Kuse PSE TAC 15

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

xtreme
Příspěvky: 75
Registrován: 28 dub 2009 22:49

Příspěvek od xtreme » 02 zář 2009 17:45

pocuvaj ak chces fakt super kusu,tak sa vyser na hento,kladkove kuse su dost nespolahlive,na reflexne kuse nemaju.Najlepsie a najsilnejsie kuse na svete su excalibur exomax a ultramax na 100m zlozis aj medveda jak nic s dobrou optikou trafis s rozptylom 8cm.Kukni tu a citaj http://kuse.cz/shop/cz/?45,ultra-max


Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 02 zář 2009 19:24

Rozhodně to bude levnější a jednodušší.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
SmrtihlavS
Příspěvky: 44
Registrován: 16 říj 2008 19:20

Příspěvek od SmrtihlavS » 03 zář 2009 17:44

Já mám už s kušemi zkušenosti takže vím.... Tahle kuše mě zaujala tak sem se chtěl jen zeptat jestli se dá sehnat v ČR. Kuši Excalibur bych nechtěl, střílel sem s ruznymi kladkovými a maximalní spokojenost. Takže bych se nebál jit opět do kladkové.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 03 zář 2009 19:14

No je to novinka, takže když se na ní čeká v USA, tak u nás určitě nebude. Já bych radši gotickou.

http://www.strelci.webzdarma.cz/Landste ... 150039.jpg

Pružina na držení šipky tam samozřejmě být nemá.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
MartinT
Příspěvky: 193
Registrován: 05 pro 2007 12:17

Příspěvek od MartinT » 08 zář 2009 21:15

Ahoj kluci,
2 SmrtihlavS: Tato kuše se u nás v současné době koupit nedá. Kromě toho, že je to novinak a ještě nastačili pokrýt poptávku lidí ve státech to bude mít i několik aspektů. Tato "kuše" není plnohodnotná kuše, ale je to "konverzační kit" - vezmeš pušku AR15, rozložíš jí - oddělíš hlaveň od pažby a na pažbu nasadíš tuto "kuši". To co se Ti snažil vysvětlit Lettow-Vorbeck je, že bez ZP a vlastnictí pušky AR15 je ti stejně k ničemu, je to jako si požídit hlavňový adaptét pro malorážkové náboje pro pistoli CZ75 a nemít tu pistoli.
Ke "kuši" samotné, znám člověka, který se prodejem kuší zabývá a měl ji v ruce na jaře/létě tohoto roku ve státech na výstavě. Vypadá to akčně, je to akční a je to na nic - s prominutím. už samotný puškový rám je neúměrně težký - pro terčovou mířenou strelbu ve stoje - to zahodíš tak po 30ti výstřelech. Střelba ze země v leže je taky problém, ono balistika šípu v této rychlosti na vzdálenost "větší než před nosem" budeš potřebovat ji vpředu hodně podložit. A mít ji na střelbu ze střelecké lavice - možná někdo ano.
K technickému zpracování - je to vyrobeno z velmi kvalitních materiálů a ptracování, ale. Problém společnosti PSI je to, že si nenechají poradit. spousta tvůrců kladkových luků a kuší už přišli na to, že prohýbat tětivu do ostrých úhlů a nechat ji narovnat v rychlostech, v jakých to na tomto zařízení se děje, je problém s trvanlivostí. Jde o to, že lučiště je úzké a tětiva se ohýbá kolem relativně ostrých úhlů - a odchází. Tětiva do exkalibrové reflexní kuše je cca 500-600 - tětiva je (téměř) věčná, ale omotávka v místě šípu a nátahu je tak na 200-400 výstřelů max. A pak znovu omotat. Na dané výstavě druhý den jevila tětiva známky neakceptovatelného opotřebení (z pohledu člověka, který si při výstřelu nechce nechat urazit palici). Je možné, že na tom PSI ještě vyšívá a proto ty předobědnávky.

2xtreme: Exomaj je od excalibru, ale ultramax NENÍ od excalibru ;-))
Jedná se o výrobek čistě český poskládaný z originálních komponent od Excalibru, kromě kovového těla - to je české.

