Kulobrok Brno-Super

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

dusab

Kulobrok Brno-Super

Příspěvek od dusab » 10 dub 2006 09:50

Zdravim. Chcel by som si zaobstarat starsi Gulobrok radu Brno 502, alebo Brno Super.
Viem ze su odlisnej konstrukcie, no ziaden polovnik z mojho okolia B Super nema, ak tak maju len Brna radu 500.
neviete mi poradit ohladom Brna Super akej je ta zbran kvality, aky je sustrel, krytie a pod? Ci sa vobec oplati kupit...ci nekupit radsej za tu cenu nove Brno 802... Cital som ze su to zbrane na vysokej technickej urovni, ale existuju rozne typy ako 571, 575 a pod....v com je vlastne rozdiel? Ake typ Brna Super je najlepsi?
Dakujem
dusab


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 10 dub 2006 11:30

Nemůžu se vyjádřit konkrétně k Brnu Super, ale zbraní ze Zbrojovky Brno jsem viděl a používal dost a všechny byly nadprůměrně kvalitní, brokovou dvojkou ZP 47 počínaje a starým dobrým Championem konče, takže já celkem nevidím důvod pochybovat o kvalitě konkrétně u těchto brokovnic...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
dusab

Příspěvek od dusab » 10 dub 2006 12:55

Samozrejme ze tieto zbrane su kvalitne. Ale ja som sa dotazoval konkretne gulobrok, alebo popripade brokovu kozlicu Brno Super, kedze viem ze su inej konstrukcie ako ostatne Brna...
remoš

Kulobrok Brno-Super

Příspěvek od remoš » 10 dub 2006 15:41

Nedávno jsem známému pasoval montáž a puškohled na starší Brno 500 nahoře 12/70 dole 7x65R tuto flintu jsem měl v ruce poprvé a musím uznat,že po řadě ZH je to jak nebe a dudy povedená po všech stránkách pažba mi seděla,baskule velmi pěkná váha něco přes 3kg chtěl to nastřelit na polpl.SB 11,2g na 100m 5ran v 5cm-podle mě ideální lovecká zbraň na rozumnou dálku střelby ovšem.(ONV 150m je asi rozumné)
Zkoušeli jsme i brokovou hlaveň šla trošku nahoru SB košíkový plastik 35,4g s 4mm broky dobrý krytí a Slug 28g šel na 40m 5cm nahoru.
Mohu jen doporučit.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 10 dub 2006 16:34

Na kozlici Brno Super jsem známýmu spravoval vyhazováky, flinta je to velice pěkná, se ZH se to nedá srovnat. Myslím že když si ji pořídíš tak nebudeš litovat.
Ivo

Příspěvek od Ivo » 10 dub 2006 17:15

Brno super snese velmi přísné měřítko.Myslím si,že je to jedna z nejlepších pušek u nás vyrobená.Domnívám se ,že se už několik let nevyrábí.
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 10 dub 2006 19:48

Taky něco přidam,ja jsem několik let střilel brno super ale sport,co se tyka
tehle zbraně bez problemu.
Rada 500 si myslim je taky velice zdařila kolega ve združeni ji ma jako kulobrok již 9 let a bez problemu.
Ještě bych dodal že brno super bylo na dobu kdy se začalo vyrabet celkem (luxusni)zbran na naše podminky.Hodne nakupujicih proto kupovalo radu ZH.Proto asi moc velky vyber ze staršich kusu nebude(muj nazor),jinak jsem byl na vystavě kde byla ukazka nove brno802 a musim řict že je velice zdařila.Poku jsi ochoten investovat do toho ty penize asi bych šel do nove.Je to tako reprezentatyvni zbran.
dusab

Příspěvek od dusab » 11 dub 2006 11:29

Co je vlastne so Zbrojovkou Brno? Ako to s nou bude dalej? Neviem ci si kupit tu 802 alebo nie....robia teraz este vobec zbrane, alebo len vypredavaju stare zasoby?
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 11 dub 2006 11:38

dusab píše:Co je vlastne so Zbrojovkou Brno?
Ja bych rekl ze je asi v konkurzu. :?
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 dub 2006 11:39

Zbrojovka Brno je už několik let v konkurzu, ale kupodivu divizi, co vyrábí zbraně se daří docela dobře. Předpokládá se, že letos dojde k jejímu odprodeji. Kdoví jak to všechno dopadne, těžko říct...

