"Kratka" vzduchovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 08 led 2007 17:52

Alexxxus píše:Add vsichni, mezi námi kdo viděl naposledy českého nacionálniho ptáka tedy VRABCE ??? Ja tak 4 roky ne.
To mě fascinuje. Připomíná mě to ekologický aktivisty, kteří jdou ve dne po lese a nevidí tam lišku, tak si domyslí že je lišek málo. Z okna paneláku vrabce taky neuvidíš, co by tam taky žral?

Ještě před 4 měsícema než jsme doma vymydlili slepice jich u nás bylo denně tak hrubým odhadem 50-80. Jak zmizly slepice tak nemají co žrát, tak se přestěhovali o 3 baráky vedle. Je to naprosto normální a nijak bych to nedramatizoval. To že někdo vrabce nevidí neznamená, že vrabci tady nejsou.


Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 08 led 2007 17:54

vrabcu je malo, diabolek moc. asi vse k tomu ze vrabcaci nejsou
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 08 led 2007 19:07

Alfons ... ja fakt nejsem ekologickej aktivista :P Jen jsem rekl ze jsem vrabce nevydel ani nepamatuju.... nejak z Prahy zmizeli.
Taky jsem lecos vypinožil :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 08 led 2007 19:13

Já jsem neřekl že seš, jen mě je to připomíná :)
Kadli
Příspěvky: 25
Registrován: 09 srp 2006 15:26

Příspěvek od Kadli » 09 led 2007 12:33

Ahoj kucí,

děkuji za názory a zkušenosti. Asi jsem lama, ale Brass eagle kolimator se mi nepodařilo na netu najít vůbec. Natož pak za lepší cenu :oops: . Vím, že mě pravděpodobně pošlete na goo, ale nebyl by prosím rozumný odkázek?

2 Třaskavina: dokud mě neohrožují tak proti nim nic nemám, ale když jim zachutná míza na z břízce, kolem které pravidelně chodím(vchod na zahradu) a ohrožují mě, je podle mého splněna podmínka NO a chtě nechtě budu se bránit. Naštěstí jsem ještě žího nedostal, ale když to velikostně porovnám s vosou(po které trošku otýkám), tak to riskovat nehodlám. 8)

PS: díky taky Kupajzzovi, je to dost užitečný člen tohoto fóra. Moc toho nepíšu, ale dost čtu.
Edit: 3022 samozřejmě také moc díky, Tvůj příspěvek pomáhá také dost hooodně.
Naposledy upravil(a) Kadli dne 09 led 2007 12:49, celkem upraveno 1 x.
Kadli
Příspěvky: 25
Registrován: 09 srp 2006 15:26

Příspěvek od Kadli » 09 led 2007 12:41

reaktor píše:je pravda ze vrabcu ubylo, ale ja vidim vrabco pokazdy kdyz se podivam z okna. (soused ma nad garazi vagon zrni, je totiz kulak) a to zrni se mu sype z toho zasobniku ven na takovou jakoby podestu. to vite, zemedelci, maji hafo stroju a naradi na opravy vseho druhu je kladivo, sekac a svarecka. kdyz sroub nejde povolit tak se usekne sekacem a pak samozrejme zavari svareckou. prece nebude hledat sroub. to by mu vystydl hnuj a pak by byl prusvih :twisted: , jo a mysi co leze po te stene, to by se vam libilo. me se to taky libi, mam to 6 metru od okna. kdyz du vetrat tak otacim ventilem na lovce aby se natlakovala komora :lol:

Docela jdeme do OT(hlavně kvůli brabcům), ale nemůžu s Tebou souhlasit. Tebou navrhované postupy jsou v zemědělství až nepřijatelně komplikované. Kdo by dnes sekal? Rozbrusem povolit, COčkem přitáhnout. Pár jich znám a i když takovouhle práci bytostně nesnáším, jsou to většinou fajn lidi. "Žádný křeče, život je plážo."
Kadli
Příspěvky: 25
Registrován: 09 srp 2006 15:26

