kulobrok 9mm flob. 22LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: kulobrok 9mm flob. 22LR

Příspěvek od PEPAN » 20 bře 2010 00:15

No dobrý hahaha a co na tom chceš vidět?? patrona ozápalkovaná trochu jinak než si asi dovedeš představit


Nejde!Prostě NNe
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: kulobrok 9mm flob. 22LR

Příspěvek od josse » 20 bře 2010 08:25

no pravě to jine odzapalkování nic proti jen se chci podovat jak provrtaš rantl a upevniš zapalku... neber to jako pruzeni jen bych to chtel vidět tak potom tu dej prosim fotky ...
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: kulobrok 9mm flob. 22LR

Příspěvek od Jim » 20 bře 2010 09:59

Tahle cesta nikam nevede, nakonec budeš střelivo stejně kupovat. Ztrácíš akorát čas. S nákladnějším střílením jsi měl počítat při pořizování zbraně.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: kulobrok 9mm flob. 22LR

Příspěvek od PEPAN » 20 bře 2010 10:36

Já s tim počítal, pak mě napadla tahle možnost a bylo by to super, nikoho nepřesvědčuju že to půjde sám jsem o tom ale přesvědčenej. velký problém vidím ale v tom že nemám soustruh, materiál ani peníze a bude mi chvilku trvat než dám vše dohromady
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: kulobrok 9mm flob. 22LR

Příspěvek od Jim » 20 bře 2010 12:53

Vím asi, jak uvažuješ, nábojnice z mosazi vyrobená na soustruhu, excentricky vyvrtaný otvor na poplašnou nábojku. Má to ale chybu. Když pominu nutnost natáčet náboj při nabíjení tak, aby zápalník byl naproti okraji nábojky, tak je tady jeden kardinální problém. A to je korpus nábojnice. Jelikož nebude tak měkoučká, jak je originál flobert a bude vlastně každá nepatrně jiná (budou se lišit výrobní tolerance) třeba jen o setinu mm, a taky nedojde k žádoucímu jevu dofouknutí a zatěsnění nábojnice v komoře, plyny ti budou foukat dozadu, kolem nábojnice. Pokaždý jinak. Výsledek bude vidět v terči a nakonec zklamání.
Taky bych ti nedoporučoval střílet Shorty, jak píšeš. Komora je na LR a mohl bys ji časem vypálit. Kromě toho střela shortu musí běžet nějakou dobu hladkou komorou, než se zařízne do drážek a to přesnosti nepřidá.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: kulobrok 9mm flob. 22LR

Příspěvek od PEPAN » 20 bře 2010 15:32

Tak to máš asi recht, ale stejně to chci zkusit, o přesnost mi příliš nejde-spíš plinking vyjimečně lov a co ty víš, třeba se to povede :wink: inspirovala mě trochu sharpska, tam to přece taky funguje
Nejde!Prostě NNe
Odpovědět