Ktere malorazky z CZ jsou poloautomaty,rady s nakupem

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Které malorážky z ČZ jsou poloautomaty,rady s nákupem

Příspěvek od Návštěvník » 15 úno 2004 16:03

Přemýšlím o pořízení sportovního zbrojního průkazu a o koupi malorážky, tak hledám co nejlepší sportovní malorážku. Nevíte někdo, které malorážky nabízené UB zbrojovkou jsou poloautomaty? A jak jsou tyto zbraně kvalitní a přesné v porovnání s konkurencí? Popřípadně jestli víte o jiných samonabíjecích malorážkách (v rozumné ceně, tj ne nad 12 až 13 tisíc). Díky.


Návštěvník

re:Které malorážky z ČZ jsou poloautomaty,rady s nákupem

Příspěvek od Návštěvník » 18 úno 2004 17:00

Tak už jsem si to zjistil (ohledně Uherskobrodské zbrojovky). Ale pokud někdo víte o nějaké kvalitní levnější poloautomatické malorážce, tak každý tip uvítám.
Návštěvník

re:Které malorážky z ČZ jsou poloautomaty,rady s nákupem

Příspěvek od Návštěvník » 19 úno 2004 09:39

Nechapu proc chcete poloautomat. To chcete zahajit ofenzivu proti sousedum nebo co? Proc si nekoupite opakovacku? Levnejsi, presnejsi. Na sportovni vyziti rozhodne lepsi volba. Navic kdysi jsem cetl na tuhle jejich poloautomatickou malorazku nejakou recenzi v strelecke revue a jejich zaver byl DODO. Dodelej si sam.
Návštěvník

re:Které malorážky z ČZ jsou poloautomaty,rady s nákupem

Příspěvek od Návštěvník » 19 úno 2004 19:52

Zahájit ofenzívu nechci! :-) Musím totiž přiznat, že jsem o menší přesnosti poloautomatů nevěděl a hlavní důvod, proč jsem chtěl poloautomat byl ten, že největší mínus pro střelbu ze vzduchovky pro mě vždy bylo natahování po každém výstřelu. Ovšem teď opravdu nevím, jak se nakonec rozhodnu. Mimochodem - ten poloautomat není rozhodně o tolik dražší než opakovačka, například u uherskobrodské zbrojovky je cena luxusnější verze opakovačky cca 11 až 12 tisíc Kč (oficiální pražský obchod ČZ) oproti necelým 14 tisícům za poloautomat.
Tak teď je to pro mě opravdu dilema. Ještě hůř se mi bude rozhodovat, jestli budu nadále střílet jenom ze vzduchovky, nebo si pořídím zbrojní pas a koupím opakovačku nebo poloautomat.
Návštěvník

re:Které malorážky z ČZ jsou poloautomaty,rady s nákupem

Příspěvek od Návštěvník » 19 úno 2004 19:55

Anonymous píše: Nechapu proc chcete poloautomat. To chcete zahajit ofenzivu proti sousedum nebo co? Proc si nekoupite opakovacku? Levnejsi, presnejsi. Na sportovni vyziti rozhodne lepsi volba. Navic kdysi jsem cetl na tuhle jejich poloautomatickou malorazku nejakou recenzi v strelecke revue a jejich zaver byl DODO. Dodelej si sam.
Mimochodem - a jaká byla recenze na opakovací malorážky uherskobrodské zbrojovky? Vždycky jsem se totiž domníval, že ČZ U.B. vyrábí velmi kvalitní zbraně, plně srovnatelné se zahraniční konkurencí. Proto myslím, že chyby nalezené u poloautomatu vychází spíš z obecných vlastností poloautomatu tak malé ráže, než nekvalitní výrobek (tj. že zřejmě ani ostatní výrobci na tom nebudou o moc lépe). Nebo se mýlím?
Návštěvník

re:Které malorážky z ČZ jsou poloautomaty,rady s nákupem

Příspěvek od Návštěvník » 20 úno 2004 09:14

Jaka presne do detailu byla ta recenze Vam jiz nepovim. Je to jiz pekna rada let co jsem to cetl a casopisy neskladuji. Ale nebylo to zase tak uplne strasne. Je vsak fakt, ze tam zminovali nedokonaly chod zaveru a jeste nake drobnosti ktere si doma ve sveraku ihned pripilovali apod. Je mozne, ze na dnesnich vyrobcich jiz nedostatky nejsou. V zasade poloautomat ve me vzbuzuje predstavu vojenske zbrane.. nikoliv sportovni ci lovecke. Ten kdo umi strilet, nepotrebuje na stejny cil strilet Xkrat za sebou :-) (berte s rezervou)