Příspěvek od Kadli » 09 led 2007 13:54

Ještě jeden dotaz,

podařilo se mi najít Brass eagle, také se mi podařilo najít následující stránku:
http://www.pgp.mysteria.cz/zbrane.htm
kde docela vyzdvihujou kolimátor za poloviční cenu. Placená reklama?Opticky mi také připadá líp zpracovaný. Nemá náhodou někdo zkušenost? Vím, že už se bavíme o pár-korunových položkách, ale docela by mě to zajímalo.

Edit: tak jsem si objednal Lovku, bombičky a diabolky na Gunshopu a k tomu tohle:
http://www.paintball-shop.cz/ostatni/ko ... int-sight/
Doufám, že mi to přijde do víkednu. Těšim se jak malej Jarda.(tímto se omlouvám všem Jardům).
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 09 led 2007 17:27

to Kadli
no ja ti to nevymlouvam, ale je rozdil nekoho znat jako znameho a jako souseda. ten muj soused kulak je vstekloun vysokeho kalibru. je vzdy legrace poslouchat jak nadava kdyz mu to nejde, to je horsi jak dlazdic :lol:
stim sekanim je to ale pravda, jako male sem snim jezdival s kombajnem a tak, a kdyz ses na poli daleko od zasuvky tak chcu videt jak taha zasuvku 5 km. dnes sou samozrejme elektrocentraly, ale jak se rika "staryho psa novym kouskum nenaucis" a u neho to proste plati. je to proste prave zemedelec, vytaha hnuj kravam a rovnou smradlave ze chliva de naproti do hospudky, proste buran. jinak zadna krec, zivit je plazo. :D
3022

Příspěvek od 3022 » 09 led 2007 18:05

Kadli píše:Ještě jeden dotaz,

podařilo se mi najít Brass eagle, také se mi podařilo najít následující stránku:
http://www.pgp.mysteria.cz/zbrane.htm
kde docela vyzdvihujou kolimátor za poloviční cenu. Placená reklama?Opticky mi také připadá líp zpracovaný. Nemá náhodou někdo zkušenost? Vím, že už se bavíme o pár-korunových položkách, ale docela by mě to zajímalo.

Edit: tak jsem si objednal Lovku, bombičky a diabolky na Gunshopu a k tomu tohle:
http://www.paintball-shop.cz/ostatni/ko ... int-sight/
Doufám, že mi to přijde do víkednu. Těšim se jak malej Jarda.(tímto se omlouvám všem Jardům).
Kadli, ta stranka PGP mysteria je mimochodem moje. O placenou reklamu se jaksi (bohuzel) nejedna. Doporucuje se tam proste jen to, co urcita skupine lidi v "jine aplykaci" (a docela drsnejsi) zkousela a nejvic se ji osvedcilo, nazor at si na to kazdy udela sam. Jinak urcite odkazy (s nabidkou zcela stejneho vyrobku za ponekud nizsi cenu) jsem sem s ohledem na provozovatele tohoto fora umistnovat nechtel, ale... :D :D
Petrino

Alfa CO2

Příspěvek od Petrino » 19 led 2007 23:32

Zdravím všechny ! Pánové, mám možnost koupit ALFU CO2 - novou za docela slušnou cenu. Nemáte s ní někdo zkušenosti ? Pokud ano, dá se srovnávat s TAU 7 nebo jaký je v nich vlastně rozdíl ? Chci ji vyloženě na terčové střílení pro zábavu, ale zase mám představu, že když mi rána ujede, tak budu vědět že je to rukama. Kolega s tím přirovnáním k PC měl totiž pravdu, člověk začne střílet, ale postupně se chce i pravidelně trefovat tam kam míří a jít, byť pro zábavu zase o krok dál. Ale nikde jsem zatím nenašel nic bližšího - např. úsťovou rychlost a max. povolený roptyl. Jenom to, že je to vlasně konstrukce vycházející z TAU, ale předělaná. Ono i slušně postavená cena není málo na nějaké experimenty. Za každý názor předem děkuji. :lol:
Milsr
Příspěvky: 22
Registrován: 25 lis 2006 19:26

