"Kratka" vzduchovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 27 dub 2007 12:08

kadli.

nechcel som uraziť ani odradiť od práce. Nezabudni po úpravách to nafotiť nanovo.


stará online súťaž, výsledku k dispozícií
www.vzduchovkyonline.wz.cz
Všetko o opakovacej vzduchovke vzor 47
www.ss2men.wz.cz
Kadli
Příspěvky: 25
Registrován: 09 srp 2006 15:26

Příspěvek od Kadli » 27 dub 2007 12:15

OK,

sorry asi jsem trošku vyjel. To je proto, že nemá rád, když někdo něco jen bohapustě pomluví. Když dá návrh jak to udělat líp a pokusí se poradit tak OK, ale jen remcat dokáže každej.
Je to asi trošku těžkopádný, ale hlavní cíl byl, aby se nemuselo vrtat do těla a tohle byl jediný způsob, který mě napadl :? .
Před černěním a finální úpravou to chci ještě chvíli užívat, jestli nebudou třeba nějaké změny. Pozval jsem pár kamarádů na májku na chatu takže věřím, že testování bude intenzivní. :D :wink:
BILL

Příspěvek od BILL » 16 čer 2007 21:39

Ahoj, mám dotaz: dá se Lov 21 nějakým způsobem plnit s kyvety?? Vím že při ceně 8g vyměnitelných bombiček je to asi zbytečné, ale zajímá mě to.
Díky.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 17 čer 2007 01:21

2 Bill Dá, musiš si sehnat redukci ... nejlepe v Drulovu nebo TAU
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 17 čer 2007 07:07

pro BILL
plnění z kyvety není zbytečné! Ale je jednoznačně lepší, definovaný obsah a množství plynu (pokud každou bombičku nevážíš), jeho čistota. V tuzemských bombičkách jsou často nečistoty - rez a především voda, hodně kyselá - může vyžrat pěkně vnitřek pistole. Tomu jde u kyvety zabránit, pokud není vevnitř rezavá, nejlepší jso kyvety z TAU nebo Drulova - obsahují i mastný konzervant, v TAU nebo v Drulovu se dají sehnat přepouštěcí i napouštěcí ventily. Pozor je si třeba dát na přepouštěcí ventil, jsou minimálně dva druhy, pro starší a novější provedení hasičáku. Hasičáky mají uvnitř sifonový odběr - plyn se odebírá ze spodku trubkou, takže ve svislé poloze z nich nevycházejí s CO2 nečistoty. Do zamražené kyvety se během pár vteřin vejde obvykle 180 až 200 g CO2. Kyveta má jedinou nevýhodu, je rozměrnější a těžší než pár bombiček. Ale to se v černobílém světě ztratí.
Zdar a sílu! PB
Quax
Příspěvky: 34
Registrován: 05 zář 2006 14:24
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quax » 28 čer 2007 08:13

Mám doma 2 kyvety a přemýšlím, že si přepouštěcí ventil koupím. Neporadíte mi, kde se dají kyvety plnit v Praze nebo okolí Ústí nad Labem?
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 29 čer 2007 21:54

pro Quax
v Praze u hasičů, kde dělají revize a plnění hasičáků. Cena je tuším cca 10 - 15 Kč a dělají to i výměnou za práznou kivetu, což nedoporučuji. Držte si svou čistou(é) kivetu(y). Sežeňte si raději 5kg CO2 hasičák a redukci na plnění. Je to podstatně jednodušší a levnější, hasičák vám naplní asi za stovku. Jak je to v Ústí, netuším, snad podobně.
Kadli
Příspěvky: 25
Registrován: 09 srp 2006 15:26

Příspěvek od Kadli » 16 črc 2007 10:43

Zdravím pánové,
o weekendu jsem si pohrál s Lov 21. Trošku jsem přinatáhnul bicí pružinu(5mm), odrtal přechod ventil/hlaveň, trošku jej zaleštil a utěsnil, protože sériový přechod kov/kov ač zřejmě v kuželu se mi nezdál.
Výsledek:
nemám chrono, nedokáži přesně v číslech, každopádně do smrkové desky se před úpravou zaryla diabolka cca.1/2, po úpravě zaleze do stejné desky celá(JSB Match). Živoznost bombičky klesla na cca.25 výstřelů.
Přesnost: sundal jsem tu mou slavnou neumělou montáž na koli kvůli černění a s původními mířidly nedokážu zatím posoudit, jakmile načerní a osadím napíši.
Jediné co mě napadá ohledně přesnosti je velké množství plynu obtékající diabolku při opouštění hlavně. To by mohlo mít neblahý vliv. Ukáže se při střelbě a myslím, že možné řešit zpětným stlačením pružinky.
Uvidíme, pak napíšu.
PS: připadá mi teď střelba jako dost velký třesk. Hypoteticky: je možné, že plyny při opouštění hlavně přesahují Mach? (asi blbost, prosím nekamenovat)
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Příspěvek od Kubo 630 » 16 črc 2007 10:47

to Kadli: typujem ze mach to neprekroci, nakolko zrejme z co2 zbrane nevyzmykas 320+
Skor by som si to typol na expanziu plynu
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
redaktor
Příspěvky: 25
Registrován: 13 pro 2006 10:14

