"Kratka" vzduchovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Petrs

"Krátká" vzduchovka

Příspěvek od Petrs » 30 črc 2005 10:50

Vážení, řeším otázku, jakou krátkou vzduchovku zakoupit za účelem střílení s desetiletými dcerami do plechovek i terčů. Flobertku jsem již zavrhl kvůli hlučnosti, ceně a nedoporučení známých.

Má představa o ceně je kolem 3 000 Kč a měla by být lehká cca 0,5 kg. Avšak váhám mezi zalamovačkami (např. GAMO P800 stojí sice kolem 1200 Kč, ale je celá z plastu) a nebo CO2-kami. Zde jsou k dostání asi jen :?: UMAREX a GAMO (ovšem proč je mezi nimi takový ceńový rozdíl cca 1000 Kč. :shock: ). Některé CO2 mají zásobník na broky a jednu ránu umí diabolkou, jiné (GAMO PT80) mají zásobník na diabolky - s čím máte lepší zkušenost?

Nejsem soutěžní střelec, chci rozumnou kvalitu, spolehlivost, snadnou údržbu, ale i možnost opakovaně něco trefit. Díky za každý názor, rozhodnu se sám :idea: .


Richi

Příspěvek od Richi » 30 črc 2005 11:16

Ak chcete ľahkú pušku tak skúste Fox 6mm flobert (váha 750 g). Vzduchovky pod 2 kilá nepôjdu. Ak pištol tak jedine od UMAREX alebo WALTHER, pištoliam GAMO PT-80, PT-90 sa vyhnite oblúkom (obe som mal a bolo to utrpenie).
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 01 srp 2005 10:15

Bože, jen ne P800, Gamo obecně stojí za starou bačkoru, ale tohle bych si nekoupil ani potom co jsem vyzunkl 3 litry domácí samohonky s nadměrným obsahem metylalkoholu. Zásah s tímto „výrobkem“ je zcela nemožný a kvalita zpracování velice nevalná. Kamarád jí koupil dětem a já v roli hodného strýčka měl fungovat jako instruktor střelby. Na deset metrů se dá trefit pistolový terč 50/20 jen s vypětím všech sil. Pří výstřelu se ta věc (zbraň tomu říkat nebudu) příšerně otřásá a způsobuje pohyb plátku hledí, spoušť je tvrdá a jako třešnička na dortu působí fakt že některé broky od stejného výrobce propadnou při nabíjení hlavní. Umarex vyrábí opravdu kvalitní zbraně na CO2 a rozhodně se investice do něj vyplatí. Používá obvykle otočný osmiranný zásobník který se podobá krátkému revolverovému válci. Při správném vkládání diabolek funguje bezvadně. Nevýhoda je ovšem malá rychlost střely (i když proti pekelnému stroji P800 je to dělo) a na sestřelování plechovek to na větší vzdálenosti nemusí stačit a taky mi vadil fakt že při rychlé střelbě dramaticky klesá výkon v důsledku prudkého ochlazování bombičky a zbraně. To je ovšem typická vlastnost zbraní na CO2.
Návštěvník

Vzduchovky - pistole vs. pušky

Příspěvek od Návštěvník » 02 srp 2005 14:52

Dobrý den, ahoj.
Před časem jsem tu zkusil podobné téma...porovnání vzduchovek - pistolí a pušek. No, abych to neprodlužoval, po nějaké době se přestalo s přidáváním příspěvků a teď je to již téma "zapomenuté"...
Abych vám pomohl, i když nevím, jestli to bude pomoc, protože vám přidám další možnosti: sám jsem uvažoval nad pistolkami a puškamiz východu - IZH - typ MP 654, je to Makarov na COčko, nebo IZH 61. Pokud jste z Prahy, či to pro vás není z ruky, tak 654 mají skladem v B.V.S. a na porovnání tam je i Gamo P23.
Plánuju se tam jet podívat. Ale co mi teď v poslední době taky přišlo na mysl je Airsoftka. Taková pistolka na blbnutí může být i na plastový "projektily":)).
Takže, teď bych asi vybíral mezi MP654 a Gamem V3, kterou má kamarád a je s ní spokojený (není závodní střelec a na blbnutí to stačí).
Martin
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 02 srp 2005 14:54

Na blbnuti staci i mackat joystick.
Návštěvník

To : Andy :))

