Kulovnice .308

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Jerome
Příspěvky: 95
Registrován: 05 říj 2006 19:24

flinta

Příspěvek od Jerome » 29 led 2008 15:52

Jde mi o loveckou střelbu,ale možná občas i terčovou(budu mít 2 puškohledy,jedn s Mil dotem a druhý s loveckým zaáměrným obrazcem),které ráže jsou výkonější než .308?


Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 29 led 2008 16:47

Tady je odkaz na kulovnici Tikka.Výkonější je třeba ráže .338 Winchester Magnum. :wink:
http://www.bvs.cz/kulovnice_tikka_t3_7rm.html
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Smazaný uživatel 111

Re: flinta

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 29 led 2008 17:43

Chceš lovit ? Nebo střílet daleko ?? Tady u nas stejne neni kde , tak si kup .308 a máš po problemech. Ty dva puškohledy taky moc dobře nechápu :roll: :roll: s Mil dotem se nedá lovit ???
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 29 led 2008 18:27

Minulý týden jsem měl v jednom obchodě v ruce 308W od fy. HOWA. Jednalo se o novou zbraň, byla bez mechanických mířidel, pažba plast. Prodejce to měl za 14800,-Kč. Možná by to mohla být dobrá volba pro začátek s velkorážovou střelbou pro nenáročného střelce.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 led 2008 19:51

Howa neni spatna zbran. Podle zahranicnich recenzi, pokud se na ni udelaji bezne zpresnovaci upravy, tak vyborna. Ma to vsechny znaky Japonskych vyrobku. Cenove velice vhodne, kvalitne zpracovane na urovni zbrani cenove o jednu ci dve tridy (cenove) lepsi. V podstate japonsky remington.

http://www.snipercentral.com/howa.htm
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Jerome
Příspěvky: 95
Registrován: 05 říj 2006 19:24

flinta

Příspěvek od Jerome » 29 led 2008 20:22

Tak sem koukal na kulovnici tikka a je my velmi sympatická,dělá se i v ráži .338.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 led 2008 20:26

kulovnice Tikka je opravdu výborná, před 2 měsíci si ji koupil otec a to v ráži 30-06 SPRG. skvělá zbraň.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 led 2008 21:52

Ja dost dobre nachapu duvod porizovat si razi .30-06
Vo je u std. naboju pouze o ca 30m/s vyssi nez u raze .308win. Kope vic jako dusledek clovek strili mene presne.
.308 zabije vsechnu nasi zver naprosto s prehledem. No a los u nas nezije.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
BORO

Příspěvek od BORO » 09 úno 2008 11:25

Zdravím vsetkych na fore,
mam dilemu,aku opakovaciu gulovnicu na polovne ucely si kupit.Samozrejme,raz 308w.
Kaliber povazujem za univerzalny,takze nespecifikujem lovenu zver,kazdopadne by som s nou chcel obcas vybehnut aj na strelnicu,max
300 m.Puska by mala byt po stranke pouzitych materialov a technickeho spracovania dokonala :D .Ked este k tomu bude aj pekne vyyerat,tym lepsie.
Za samozrejmost,kvoli hlavnemu vyuzitiu na polovne ucely,povazujem drevennu pazbu.Za reprezentacny vzhlad zbrane som ochotny priplatit,kazdopadne max 25 percent.Zamerne nebudem uvadzat mojich favoritov,aby som Vas neovplyvnil.Cenova relacia by sa mala pohybovat niekde medzi 40-100 tis.(samozrejme radsej kupim lacnejsiu,krajsiu a lepsiu)
Optika v nie je v cene.
Za kazdy dobry tip,podoprety pripadne aj vlastnou skusenostou so zbranou dakujem.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 09 úno 2008 11:55

O pár příspěvkú výš je odkaz od Erixe ......byt myslivec , tak to by byla moje volba ...levná , pekne vypadá a hlavne hodne přesne střílí.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 09 úno 2008 12:04

Tyhle diskuze a dotazy jsou stale stejne a o nicem.
Pokud nechci kupovat AI nebo TRG tak je preci uplne jedno jakou pazbu k tomu zelezu dostanu.
Zakladem je specifikovat nektere zakladni pozadavky.
1. Jakou presnost pozaduji
2. Jak dlouha ma byt hlaven
3. jaky profil (tim i vaha) hlavne
4. jakou montaz chci mit na zaveru.

pak mohu vybrat zelezo a to bud spousteci mech. zaver a hlaven zvlast. nebo v polotovarech a nebo uz hotovou seriovku nebo ultra presnou postavenou.
Pak si uz jen vyberu pazbu jakou chci (na webu je mraky prodejcu krasnych pazeb) a nechat to zelezo do te pazby ulozit.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
BORO