Jeste bych si dovolil pripomenout, ze malorazka svym vykonem mnohokrat prevysuje beznou vzduchovku a strelbu z ni je potreba provadet s nejvetsi opatrnosti. S vykonnymi laboracemi jako je napr. CCI Stinger je mozne lovit az do 100m predatory do velikosti lisky. Nicmene vzdalenost na kterou muze srela jeste tezce ublizit ci zabit se chyli k 700m!! Dostrel (dolet strely) je cca 1,5km. Nechci hloupe poucovat, pouze zvyraznit rozdil mezi strelbou ze vzduchovky a malorazky (O vykonnych loveckych razich nemluve).
Návštěvník

re:Které malorážky z ČZ jsou poloautomaty,rady s nákupem

Příspěvek od Návštěvník » 20 úno 2004 14:23

Děkuji za odpověď. S Vašim názorem na poloautomaty v zásadě souhlasím, ovšem pro mě by byl jediný výrazný nedostatek nepřesnost. Malorážku totiž nechci na lov, ale pouze na sportovní střelbu (=střelba pouze na střelnici, tudíž nebezpečí zbloudilých střel je podstatně menší než u loveckého použití). Navíc opakovačky jsou sice daleko vhodnější pro střelbu na pevný terč, ovšem na mnoho střeleckých disciplin by byl vhodnější poloautomat.
Nicméně zatím je předčasné vyvozovat nějaké závěry, protože stejně zatím nemám zbrojní průkaz a pokud bych si ho dělal, tak zřejmě až v létě. Rozhodující faktor ve výběru typu malorážky bude zřejmě maximální vzdálenost, na kterou lze střílet na střelnici, kterou mám nejblíž a na kterou bych nejvíc chodil, pokud je vzdálenost 100 m a víc, tak bych zřejmě pořídil opakovačku, protože přesná střelba na velkou vzdálenost by mě bavila víc než méně přesná rychlostřelba na kratší vzdálenost.
P.S. Protože chci střílet pouze sportovně, tak jediná výhoda výkonných nábojů (mimochodem: náboj .17 Hornady Magnum do Remingtonu 597 je opravdu něco) by pro mě byla větší přesnost, ovšem hlavním důvodem, proč bych chtěl malorážku, je malá cena nábojů (1Kč/náboj) a platit 8,80 za výše jmenovaný náboj opravdu nechci.
Návštěvník

re:Které malorážky z ČZ jsou poloautomaty,rady s nákupem

Příspěvek od Návštěvník » 21 úno 2004 09:40

Jasne. 17HRM je opravdu imponujici, avsak jak spravne rikate, strelivo je drahe. Navic rekl bych ze je trosku hlucnejsi nez 22LR. Ja na to pohlizim z utizkove hodnoty pro myslivost. 17HRM je znacne destruktivni (strela vetsinou v tele exploduje - rozlozi se na prvocinitele -> devastujici ucinek). A pak davam radeji prednost pomalejsim vetsim a tezsim strelam s rizenym rozkladem resp. deformaci. Malorazka je na trening odstrel drobnych predatoru. Variabilita nboju je uzasna a vse je relativne levne. Mimochodem rozhodne neplati pravidlo, ze cim vykonejsi naboj, tim vetsi presnost. Zalezi na mnoho faktorech. Zejmena pak na stabilite ustove rychlosti.
Návštěvník

re:Které malorážky z ČZ jsou poloautomaty,rady s nákupem

Příspěvek od Návštěvník » 23 úno 2004 20:11

No to je mi jasné, že rychlost náboje není jediný ukazatel přesnosti, ale u zmiňovaného .17 Magnum náboje je přesnost zajištěna nízkou klesavostí střely spolu s vysokou rychlostí, i když na větší vzdálenosti a v silném větru by to mohlo být mnohem horší.
Stejně jako pro Vás je hlavní kriterium užitek z hlediska myslivosti, tak pro mě je hlavním a víceméně jediným kriteriem sportovní hodnota - jmenovitě cena střeliva spolu s jeho přesností. Právě cena nábojů .22LR od jedné koruny výš je hlavní důvod, proč bych chtěl pořídit malorážku. Poloautomat jsem taky původně chtěl proto, že by mě střelba akčnějších disciplin bavila víc než střelba na pevné terče, ovšem napřed budu muset zjistit, jak jsou na tom s vybavením střelnice v okolí, jestli nebudu muset zůstat u přesné střelby na statický terč.
Návštěvník

re:Které malorážky z ČZ jsou poloautomaty,rady s nákupem

Příspěvek od Návštěvník » 23 úno 2004 22:40

Zaverem... pro obe dve varianty (sportovni strelba, myslivost) je 22LR nejlepsi reseni. BTW 17HRM je posledni dobou favorizovanou razi v USA pro VARMIT Shooting.
Návštěvník