Každopádně pořád vyrábějí a dokonce přicházejí i s novými zbraněmi. Letos je novinkou zlamovací jednoranka Brno-Effect.

Se koukni sám http://www.zbrojovkabrno.com/armsaktual/zbrane.php
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
dusab

Příspěvek od dusab » 11 dub 2006 12:52

Bola by skoda aby zbrojovka s takou tradiciou zanikla....a tie nove zbrane vyzeraju pekne.
Nahodou nema niekto z vas ten novy gulobrok B 802? Aka je to kvalita, sustrel hlavni a pod? Ja som ho mal raz v ruke v polovnictve a veru vyzera krasne....len ci aj tak funguje....
havran

brno 500

Příspěvek od havran » 19 dub 2006 08:41

Vlastnim brno 500-5,6x52/12, mal som problemy s nastrelenim. Uz druhu ranu "tahalo" po hornej brokovej hlavni takmer 15 cm. Viem ze to vyplyva z konstrukcie zbrane ale aj tak sa mi to zda vela a uz po prvom vystrele.
perdix

Příspěvek od perdix » 19 dub 2006 08:52

Poměrně dlouho jsem přemýšlel, jestli mám něco napsat, ale budiž.
Pokud máš možnost koupit jakoukoliv zbraň model Brno Super, tak neváhej ani chvilku - nic lepšího se tady nevyrábělo a i v současné době je to špička - zámky Holland&Holland, pevný závěr atd...
Kamarád tyto zbraně sbírá - má pět brokovnic, tři kulobroky a dvě kulové kozlice - všechno jsou to originální kusy se zakázkovou rytinou apod, které sehnal od starších myslivců, kteří končili.
Jedna brokovnice je z roku 1974 a pán s ní nikdy nestřílel, takže jen stála ve skříni, takže prakticky nová.
Brno 800 je sice vzhledově hezká zbraň, ale kvalitou se neblíží ani modelu 500, bohužel.
Pokud se budeš chtít na něco zeptat, stačí napsat.
Jinak v Brně u Kachlíka mají Brno Super r. 12/12 + r. 12/7x65R s optikou 6x42 Zeiss, tak neváhej.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 19 dub 2006 14:14

perdix píše:Poměrně dlouho jsem přemýšlel, jestli mám něco napsat, ale budiž.
Pokud máš možnost koupit jakoukoliv zbraň model Brno Super, tak neváhej ani chvilku - nic lepšího se tady nevyrábělo a i v současné době je to špička - zámky Holland&Holland, pevný závěr atd...
Kamarád tyto zbraně sbírá - má pět brokovnic, tři kulobroky a dvě kulové kozlice - všechno jsou to originální kusy se zakázkovou rytinou apod, které sehnal od starších myslivců, kteří končili.
Jedna brokovnice je z roku 1974 a pán s ní nikdy nestřílel, takže jen stála ve skříni, takže prakticky nová.
Brno 800 je sice vzhledově hezká zbraň, ale kvalitou se neblíží ani modelu 500, bohužel.
Pokud se budeš chtít na něco zeptat, stačí napsat.
Jinak v Brně u Kachlíka mají Brno Super r. 12/12 + r. 12/7x65R s optikou 6x42 Zeiss, tak neváhej.
A co Brno Effect? Je to udajne novinka od ZB. Daji se u ni menit hlavne, kulove i brokove, akorad jsem to jeste nikoho nevidel nabizet. Krom stranek ZB jsem na netu nenasel zadne info ani nazor v diskuzi.
Kdyz ji milujes, neni co resit.
perdix

Příspěvek od perdix » 19 dub 2006 16:22

xlibor píše: A co Brno Effect? Je to udajne novinka od ZB. Daji se u ni menit hlavne, kulove i brokove, akorad jsem to jeste nikoho nevidel nabizet. Krom stranek ZB jsem na netu nenasel zadne info ani nazor v diskuzi.
Tu novou jednušku jsem měl v ruce, na pohled vypadá hezky, ale přece jen je to novinka a bude ještě chvilku trvat, než se ukáže její kvalita.

Každopádně je smůla, že zbrojovka radši udělá levnější flintu s tím, že bude mít odbyt tady a v SR, než kdyby vyrobila něco, co odpovídá dnešní situaci a trhu, s čím by mohla daleko víc prorazit do zahraničí. Mám na mysli hlavně hřbetní napínání a další.
Chtělo by to, aby do Brna přišel nějaký silný investor a vytáhl Zbrojovku na výsluní, což se ale asi těžko podaří.
Odpovědět