Kuriozni odrazy strel

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Kuriózní odrazy střel

Příspěvek od Childeater » 16 dub 2007 20:47

Stalo se vám někdy, že by střela letěla opravdu hodně nevyzpytatelně? Já jsem jednou střílel dlouhou malorážkou a nahmatal jsem v kapse jeden náboj .22Short. Dal jsem si asi na třicet metrů starý sprej s tím, že budu střílet do jeho dna. Po výstřelu hvizd a nad mojí hlavou rána. Střela prorazila prkno cca 2cm tlusté (stál jsem u vrat). Když jsem přišel ke spreji, nestačil jsem se divit. Zasáhl jsem spodní rantl dna, střela projela po vpouklém dnu, brnkla o horní rantl dna spreje a vrátila se téměř do místa, odkud byla vystřelena. Neuvěřitelné... :)


Yizreel
Příspěvky: 128
Registrován: 10 bře 2006 11:46
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Yizreel » 16 dub 2007 21:00

Mě se ještě jako malýmu podařilo trefit odrazem tátu diabolkou do hlavy. Podotýkám, že seděl vedle mě.
Naposledy upravil(a) Yizreel dne 17 dub 2007 10:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 16 dub 2007 21:24

Tak to mě vyprávěl kamarád jak myslivec střelil srnce naměkko.Střela prolétla nepoškozena a za srncem brnkla o placák v zemi.Odrazila se jako žabka na vodě a přelétla kopec na jehož úbočí ten srnec stál. A o dva kilometry dál trefila nějakou ženu čekající na zastávce na autobus.

Pro hnidopichy: jenom jsem to slyšel vyprávět.
střela trefila..nezabila...ženu na zastávce v nezjištěné vzdálenosti od střelce. :wink: Spokojený???
Naposledy upravil(a) J.Laser dne 19 dub 2007 21:30, celkem upraveno 1 x.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 16 dub 2007 21:49

j.laser- dost drsné...
to mně se stalo že jsem střílel na zahradě pynovkou na ocelové BB (hladká hlaveň, poloautomat, bezvadně se s tím kropil terč), trefovali jsme plechovku postavenou na terči na šipky (čtverec z prken povešený na zdi), byla tam cihlová zeď, a stalo se, že jsem trefil cihlu kousek vlevo nad "terčem" a asi tak 30 m "jihozápadním směrem" (20m vlevo, 20m vzadu) to cinklo o okno, po chvíli se nám to povedlo zase a se stejným výsledkem... připadalo nám to "zajímavé", tak jsme schválně 2x střelili na tu cihlu a vzadu 2x cinklo okno... :D pak jsme toho samozřejmně nechaly, aby na nás nevylezli sousedi... (asi zrovna nebyli doma)
Ps: jestli jste viděly robokopa, tak ten taky sundaval padouchy odrazem od stěny... :D
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 16 dub 2007 22:14

A to mě osobně se stalo,že jsem na chalupě střelil malorážkou po opravě jen tak nazdařbůh do hájku mladých jasanů skrz které nebylo vidět na druhou stranu s tím že ta střela chytne kmínek a šmitec. Jaký byl můj úlek když se ozvala plechová rána.Tak jsem ten remízek obešel a našel důlek ve vratech sousedovy garáže. Fakt bych nikdy nevěřil,že ta kulička tím hájkem prokličkuje.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 16 dub 2007 22:32

ještě si vzpomínám na jednu příhodu, jako malí školák sem střílel v pokoji vzduchovkou, jako "lapač" použito smrkové prkýnko, normálně se to do toho zabodlo, ale když se na to dal jako terč modelínový panáček, tak se to odrazilo, cinklo to o strop , odrazilo stěnu za mnou a přistálo to u mně... opět několikrát s úspěchem opakováno... :D
(terč - profilovaná placka asi 5mm silná, střela - olověný brok)
- pak jsem používal lapač, sice se zasral kouskama , ale už se to neodráželo... Zkoušel taky někdo v mládí , střílet na trojrozměrná zvířátka a panáčky z modelíny? ( upozornuji, že v té době počítačové střílečky teprve začínaly... a tady perfektně fungovalo to, co je dnes v "reálných" hrách - ustřelit ručičku, rozprsknout hlavičku... :D a taky jste měli v ruce "reálnou zbraň" a ne "jen myš")
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 dub 2007 07:49

Si vzpomínám, že někde v Rakousku mají každoročně soutěž ve střelbě z malorážky u nějakého jezera. A terče mají zakryté a střílejí odrazem o vodní hladinu. Míří na obraz, který se odráží ve vodě. Prý mají velice slušné výsledky.

