Kvalita zbrani CZUB

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

re Jaroslav

Příspěvek od strozd » 24 dub 2006 02:41

nevím jak mohla taková zbraň opustit zbrojovku .. navíc nechápu vyosený čep kohoutu .. pokud by byl vyosený tak nebude chodit...
a pokud reklamace trvá dýl jak 30 dní .. mohl jsi brát jinou ...
navíc že by byly kohouty kaleny jen v místě ozubu nemohu souhasit ... kohout se kalí celý ...
a nevím co se moho mouše stát že to bylo na opravu .....
ta uprava hlavně je mi taky divná .. můžeš to nafotit ??


strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

problemy ...

Příspěvek od strozd » 24 dub 2006 02:45

problemy ...
no některé jednoduché které se dají ohalit na prodejně
Vytahovač :
vožíme nábojnici do komory a pomalu spustíme závěr drápek u novějších nepřeskočí proto zatlačíme na konec .... měl by přeskočit a závěr dovřít..... pokud by nedovřel a nepřeskočil by drápek vytahovače mužete s citem potlačit závěr ( to ale u novějších) pokud ani to nepřeskočí je buď to dlouhá pružina vytahovače nebo je špatnej ...
Spoušťový mech. :
dá se jednoduše vyskoušet ... vložte do komory atrapu a pomalu spouštějte
pokud by byl "dvojodpal" (dvojí cvaknutí než dojde k vypuštění) to si budete sami těžko opravovat ... pro odborníky práce na 5 min. u nové reklamovat !
pokud by byla spoušť štelovatelná jsou tam 2 červíci a měly by bý zakápnuý lepidlem tak pozor na stržení...
pokračování .... zítra ..
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 24 dub 2006 13:40

STROZD: Jen malý rýpnutí. Je právě chyba že tohle u nové zbraně při nákupu musíš kontrolovat. Právě toto dle mýho názoru řadí CZ na úroveň Norinca....

A je to hrozná škoda, konstrukce je to dobrá, myslím že fabrika by byla schopna tu zbraň vyrobit i kvalitně, ale je to jednoduše odrbaný při výrobě.....
Dle mýho názoru by to chtělo polovinu lidí (včetně vedení) vyházet a nahradit jinejma.
Vik

Příspěvek od Vik » 24 dub 2006 17:55

Jak psal Alfons, ja si kupoval novou zbran, ze sem tam "prisel, vzal, registroval" a od te doby strilim spolehlive jiste a bez zavad. Tak to ma pri nakupu nove zbrane vypadat. A ne litat, po prodejnach a zhanet kus ktery se zrovna poved. To bych byl ochoten akceptovat u zbrane, ktera to vyvazi napriklad nizkou cenou (Nornik), ale to se o čezetě taky zrovna rict neda. Pak zbyva uz asi zbyva jen ten patriotismus. No kdyz na to ma nekdo nervy, at si poslouzi.... :D
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

pár obrázků

Příspěvek od Jaroslav » 24 dub 2006 19:59

Obrázky SP 01 Tactical
Naposledy upravil(a) Jaroslav dne 24 dub 2006 20:41, celkem upraveno 1 x.
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 24 dub 2006 20:32

Někde se asi stala chyba. Žádný nevidím.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 24 dub 2006 20:36

To Luger
nevím proč, ale nechce mi tam vlézt. Zkusím vypnout firewall a ukončit Spy Terminator.
Jaroslav
Vik

Příspěvek od Vik » 24 dub 2006 20:41

Andy rikal neco o naplneni kvoty se mi neco mate. Uz se sem nic nevleze. Moh by teda smazat aspon ty stary, na ktery uz stejne nikdo nekouka.
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

re Alfonss

Příspěvek od strozd » 24 dub 2006 22:15

dobrá zapoměl sem poznamenat že to to je kontrola co se prováděla nebo by měla provádět ve fabrice ,,,
a už mě nebaví to tvoje rejpání ... co ti mám napsat ....?!!
prostě pokud budu hledat tak ti na každou fabriku najdu "něco "!!!!
to nezměníš ... jako že jsem ti to tu několikrát napsal ... "připadáš mi jak malé dítě" .. a nesrovnávej norinco s ČZ
a kdž už jsme u toho proč neporovnáš Colta s norinkem ... "když si tu tak taháš triko! " v mohém i to norinco je lepší jak origo ... není liž prava -... a pokud nevěříš zeptej se puškařů ---
dokázal jsi mě dnes popudit ... a dnes nemám sílu dál nic psát
navíc měl jsem v rukách i steyer "vždyť je to jen rakouská firma " a tam se špatně pohybovaly ovládací prvky ...(téměř vůbec)
Naposledy upravil(a) strozd dne 25 dub 2006 02:14, celkem upraveno 1 x.
Vik