Poloautomat je CZ511

Příspěvek od Návštěvník » 02 bře 2004 11:55

Není v katalogu CZUB, byla na vývoz do USA. Měl jsem ji. Ohavné vnitřní zpracování, žádné "vady opakovačky tak malé ráže". Stopy po frézování, otřepy, ostré hrany. Horší než Čína. Střílela jen špinavá (po 10 ranách) - když se mezery mezi čelem závěru a pouzdrem závěru (kolem hlavně) vyplnily spáleným prachem a olovem. Jinak měla zádržky - 1 z 3 ran až 1 z 10 - podle toho, jak se nasadil zásobník (měl dost vůli a myslím, že nebyl konstruován jako plovoucí :-).
Jakmile si pořídíte zbroják, můžete si koupit bývalou vojenskou kulovnici vz. 58 nebo ruskou SKS za 6/12 tisíc. Rána stojí pod 4 Kč a je to úplně o jiné střílení. Jedinou výhodou malorážky je cena 0,80 Kč za ránu (střelivo SB Standard po 50 ks při větším odběru na Moravě), ale tyto náboje rozhodně neproletí jednou dírou na 25 metrů, je totiž i přes sluchátka slyšet, že každá tak asi pátá rána je o dost slabší nebo silnější než ostatní.
Návštěvník

Výhody malorážky/17 WMR

Příspěvek od Návštěvník » 02 bře 2004 11:58

Ještě je důležité, že na některých střelnicích se 7.62x39 nesmí střílet (podle provozního řádu). Další výhoda malorážky. Dost by mě zajímalo, zda je střílení ráží 17WMR na střelnicích vůbec legální - ještě jsem neviděl provozní řád, kde by tato ráže byla uvedena, a připadá mi dost zvláštní, že by policie "povolila" 17WMR tím, že povolí střelbu z 22lr (tato ráže je povolena snad úplně všude) a majitel střelnice by řekl "jen si střílejte 17WMR", vždyť je to menší ráže. Policie v této věci spí, ale pokud dojde k průšvihu, máte smůlu vy i majitel střelnice.
Návštěvník

re:Poloautomat je CZ511

Příspěvek od Návštěvník » 02 bře 2004 16:11

Anonymous píše: Není v katalogu CZUB, byla na vývoz do USA. Měl jsem ji. Ohavné vnitřní zpracování, žádné "vady opakovačky tak malé ráže". Stopy po frézování, otřepy, ostré hrany. Horší než Čína. Střílela jen špinavá (po 10 ranách) - když se mezery mezi čelem závěru a pouzdrem závěru (kolem hlavně) vyplnily spáleným prachem a olovem. Jinak měla zádržky - 1 z 3 ran až 1 z 10 - podle toho, jak se nasadil zásobník (měl dost vůli a myslím, že nebyl konstruován jako plovoucí :-).
Jakmile si pořídíte zbroják, můžete si koupit bývalou vojenskou kulovnici vz. 58 nebo ruskou SKS za 6/12 tisíc. Rána stojí pod 4 Kč a je to úplně o jiné střílení. Jedinou výhodou malorážky je cena 0,80 Kč za ránu (střelivo SB Standard po 50 ks při větším odběru na Moravě), ale tyto náboje rozhodně neproletí jednou dírou na 25 metrů, je totiž i přes sluchátka slyšet, že každá tak asi pátá rána je o dost slabší nebo silnější než ostatní.
Tak to jste mě dost zklamal, tím pro mě CZ511 skončila, pokud má takovou kvalitu, tak by zřejmě bylo daleko lepší koupit nějakou čínskou malorážku, která je navíc daleko levnější. Takže zřejmě zůstanu u opakovacích ČZ malorážek, doufám že jejich kvalita je daleko lepší.

K tomu CZ858: o tom vím, že jde tato zbraň koupit za cca 6,5 tisíce, ovšem nevěděl jsem, že náboje stojí jenom 4Kč. Můžete mi prosím uvést značku nebo aspoň obchod, kde jde toto střelivou koupit? I když na druhou stranu mi přijde 58mička taková víc "militaristická" než sportovní, i když podle testů ve Střelecké revue je její přesnost nad očekávání dobrá a úctyhodná.
Návštěvník

re:Poloautomat je CZ511

Příspěvek od Návštěvník » 03 bře 2004 09:05

Dyk sem Vam to rikal, ze ten poloautomat je naprd. Moje pamet na rezence se osvedcila ;-) Kupte si opakovacku, radsi CZ nez cinskou a budete spokojen. S tezkou hlavni a vhodnym strelivem muzete strilet na desetnik na 50m!
Návštěvník

re:Poloautomat je CZ511

Příspěvek od Návštěvník » 06 bře 2004 16:48

Ano, začínám přemýšlet o CZ 452 Varmint, ta by mohla být dobrá.
Odpovědět