Kuriozni odrazy strel

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

555
Příspěvky: 38
Registrován: 15 úno 2007 21:50

Příspěvek od 555 » 17 dub 2007 18:16

Jednou jsem střílel v garáži na cca 5m do terče na smrkovém prkýnku a najednou se mi jedna diabola odrazila přímo mezi oči-resp. do toho trámku,jak spojuje pravou a levou část brýlí 8)


vlčák

Příspěvek od vlčák » 17 dub 2007 20:29

- jo to je fakt smrkové prkýnko je svinstvo, o tom už jsem taky psal... když to nemá dost síly aby se to zarylo, tak se to odrazí...
- frenky - s těmi náboji, to mám taky zkušenosti... když sme byly na střelnici tak mi kámoš půjčil dvaapadesátku a stál za mnou, a jak se náboje odrážely od stěny, tak mu to asi tak 3 x vlétla žhavá nábojnice za krk... ten nadával... :lol:
Naposledy upravil(a) vlčák dne 17 dub 2007 20:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 17 dub 2007 20:31

No když sem byl mladší tak sem si vzal vzduchovku a z nudy sem si na stůl o zeď naskládal vršky,a různé drobné blbůsky,zlatý hřeb však byla taková ta podlouhlá tlustá glazovaná kachlička.Tak jsem si to všechno posundaval tak za 3metrů,no a jako king jsem poslední ránu namířil na tu blbou kachlu.To byla jedna z největších chyb co šla udělat,diábólo se mi skoro v rovině po mířidlech vrátilo,nebrnklo ani o mušku ani o hledí a trefilo mně rovnou do oka,poté co jsem se přestal svíjet,jsem se přebalil a protože i oko již doslzelo a částečně šlo i otevřít,šel sem do koupelny omrknout jak to dopadlo.Zásah byl okrajová duhovka na 6 hodinách.Diabólo nádherně otištěné červený flek plného rozměru.Víčko to nevzalo tak to byl plný zásah kukadla.Jo ještě štěstí že to byla stará vydýchaná vzduchovka,mít něco silného tak mi říkají Žiška!!! :twisted: [/img]
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 17 dub 2007 20:37

- jó, to musel být pružnej kachl ... oni odražené broky nemají velkou energii (samozřejmě ty co letí nazpět... ), ale občas to stojí za to... o důvod víc používat ochranné brýle...
- řekl bych, že se s odraženou střelou musel potkat každý, co trochu střílí, nechápu jak někdo může napsat, že se s tím nesetkal (a to si teda musí gratulovat, jaké má štěstí.. )
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 17 dub 2007 20:49

Jo s kámošem jsme si koupily SA revolvery,tak kámoš hned první ránou na popra sundal mně,rozpleskej knedl cal.45LR mi dal dělo pod jabko,jen to zadunělo.Docela to i štípalo,no a jeho tuším 4tá odražená knedla mně flálka přes ucho,to už sem silně znejistěl a když mně jeho 6 poslední flákla velkým obloukem do řepy mezi parohy,poslal sem ho do řitě a šel na druhou půlku střelnice co nejdál od toho vraha.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 17 dub 2007 21:59

J.Laser píše:Tak to mě vyprávěl kamarád jak myslivec střelil srnce naměkko.Střela prolétla nepoškozena a za srncem brnkla o placák v zemi.Odrazila se jako žabka na vodě a přelétla kopec na jehož úbočí ten srnec stál. A o dva kilometry dál trefila nějakou ženu čekající na zastávce na autobus.
Jo tak tomu fakt věřím :lol: :lol:

Pane, ta kulka při průchodu cílem jistě ztratí část energie, další velký díl při odrazu. Navíc po odrazu nepokračuje v přímém letu, ale protože se zdeformuje tak ztratí stabilitu a asi se roztočí což jí zbrzdí a těžko taková kulka po adrazu doletí dva kiláky :) aby si našla babu na zastávce.

Možná leda že střílel z okna u zastávky na psa a odrazem od asfalt tu ženskou trefil.

