s čím souhlasím na 100 % je cena zbraní CZ.Pokud by např. CZ 110 byla za 10 000 kč a CZ 75 D compact P-01 za 14 500 Kč, bylo by to všechno o něčem úplně jiném.Faktem ale zůstává, že já investoval 12800 Kč do nové CZ 110 a kupoval jsem jí v úmyslu s touto zbrní zestárnout.Nejsem překupník ani zbraňoměnič co dva roky.Takže s tím jsem do toho kupu šel a nemohu si stěžovat.Ale kdyby CZ 110 nebyla, respektive tento model by se nedělal, šel bych jen a pouze do GLOCKU 19.CZ 75D compact není pro mě zajímavá zbraň.Tím chci říci že CZ 110 je pro MĚ zbraň na míru.
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

re Dan a Alfonss

Příspěvek od strozd » 20 dub 2006 22:28

Pánové máte zajisté oba pravdu.
ČZ je takovej divnej podnik celkem na lidi s... čím to bude?! ( nebudem si lhát je to mentalitou lidí .. ) a ta se odráží na výrobkách a přístupu lidí.
Označit ČZ jako podnik zmetů nesouhlasím!! ... mají fakt dobré výrobky ...a i špatné .. to stou kvalitou bych tak nepřeháněl ... vím v čem sem dělal... a to od vzduchovek počínaje až po slonice konče. a mohu říct že je v dost věcech konkurenční jiným.
nevím jak kdo ale měl sem vrukách dost tacticálů a s žádným jsem problem neměl..
čz 100 i 110 jsem měl taky v rukách a na střelnici pokud někomu sedí dá se i zní nastřílet dos dobře ( vím poznal jsem to na střelnici v Nivnici u UB kde se sní kolega nemohl trefit a ja to valil na čené)
mě vyhovuje nejlepe CZ 75 D compact .

navíc hk používá podobné mat jako ČZ .. jasné že ČZ nedělá seciální úpravy a další, což je možná i dost škoda. "nenaděláme ale nic "
reklamace jsou opravdu dost kostrbaté ale nechápu jak zdouhavé .. i na to je lhůta ..

myslím že toto forum už je přesiceno stálím opakováním již napsaných věcí a tak možná bude čas na to tu debatu ukončit, pokud nebude nějaký konkrétní problem k řešení. ;-)
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 21 dub 2006 08:35

Souhlasím.Každý ví co má doma.A pokud se mu to nelíbí nebo nevyhovuje ať to prodá.Zdravím, všechny, bez rozdílů ráží a :lol: barvy značky :lol:
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

strozd

Příspěvek od SINCITYMAN » 21 dub 2006 09:22

Máš pravdu,c tom že by se čz neměla apriori zavrhovat a vzhledem k tvým zkušenostem bych třeba uvítal,kdyby jsi napsal na co si má člověk který kupuje cz 75 třeba z komise dát pozor?Určitě by to bylo užitečnější než spory o tom kterej typ je lepší....
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

problemy

Příspěvek od strozd » 22 dub 2006 06:17

SINCITYMAN
tak jsem to myslel :-) bude to na pokračování ...
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Re: re Dan a Alfonss

Příspěvek od Jaroslav » 22 dub 2006 13:26

[quote="strozd"]Pánové máte zajisté oba pravdu.
ČZ je takovej divnej podnik celkem na lidi s... čím to bude?! ( nebudem si lhát je to mentalitou lidí .. ) a ta se odráží na výrobkách a přístupu lidí.
Označit ČZ jako podnik zmetů nesouhlasím!! ...

To strozd
Zdravím

Koukni na to a řekni mi jak by si to hodnotil

SP 01 Tactical.

Zatím co mohu uvést : závady, které se projevily hned neobo krátce po nákupu. Umřela moucha - v záruce vyměněno doba čekání ccA 4 TÝDNY.

Spoušť horší o proti klasice 75,85 musel jsem vyladit. Další závady během jednoho roku jsem vyměni 3 prasklé spušťové pružiny.
Střelba lepší než ze 75,85, takřka nepatrný zdvih čim to je je střelcům jasné. Zbraň je ocelovka a těžká a hlavně ve předu jede na hlaveň. Další problém při nasazení taktické svítilny byla v ozubech trochu vůle-dle mne nedodržené tolerance. Bohužel jsem zkoušel jen jednu již používanou na STIčku.
Je ale nutné si zvyknout na trochu jiný delší chod spouště a při střelbě více spoušť povolovat aby bylo možno spětovně spouštět v SA režimu. Samotná spoušť je docela uzavřená a tak nevyhovuje silnějším prstům dost se nahrazuje klasikou ze 75tky.

Dílenské zpracování - hůře oobrobenou hlaveň jsem neviděl zvláště v horní části cca v délce4 cm hned za komorou je hlaveň trchu zkosena a to opracování je snad sekerou nebo čím znatelné a mimo střed vychílené stopy po nástroji.
Zpracování odpovídá CZ když se detailně podíváte zezhora na lištu závěru tak v oblasti výhozného okénka je lišta mírně zvlněná, jako by ji někdo zatlačil dolů.

Prosím popisuji jednu konkrétní moji zbraň tak nemohu porovnávat. Tak to tak prosím berte.

Jinak je to opravdu zbraň na dodělání a vyladění, bohužel kohout i záchyt jsou dost měké a vytvrzeny jen v oblasti styku. Sebemenší úpravy znamenají to, že po čase se objeví různé otaky jak na záchytu tak na kohoutu. Už jsem to vyměňoval.

Při koupi se musídát taqky pozor na souosost kohoutu s rámem. V mém případě byl nový kohout křivý a nebo vrtání pro čep kohoutu nebylo v rovině. Jinak vzhledem k tomu, že u verzí Tactical s vypouštěním kohoutu se o záchyt opírá poze jen pravý ozub na kohoutu, tak vlivem vůlí může též dojít k částečnému vyosení.
Tož to je prozatím vše
Jaroslav
Odpovědět