Jinak kladkové versus reflexní - jsou to dvě různé kategorie a někdo má rád jedny a druhé zatracuje, u jiného je to na opak. obě mají svá pro a proti. Říkalo se, že reflex je do nějaké úrovně a pak už to nejde - není materiaál na lučiště, který to vydrží, no a pak přišel Excalibur a ukázal, že to jde. já sám mám rád reflex, mám exomaxe a kladky se bojím. Ale respektuji, že u ostatních to může být jinak.
Pokud budeš chtít výkonnou kuši v reflexu, jsi odkázán na jediného výrobce. Na druho stranu Ti budou úplně cizí pojmy jako stahovací stolice, časování kledek. Tětivu si vyměníš na střelnici za 3 minuty sám a bez nástrojů.
Pokud šáhneš po kladce, máš na výběr více výrobců, ale výměnu nebo opravu tětivy na poli/střelnici nezvládneš, potřebuješ stahovací stolici a poté nastavit časování kladek (musí se pohybovat stejně a souměrně).
Reflex ti při výstřelu bez šípu odpustí víc - i když ne všechno. Sám mám za sebo jeden čistá dryfire a jedno "přeskočení tětivy" přes šíp - pokaždé mi stačilo ... ťuk, Ťuk na dřevo ... vyměnit "jen" tětivu. Na druhou stranu jsem ne videu viděl kladkovou kuši během dryfire - jelen dostal zásah, jen ne šípem, ale kladkama. Ne to se nemusí stát pokaždé, ale tohle je přesně ten okamžik, ketrýho se bojím.


Ale z5 k tématu. PSI vycházelo ze zadání od speciálních jednotek. Obávám se, ale že cílovou skupinou budou právě ty speciální jednotky. Pro soukromý sektor a ješte v naší zeměpisné šířce je to o zbytečném dráždění hada bosou nohou. A melé básničce za hoooodně peněz.
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN
Air Arms TX200 HC + Falcon Menace 4,5-18x56 SLR MilDot
Crossman 1377 Clasic .177

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 09 zář 2009 11:56

Mohl byste mi někdo prosím vysvětlit na co potřebují speciální jednotky speciální kuši? Není to spíš marketingový tah - prohlásit kuši za objednávku Ramba? (Něco jako můj S & W Swat nůž.) Přijde mi jako nesmysl aby nějaký voják rozebíral v noci pušku, a instaloval kuši, riskoval ztracení součástek k pušce atd...
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
SmrtihlavS
Příspěvky: 44
Registrován: 16 říj 2008 19:20

Příspěvek od SmrtihlavS » 09 zář 2009 16:06

to je blbost skládat kuš a rozebírat pušku...... ale jinak některé armády používají kuše, taková kuš Devastator byla dělana pro vojenské učely armády USA... i Jihoafrická republika má v armádě kuši na specialní operace.... taky sem četl že i některé balkánské jednotky se cvičí ve střelbě kuší...
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 09 zář 2009 16:20

Pár kuší jsem v rukách vojáků viděl, ale reaguji na to co napsal MartinT :

" PSI vycházelo ze zadání od speciálních jednotek. Obávám se, ale že cílovou skupinou budou právě ty speciální jednotky."
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
MartinT
Příspěvky: 193
Registrován: 05 pro 2007 12:17

Příspěvek od MartinT » 10 zář 2009 19:42

Ahoj,
koukám, že mi tam vypadlo jedno slovíčko: "" PSI ASI/Pravděpodobně vycházelo ze zadání od speciálních jednotek."

na vážně nevím, ale osobně bych si ji nekoupil, a to i po té, co odhlédnu od mého strachu z kladky. Stejně tak, i když pominu "průšvih" se životností tětivy Příjde mi velmi přetechnizovaná, nevím na co bych ji použil.

jinak na 100% platí ta věta z mého podpisu.
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN
Air Arms TX200 HC + Falcon Menace 4,5-18x56 SLR MilDot
Crossman 1377 Clasic .177

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 17 zář 2009 10:14

Lettow-Vorbeck, SmrtihlavS:
jediný, co mne napadá: k čemu by mohl být armádě dobrý konverzní kit, který z pěchotní flinty udělá kuši je: součást Survival-balíčku, trvale uloženého ve vehiklu (pro osádky na dálkových trasách pro případ havárie v pustině), kterýžto balíček s sebou do akce tahat ani nebude - se snahou ušetřit každé deko užitečného nákladu.

Jinak s kuší se nechává fotit spousta armádních promotion-teamů v rámci akcí pro styk s veřejností - hezky to vypadá (bojovně, chlapácky - ale ještě ne deviantně-násilnicky), web je toho plný. Naši vojáčci na Staromáku kdysi předváděli dětem dokonce boj s nunčakami - moc se to líbilo, ale nemyslím, že by nunčaky zavedli do výzbroje.

Dokonce najdeš zprávy, že kuši používá čínská dopravní policie. http://www.chinacartimes.com/wp-content ... ossbow.jpg Moc mne zajímá k čemu. Prostřelování pneumatik prchajících - se snížením rizika zranění nevinných odraženými střelami? Nebo chtějí načervenou přecházející odstřelovat tak, aby v nich střela zůstala - a nehrozilo, že až projde tělem narušitele - pak zraní veřejnost ještě dříve, nežli se něčeho stihla dopustit?
NzPerX
Příspěvky: 52
Registrován: 28 pro 2008 15:43
Bydliště: dunajske ramena

Příspěvek od NzPerX » 17 zář 2009 10:41

MartinT píše:Ahoj kluci,
Tětiva do exkalibrové reflexní kuše je cca 500-600 - tětiva je (téměř) věčná, ale omotávka v místě šípu a nátahu je tak na 200-400 výstřelů max. A pak znovu omotat. ...

hovací stolici a poté nastavit časování kladek (musí se pohybovat stejně a souměrně).
Reflex ti při výstřelu bez šípu odpustí víc - i když ne všechno. Sám mám za sebo jeden čistá dryfire a jedno "přeskočení tětivy" přes šíp - pokaždé mi stačilo ... ťuk, Ťuk na dřevo ... vyměnit "jen" tětivu. Na druhou stranu jsem ne videu viděl kladkovou kuši během dryfire - jelen dostal zásah, jen ne šípem, ale kladkama. Ne to se nemusí stát pokaždé, ale tohle je přesně ten okamžik, ketrýho se bojím....
to MartinT -> Ahoj, som ohladne kusi menej nez zaciatocnik, zatial stojim pred rozhodnutim a mam nulove skusenosti. Celkom ma oslovila Exomax a kedze pises, ze si jej hrdym majitelom, obraciam sa na teba. Hovoril som uz s majitelom kuse.cz, ale trosku mi to prislo, ze kazdy chvali svoj tovar.
Okrem Exomax je v ponuke aj Equinox. Zda sa, ze ide o to iste, len to ma lepsiu pazbu. Ma to podla teba realny vyznam pri strelbe? Troska ma mrzi, ze podla nasich zakonov sa s takto silnou kusou da strielat len na strelnici.
Pises viz citat, ze tetiva je 500 - 600 coho? Korun, vystrelov? Vystrelov 200 - 400 len? Nie je mozne nejakym mazanim, alebo podobne tomu pomoct? Asi ti moje otazky pridu naivne, ale fakt som v tomto lama.
A este na zaver co je to dryfire (vystrel nasucho, bez sipu?)? A ak to spravne chapem ak tetiva vystreli naprazdno - bez sipu, je znicena?
Dakuejm za trpezlivost a odpoved.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 17 zář 2009 10:46

Na přežití jsem viděl na netu Marlin 70 pss. Je to skládací malorážka.
Dále zbrojovka Strakonice vyráběla survival pušku. Nahoře .22, dole .410 oproti té Marlince čistě účelové ruské zpracování. Obojí bych radši než tu pseudokuši. Možná prostě jen někdo nevěděl jak utratit státní peníze.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
SmrtihlavS
Příspěvky: 44
Registrován: 16 říj 2008 19:20

Příspěvek od SmrtihlavS » 22 zář 2009 15:02

Třeba ta kuše má nějaké výhody o kterých mi nevíme. Chce to vidět, vyzkoušet a pak posoudit.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 zář 2009 15:12

Vždycky když je něco blbost, tak se napíše, že to používají speciální jednotky.
A když je to blbost, které se zdráhá uvěřit i malé dítě, tak se napíše, že to používá Mossad nebo KGB.
Což je argument jak noha, protože se to nedá ověřit a i kdyby oni hned řekli, že to nepoužívají, tak jim to stejně nebude nikdo věřit. :lol:
Takže klidně můžu napsat, že KGB používala červené trenky s bílýma pruhama a nikdo mi to nemůže vyvrátit. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
xtreme
Příspěvky: 75
Registrován: 28 dub 2009 22:49

Příspěvek od xtreme » 22 zář 2009 21:56

Kubajzz píše:Vždycky když je něco blbost, tak se napíše, že to používají speciální jednotky.
A když je to blbost, které se zdráhá uvěřit i malé dítě, tak se napíše, že to používá Mossad nebo KGB.
Což je argument jak noha, protože se to nedá ověřit a i kdyby oni hned řekli, že to nepoužívají, tak jim to stejně nebude nikdo věřit. :lol:
Takže klidně můžu napsat, že KGB používala červené trenky s bílýma pruhama a nikdo mi to nemůže vyvrátit. :lol:
mas na tie dohady aj nejake dokazy?
Odpovědět