Přiznej, že se myslivci ožrali a ze srandy stříleli na lidi na zastávce.
To bych ti věřil spíš :wink: :( :(
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 17 dub 2007 22:04

epetr:
Tak jiste dva kilometry je zarazejici. Ale ja cetl jiny pripad, kdy to bylo jan asi 700m za cilem a dostalo to chlapa na kole :shock:

Kule z pusky se muze zachovat ruzne. :roll:
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 17 dub 2007 23:16

edelweiss- to muselo byt hodne drsny- nechtel bych ale stejne ochrany bryle nepouzivam- asi zacnu :lol:

mi se uz taky kolikrat stalo ze mi diabola zasvistela kolem hlavy ale jednou jsem strilel na 25m se slavkou 634 do drevotrisky- strelim, slysim dopad a vzapeti vrrrrrrrum a plesk me do pysku :lol: ale vrcela hezky jak byla zdeformovana a rotovala. sem se citil jak kdyz vysazovali toma hankse ve vojinu ryanovi- jak tam mrucely srapnely, nastesti to ale nemelo tak fatalni nasledky :wink:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 17 dub 2007 23:19

Jo dobře odražené diabólo s energií to umí zabolet.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 17 dub 2007 23:39

2 Andy: Ale jo, prostřelíš srnku a sejmeš i vola za ní :wink:
Tomu se dá věři.

Dostřel běžných mysliveckých zbraní je myslím cca 2-3000 metrů.



Ale: Skrze srnu, o kámen a DVA KILOMETRY obloukem do ženský :?

Sebelepší celoplášťovka by se zdeformovala a pak už to tak dobře neletí.
Rozhodně se mi nechtěj věřit dva tisíce metrů, což může být tak hranice efektivního a maximálního dostřelu - podle toho s čím střílel.

Leda bych mu věřil, že se ožral. Upadla mu puška na kmen, vystřelila a obloukem to trefilo ženskou na zastávce.


Ale od šutru dva kiláky :D
Tak ještě tu o Jeníčkovi, Mařence a ježibabě :D
epetr2008

odraz

Příspěvek od epetr2008 » 18 dub 2007 00:22

Když jsme u těch odrazů a hovadin.

Ještě když jsem si hrál se vzduchovkama jako malej spratek:

Vzduchovka: 25 metrů - terčka na dřevě:
Vzduchovka - 10ka - čelo :(

Bum vzduchovka od pasu, hryz krabice od pracího prášku vyhozená kamarádem do vzduchu, šusty šusty skrz hustý roští, auuuu sousedčina prdel při věšení prádla :)

Vlastně jsem rád, že to na mě tenkrát soused nenabonzoval a manželce brok z prdele vytáhnul. Asi jí nechtěl posílat k doktorovi, aby jí cizí chlap čuměl na prdel :lol:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 18 dub 2007 08:14

Ono už samotné nechtěné postřelení blbou vzuchovkou je spolešenské fopa.Po takové události tě mají lidi v okolí za totálního trotla,jasně to ukazuje na zodpovědné jednání jednotlivce.Když si vzpomenu na ty kraviny co jsme jako děcka se vzduchovkama prováděly,tak se stydím ještě teď.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 18 dub 2007 08:27

tiež sa mi pár krát stalo že sa mi brok zo vzduchovky vz.47 vrátil a niekde ma ľahko trafil. Ale raz som to schytal od oceľového kolieska vzdialeného asi 5 metrov odomňa rovno pod oko do kosti. Dosť to zabolelo, prvé čo som sa pozrel doma do zrkadla. Pod okom tmavý fľak a hovorím si, no monokel jak sa patrí. Umyl som to zimnou vodou a čo nevidím tmavý fľak zmizol. Bol to iba oter od rozpľasnutého broku čo ma do siva zafarbil....

:lol:
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 18 dub 2007 13:28

Myslím si,že zbytečně poskakujete. Stalo se mi to jednou a víckrát jsem nezkoušel střílet naslepo. Klidně mi tady lajte na plný pecky,ale i já jsem viděl sportovní střelce ustřelovat si plechovku nad hlavou,vzduchovkáře co si prostřelovali slepičí vejce v ruce,malorážkovou pistolářku co si vzteky prostřelila nohu a nějakýho obranáře co se na střelnici ve Vražkově střelil do kebule.Tak nevím proč ze sebe děláte mistry světa a okolí. Mohl jsem klidně napsat,že ten střelec byl někdo jiný a ty vrata byly moje,ale chci být fér a myslím si,že tenhle thread má být poučením co se všechno může se střelou stát.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 18 dub 2007 14:02

Jasne lejzře že to sem píšeme aby se ostatní poučili, a já aby se aji zasmaly. Nesmíš se ale rozčilovat nebo si vzteky prostřelíš nohu. :lol: A ještě něco: Víš ty vlastně že když vezmeš do ruky zbraně tak uděláš nelegální krok?? a próóč ptáš se? Protože laser na zbrani není povolen!! tak bacha!
Odpovědět