Kterou? S&W 5904 x Jericho 941F x Ruger P89

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
DesertEagle27

Kterou? S&W 5904 x Jericho 941F x Ruger P89

Příspěvek od DesertEagle27 » 14 srp 2006 11:28

Klasicke rozhodovani, kterou krochnu z druhe ruky v devitce si vybrat... pro radost na strelnici, ne na noseni (ne primarne).

1) v KOZAPu maji v komisi S&W 5904 za 8 kkc. Velmi prijemne se mi drzi, vzhledove se mi moc libi, stav bych hodnotil jako slusny, cena mi prijde taky rozumna. Co mi trochu vadi je kratsi hlaven (4"). Pokud mi tady nekdo nenapisete, ze je to uplny smejd a ze nebrat, tak bych se domluvil s majitelem a pokud by souhlasil, tak bych si z ni prasknul. Na zahranicnich forech se nazory pohybuji od "nic extra, 75 je presnejsi" pres "normalni sluzebni zbran, vybirava na strelivo" az po "perfektni spolehliva zbran, a rad na ni vzpominam, ale ted mam Glocka", celkove spise pozivitni zkusenosti.

2) Jericho 941F - to tady bylo furt v bazaru za cenu kolem 11,5 kkc. Libi se mi vnitrni vedeni zaveru, standardni velikost a delka hlavne, tvar zaveru (pred drazkami je jeste dalsi vyrazne vybrani, za ktere jde chytit a natahnout), tvar pojistky (o kterou jde oprit palec). Dany kus jsem nevidel, pac je to asi tak cenove maximum, nad ktere uz nemuzu jit, a nechtel jsem nikoho otravovat pred tim, nez si tady poslechnu nazory. Strelil jsem si z Jericha dvakrat, ale z .45, a spokojenost.

3) Ruger P89 - ten je v Praze u Olberta za 6,5 kkc. Velmi zajimava cena, zamyka do okynka, vypada robustne, coz pro svoji velkou pracku potrebuju - i kdyz v ruce jsem ho jeste nedrzel, natoz strilel. Co mi vadi je stejne jako u S&W kratsi hlaven, zadne drazky na zaveru, a tady na foru (http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=242) padla jedna veta o tom, ze ho edelweiss testoval, ale nebyl spokojeny (proc, to uz dal nerozvedl). V dalsim cisle SR ma byt test CZ75 vs. Ruger P89, ale nevim, jak moc nezaujate to bude;-)

Pak je samozrejme vsude plno CZ 75/85 v cenach od 5 do 8 litru, ale nevim proc, ale s CZ jsem se nikdy neszil, nejspis uchopem nebo standardnimi miridly, ale nikdy s ni moc dobre nenastrilim... i kdyz uznavam, ze to muze byt hlavne moje chyba, pac jsem toho za zivot zatim moc nenastrilel (tak cca 250 naboju ruznych razi). Na druhou stranu, treba s Glockem nebo USP se mi dari daleko lip - ale ty jsou i z druhe ruky drazsi...

Jo a kdybyste vedeli kde treba tyhle pistole pujcuji na strelnicich v Brne nebo v Ostrave, tak bych byl taky velice vdecen za tip... v AWIWu nic z toho nemaji, Gunclub je ted jen na objednavku, do Corrada jsem jeste nemel cas zajit a jejich web je ubohy...


MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 14 srp 2006 14:02

Corrada maji Ruger P89 alspon sem ho tam viděl , jinak v pošte maš kontak na spravce střelnice tak se snim domluv . Tyto popsane zbraně mi připadaji celkem exotika nejsou moc rožšiřené snad to Jericho 941F se da , možna by mohl byt potom problem sehnat nahradni dily na tyto pistole ,pochybuji že se tady prodaly stovky kusu jako třeba GLOCK , i cena se mi zda ponekud nizska u toho Ruger P89 , ale rozhodnout se musiš sam .
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 28 srp 2006 17:49

taky uvažuju o 89 dokonce jsem si již tu u Olberta prohlížel a čekám na ten test,to ho tu opravdu nikdo nemá?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

ruger

Příspěvek od edelweiss » 28 srp 2006 19:51

Já rugera měl,je to pěkná zbraň a mněl sem jí rád do chvíle než selhala.Střílím si v klidu cca.kondičních 200kousků a najednou při třetí krabičce CVAK a nic!!!!promáčkl sem 3X a výsledek nula.Vyhodil sem náboj a nebyl ani ťuknutej!Při prohlídce zbraně sem našel příčinu,náboje se o těsnou komoru brousily/je pravda že ta pistole byla vybíravá/ a jedna špona se vecpala mezi zápalník a čelo závěru čímž ho zablokovala,řekl bych že ten zápalník je zbytečně komplikovaném /při zajištění se schovává/ tato závada byla i závadou polední do týdne sem milou pistoli prodal.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 28 srp 2006 19:56

Znal jsem dva střelce, kteří s velkým nadšením kupovali tyto Rugery - a kupovali je nové . A pak velmi rychle v krátké čase zase prodávali, ovšem s velkou ztrátou . Měl jsem tu pistoli jen v ruce, ale připadala mi trochu jako poleno. Ovšem revolvery pana Rugera - to je jiná píseň, revolvery jsou skvělé ,zvláště pak v poměru kvalita/cena . D.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 29 srp 2006 01:28

A proč je prodávali?Nevím o nikom,kdo ji má,tedy znal jsem jednoho nadšence,ale už nežije,bohužel....
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

To:SINCITYMAN

Příspěvek od edelweiss » 29 srp 2006 08:22

Přečti si co sem napsal o spolehlivosti a pochopíš proč ji prodali.Je to pěkná zbraň ale to je taky všechno.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 29 srp 2006 08:34

To Sincityman : to vím,vzpomínám jen ,jaký použili výraz /oba nezávisle na sobě, neznali se / ,něco jako " je to nespolehlivé kopyto " nebo tak podobně.
Odpovědět