ktory kaliber ? .40 .45 alebo 10mm

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 23 kvě 2009 14:04

Na prostrelovani vest a lehce pancerovanych cilu muzu doporucit razi jedinou:
7,62 tokarev... Ale pokud jsi opravdu zacatecnik,tak si kup neco v 9luger. Osahas si to,na strelnici si casem picnes z plno jinych zbrani a razi,dojde ti, o cem je jaky system,jestli ti sedne cz,glock nebo 1911,v jake razi. Pak tu devitku prodas a koupis si neco levneho,co ale bude vypadat skoro jako tva vysnena zbran. Zase budes strilet,ujasnis si detaily,co jeste chces,a pak ji najednou prodas,vyberes konto a koupis konecne poradnou bouchacku,ktera ti nejaky cas vydrzi.
Jestli si aspon timhle procesem sam neprojdes,pochybuju,ze budes spokojeny,kdyz se budes ridit teoretickymi radami. Soudim totiz uz podle tve uvodni otazky,ze asi budes dost detailista :-)


Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 23 kvě 2009 14:31

epetr2008 píše:2 Alfonss

Naznačuješ, že každej kdo si z ekonomickejch důvodů koupí 9mm Luger je socka? :twisted:
Ne, naznačuju jen to, že ne každej je kretén, kterej si nedokáže zjistit co stojí munice v dané ráži a světe div se, existují lidé (a není jich málo), kteří cenu munice ani v začátcích prostě neřeší. Proto je dle mě nesmysl někomu neustále podstrkovat lacinou 9L.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 23 kvě 2009 14:45

Devítku mám, .40S&W jsem měl, z desítky jsem si zastřílel...po čem stonám teď, tak je nějaká .45ACP. Krásně se mi s tím střílí, příjemně - a je mi ta ráže tak nějak sympatická.

Já bych šel do .45ACP, asi to nemá žádný racionální opodstatnění, prostě se mi ty soudečky líbí... :-)

Pokud si chceš užít velkou prdu a ostrej kopanec, desítka je pravou volbou. Devítka je standard, ale nudná - taková oktávka v TDI.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 23 kvě 2009 14:49

Lettow-Vorbeck píše:Základní údaje, jako rychlost a energie (+ historie) jsou na wikipedii. Stačí jenom TROŠKA SNAHY.

Potom padne otázka spolehlivosti a zkušeností a to bude asi chtít dotaz na konkrétní zbraň.

Nakonec se rozpoutá hádka jaká ráže je lepší a rozhodnout si to budeš muset stejně sám, protože se na tom nikdo nikdy neshodne.

Osobně bych vybíral způsobem : Na co zbraň potřebuju? Kolik toho vystřílím? Vyplatí se mi přebíjení? Budu přebíjet?
To je pro mě moc racionální. Já si vždycky vybírám podle toho, jestli se mi to líbí... :-) To je kritérium číslo jedna. Až teprve potom nastupuje to, o čem píšeš Ty.
Jovah
Příspěvky: 22
Registrován: 09 kvě 2009 17:40
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jovah » 23 kvě 2009 14:55

2Glock69: Zas až tak moc o prachy nestojím, ani nejsem natolik dobrodruh, abych podepisoval žoldnéřskou smlouvu :wink: . Jinak naprosto souhlasím, zkoušet, učit se a střílet je dobré stále.
Vim vi repellere licet
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 23 kvě 2009 15:05

Ale pokud pro tazatele nejsou penize az tak dulezite,a zjistil si samozrejme cenu naboju a nevadi mu,tak je i vcelku zbytecna cela jeho otazka.. V tom pripade bych si na den pronajal strelnici,navezl tam kupu plastovych flasek s vodou,dveri od aut a drevenych lati,popujcoval si 10 zbrani ruznych razi,nakoupil tunu streliva a vecer bych mel asi jasno,co chci..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Jovah
Příspěvky: 22
Registrován: 09 kvě 2009 17:40
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jovah » 23 kvě 2009 15:06

