ktory kaliber ? .40 .45 alebo 10mm

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

thrash

ktory kaliber ? .40 .45 alebo 10mm

Příspěvek od thrash » 22 kvě 2009 14:13

nazdar som zaciatocnik v tejto sfere a nemozem sa nikde dopatrat k inforamciam ktore by mi pomohly sa rozhodnut ktory kaliber si zaobstarat
-mam zaujem o: .40 .45 alebo 10 mm
pozeram sa po GLOCK pistoliach konkretne G20 G21 a G22 - vadi mi len to ze su plastove :( radsej by som bral zeleznu..
-rad by som ssa dozvedel nejake blizsie info u tychto kalibroch aku maju ucinost pri strelbe rychlost strely a podobne veci ktore sa mi pri rozhodovani budu hodit
diky


Uživatelský avatar
TELESCOPIC
Příspěvky: 173
Registrován: 03 čer 2007 14:02

Příspěvek od TELESCOPIC » 22 kvě 2009 14:52

měl bys napsat na co ji chceš
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 22 kvě 2009 14:55

Základní údaje, jako rychlost a energie (+ historie) jsou na wikipedii. Stačí jenom TROŠKA SNAHY.

Potom padne otázka spolehlivosti a zkušeností a to bude asi chtít dotaz na konkrétní zbraň.

Nakonec se rozpoutá hádka jaká ráže je lepší a rozhodnout si to budeš muset stejně sám, protože se na tom nikdo nikdy neshodne.

Osobně bych vybíral způsobem : Na co zbraň potřebuju? Kolik toho vystřílím? Vyplatí se mi přebíjení? Budu přebíjet?
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Jovah
Příspěvky: 22
Registrován: 09 kvě 2009 17:40
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jovah » 22 kvě 2009 17:33

Jak už řekl kolega přede mnou, v prvé řadě musíš vědět na co zbraň chceš, jak ji budeš v převažující míře používat. Nošení na obranu, soutěžní střílení IPSC - LOS - mířená, to jsou různé způsoby s někdy skoro protichůdnými požadavky. Až si odpovíš na tohle, pak můžeš řešit otázku ráže, navíc u každého z těch způsobů užívání je možné volit různé ráže a potom značku a model zbraně. Všechna ta kriteria se dají různě kombinovat a různě se navzájem ovlivňují. Pokud jde o můj názor, jako začátečník bys měl vypustit z úvah ráži 10mm. Ta by možná umožnila jakž takž příjemné střílení 150 kilovému hromotluku z prackama medvěda. Raději rozšiř své úvahy o 9mm Para.
Vim vi repellere licet
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 23 kvě 2009 00:52

Kup si tu, která se ti nejvíc líbí a kup si 9L, páč to jinak neukrmíš... až nebudeš vědět, co roupama dělat, tak skončíš u nějakýho vymazlenýho speciálu .45 ACP a že náboj stojí 8 korun řešit nebudeš... jako beginner si taky hned nekupuješ Ferrari, ale orezlý Fako na plyn...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 23 kvě 2009 06:43

To jsou zase kecy....

Pokud dobře čtu, tak kolega v prvním příspěvku nepíše, že je socka, tak nechápu proč mu cpete devítku, když o ní ani do začátku neuvažoval. Jsem si jist, že má alespoň hrubou představu kolik kterej náboj stojí....
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 23 kvě 2009 08:17

2 Alfonss

Naznačuješ, že každej kdo si z ekonomickejch důvodů koupí 9mm Luger je socka? :twisted:

Ten člověk psal že je začátečník a že důležitá vlastnost zbraně pro něj je, aby byla zelená :twisted:
rydlas proto správně poznamenal, že možná ani jedna z jeho voleb není ta nejlepší :wink:

PS: Alfonss ... já jsem asi taky socka, protože jsem si koupil Berettu v 9mm Luger 8)
Ale kdyby nepsal o tom že je začátečník a že chce zelenou, tak řeknu že máš pravdu :lol: :lol: :lol:

