Kozlice

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Zdenek

Kozlice

Příspěvek od Zdenek » 24 srp 2005 18:39

Jsem zaměřen na válečné zbraně resp. pušky. Při mém několikadenním pobytu na venkovní střelnici jsem si vyzkoušel střelbu na asfaltový holuby a moc se mi to líbilo. Střílel jsem skeet s kozlicí ZH 102. Už jsem zjistil, že existují také 202, 302 už vím co to je zahrdlení hlavní.
Rozhlížel jsem se na netu v komisích na ceny těchto kozlic a ty nejlevnějši se pohybují od 4 -6000Kč. Pohovořil jsem v prodejně zbraní na toto téma a byl jsem přesvědčován, že tyto staré kozlice jsou krámy a budu mít víc problémů než radosti. Samozřejmě mi byla nabízena jako začátečníkovi Beretta za 27.000Kč, že si ji můžu vzít na půjčku. Tak já starý vojenský kozel budu střílet ještě broky.
Tak se ptám na názor jestli koupit starou pušku výše uvedených typů a někdy se v ní vrtat nebo teda jak?
Ta kozlica co jsem z ní sřílel mě dostala a uchvátila krátkýma sportovníma hlavněma co měly na koncu díry jak úsťový brzdy, museli by jste to vidět. A to se mi ještě docela dařilo trefovat.Fakt jsem se asi zamiloval.


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Kozlice

Příspěvek od Andy » 24 srp 2005 19:06

Zdenek píše:Jsem zaměřen na válečné zbraně resp. pušky. Při mém několikadenním pobytu na venkovní střelnici jsem si vyzkoušel střelbu na asfaltový holuby a moc se mi to líbilo. Střílel jsem skeet s kozlicí ZH 102. Už jsem zjistil, že existují také 202, 302 už vím co to je zahrdlení hlavní.
Rozhlížel jsem se na netu v komisích na ceny těchto kozlic a ty nejlevnějši se pohybují od 4 -6000Kč. Pohovořil jsem v prodejně zbraní na toto téma a byl jsem přesvědčován, že tyto staré kozlice jsou krámy a budu mít víc problémů než radosti. Samozřejmě mi byla nabízena jako začátečníkovi Beretta za 27.000Kč, že si ji můžu vzít na půjčku. Tak já starý vojenský kozel budu střílet ještě broky.
Tak se ptám na názor jestli koupit starou pušku výše uvedených typů a někdy se v ní vrtat nebo teda jak?
Ta kozlica co jsem z ní sřílel mě dostala a uchvátila krátkýma sportovníma hlavněma co měly na koncu díry jak úsťový brzdy, museli by jste to vidět. A to se mi ještě docela dařilo trefovat.Fakt jsem se asi zamiloval.
Hmm zname. Kdyz ji prudce zavres... vystreli sama! Tak bacha na to.
Návštěvník

Kup si ji

Příspěvek od Návštěvník » 24 srp 2005 19:50

Nebudeš mít problém.
Může se ti rozletovat hlavňový svazek, to ti za pár stovek každý puškař spájí dohromady.
Může to začít tuplovat, každý puškař to za 200 opraví.
Může to nedovírat, to je způsobeno amatéry-ladiči, co odbrousí "maso" na spodku zamykání na hlavňovém svazku.
Časem se může udělat vůle v zavírání, ale to bys musel dávat desetitisíce ran.
O výstřelu při zavírání jsem ani neslyšel, zato jsem ho u Browningu viděl - je to spíš otázka dovednosti střelce.
Odpovědět