"Kratka" vzduchovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
3022

Příspěvek od 3022 » 07 led 2007 22:07

Vrabce sem naposled videl pred mesicem, myslim, nebo tak :D. Ale je fakt, ze me to hodne zaskocilo pac sem je uz dlouho nevidel. Rozhodne jich fakt neni tolik jako pred nejakyma 15-20 lety. To si u nas vesele poskakovali na dvorku ve vcelku hojnem mnozstvi.

Nekde sem cet, ze je skoro vyhubyli nejaky novy hnojiva co zacali pouzivat zemedelci. Jinde mi zas tvrdily ze je to v nejaky zmene v rostliny vyrobe - ze se dnes pestuje nebo nepestuje neco jinyho nebo jinak a oni kvuli tomu odlitly jinam, kde maj snazsi zivobiti. Nevim. Ale kazdopadne vrabcacky (az na toho jednoho) sem uz dlouho nejak poradne nevidel. Mel jsem je docela rad, jako malej capart. Pochopitelne sem po nich nestrilel.

Jinak s tou skodnou, nevim zas jak se na to presne diva zakon o myslivosti, ale kdyz nekdo nekde v soukromi zacne vybijet krysi nebo ptaky co mu lezou drubezi na zrni, na nejakou legislativu bych se vykaslal. Nejsme preci v kocourkove. Ohledne balkonich holubu to vidim jinak, nebot nespatruji zavazne ztraty ktere by pusobily nasemu hospodarstvi a v pripadne nejakeho jo neumerneho kadeni na balkony vetsinou zasahuje mistni samosprava.


Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 07 led 2007 22:12

No Jim vrabce skoro vyhubil TAUkou a nyni presel na holuby :D Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 07 led 2007 22:21

Zajímavá otázka s tím vrabcem, až jsem se nad tím musel zamyslet, protože se nepamatuji, že bych poslední dobou nějakýho spatřil. Jsem z vesnice a hodně se jím líbilo u nás na půdě, kde jsme měli kukuřici. V okolí jich bylo plno, montážní pěna před rokem udělala svoje a teď nikde nic. Uvidíme až začne mrznout a napadne sních, se snad objeví u krmítek.
Kocik

Příspěvek od Kocik » 07 led 2007 22:59

myzrael píše:Zajímavá otázka s tím vrabcem, až jsem se nad tím musel zamyslet, protože se nepamatuji, že bych poslední dobou nějakýho spatřil. Jsem z vesnice a hodně se jím líbilo u nás na půdě, kde jsme měli kukuřici. V okolí jich bylo plno, montážní pěna před rokem udělala svoje a teď nikde nic. Uvidíme až začne mrznout a napadne sních, se snad objeví u krmítek.
jestli to takhle pude dál tak aby to nebylo v létě :D
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 07 led 2007 23:41

Je to pravda. U nás (na jih od Brna) byly vrabců mraky, ale za poslední rok nebo dva skoro zmizeli...
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 08 led 2007 00:14

To 3022: nejde o tvůj (nebo můj) názor. Prostě jde o věc, upravenou zákonem/zákony!
Pakliže mluvíš o škodné, možnost ji "bouchnout" upravuje zákon o myslivosti - více by ti pověděli zdejší myslivci - je na to extra téma. Nedodržení podmínek zákona je tr. čin pytláctví.
Střílení potkanů na dvorku, či kde, zase upravuje zákon o ochraně volně žijících živočichů - stojí za to si ho přečíst. Až uvidíš ty pálky, co dávají za pokutu, panenky v očích ti zvednou sukně! :shock:
Ty můžeš střílet "do živého" (čímkoli - i vzduchovkou, je to taky zbraň) jen a pouze za podmínek nutné obrany, nebo krajní nouze. Jinak ani ťuk (bum)! :wink:
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 08 led 2007 01:17

Add vsichni, mezi námi kdo viděl naposledy českého nacionálniho ptáka tedy VRABCE ??? Ja tak 4 roky ne.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 08 led 2007 01:34

Já včera, ale rapidně jich ubylo.
3022

Příspěvek od 3022 » 08 led 2007 04:17

Fantan píše:To 3022: nejde o tvůj (nebo můj) názor. Prostě jde o věc, upravenou zákonem/zákony!
Pakliže mluvíš o škodné, možnost ji "bouchnout" upravuje zákon o myslivosti - více by ti pověděli zdejší myslivci - je na to extra téma. Nedodržení podmínek zákona je tr. čin pytláctví.
Střílení potkanů na dvorku, či kde, zase upravuje zákon o ochraně volně žijících živočichů - stojí za to si ho přečíst. Až uvidíš ty pálky, co dávají za pokutu, panenky v očích ti zvednou sukně! :shock:
Ty můžeš střílet "do živého" (čímkoli - i vzduchovkou, je to taky zbraň) jen a pouze za podmínek nutné obrany, nebo krajní nouze. Jinak ani ťuk (bum)! :wink:
Hmm... no, taky bych se moh odvolavat na podminky krajni nouze (zla krysa mi jde vybilit kurnik) :D

Ale podstatnejsi podle me je, ze kde neni zalobce, neni ani soudce - mel jsem zkratka na mysli, ze ty zakony taky musi nekdo prosazovat a kdo vam na vesnici poleze do kurniku, nebo bude branit ve strileni krys...

