Kvalita zbrani CZUB

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

to strozd

Příspěvek od Jaroslav » 25 dub 2006 17:10

pár fotek
pokud jde o hlaveň tak byla už částečně upravena a otřepy a vrypy odstraněny a přeleštěna. Ten hrb zůstal.
Prostě DoDo
Přílohy
IMG_kohout1.jpg
závěr vnitřek.jpg
Naposledy upravil(a) Jaroslav dne 25 dub 2006 17:19, celkem upraveno 1 x.


Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

to strozd

Příspěvek od Jaroslav » 25 dub 2006 17:15

další foto
myslím, že není potřeba to komentovat
Jaroslav
Přílohy
hlaveň.jpg
attius

Příspěvek od attius » 28 dub 2006 08:35

dan píše:Dovolte abych se i já ponořil do debaty s Vámi.Deset let jsem ve službě střílel s pistolí CZ.Konkrétně s CZ 75 a 75D compact.Bez jediného problému a to jsme jich měli na stanici asi třicet.Neznám problémy s těmito zbraněmi :shock: .Navíc sám vlastním zavrhovanou pistoli CZ 110.Před tím jsem měl CZ 100 a pravda spoušť nic moc, ale koneckonců pro určitou skupinu obránců je tato zbraň výborná.Takzvaně blbovzdorná :oops: .Na současnou CZ 110 nedám dopustit.Střílí super, přesnost pro obranné účely vynikající a spolehlivost zatím 100%.Myslím si že CZ si udělala "špatné" jméno pistolí CZ 100 a to se nese i řadou CZ 110.Nicméně osobně si myslím že je to zbraň kvalitativně někde jinde.Samozdřejmě ten kdo vystřílí 10 000 ran ročně si asi koupí něco jiného, ale já vystřílím asi 1000 ran ročně, takže při životnosti mé zbraně mě s ní asi zahrabou.Nicméně střílel jsem z pistole GLOCK 19, jelikož jsem o ní docela vážně uvažoval.Nic proti ní, ale držela se mi poměrně špatně.Prostě mi nesedla.Ale zbraň je to rozhodně kvalitní.Takže závěrem bych to zhodnotil asi takto: CZ není špatná :wink: ,GLOCK je také dobrý............. :P
SOUHLAS!!! Podobné zkušenosti,stejný názor,taky vlastnim CZ,taky Glock nesedl do ruky...
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

to attius

Příspěvek od Jaroslav » 28 dub 2006 17:49

Já tu nehovořím o špatné zbrani co se konstrukce týká, ale mluvím o kvalitě výroby. Jinak ve službě mám odstříleno od 52ky po 75ku včetně a na závady si taky nemůžu nějak moc stěžovat, kromě prasklých spoušťových pružinek. Já mluvím o kvalitě produkce a přístupu k výrobě. Jenže prostě pro někoho je to díky tomu nekvalitní zbraň. Těžko bude někdo posuzovat konstrukci zbraně bez její znalosti. Jinak mně nesedělo HK čko USP compact ve 40SW při střelbě to jak by pumpovalo v ruce. Po několikerém vytažení z pouzdra byla provrchovka v některých částech znatelně ošoupaná. 2x reklamace dělala se povrchovka a ta už nestála za nic šla do světa a never more. A věřím, že to jsou zbraně kvalitní. Glock 22 měl jsem ho 5 let a šel do světa. Střílel perfektně a nebyly žádné problémy se zadním vodítkem závěru a s hlavní. A koukej co dnes se tu píše.
Jaroslav
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 dub 2006 18:40

Jaroslav: Já mám USP dvě, jak malý tak velký a nemůžu si stěžovat. Malý mám již 6 let a povrchovka jak nová. To že ti nesedlo v ráži 40 SW..... ani se nedivím, já osobně zastávám názor, že 40 SW je pro kompaktní plasťáky až moc výkonnej náboj.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

to alfons

Příspěvek od Jaroslav » 28 dub 2006 18:55

souhlasím, akorát nevím jak se chová Sig compact v téhlše ráži myslím že to je 229
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 dub 2006 19:24

No vzhledem k tomu, že SIGy mají taky poměrně vysoko osu hlavně, tak to chování bude podobný jak u HK :)
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 28 dub 2006 19:47

Já bych se připojil několika poznatky z tohoto ČZ světa taky:

Když chytnete zbraň, která je kvalitně vyrobená, tak si třesete oběma rukama, ale jste šťastní. Konstrukčně ta zbraň je opravdu dobrá. Ale způsobem provedení a výrobou degenerovala.
Je dost pomýlené porovnávat speciál mistra světa k běžné produkci. Divil bych se, kdyby si někdo pro svoje mistrovské kousky koupil zbraň, které neprošla Custom shopem.

A nakonec: mrzí mne, že v zemi, kde se tyto zbraně vyrábí mají v poslední době tak bídnou reputaci. Je to ale asi náš nárosní charakter. Ven vozíme to nejlepší a doml dáváme aušus. Toto udělat Němci, tak z toho je národní ostuda. Tam to je totiž naopak.

k Sigům:

Co se týče ráže Siga - od roku 1998 se Sigy vyrábí ve všech kovových řadách i v 40SW a 357 Sig. U 226/228 byl problém se slabou konstrukcí závěru, který byl vyroben z relativně tenkého lisovaného plechu a do něj byl vložen zakolíkovaný kontejner s úderníkem, vytahovačem a pádovou pojistkou. Pro silné ráže jsou nové závěry frézované z jednoho kusu nerezu s nitronovou povrchovou úpravou pro celočerné verze, nebo pro speciály (jako Equinox). Tento frézovaný závěr byl poprvé použit u P229 a dnes je vlastně standart i pro SP řadu.

Chování kompaktů od Siga v této ráži? Běžné. Jako u jiných Sigů. Mimochodem, Sigy mají taky svoje mouchy. Občas se lámou vodítka vratné pružiny (u P229 - pro Navy Seals se dělala vodítka z tyčoviny soustružená místo hlubokotažených), u prvních modelů P226 se zas rozplétaly vratné pružiny, pokud je někdo nasadil naopak (což už dnes je jedno). A dalo by se pokračovat....
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět