Kuse, luky, praky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Kuše, luky, praky

Příspěvek od Marťyn » 05 led 2017 13:44

Dle vyjadreni meho kamarada, zkuseneho zavodniho matadora: "lehci obsluha s vyssim vykonem, pokud nejsi kopyto s kladkovym lukem se naucis strilet za tyden. Kladkovy luk pod 15.000 nema smysl."


Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Kuše, luky, praky

Příspěvek od skagerak » 05 led 2017 14:16

Já kladkovým lukem střílel jen jednou (do té doby v podstatě žádná zkušenost s kladkovým ani s jiným lukem) ¨
Luk měl vepředu více mušek myslím 2-3(v lukostřeleckém slangu se tomu možná říká jinak) a vybral sis vyšší či nižší podle vzdálenosti na kterou se střílí, na tětivě to mělo hledí v podstatě dioptrické, a byl k tomu vypouštěč (nebo jak se tomu nadává), tedy jakési kleštičky co zacvakneš na tětivu, a pak při výstřelu stiskneš v podstatě normální spoušť, navíc s lehkým chodem.... tedy míření a v podstatě i výstřel byl dost podobný "normálnímu kvéru" čemuž odpovídal i výsledek, kdy i přesto, že to bylo bez zkušeností (s lukem) se celkem dal trefovat cíl....

pak je otázka jestli už rovnou nejít směrem ke kuši :idea:
Uživatelský avatar
lukasz9
Příspěvky: 292
Registrován: 27 led 2009 23:30

Re: Kuše, luky, praky

Příspěvek od lukasz9 » 05 led 2017 18:44

Tak ste ma presvedčili, kašlem na kladku. Kušu nechcem, to už je moc pohodlné a mechanizované strieľanie..

Čiže reflexné luky po naučení techniky veľmi nezaostávajú v presnosti?
Zatiaľ to vidím na niečo od Samicku, napr. Sage je lacný a má super hodnotenia.

A Marťyn, ďakujem za email :wink:
Grand Power P1, Ruger SR22, CZ 858 Tactical
Diana 54 AIRKING, Air Arms Pro Sport, HW97k, Zoraki HP-01 Ultra, Gamo 440, Zbrojovka Brno Z II, Crosman MK-177
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Kuše, luky, praky

Příspěvek od Marťyn » 05 led 2017 22:22

Neni zac. Muj konicek - tvuj konicek.
Na prvni rok az dva( podle casu, ktery tomu venujes) to bude stacit.
Jen poznamka: nejde ani tak o svaly jako o to jak jsi rozhybany, hlavne ramena a krk, tahas to v podstate deltovym svalem a drzis ramenem, tricepsem a prsem.
Jde taky o trojuhelnik leve ruky, ramene a kotveni. Aby jsi si zbytecne nemlatil tetivou do predlokti a sipy litaly bokem.
Pokud Te to chyti, zjistis, ze dobra technika je mnohem slozitejsi nez vzit pusku nebo pistoli a podivat se pres miridla.
Preji hodne uspechu.
Me tyto "zbrane" jak jsou dnes oznacovany luky, vzduchovky a predovky zacaly zajimat prave proto, ze "naucit je strilet" je slozitejsi.
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
Uživatelský avatar
lukasz9
Příspěvky: 292
Registrován: 27 led 2009 23:30

Re: Kuše, luky, praky

Příspěvek od lukasz9 » 05 led 2017 22:52

Ďakujem, dám vedieť čo som nakoniec vybral. Čo ešte by som potreboval ,,nevyhnutne´´ objednať spolu s lukom? Teda okrem šípov...
Techniku sa dúfam naučím aj s tým silnejším 40lb lukom, tiež to chcem skúsiť kvôli tomu že streľba s pištolí a dlhých zbraní(aj keď ich mám rád) nemá to osobitné čaro a históriu lukov.
Grand Power P1, Ruger SR22, CZ 858 Tactical
Diana 54 AIRKING, Air Arms Pro Sport, HW97k, Zoraki HP-01 Ultra, Gamo 440, Zbrojovka Brno Z II, Crosman MK-177
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Kuše, luky, praky

Příspěvek od skagerak » 05 led 2017 23:27

šípy, chránič předloktí , rukavici/tab - ale tyto položky jsou vyrobitelné, stejně jako "něco na šípy"(toulec apod).. , vosk na tětivu ?
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Kuše, luky, praky

Příspěvek od Marťyn » 06 led 2017 09:17

K tem sipum:
Kyp si jich vic (ja jsem kupoval 10) + dva nahradni driky, 6 konciku, tri sady nahr. letek (kridelek), lepidlo na kridelka.
Konciky staci lepit vterinakem, hroty lepim dvouslozkovym UHU lepidlem. Kdyz ho pak menis, staci hrot trochu (cca 150st.) ohrat lepidlo povoli.
Kdyz budes luk kupovat v nejake luk. prodejne nebo u lukare, nech si na tetive udelat misto zalozeni sipu.
V archery mi to nachystali vsechno komplet.
Olepovacku letek jsem si vyrobil.
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
Uživatelský avatar
lukasz9
Příspěvky: 292
Registrován: 27 led 2009 23:30

Re: Kuše, luky, praky

Příspěvek od lukasz9 » 06 led 2017 11:00

Zatiaľ to vidím na ten Samick Sage, vraj za SHT veľmi nezaostáva a je ešte o 2´´ dlhší. Bude dobrý s 62´´ na moju postavu 184cm?
Šípov vezmem teda aspoň 20, zatiaľ asi nejaké lacnejšie..
Grand Power P1, Ruger SR22, CZ 858 Tactical
Diana 54 AIRKING, Air Arms Pro Sport, HW97k, Zoraki HP-01 Ultra, Gamo 440, Zbrojovka Brno Z II, Crosman MK-177
KOŘEN
Příspěvky: 62
Registrován: 05 čer 2015 16:59

Re: Kuše, luky, praky

Příspěvek od KOŘEN » 06 led 2017 11:50

lukasz9>> Já jsem hlavně přes kuše. Mám ale zkušenost i s kladkovými a reflexními luky.