Příspěvek od redaktor » 16 črc 2007 12:11

Já zas vymysle způsob jak uchytit kolimator na lovku nebo na neco tak ze v z Drulovu Lytomyšl bych si nechal poštou poslat lištu na optiku 11mm za 146kč ktera se dává na Drulovy siluetovky 22LR. (vím to protože ho mám i s lištou) Připevnění by mohlo být jednoduché, protože má lišta v předu i vzadu otvory na šroubky. I kdyby se měla udělat konstrukce z boku na lovce jak tady Kadli zhotovil, tak bude možnost na lištu kdykoliv nasadit jak kolimátor tak optiku, podle toho kdo co preferuje. Plech ve tvaru L není problém namontovat pod lištu ani pro méně šikovného kutila s aku šroubovákem. A stačí plech jen z jedné strany, bez složité konstrukce jak má Kadli na své lovce.( nic proti Kadliho konstrukci, je vidět že je to přemýšlivé a šikovné střelec)
Kadli
Příspěvky: 25
Registrován: 09 srp 2006 15:26

Příspěvek od Kadli » 16 črc 2007 12:27

To reaktor: nebylo by foto té lišty? Zajímavé a umělejší řešení. Až tenhle koli odejde asi na mou montáž nepůjde jiný typ. Tvoje řešení by bylo zajímavé. Pravda je, že i takhle jsem měl problém to pevně uchytit. Když to neutahneš-hýbe se, když utahneš moc přiškrtíš úderník. Dolazoval jsem to přítlačnou pružinkou a šroubkem v zadní části koli. Pak dám foto, lepší než 1000 slov.
Předem díky
redaktor
Příspěvky: 25
Registrován: 13 pro 2006 10:14

Příspěvek od redaktor » 17 črc 2007 13:48

můžu lištu vyfotit to není problém, ale budu doma až za týden tak vydrž. Zatim ti ju můžu popsat. Je dlouhá asi 100mm, široká cca 15mm. Jsou v ní po obou stranách drážky do kterých sem upnul kolimátor s roztečí 11mm bez problémů. Tloušťka cca 3mm. V předu i vzadu je otvot kterým se protáhnou šroubky a přišroubují se na zbraň. Takže jak má Kadli udělanou tu konstrukci na kolimátor tak bych ju zachoval skoro beze změn, jen malé úpravy: přesunul bych ju více do předu kde je v plastové konstrukci už jen hlaveň a nebude jí tudíž vadit větší tlak přitažením konstrukce, a druhá změna je že se na konstrukci namontuje na pevno lišta na kterou se dá potom už namontovat cokoliv podle libosti. Na 11mm lištu se toho dělá hodně, takže se fantazii nebraňme. A jestli tě Kadli přestane lovka bavit, tak zkus vzít z drulova jejich rychlopalnou CO2 pistolku DU10. Koupil sem si ju i když lovku mam a od té doby je lovka bez povšimnutí. Dá se koupit už s tou lištou nahoře. Tak odpadá problém s připevňováním, a hlavně!! 5 ran rychle po sobě se taky hodí jestly to máš na myši jako já :lol: sice to stojí 5500kč, ale s kufrem plným příslušenství, namátkou: propichovitko na bomby crossman, na naše sifonovky, přepoušťák, kyvetu s 150g CO2 atd. někde sem už dával fotku této pistole i s kufříkem, jen si nepamatuju kam.
michall

Příspěvek od michall » 17 črc 2007 22:28

Tady je ta lista videt http://www.hradba.cz/drulov_condor.html na DU 10 Condor. Je to pekna stranka. (taky si vyslouzila cestny misto v mejch zalozkach)

Mimochodem zajimalo by me jak bys tu listu chtel nacpat na LOVku kdyz ta lista je siroka 15mm a lovka je o dost uzsi(okolo10mm).. Nebo jinak, nacpal bys to tam ale precuhovalo by ti to po stranach :)
redaktor
Příspěvky: 25
Registrován: 13 pro 2006 10:14

Příspěvek od redaktor » 18 črc 2007 14:50

To je sice hloupá otázka ale myslím si že když lišta přečuhuje pár milimetrů na strany tak se nic neděje. Nebo tobě by to vadilo?? V tom případě mě řekni jak dáš na lovku do lišty kolimátor aniž by přečuhoval?? Budeš ho přemlouvat kladivem aby se zůžil?? Nebo požádáš výrobce aby ti udělal na zakázku protože by ti přečuhoval přes zbraň a tobě to vadí?? Pilníkem to taky půjde. Dej vědět jak to děláš že ti kolimátor nebo puškohled nepřečnívá. To mě fakt zajímá. :?:
michall

Příspěvek od michall » 18 črc 2007 16:40

2redaktor: neber to osobne :wink:..

Ja bych hlavne kolimator na LOVku nedaval, prijde mi to jako zbytecny vyhazovani penez na takovou pistoli a navic by ti ta lista jeste precuhovala a vypadalo by to blbe. S tou DU10 bych uz mozna premyslel jinak..
Odpovědět