J.Laser:
Že ty jsi myslivec? :roll:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 17 dub 2007 09:37

J.Laser:
Tak ti dekuju za prihodu... delas nam dobre jmeno :roll:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 17 dub 2007 10:03

No co říct na protizákonné trestné jednání??? Takový šlendrián může veřejně ventilovat jen idiot,nebo provokatér.Normální člověk by to buď neudělal,nebo by o něčem takovém mlčel. :evil:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 17 dub 2007 11:40

Andy: Smaž ten Laserův příspěvek, než se v tom bude inspirovat podobný blbec.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 17 dub 2007 11:55

Andy: nebut chytlavej ,vy myslivci si dělaté dobré jmeno sami viz večerniček MADLA a TAP.
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 17 dub 2007 12:12

J.Laser píše:A to mě osobně se stalo,že jsem na chalupě střelil malorážkou po opravě jen tak nazdařbůh do hájku mladých jasanů skrz které nebylo vidět na druhou stranu s tím že ta střela chytne kmínek a šmitec. Jaký byl můj úlek když se ozvala plechová rána.Tak jsem ten remízek obešel a našel důlek ve vratech sousedovy garáže. Fakt bych nikdy nevěřil,že ta kulička tím hájkem prokličkuje.
Já být Tvůj soused a vidět Tě, tak Ti dojdu osobně tu opravenou malorážku omlátit o hlavu.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 17 dub 2007 12:39

Frenky: Proč to mazat? Já myslím, že pro výstrahu je to naopak dobrý. Jak pro to, co nedělat, tak i pro to, že s takovými jedinci v okolí musíme počítat. A snad přeci nikoho soudného nenapadne se tím nechat inspirovat - tedy aby udělal to samé. Nebo jsi měl na mysli inspiraci ve smyslu, že sem někdo napíše podobný zážitek? Ale no tak - když o něčem nebudeme mluvit, neznamená to přeci, že se to nestalo. Každý někdy udělal hovadinu, za kterou se dodnes tluče do hlavy - a jen ať si z ní ostatní vezmou ponaučení.
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 17 dub 2007 16:47

S odraženou střelou jsem se ještě nesetkal, ale zato mám bohaté zkušenosti s odraženýma nábojnicema.
Jelikož jsem poněkud objemnější postavy :) , tak když se postavím na stav, tak chudery vyhozené hilzny nemají kudy utéct a docela hodně mi jich končí za tričkem a po kapsách :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 17 dub 2007 18:04

Tak to já su zas na odraženky magnetické. Malorážka na 5 metrů to kovu, odraz pod oko. Malorážka na 10m, odraz do prstu pravé ruky. .38 special prebijene slabší terčová navážka do gogngu na 25 m, odraz do nohy vedlestojícího bratránka. 9mm ludra pred sebe do zmrzlé země (venkovní střelnice s trávou) a brum, kolem uší letěla spátky. Ani v jednom případě sem nedělal blbosti. ta poslední byla prostě "krtek" a vesnu by mě nenapadlo že to může takto dopadnout. Ale nikdy neměly takovou sílu aby mě zranily, jen si prostě dejte bacha. A když už se nakousli Myslivci. Opravdu to není od slova "Mysliti" . Byl sem pozván na bažanty, jen jako přihlížející. No co oni tam vyváděli, bál sem se o svůj život. Jeden příklad ochrany zvěře za všechny. Z nějakýho keře vylítl jediné poslední bažant co tam zbyl a z 15 střelců ho zasáhlo naráz 10(přibližně) To byly cáry masa s peřím, ani žuchnutí nebylo slyšet, protože z neho zbylo jen ocasní pírko a 2 křídla jakž takž použitelná. Mimochodem, jeden člověk od nás má jednu nohu. Když byl malej kluk, tak myslivci přišly z honu, skákli si na jedno do hospůdky na zahrádku. Jeden si nabitou brokovnici zavěsil na svou židli a popíjeli jak v závodní nálevně. 2 bratři ( v té době malí kluci) si hrali poblíž. Najednou se proplítali kolem něho a prásk. A kluk bez nohy. To není špatn, ne?
Odpovědět