Krasna stara dobra 58a :-)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dh1
Příspěvky: 42
Registrován: 22 led 2007 02:07

Příspěvek od dh1 » 10 úno 2007 21:24

Tak ty oděrky nejsou zas nějak vidět, na fotce to ani nebude vidět. Ale jsem vcelku detailista takže já to vidím:) Není to nic hroznýho. Ale oproti knihomolovi jsem to udělal tak 10-ti vrstvama, ale nic se mě zatím neulouplo, spíš se ten povrch trošku ošoupal. Ale stejně asi časem půjdu do plastu, ale pořád nemůžu žádný pořádný sehnat. Btw Viděl někdo z vás 58 NOVOHRADSKÝ? Vyrobil jen 12 kousků a ty jsou komplet v černé kromě pažbení, se skloupkou a kompenzátorem. Stojí 8600, vím kde leží číslo 11 a je stále na prodej.


Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 11 úno 2007 08:18

Jasně, že taky počítám s dalšíma upgradama, takže tam ty stříklý kousky nenechám věčně. Zatím ale nevím zda plast či dřevo. Plast nemám rád, ikdyž na Sáčku by mi nevadil. Ten set od GP vypadá dobře... Na druhou stranu se asi pokusim sehnak kus nějakýho pěknýho dřívka, třeba ořechu, a udělat pažbení sám. Pěkně to namořit, aby vynikla struktura dřeva... No, babo raď! Takže zatím stonechip :wink: U něj je třeba nechat ho pořádně vyschnout. Připravený k použití je, až přestane úplně smrdět = tak dva tři dny. Je opravdu lepší nic neuspěchat, jinak můžou hrozit nějaký ty šlincy v nevytvrdnutém povrchu. Co se týče praktičnosti či nepraktičnosti, rozhodně nehodlám přestříkávat každou tečku, která se na pažbení objeví. To prostě musí sloužit. Až bude jetý, tak dostane další kompletní kůru, nebo ustoupí lepším materiálům.
dh1
Příspěvky: 42
Registrován: 22 led 2007 02:07

Příspěvek od dh1 » 11 úno 2007 12:59

Ten set od GP vypadá fakt dobře, tak možná časem do toho půjdu. Jinak ten stone chip není špatnej a chce to fakt nechat schnout hodně dlouho a v teplotě mezi 15-25 stupňů. Taky to nemám úplně dokonalý, ale na první pohled to vypadá dobře, takže to budu opravovat až po dalších a větších oděrkách.
Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 11 úno 2007 19:24

Tak jsem se byl mrknout u kamaráda, co dělá nože, na různý dřívka. To mi zas padla čelist! Různý vořechy, mahagony, duby, ale hlavně kosti! Největší špička byly barvený žirafí kosti... No, to by bylo intarsování! Mahagonový pažbení vykládaný žirafí kostí! Hmmm, na Krieghof, ale ne na Sáčko... :roll:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 11 úno 2007 22:37

Nevíte někdo, kde by se tyhle materiály daly sehnat (za slušnou cenu)? Dostat tak někde pořádný mahagonový poleno (člověka, co s tím umí dělat, už mám)... To by bylo tunění! Bohužel, zatím na pořádný polena narážím, kam se hnu, ale ani jedno není z mahagonu :cry: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
dh1
Příspěvky: 42
Registrován: 22 led 2007 02:07

Příspěvek od dh1 » 12 úno 2007 02:47

Knihomol píše:Tak jsem se byl mrknout u kamaráda, co dělá nože, na různý dřívka. To mi zas padla čelist! Různý vořechy, mahagony, duby, ale hlavně kosti! Největší špička byly barvený žirafí kosti... No, to by bylo intarsování! Mahagonový pažbení vykládaný žirafí kostí! Hmmm, na Krieghof, ale ne na Sáčko... :roll:
To by šlo na dračku:)
Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 12 úno 2007 09:38

No, shání kde se dá. Hlavně kupuje po netu, neco mu pošlou jeho příznivci. Na lepší a větší kusy má dodavatele někde v Anglii. Od toho mi nabízel americkej vořech... Samo, že je to dost drahý. Jinak různý špalíky na výrobu střenek nožů se dají koupit na Jataganu, ale to je všechno malý. Jinak poměrně snadno jde sehnat Bangkirai, Pelawan a další tropický dřeva, neb se z toho dělaj terasy. Ale jsou to tvrdý a houževnatý dřeva a blbě se s nima dělá. Zkus pročuchat net. Já to taky zkusim, až budu mít chvilku. Taky se dá poptat po restaurátorskejch dílnách, co restaurujou starej nábytek, dřevěný plastiky a tak. Ti hodně dělaj s exotikou...
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 12 úno 2007 12:28

když už jsme u matroše na střenky a podobně ,nedá se někde sehnat materiál Lamino jak se z něj dělaj poslední dobou pažby ??? něco jako je ta 1 a 3 fotka .Chci to na střenky k pistoli :wink:
Obrázek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 12 úno 2007 13:47

Pánové, kdysi, ještě za totáče, když jsem stavěl lodě se dal mahagon a jiný exotický dřeviny sehnat ve výrobně dýh. Oni ty zbytky, který už nešly nakrájet občas prodali. Ještě kdysi moc dávno se to prodávalo prej na topení, ale pak to začly vykupovat různý dílny uměleckejch řemesel apod. Tak jestli máte styky, tak se vám určitě něco podaří sehnat. Kde jsou v současný době dýhárny, nevím. Kdysi byla v Hodoníně, možná tam je pořád. Nakonec se tam překližky vyrábí myslím dodnes. Jmenovalo se to myslím Tatra.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 12 úno 2007 13:52

To lamino bych si vyrobil na pažbičky k pistoli sám, jsou to vlastně slepený dýhy stejnýho materiálu a to jedním směrem, ne jak překližka střídavě. Já to na kudlu vyráběl z mahagonových dýh a lepil epoxidem. Je sice docela spotřeba těch dýh, ale pažbičky na bouchačku nejsou zase tak velký. A odpady dýh jsou taky k sehnání.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 12 úno 2007 15:07

by se mi líbyla i zrovna ta šedá páč je eňoňuňo :wink:
Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 12 úno 2007 15:59

Lamino? Týbláho, to teda fakt nevim! Zkoušel jsem na netu najít nějaký ty přířezy na pažby, ale polotovary se nějak nevyskytujou... No budem muset popátrat líp! Kdo něco zvíte, hoďte to sem! Dík :)
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 13 úno 2007 07:40

Na sousedním fóru kdosi zmiňoval materiál DEHONIT.
http://www.dehonit.cz/dehonit.htm
Používá se to ve dřevomodelárnách, nemám s tím bližší zkušenosti. Pokud to někdo vyzkoušíte, dejte vědět.
sas
Příspěvky: 93
Registrován: 25 lis 2006 20:33

kratka verze czh 2003

Příspěvek od sas » 15 úno 2007 12:56

zdravim
mam zajem o koupi teto zbrane,ale nevim par informaci,jaky je presny nazev, BVS ji prodava za 6200kc ,pod vyse uvedenem oznaceni. zbrojovka praga nema uvedenou cenu ani typove oznaceni prodavaji tzv. defender,ale jestli je to oznaceni pro zkrac. verzi ve full verzi.jakou ma prosim delku bez pazby a kteri prodejci ji nabizeji.mam nakupku na hermexe,ale nevim jestli si musim vyridit novou na zkracenou verzi.pokud s tim ma nekdo zkusenost budu rad za info.dik
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 19 dub 2007 14:08

tak MOTIP STONE CHIP koupen ,zítra jdu tunit 8)
Odpovědět