2 thrash

Jestli to chceš na občasný bouchnutí :twisted: (zelenou chceš protože jsi myslivec?) a nebo tě vůbec netrápí otázka střeliva, pak bych uvažoval o .45 Kdyby tě to ale chytlo a ty začneš intenzivně střílet, pak 9mm Luger(pokud nepřebíjíš) je určitě levnější a já ho považuju asi za nejlepší volbu pro začátečníka. (toť čistě můj osobní názor)
Uživatelský avatar
Black Dragon
Příspěvky: 6
Registrován: 18 bře 2008 08:50
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Dragon » 23 kvě 2009 09:22

Teda já to pochopil, jako že kolega upřednostňuje železnou - tudíž né plast?!?
Nebo mě ta slovenčina tak zmátla ??? :-))
BD
Vivere militare est.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 23 kvě 2009 09:36

Taky koukám že se to od materiálu rámu zvrtlo k barvě zbraně. :D
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
thrash

Příspěvek od thrash » 23 kvě 2009 11:43

takze doplnam info naco tu pistol chcem: hlavne na osobnu ochranu ale nehovorim ze si snou nezastrielam rad aj na stelnici 8)
-hlavna pozadavka je dobry zastavovaci ucinok na utocnika a ked bude treba prestlelit nieco lahko opancierovane tak nech to nema velke problemy :lol:
-z mojich poziadoviek som vyhodil cal .40 lebo ma nejako neoslovil a 10mm lebo na nete som sa docital ze pri rychlej strelbe je nepresny a ako podotkol kolega tu vysie je to pistol pre chlapov :lol:
-9 mm luger nechcem je to premna slabe :D aj ked iba zacinam..
-takze v kurz cal.45 (tu ma odradza nizka ustova rychlost, ale na druhej strane ma dobry zastavujuci ucinok..)
- a dalsi naboj co ma oslovil je .357 sig je to nejaka modifikacia 9 mm naboja ale je silnejsi ustova rychlost okolo 430 m/s co zvysuje pravdepodobnost na prestrelenie ciela napr aj s lahkou neprestrelnou vestou

-neviem ale pokila neda niekto protiargument na .357sig som zatial pre tento skvley naboj a k tomu asi USP pistol
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 23 kvě 2009 12:26

nic vás nezmátlo, jen jsem blbej :oops: :lol: (zelena / zelezna ... bez háčků jsem se přehlídnul)

A jestli chceš .45 tak co třeba Colt 1911? snad není lépe prověřnená zbraň....
Výrobce pak volit podle možností své kapsy.
Jovah
Příspěvky: 22
Registrován: 09 kvě 2009 17:40
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jovah » 23 kvě 2009 12:34

trash: Asi nejlepší radu a doporučení si dáš sám, když si zkusíš z toho co tě zajímá párkrát vystřelit. Ŕekl bych, že 357 Sig může být pro začátečníka také dost jedovatý, ale pokud jsou ve hře ty neprůstřelné vesty a lehké panceřování :wink: , tak by mohl mít opodstatnění.
Vim vi repellere licet
thrash

Příspěvek od thrash » 23 kvě 2009 12:57

2 JOVAH mas pravdu treba skusat.. a co sa tyka tych neprestrelnych ves a opancierovania :lol: v hre to nieje :lol: ale cert nikdy nevie :D radsej mat prostreidok na odstranenie toho problemu ako mat iba nejake plivátko 8)
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 23 kvě 2009 13:19

Ad plivátko:
Tedy modelová situace: Jsi v parku a vystřelíš na člověka s kudlou, prostřelíš ho - kulka zašustí křovím, proletí dřevěným plotem a sejmeš ještě dítě o 200 metrů dál. Jsou lidé, kteří ti plným právem udělají to samé co ty jsi udělal ty jim.

Je výhoda to, když pistole prostřelí i cihlovou zeď a sejme ženskou za sporákem? :twisted:
Čím větší kanón, tím větší zodpovědnost řekl bych :wink:
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 23 kvě 2009 13:39

2 Jovah:
Pokud máš podepsanou smlouvu na kontraktora a brzy odjíždíš, tak tvé požadavky chápu. Jinak si myslím, že by jsi měl střílet, zkoušet, studovat..
Odpovědět