Jo, tak by to mělo vždycky fungovat :D
Vim vi repellere licet
thrash

Příspěvek od thrash » 23 kvě 2009 15:41

epetr2008:
v tom mas pravdu ale zaroven moze vzniknut situacia kedy potrebujes fakt "kanon" na prestrelenie niecoho silneho aby ta to dostalo s problemu.. najlepsie bude to co pise dykmore cely den strielat do vsetkeho mozneho na rozne vzdialenosti a zistit co ako funguje ako sa srava a potom si vybrat..
zatial dakujem vsetkym za dobre rady.. nebyt vas uz sa splasim a kupum nico co by mi noho byt viacej na skodu ako na pomoc..
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 23 kvě 2009 15:43

Po pravdě, nedovedu si představit situaci, kdy v nutné obraně nebo krajní nouzi potřebuju kanón na prostřelení něčeho silného.

Spíš bych uvítal, kdyby se to rozmázlo a neprostřelilo.
thrash

Příspěvek od thrash » 23 kvě 2009 16:25

Childeater píše:Po pravdě, nedovedu si představit situaci, kdy v nutné obraně nebo krajní nouzi potřebuju kanón na prostřelení něčeho silného.

Spíš bych uvítal, kdyby se to rozmázlo a neprostřelilo.
napr strelba s auta alebo medz autami popripade strelec stojaci(prikrceny) za kamennym (tehlovim plotom) jasne.. takychsituacii nemusi byt vela nemisi by ziadna ale co ked.. je pravda ze situacii kdy by som uvital aby gulka ostala v tele utocinika a nepreletela bude viacej, tu uz nepomoze nic ine le skombynovat nieco medz.. fakt mne ako zaciatocnikovi nepomoze nic ine len strelnica rozne prekazky/terce a rozne kalibre a strielat skusat a najst neju strednu zlatu cestu.. a treba taku .45 si nechat len tak na strelnicu :wink:
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 23 kvě 2009 16:59

Vzhledem k posledním příkladům doporučuji krom střílení ještě i studovat. Jelikož i blbá 9mm Luger projde napříč celým autem (dveře, tapicíruňk, tapicíruňk, druhé dveře), tak bych prostřelování vůbec neřešil
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 23 kvě 2009 17:15

To je pekne receno: .45 len tak na strelnici :-) tak americani s (taky) touhle razi prosli 2.svetovou,koreu i vietnam,a ty si ji nechas jen tak na strelnici? :-) to jsi fakt narocny.. Opravdu doporucuju tokarev,nebudes litovat. Ten prostreli naskrz snad i zemekouli.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 23 kvě 2009 17:35

2 Ares

Byl jsem u střílení do auta a 9mm Luger prošel skrz první dveře a zůstal v polstrování druhejch. Kuš prolítla autem skrz naskrz. To jsi musel střílet do tráboše nebo totáč prohnilý šáde že to šlo skrz.

2 thrash

Pokud ti je jedno, kolik lidí sejmeš a chceš prostě nadělat co největší paseku, lze doporučit několik ručních granátů. Pokud by ti to s granátama připadalo moc snadný (nebo ti na ně nedaj vyjímku), tak máš jedinou možnou volbu a to je Desert Eagle

Zbraň od počátku navržená tak, abys prostřelil velblouda a zabil araba co je za ním schovanej.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Desert_Eagle
Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 23 kvě 2009 18:39

Jak je to v té reklamě?Když sem vylezl ze školy, .45 byla jasná volba?A lidé to ocení.... :lol: :lol: :lol:
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 23 kvě 2009 19:31

.50 Desert Eagle

Obrázek

Ano, mít na to, do toho jdu.
Mám známého který tvrdí, že lidé si kopie Coltu 1911 kupují jen proto, že nemají na Desert Eagle. Tedy že 1911 v .45 je vlastně takovový Desert Eagle pro chudé :twisted: :lol: :lol: :lol:
Odpovědět