Jeď si někam zastřílet z luku dané libráže. Do SZ ti hodím odkaz, kam se zajdi podívat (tady nemůžu kvůli zákazu odkazů...) lukostřelců je spousta a hodně ti jich rádo svůj luk půjčí a zaškolí tě. Střel si alespoň 50x za sebou a uvidíš, jak to na tebe bude působit (myslím daná libráž luku). Osobně mi nedělá problém celý den natahovat 260lb kuši, nedělalo mi problém půlku dne střílet s 60lb kladkáčem, nedělá mi ani problém sekat celý den dřevo s 5 kilovým kalačem v jedné ruce, ale když došel kamarád a půjčil mi jeho 35lb reflex, tak jsem to po chvíli (100? výstřelů) cítil. Převážně prsty bolí, ale na to jsou rukavice nebo obyč náplast, ale cítil jsem právě i ony zádové svaly. Jakmile je není člověk zvyklý používat, tak to prostě cítí. A zvláště u reflexu potřebuješ nastřílet hromadu šípů, aby ses vůbec někam strefil. Takže za sebe doporučuji si střelbu vyzkoušet a pokud nemáš tu možnost, tak si kup slabý luk a později silnější. Stejně u jednoho nezůstaneš a navíc, pokud bude pro tebe střelba náročná, tak tě to nebude bavit, protože se nebudeš strefovat kam chceš. A hlavně ze začátku ti bude dělat problém strefit vůbec terčovnici :D takže je velká libráž zbytečná. Mrkni se na bazary, luků se válí všude spousta a kupovat první luk fungl nový je zbytečnost. Toť moje rada

S kuší jsem zvyklý střílet na 150 metrů (soustřel do 30 cm) , s kladkáčem jsem střílel max 50 metrů (soustřel do 30 cm) a když jsem si střílel z toho reflexu, tak byl soustřel na 12 metrů asi 80 cm :D takže o ploché balistické křivce, je zbytečné uvažovat v tomto stádiu :wink:
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Kuše, luky, praky

Příspěvek od Marťyn » 06 led 2017 13:06

To Koren:
100% souhlas
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
Rufus
Příspěvky: 95
Registrován: 22 dub 2014 18:48
Bydliště: Štatl(Brno)

Re: Kuše, luky, praky

Příspěvek od Rufus » 07 led 2017 00:13

15747549_959150147520138_9106621282752010086_n.jpg
Chtěl sem sem vložit obrázek ale nějak to nevyšlo sorry :-(
keram1
Příspěvky: 50
Registrován: 18 zář 2016 00:39

Re: Kuše, luky, praky

Příspěvek od keram1 » 09 led 2017 11:00

Co poviete na tento vynalez?

http://www.crosman.com/airbow

odporucam si pozriet par videi z lovu s touto "hrackou"
keram1
Příspěvky: 50
Registrován: 18 zář 2016 00:39

Re: Kuše, luky, praky

Příspěvek od keram1 » 09 led 2017 11:04

este podotknem, je zaujimave ze v nemecku sa seru so vzduchovkami do 7.5J, ale tato "vysokosmrtelna" hracka sa tam da kupit na volny predaj od 18 rokov !
KOŘEN
Příspěvky: 62
Registrován: 05 čer 2015 16:59

Re: Kuše, luky, praky

Příspěvek od KOŘEN » 09 led 2017 12:12

keram1 >> jednoznačně paskvil, ani kuše, ani vzduchovka. Dělá to více výrobců - loni na ATA (prodejní veletrh zaměřený převážně na luky, kuše atd. v USA) si na to lidi strašně stěžovali, že to dělalo po hale obrovské rány. Je i výrobce (Zubin), který dělá jakoby takové kartuše, kam narveš 16 broků, a pak to je jak brokovnice nebo se šípem jako kuše. K ničemu.
keram1
Příspěvky: 50
Registrován: 18 zář 2016 00:39

Re: Kuše, luky, praky

Příspěvek od keram1 » 09 led 2017 15:08

to hej, ani kusa, ani vzduchovka... ale co natom? Nazvime to pneumaticky vrhac sipov alebo suchozemska harpuna.... V krajinach kde sa s tym moze lovit si myslim ze je to zaujimava vecicka.... a nato aj bola asi vyrobena. Aj v Europe su krajiny, kde je povolene s takymi vecami lovit.

Nikdy som nic podobne nevidel, preto ma to zaujalo :) a taky sokovalo ze v DE je tato vec na volny predaj, napriek ich tvrdej legislative ohladne vzduchoviek apd.
Nechapem pointu tych ran v hale. To asi nebude podstatne ci sa v hale niekto stazoval ze to robilo hluk.... V hale sa s tym urcite nestriela...
Odpovědět