Příspěvek od BORO » 09 úno 2008 22:04

1.presnost-urcite pod 1 moa v 100 m,s prebíjanźm strelivom byto mohlo byt aj menej
2.hlaveň by mala mať cca 60-65 cm
3.v hlavni nemam celkom jasno.neviem po kolkych vystreloch je totiz tenka hlaven zahriata na tolko,ze zacina robit vacsi rozptyl.Zase nepredpokladám,že za jeden den na strelnici vystrelim viac,ako 50 ran a aj to je myslim dvojnasobok realneho poctu ran.Vyblaznim sa mozem s .22lr na
50 s dioptrom.Videl som uz aj taku hlaven,myslim ze na gulovnici Blaser,ze mala akoby varmint-tazke prevedenie,ale bola odlahcena(kanelovaním?).
proste-v otazke hrubky hlavne si chcem nechat poradit.Kazdopadne vsak vychadzam z predpokladu - ze sa bude jednat primarne o lovecku zbran.
4.co sa tyka montaze,mam v umysle kupit optilock,alebo leupold.(Neviem,ci otazka smerovala na vyrobcu,alebo typ.Na tieto montaze som pocul len dobre referencie.)

Otazka smerovala cisto k seriovke,o postaveni zbrane som povodne nerozmyslal,nemam ani predstavu,kolko napr.cenovo vyjde takyto lovecky "original",ani neviem kto by to bol schopny spravit tak kvalitne,aby som o spracovani a kvalite nepochyboval.Riesit reklamacie po nekvalitnom spracovani,mesiace cakania na opravu atd :roll:
Bol som u pukara dat si pocernit pusku a mal tam rozrobeny gulovy dvojak.Ako zaklad tam posluzila x rocna baskula myslim z Brno expres,alebo tak nejak z dlhymi zamkami typu holand-holand.Puskar na nu prave vyrabal hlavnovy zvazok a vysvetloval mi princip,akym sposobom sa to vlastne robi,-urcite to poznate,-letovanie klinovanie,nastrelovanie,rozoberanie atd stale dokola donemoty.Skrátka,cena tohto dvojaka sa bude splhat k cca 100 tis v com je uz sice aj nova pazba,vyrobena na zakazku,sice pekna,ale ja mam na vetrovke mozno kvalitnejsiu.Myslim,ze kvalitny dvojak by majitela vysiel mozno lacnejsie a bol by novy.
Shiva-Tvoja reakcia ma vobec neprekvapila,uz ked som zapinal pc tak som sa v duchu smial,ako moj dotaz "rozkopes. :D
Tvoje odpovede sa celkovo casto nesu v duchu blahosklonneho potlapkania nevedomych skolakov po pleci s hlbokym povzdychom,"Kedy uz dostanete rozum,a prestanete sa ma pytat na taketo sprostosti?"
Kazdopadne ani v najmensom nejdem spochybnovat Tvoju fundovanost,som rad ze si prispel.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 09 úno 2008 22:38

Tak to jsem rad ze jsem te nezklamal. Nadruhou stranu, jsi mi ale mohl usetrit cas venovany memu predchozimu prispevku. :-)

Kup si SAKO85 Varmint

v pripade potreby si muzes nechat hlaven kdykoli vymenit puskarem, a to treba hotovou s minimalnima upravama. nebo kvalitni kde ti puskar udela komoru opravdu v ose a s nabehem pro tve strelivo. Zaver a spoust maji dobre.

co se tyce stavby pusky, neni duvod se bat reklamaci. Nestavi se dvojak ani trojak. Nadruhou stranu odrazuji a nedoporucuji si nechat na dodane hlavni delat fluting. Lepsi koupit takto upravenou rovnou uz od vyrobce. Neni dobre zasahovat do struktury hlavne vic nez je nezbytne nutne (Crown, zavit )

subMOA strili dnes skora kazda puska. s vyladenym strelivem sub3/4MOA, Bedding, srovnani ozubu apod, sub1/2 MOA.

zvaz si jeste jake stoupani vyvrtu.

Montaz, v soucasne dobe je nejspolehlivejsi weaver (picatinny) lista a na to QRW Lepoupold nebo NF, ERA apd ocelove oka.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
BORO

Příspěvek od BORO » 10 úno 2008 08:37

Shiva,presne si sa trafil .Sako 85 varmint je moj najhorucejsí favorit.Jedinu dilemu s nim mam,ze kvoli pazbe som pri miereni musel moc sklanat hlavu pri strelbe v stoji.To by ale mohla vyriesir ta weawer lista,-alebo ina pazba.
Aku kvalitu ma hlaven od SAKA?
(mal som v rukach 75 hunter a nemenovany predajca ma lamal na STEYR-Manlicher,-ze vraj to je o triedu vyssie. Co sa tyka stupania vyvrtu,tak o tom neviem nic,pri seriovke mam na vyber,alebo si myslel postavenie uplne novej hlavne?Dík
hind
Příspěvky: 16
Registrován: 24 srp 2007 17:46
Bydliště: Orlová

Příspěvek od hind » 02 čer 2008 22:41

Doporučili byste Remington 770 jako startovní kulovnici??
Odpovědět