Příspěvek od Návštěvník » 03 srp 2005 12:35

JJ. máš pravdu... :) ale tohle asi moc nepomůže vyřešit onen dotaz na začátku tohoto oddělení se vzkazy. :)) Ono totiž blbnout a blbnout...jít i jen s prakem blbnout k počítači místo Joye, tak z toho taky asi nic, než nový monitor a potlučený case nebude :))) To samé s Joyem na plechovky (i když, nemuselo by se chodit sbírat vrhací materiál, pokud by byla delší "šňůra", tak se to dá přitáhnout zpět :)) )
Omlouvám se prvnímu tazateli za tento příspěvek, je to slíš jen takový pokus o vtip dvou "rejpalů". Co? Andy? :))
Martin
Pepa

Příspěvek od Pepa » 05 srp 2005 22:39

Kup si LOV 21 mam z něho vystříleno 150000 ran a bez zavad na blbnuti stačí a zatu senu je užitná cena vysoká unás se do 3000 tis koupí samé klumpy ale zaleží na tom kolik vystřílíš
Návštěvník

Taky jsem přemýšlel o PT80,

Příspěvek od Návštěvník » 08 srp 2005 19:31

pak jsem ale koupil LOV21 a jsem spokojen. O téhle pistolce se prostě málo ví, Lověna nemá na drahou reklamu a zřejmě i tučné provize prodejcům. Prostě v ceně kolem 1500,-Kč docela solidně provedená pistole, funguje na české bombičky (cena za výměnu 10 ks je míň, než dáte za jednu jednorázovou). Střílí sice po jedné ráně, ale přebití je rychlé (netřeba nic zlamovat). Hledí je stavitelné a po i laickém seřízení budete mít problém na 5 metrů trefit míň než tak 8. Bombička vydrží 50 výstřelů a diabolka má průraznost cca 1 cm do Zlatých stránek :-) což bohatě stačí. Po natažení bicí pružiny se prý dá dosáhnout i lepších výsledků. Šroubovací "propichováko-uzávěry" jsou 2 (na střídačku) a těsněné jsou obyčejnýn "o" kroužkem za pár korun.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 08 srp 2005 21:23

Díky všem za info. Sám jsem se též snažil. Zdá se, že GAMO má skutečně výrazně horší mechaniku než kupříkladu Walter. Poslední příspěvky o LOV21 mne donutily zapřemýšlet - jsem i dost silný patriot a také spořínek a ta LOVka by nám mohla vyhovovat (ono u dětí zbraň umožňující sérii výstřelů je celkem o ústo). Dám vědět co a jak. PetrS
tomas.cross

Příspěvek od tomas.cross » 12 lis 2005 10:02

Jde na vz. pistoli LOV 21 pridelat kolimator DOT SIGHT http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1155?
Jeff

Příspěvek od Jeff » 12 lis 2005 11:16

Doporučuji koupit pistoli Condor.Je sice dražší,ale dá se s ní střílet.Mám ji a jsem spokojen.U nás ji mají v obchodě v komisi za cca4000.-Kč.
tomas.cross

Příspěvek od tomas.cross » 12 lis 2005 13:31

no jo... je spoustu dobrejch pistoli, ale kdyz stoji 4 000,- Kc, tak by me to vyslo min. na 5 000,- protoze si chci koupit este dalsi veci... a 5 000,- do toho zas vrazit nechci protoze to nemam na sportovni strelbu ale spis jen na blbnuti...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 lis 2005 11:30

tomas.cross píše:Jde na vz. pistoli LOV 21 pridelat kolimator DOT SIGHT http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1155?
Ne, ta pistole nemá žádnou montážní lištu.
Leda ji upravit a nějakou tam našroubovat.
compman

...

Příspěvek od compman » 14 lis 2005 13:58

Kubajzz píše:
tomas.cross píše:Jde na vz. pistoli LOV 21 pridelat kolimator DOT SIGHT http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1155?
Ne, ta pistole nemá žádnou montážní lištu.
Leda ji upravit a nějakou tam našroubovat.
Zvlaštní...mě na ní primitivní optika sedí :lol: :arrow:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 lis 2005 14:34

A jak jsi ji tam dostal? :roll:

Já mám na mysli takové připevnění, aby se s tím dalo i střílet. A tím střílením myslím jako aby se s tím dalo i trefit.

Zaseknutí do plastu nebo přilepení žvýkačkou nepovažuji za připevnění optiky na zbraň.
Odpovědět