Příspěvek od Vik » 24 dub 2006 23:23

S coltem to je tezky. Zalezi na tom jakej beres. Colty se pohybuji v takovym rozptylu, ze se urco najdou i horsi exemplare nez sou ty od Norinca. Pravyho colta sem v ruce nemel, nemuzu tedy soudit z osobnihom hlediska, nicmene slysel sem ztiznosti na krive usazene diry v ramu a podobne u Norinca Ovsem N. se vyviji a jeji dalsi model napodobenina, resp spis kopie siga je zase o tridu lepsi, a co do funkcnich casti si nezada s originalem, to sem slysel uz mnoha stran a to co sem videl na prodejne bylo fakt hezky.
Proc bych nemoh srovnat Norinco s Cezetou. Oboje musis peclive vybirat kus od kusu. Oboje je nutne nechat doladit puskarem. Oba maji kolisavou kvalitu zpracovani a materialu. Cezeta zatim rozhodne vede co se tyka povrchove upravy a vetsinou i mechanizmu.
Nevim proc se rozcilujes. Na kazdou firmu se neco najde. Ale zalezi jak moc. O cezete se to tady rozjelo z duvodu ze hodne lidem vadi(me taky), ze se v produkci "nasi" firmy zacina objevovat znacna laxnost a odbytost. Koupil bych si cezetu,ale dat dvacet tisic za tactikla ktereho budu vybirat z nekolika obchodu, pak si ho nechat dodelat u puskare, pokud ho nebudu reklamovat rovnou? Nebo devatenact za p-01, ktera ma po dveste ranach vydrene drazky v ramu? Proc?

Jo mimochodem triko se pise s mekkym i a ja si ho netaham:)

PS: Jeste me napadlo. Tyc si vystrilel mistrovstvi s Tacticlem. Takze je videt, ze kdyz se chce, tak umi vyrobit bravuni zbran. Tak proc je nevyrobi i nam. navrzenej je dobre a elegantne.
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

re Vik

Příspěvek od strozd » 25 dub 2006 02:13

sory za překlep se omlouvám a opravuji ... ale ten příspěvek byl na někoho jiného ... viz předmět !
mimo jiné p. Kameníček taky nedosahuje nijak zanedbatelných výsledků ... myslel jsem to jinak ,,,, navíc mám a měl sem v ruce hodně zbraní i ST IPSC
ve .40 a ta měla odstříleno hrubě přes 10t. a bez závady ... až se uvidím s majitelem tak jí nafotím ...
navíc mám rami ve .40 taky funguje a bez závady dál mám d compact PČR taky bez závady .... nevím včem je problém (došlel jsem, kouknul jsem, zkontroloval axiálku, zaplatil jsem a odešel jsem => jsem spokojený a vysmátý ) pokud někdo kupuje že má takovou či makovou .. nadávat si může sám ..(některé kusy se prodávají pod cenou .. překupníci koupí a prodaj za plnou) navíc spousta lidí píše že jí má takovou či onakou ... že má hrubou hlaveň atd ... to se nekoukáte na to co kupujete??? "nechápu to"
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 25 dub 2006 02:46

Ne každý má tvé znalosti,už jsem ti to říkal,něco jiného je bouchačka z komise,ale novou zbraň bych měl čekat v použitelné kvalitě,ne jako dodo nebo jako loterii.Já mám čz taky rád a rád z nich střílím,ale to co se někdy najde....proč bych měl nechat nový bouchačce dolaďovat spoušť?Za 16 tis.polotovar je moc,když se dá koupit nový HK za 20,nebo Glock za 17....
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: re Vik