Se zakonama je to nicmene jasny - nekdo nahore to schvalil, tak o tom sprosty lid nema co diskutovat.
Kadli
Příspěvky: 25
Registrován: 09 srp 2006 15:26

Příspěvek od Kadli » 08 led 2007 11:06

Zdravim,

teda já jsem si myslel, že jsem pošuk, když občas picnu nějakou myšku u tchána-čekatele v garáži, nebo vybíjim sršány vzduchovkou, ale koukám že tehle "jako lov" relax vyhovuje více lidem :lol: .
Už jsem se rozhodnul, že si tady na Gunshopu koupím Lov 21. Rád bych tam dal i kolimátor. Nemám s nimy zkušenost, jen jsem ho viděl na painballu a docela se mi zalíbil. Věděl by někdo?:
a. Jde na Lovku rozumně přidělat tohle?:http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1155

b. Jak je to s přesností? Nebudou lepší origo mířidla? Tečka lze seřizovat nebo se to musí uchytit celé na nástřel? To by bylo dost těžko realizovatelný. :roll:

Předem díky za zkušenost či názor.
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 08 led 2007 15:07

Tečka samozřejmě jde seřizovat.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 led 2007 15:33

To jde, ale nějaké originální (komerční) řešení jak ten kolimátor připevnit na Lovku neexistuje.
Nezbývá než domácí bastl. A tam bych to viděl na nějakou objímku kolem hlavně. Možná by tam šla i přišroubovat nějaká weawer lišta nebo něco takového, ale to se mi moc nezdá, protože by se muselo vrtat do toho plastu a šrouby (natož vruty -bléé) v plastu vždycky stojí za prd.

Originální mířidla co tam jsou budou asi lepší, i když Lovka je má na můj vkus moc široká.
On ten kolimátor na zbraních se používá spíš z důvodu rychlé střelby, takže na jednoranných zbraních, které se spíš dělají na přesnost, je to IMHO nanic.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 08 led 2007 17:24

je pravda ze vrabcu ubylo, ale ja vidim vrabco pokazdy kdyz se podivam z okna. (soused ma nad garazi vagon zrni, je totiz kulak) a to zrni se mu sype z toho zasobniku ven na takovou jakoby podestu. to vite, zemedelci, maji hafo stroju a naradi na opravy vseho druhu je kladivo, sekac a svarecka. kdyz sroub nejde povolit tak se usekne sekacem a pak samozrejme zavari svareckou. prece nebude hledat sroub. to by mu vystydl hnuj a pak by byl prusvih :twisted: , jo a mysi co leze po te stene, to by se vam libilo. me se to taky libi, mam to 6 metru od okna. kdyz du vetrat tak otacim ventilem na lovce aby se natlakovala komora :lol:
3022

Příspěvek od 3022 » 08 led 2007 17:32

Kadli:
na LOVku bych radsi rozumne pridelal stejny vyrobek, ovsem za ctvrtinovou cenu... podivejte se okolo.

Ale osobne bych doporucil spis kolimator firmy Brass Eagle - je mensi a ma jemnejsi svetelny bod. A je rovnez podstatne levnejsi nez to na co odkazujete.

Obecne, presnost vam to rozhodne nezhorsi a pri dobrem umistneni a nastaveni to oproti miridlum LOVky horsi rozhodne nebude. Takovy kolimator je skvely predevsim pro zacatecniky, chovani zbrane v prubehu strelby tam je daleko citelnejsi a nemusi se resit srovnavani miridel. Vliv na zrychleni strelby se to u tohoto typu az tolik neprojevi. Podle me se spis dokonce zpomali - ma to male "zorne pole" a ta tecka se tam pri vetsim premerovani taseni apod. blbe hleda.
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 08 led 2007 17:42

Kadli píše:Zdravim,

teda já jsem si myslel, že jsem pošuk, když občas picnu nějakou myšku u tchána-čekatele v garáži, nebo vybíjim sršány vzduchovkou, ale koukám že tehle "jako lov" relax vyhovuje více lidem :lol: .
Za sršně bych se přimluvil, jsou chránění a lidem moc neškodí. Včelaři by měli asi jiný názor, ale jinak nejsou moc nebezpeční, strašně se to přeceňuje. :roll:
Odpovědět