ktory kaliber ? .40 .45 alebo 10mm

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Wyatt Earp
Příspěvky: 5
Registrován: 22 kvě 2009 19:36
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wyatt Earp » 24 kvě 2009 21:16

Od výběru ráže to jaksi uteklo někam jinam. Sorry za OT, ale PČR nemá vozidla vyztužená ve dveřích žádnou balistickou ochranou, vyjma Toyot Lancruiserů povětšinou působících v zahraničních misích. Jo a policisté se za dveřmi kryjí možná tak v amerických filmech...


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 24 kvě 2009 21:41

2 Wyatt Earp
Co bych ti to vyvracel :lol: :lol: :lol:
http://www.lazne.bohdanec.cz/cs/74-mestska-policie/
především záznam obrazu a zvuku zákroku, počítač, balisticky odolné přední dveře či přepážka oddělující strážníka od zadržené osoby atd.
To rozhodně není jediná MP, která používá vozy s balistickou ochranou předních dveří.

Nové vozy co dodává Škodovka PČR to podle zadávací dokomentace mají mít také. (Tedy pokud někde někdo něco (však víte co))

A neřekl jsem, že se kryjí za dveřmi, ale za vozem.

Jinak původní tazatel řeší ráži a zajímá ho průbojnost.
Zde se bavíme o 9mm Luger a .40 SW o které také uvažoval.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 24 kvě 2009 22:57

Možná byste měli brat v úvahu, že nejsou dveře jako dveře. Každé dveře mají v sobě výstuhy - a to podle typu auta - na jiných místech.Takže je možné, že někdo u rencka nebo oktávky devítkou dveře prostřelí a jiný ne. Z vlastní zkušenosti jen vím, co umí 7,62*39 s ocelovým jádrem na plecháč disk a mužu říct, že bych se za auto určitě neschovával.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 24 kvě 2009 23:55

epetr: znovu te musim pozadat, abys nesoudil ostatni podle sebe 8)

EDIT: ale castecne mate pravdu, videl jsem to v serii s nejakym poradem, kde zkouseli zapalit auto prustrelem ruznejch puskovejch razi - tusim ze to byli borici mytu nebo neco takoveho. To se jim teda nepovedlo, nejak se benzin nechtel samovznitit
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 kvě 2009 08:52

2 Admix

Pravdu máme úplně, prostě jsi plácnul ptákovinu a teď se škvaříš ve vlastní šťávě.

2 Roman

Ano, výztuhy tam jsou. Proto ty amíci jedním nábojem téměř to auto prostřelili. (asi to v jednom místě prošlo prostorem mezi výztuhama.)
O puškách se tu nebavíme, většina z nich nemá s průstřelem auta větší problém. Auto prostřelí i jednotná střela vystřelená z brokovnice.
Šlo o pistolové ráže, protože původní tazatel chce zbraň, která prostřelí i vůz.
moze vzniknut situacia kedy potrebujes fakt "kanon" na prestrelenie niecoho silneho aby ta to dostalo z problemu..
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 25 kvě 2009 10:04

Mas recht
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 25 kvě 2009 15:28

Epetr možná by to chtělo na těch stránkách kde to auto prostřelovali otočit i na tu druhou stránku, kde říkali, že tam výztuhy jsou a proto udělali druhou část testu, kde tam vysolili serii ran a ty už procházely docela hezky
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 25 kvě 2009 15:49

Věřit, že devítka neprojde skrz je volovina, ona totiž projde (pokud netrefí výztuž). Jestli projde i sedačkama není zas tak relevantní. Už jen proto, že sedím na sedačce a ne za ní (ve směru střelby). Samozřejmě pokud se jedná o běžné auto. Ne nadarmo se doporučuje auto jako kryt jen za koly či blokem motoru..........
Edit: Skrz, je myšleno přes dvoje dveře (střelba z boku)..........aby tu někdo nevotáčel, že skrz je právě i skrze motorový prostor, atd.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 25 kvě 2009 15:54

Nene kluci, to mate vykoukany z youtube :lol:
Uživatelský avatar
Black Dragon
Příspěvky: 6
Registrován: 18 bře 2008 08:50
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Dragon » 25 kvě 2009 17:56

to trash:
Pokud budeš přemýšlet o .45 , tak bych zkusil i pár ran z CZ 97B.
Masivní a železná rozhodně je, napáskuje se tam víc než do 1911 a mně osobně se i líp drží (asi mám krátký prsty nebo co :)
BD
Vivere militare est.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 kvě 2009 18:34

2 Ares

Že je možné se ,,prostřílet skrz" je napsáno dokonce ve stejném postu, kde je ten link 8)
Pravda, je to tam sice takové ukryté, ale je to tam. Koukni se. :lol:

2 Biggles

jspalek zkoušel střílet skrz auto a nešlo to. (s 9mm Luger)
já byl u střílení skrz auto a nešlo to. (s 9mm Luger)
v testu stříleli skrz auto a nešlo to. (s 9mm Luger a .40 SW)
Pokud ty tvrdíš že ano, no tak to dokaž.

A jinak si myslím, že debata v tomto duchu už nemá význam.
thrash

Příspěvek od thrash » 25 kvě 2009 19:51

Black Dragon píše:to trash:
Pokud budeš přemýšlet o .45 , tak bych zkusil i pár ran z CZ 97B.
Masivní a železná rozhodně je, napáskuje se tam víc než do 1911 a mně osobně se i líp drží (asi mám krátký prsty nebo co :)
BD
ooou vyzera dobree... mal som zalusk na 1911 ale teraz neviem :D co to je 1911? :lol: tak tato CZta ma oslovila.. na prvy pohlad mi vadi maly zasobnik (ale ako pises vojdes sa ich viacej ako do 1911) "len" 10 nabojou ale oproti 1911 je to o 3 viacej :)
-fakt CZ 97B zacinam silno zvazovat 8)
Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 25 kvě 2009 22:11

jspalek zkoušel střílet skrz auto a nešlo to. (s 9mm Luger)
já byl u střílení skrz auto a nešlo to. (s 9mm Luger)
v testu stříleli skrz auto a nešlo to. (s 9mm Luger a .40 SW)
Pokud ty tvrdíš že ano, no tak to dokaž.

No tak to stříleli kdoví čím.Já to dneska otestoval-9x18-zastavila se o plech druhých dveří,9x19 skrz obě dveře a letěla někam dopryč, .45 ACP zastavila se o tapecírunk 3.dveří.Všechno FMJ SB.
Kdybych sem mohl dát fotky,mám je nachystaný.

Teď si uvědomuju-třeba na fábce,je za tapecírunkem krycí plech přes celý dveře,takže to už není jen dveře-tapec-tapec-dveře.4xplech-2x tapec...
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 26 kvě 2009 09:26

Milý epetře2008 nemám potřebu cokoli dokazovat. jspalek psal, kromě jiného o sedačkách, v tom si nedovolím polemizovat, nicméně bych se za sedačku osobně neschovával (už jen proto, že z boku nezabírá kdovíjak místa). Prachobyčejné Magtechy (ogivální FMJ) autem prostě projdou (kromě určitých případů, např. výztuha), pokud tomu nevěříš můžeš ukecat podobně důvtipného kamaráda, vlézt za dveře a požádat ho, aby do "tebe" vysypal celý zásobník, případně vícero zásobníků, genofond neutrpí a pokud se ti nic nestane, tak můžeš napsat novou příručku o taktice a vysmát se všem, kteří do teď bláhově trénovali krytí za vozidlem skrzevá motor, kola, atd...................
Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 26 kvě 2009 10:19

Odpovědět