Příspěvek od cmk » 25 dub 2006 11:34

strozd píše:sory za překlep se omlouvám a opravuji ... ale ten příspěvek byl na někoho jiného ... viz předmět !
mimo jiné p. Kameníček taky nedosahuje nijak zanedbatelných výsledků ... myslel jsem to jinak ,,,, navíc mám a měl sem v ruce hodně zbraní i ST IPSC
ve .40 a ta měla odstříleno hrubě přes 10t. a bez závady ... až se uvidím s majitelem tak jí nafotím ...
navíc mám rami ve .40 taky funguje a bez závady dál mám d compact PČR taky bez závady .... nevím včem je problém (došlel jsem, kouknul jsem, zkontroloval axiálku, zaplatil jsem a odešel jsem => jsem spokojený a vysmátý ) pokud někdo kupuje že má takovou či makovou .. nadávat si může sám ..(některé kusy se prodávají pod cenou .. překupníci koupí a prodaj za plnou) navíc spousta lidí píše že jí má takovou či onakou ... že má hrubou hlaveň atd ... to se nekoukáte na to co kupujete??? "nechápu to"
Ale to je presne ono... Probohaaaa... Proc ja bych mel kontrolovat jak vypada hlaven, jake jsou vule, jestli je kohout v ose... Proc proc proc?
To vsechno by prece melo bejt zcela automaticky v poradku - zvlast u pistole za 20.000. Ano, muzou bejt vyjimky, kazda fabrika je ma, ale fakt jen vyjimky. Kdyz pujdu koupit HK za 20.000 nemusim kontrolovat nic, kdyz pujdu koupit Glocka za 17.000, nemusim kontrolovat nic, kdyz pujdu koupit Jericho za 16.000, nemusim kontrolovat nic... Tak proc kdyz jdu kupovat CZtu za 20.000, kterou neni treba vozit pres hranice a mit s tim dalsi naklady, tak musim kontrolovat vule a vsechno ostatni?
Tohle pochopim u Norinca, ktery kupuju za polovicni cenu...
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Re: re Vik

Příspěvek od Jaroslav » 25 dub 2006 11:50

pokud někdo kupuje že má takovou či makovou .. nadávat si může sám ..(některé kusy se prodávají pod cenou .. překupníci koupí a prodaj za plnou) navíc spousta lidí píše že jí má takovou či onakou ... že má hrubou hlaveň atd ... to se nekoukáte na to co kupujete??? "nechápu to"

Promiň, ale tí to jsi nadzvihl zase mne. Já jsem spotřebitel, který si chce koupit něco v určité kvalitě a nemusím být odborníkem, který na první pohled pozná co je OK a co ne. Ale začínáš mi přesvědčovat o tom, že CZ právě spoléhá na to, že si jejich zbraň koupí právě neodborník.. Dále chtěl bych Tě viděj jak ve značkové prodejně v Praze rozebíráš x zbraní aby jsi si vybral. Tak Tě vyženou. Jsem také obchodník, ale k etice patří, že prodávám služby určité kvality a vždy pokud něco nevyjde tak to musím napravit aomluvit se a počítat ještě s ostudou, ale to hlavní je že vedle firmy v které dělám je dalších 5700 subjektů, nabízející obdobné produkty. Kde je konkurence ČZ? Dále nikdo není znalcem všeho (nekupujeme jen zbraně) možná až z Tebe udělá v jiném oboru promiň ten výraz hlupáka tak si vzpomeň na tuto diskuzi. Znovu jsi mi akorát přesvědčil, že je lépe se CZtě vyhnout pokud nejsi odborník. Měl jsem možnost vidět zbraň SPčko Anguse Hobdela a je to něco jiného. Podívej se jen na produkci opro PČR co bylo za problémy. Mám odslouženo s CZ 24 let plus další co zbraně vlastním a problémů jsem si užil dost. Dále proč třeba URNA vyměnila CZ za Glocky? Řeknu to velice krátce mít kvůli poruchovosti dvě zbraně je na prd. Proč jsme u zásahovek kdysi vyměňovali CZ za Berety? Zkus si odpovědět. Škoda, že nemohu postnout obrázek aby jsi viděl kvalitu opracování vnitřku závěru. Vše pečlivě skryto pod lakováním. Po odhalení hrůza. Mají vůbec v CZUB kvalitní obráběcí stroje? nebo je to tak, že na to ve výrobě kašlou s tím, že si to někdo koupí. Ta zbraň by mohla být zhruba o dvě třídy výš poku by odpovídla kvalita. A netvď mi, že je to náhoda. Za tu dobu jsem měl CZ až dost. Jediný například kdo adoptoval SP 01 Tactical je zásahovka myslím z Jižních Čech co je na tom videu na stránkách CZUB a ty zbraně jak jsem si všiml jsou taky trošku jiné. Byť třeba hlavně. Dle mne CZ dokáže vyrobit kvalitní zbraň , ale jen kusově ne seriově.
S pozdravem
Jaroslav
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 25 dub 2006 13:14

VIK: To bylo mířeno na mě :)

STROZD: Laskavě do toho netahej Kameníčkovu zbraň, všichni víme že to není sériovka, o laděných se zde nebavíme. Já mám taky hoodně laděnou ST IPSC a funguje naprosto spolehlivě, bez závad, je velice přesná. Ale není to zbraň která vypadla ve fabrice z pásu. O sériovkách výše napsaný říct nemůžu..... Tak se laskavě nerozčiluj
Odpovědět