Zpráva

Příspěvek od Milsr » 22 led 2007 12:09

KADLI máš SZ,dík :wink:
Kadli
Příspěvky: 25
Registrován: 09 srp 2006 15:26

Příspěvek od Kadli » 24 dub 2007 16:00

Zdar lidi,

vedla se tu okrajově diskuse o možnosti uchycení optiky či kolimátoru na tu jako lištu na vrchu Lov 21. Když jsem Lovku a koli poprvé držel v ruce, tak mi bylo jasný, že tudy cesta nevede. Takovou prasárnu bych prostě nesnes. Tak jsem přemýšlel jak to co nejjednodušeji vyřešit a myslím, že to nedopadlo až tak tragicky. :lol:
Foto k nahlédnutí:
http://kadli.webovastranka.cz/
PS: ještě bude potřeba trošku obrousit rohy a šroubky a celé to načernit.
Kolimátor, ač shitový, jsem rozebral, nahradil původní šroubky novými(měly velké tolerance ve vodích matičkách štelování) přidal na ně pružinky pro stabilizaci a pro mé účely více než dostačující hračka.
Je to takové DoDo, ale baví mě to, koli nástřel drží slušně a na 10 m se dá bez problému trefovat víčko od PET. Větší problém teď působí mé ruce než tohle zábavnítko. :oops:
PS: ví někdo o možnosti trošku poštelovat výkon? Samozřejmě nečekám 45ACP, ale těch 60 ran mi připadá až zbytečně moc a trošku zarýt do dřeva by se mohla. :cry:
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 27 dub 2007 10:31

kadli.

a kde zmizla estetika?...Funkčné to možno je, ale to prevedenie... :(
stará online súťaž, výsledku k dispozícií
www.vzduchovkyonline.wz.cz
Všetko o opakovacej vzduchovke vzor 47
www.ss2men.wz.cz
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 27 dub 2007 10:53

Kadli píše:Ahoj kucí,

děkuji za názory a zkušenosti. Asi jsem lama, ale Brass eagle kolimator se mi nepodařilo na netu najít vůbec. Natož pak za lepší cenu :oops: . Vím, že mě pravděpodobně pošlete na goo, ale nebyl by prosím rozumný odkázek?

2 Třaskavina: dokud mě neohrožují tak proti nim nic nemám, ale když jim zachutná míza na z břízce, kolem které pravidelně chodím(vchod na zahradu) a ohrožují mě, je podle mého splněna podmínka NO a chtě nechtě budu se bránit. Naštěstí jsem ještě žího nedostal, ale když to velikostně porovnám s vosou(po které trošku otýkám), tak to riskovat nehodlám. 8)

PS: díky taky Kupajzzovi, je to dost užitečný člen tohoto fóra. Moc toho nepíšu, ale dost čtu.
Edit: 3022 samozřejmě také moc díky, Tvůj příspěvek pomáhá také dost hooodně.
Tak kolimátor Brass eagle mam ještě s paintballu a ve čtvrtek ho jdu zkusit na SA 58 :twisted:
Kadli
Příspěvky: 25
Registrován: 09 srp 2006 15:26

Příspěvek od Kadli » 27 dub 2007 11:37

a kde zmizla estetika?...Funkčné to možno je, ale to prevedenie...

No tak to vymysli líp. :evil: Ono to bude trošku jiné až se to zahladí, šroubky se pokrátí a celé načerní. Nebude to svítit. :roll:

PS: na SA? dávám tomu tak 2-3 zásobníky. :twisted: I když možná překvapí, je to docela lehké, takže ten přenos sil tam takový nebude.
Odpovědět