Krasna stara dobra 58a :-)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kapula
Příspěvky: 35
Registrován: 04 led 2007 23:13
Bydliště: Orava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kapula » 06 úno 2007 20:38

tu je foto ako to vyzera, sice iba cast, ale aspon nieco http://www.grandpower.eu/infoPAZBENIE.htm


Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 07 úno 2007 08:47

Knihomol píše: S vysokýma teplotama nebude problém. Je to stříklý jenom na vnější stranu obou dílů předpažbí. Jináč rozpálenej bejvá lauf a ne předpažbí. Vždyť se ten kvér musí dát držet, aby se z něj dalo střílet :wink: .
No, to neni tak jisty. Zkus pomerne rychle za sebou vystrilet 4 zasobniky. Ja to udelal a ubezpecuju te, ze na nadpazbi se nedala udrzet ruka. Uz behem strelby byl problem udrzet kver v ruce, pac z tech vetracich otvoru mezi nadpazbim a podpazbim slo pekelny horko. Napr. ocko na popruh, ktery je hned vedle, bylo tak rozpaleny, ze se takticky popruh k me male radosti seskvaril. Jeste pro objektivitu dodam, ze jsem strilel cvicnou munici ( slepymi ) s ustovym nastavcem, kdy je teplota vysi nez pri ostre strelbe. Ale i na to by se melo myslet.
Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 07 úno 2007 09:33

Jo, uvidíme, jak se to bude chovat při vyšších teplotách. Strach z toho nemám, výrobce ujišťuje, že vydrží vysoké i nízké teploty. Jináč střílet z toho 120 ran v rychlym sledu? Proč? Neválčím... už jsem na to asi starej. Dost lidí se ptalo spíš na odolnost proti otěru. Tak po tom doma furt matlám rukama a šoupu a nic.
Jeden důležitý poznatek však přece. Všechno pažbení musí být před nástřikem velmi pečlivě obroušeno a musí být nastříkány i hrany všech dílů. U předpažbí to není problém. Jak jsem již psal, přilepil jsem oba díly k lati, takže stačilo lať otočit a hrany dostříkat. Pažba nebyla demontována a já jsem přišel na to, že se mi nepodařilo úplně dokonale dobrousit několik malých místeček u spoje krku pažby a pouzdra závěru. Teď, když zkouším otěruvzdornost, jsem chytil spoj pouzdra a pažby pevně do dlaně a zakroutil jsem dlaní, jako když jsme si dávali ve druhý třídě "vohýnek" :wink: No a v dlani mi zůstaly dvě asi milimetrové šupinky z nástřiku, které se odlouply z nedobroušených míst. A to jsem si s tim broušenim fakt hrál! Takže poučení jest, že možná stojí za to pažbu od pouzdra demontovat, ikdyž je to opruz. Jistě to však umožní dokonalé obroušení a zdrsnění celé přechodové hrany a její následný nástřik včetně ploch, které jsou zapasovány pod plechem. Tolik poučení...
m.puskin

Uvolnení cepu

Příspěvek od m.puskin » 07 úno 2007 16:04

Uvolnení cepu
Díky za rady, doufám, že ten zalepený čep nějak vyšťourám, snad se vyklepáním čepu držící nosič mušky nějak nerozhodí nastřelení. Nedá se tomu ještě nějak pomoc, kapka červené brzdovky na odlepení čepu, nebo tak něco. Nějaká nástrojářské vytahovače, pokud vše selže. Spíše potřebuji radu nějakého kvalifikovaného nástrojáře, jak vše inteligentně vyřešit. Nechce se mi nahřívat lauf autogenem. :roll: Poraďte prosím.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 07 úno 2007 16:13

Pokud se nepletu, tak jestli ten čep drží nosič mušky, tak co by jsi řekl, že se stane když to povolíš? Nosič mušky budeš moci sundat, ale tím pádem taky budeš muset znovu nastřelovat. To si holt musíš vybrat, jestli raději znovu nastřelit a nebo nemít kolík ;)
m.puskin

Expediční bodák

Příspěvek od m.puskin » 07 úno 2007 16:14

a jedna fotka Expedičního bodáku pro tureckou armádu (opravdová vzácnost), existuje jen jeden exemplář :D :D :D
Přílohy
bajo.jpg
m.puskin

pažba dřevo

Příspěvek od m.puskin » 07 úno 2007 16:19

..a fotka ve dřevě, opravdu hezčí než kokos....
Přílohy
sa drevo2.jpg
m.puskin

... ještě past...

Příspěvek od m.puskin » 07 úno 2007 16:20

docela slušný výsledek po přelakování matným autoemailem
Přílohy
sa plast.jpg
m.puskin

pazba

Příspěvek od m.puskin » 07 úno 2007 16:22

nakonec jedna pažba z domácí dílny, užitá hodnoty je vyšší než vzhled...
Přílohy
pazb.jpg
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 08 úno 2007 09:33

to m.puskin: Jo, u ty pazby se ceni hlavne ten uchyt na popruh v zadni casti.
Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 09 úno 2007 09:15

Tak jsem pokračoval v testech odolnosti nástřiku. Proti tření je odolný velmi dobře jak už jsem psal. Tak jsem do něj pořádně rejpnul nehtem a ejhle! Nevydržel a kousek jsem jej strhnul. Takže ono to s tou výrobcem proklamovanou pevností zas tak úžasný nebude :? Takže bacha na to! Doufám, že se můj test nevyvine v destrukční... :evil:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 09 úno 2007 10:12

kapula píše:tu je foto ako to vyzera, sice iba cast, ale aspon nieco http://www.grandpower.eu/infoPAZBENIE.htm
tak to vypadá krásně ,ještě stranovou montáž,puškohled z SVD dlouhej kompík a je tu SA58 ala dragunov :D takže já už mám jisto. Koukám že se to vyplatí i koupit na Slovensku za Slovenské peníze. Je v B.B. prodejna? Mám tam rodinu tak asi pojedu na návštěvu :wink:
dh1
Příspěvky: 42
Registrován: 22 led 2007 02:07

Příspěvek od dh1 » 10 úno 2007 17:44

Taky mohli vyfotit tu pažbu celou. Nemá někdo fotku kde to je vidět všechno? U nás se to prodavá za ty stejný koruny, ale český. Asi se to vyplatí objednat ze SR.
dh1
Příspěvky: 42
Registrován: 22 led 2007 02:07

Příspěvek od dh1 » 10 úno 2007 20:51

Zrovna jsem dodělal úpravu motip stone chipem a vypadá to fakt dobře, ale chce si to s tím fakt vyhrát. Stejně je to trošku náchylný k oděrkám(už jsem to stihnul podřít nehtem a jednou šroubovákem) Jinak se to fakt dobře drží, neklouže to a taky to trochu vypadá. Takže všem doporučuju. A ty oděrky se dají lehce odstranit, přímo na zbrani zabrousit a stříknout jednu vrstvu a je to. Foto sem hodím v týdnu.
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 10 úno 2007 21:01

nic v zlom,ale neviem si predstaviť po každom oderku /prenášanie,strelnica a pod./ "lakovať". Pripadá mi to dosť nepraktické.
Odpovědět