Koupe zbrane v USA a dovoz do CR

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
sadr

Koupě zbraně v USA a dovoz do ČR

Příspěvek od sadr » 28 dub 2008 14:44

Ahoj všichni, nevíte někdo jak koupit zbraň přes internet např. v USA, jak to funguje ? Předpokládám, že platba by byla kartou a zbraň by byla zaslána poštou do ČR. Neznáte někdo důvěryhodný web (prodejce), kde by to takto bez potíží fungovalo ? A dále nevíte jak postupovat v ČR ? Předpokládám, že se zbraně se na celnici zaplatí clo a DPH, ale co policie, při přihlášení zbraně (musí zbraň do zkušebny a co s homologací) ? Jesli už máte někdo tyto zkušenosti, prosím napiště. Dík Sadr


Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 28 dub 2008 16:04

Je zapotřebí nákupku, povolení k dovozu a někoho, kdo to přiveze. Poštou těžko, dopravce musí mít zbrojní licenci. Tak asi bude potřebovat povolení k vývozu :) Když to bude mít u nás uznatelnou tormentaci tak pak už snad jen přihlásit. Nepočítám v to clení atd.
Mohu se optat co je to za zbraň? To už chce kus nadšení do něčeho takového se pustit.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 28 dub 2008 16:29

Zbran ti poslou postou. Mne to chodi USPS na celni postu. akorat to maji omezene delkou. Mne to prislo rozebrane, hlaven zvlast a zaver s pazbou zvlast.
soukomy dovoz je podbny jako firemni. pro nase urady toho zas az tak moc nepotrebujes. povoleni k tvralemu dovozu. pak budes potrebovat mit neco prelozene. pravdepodobne budes muset vyplnit end user declaration a DSP-83 (ale nejsem si jisty jestli to neni jen pro obchodniky). Prodejce si bude muset vyridit FFL pro tebe. pak ti to posle.
ty zaplatis dopravu, clo, DPH a pak s tim zajdes na zkusebnu. zaplatis zkusebnu a jdes to prihlasit na PCR.
nedoporucuji kupovat strilene zbrane. pokud budou moc vycvachtane, neprojdou zkusebnou.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 28 dub 2008 16:41

USPS opravdu doveze zbraň? To jsou věci. Na optiku mají embargo a zbraně si vozí jak se jim zlíbí. To mě tedy dost udivuje. Co přesně jsis už nechal soukr. poslat, smím-li se optat?
Ta zkušebna musí být v každém případě? Cizí zkušebny se neuznávají? Co kdyby to byla CZ se značkou naší zkušebny? Sorry ale jen mě to tak v této souvislosti napadá.
Za kolik se asi celý proces dá pořídit? (povolení, bezp. doprava ...)
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 28 dub 2008 19:15

Mne prislo v lednu tohle
http://www.sniper.cz/KelblyBR/Show/Kelbly.html

Pro dovoz potrebujes podle typu zbrane (kdyz B tak nakupku), potom budes potrebovat zbrojni pruvodni list na trvaly dovoz zbrane a samozrejme ZP.
To je vse co potrebujes k dovozu z nasi strany.

Od prodejce v dane zemi se dovis co on bude potrebovat k vyvozu za informace a dokumenty. Urcite to bude overeny preklad minimalne ZP a asi i ten pruvodni zbrojni list.
kazda zbran co nema oznaceni zkusebny z clenske zeme CIP musi na zkusebnu.
To je vse.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
sadr

Příspěvek od sadr » 29 dub 2008 13:53

Na www.budsgunshop.com jsem našel samonabíjecí kulovnici Remington 750 za 595 USD (9000 Kč). Jsou tam v ráži .243W, .308W, .270W a 30.06, ale s plastovejma pažbama, ořech tam není. V ČR jsem ty plasťáky našel za 22.500 Kč a s ořechovou pažbou za 25.000 Kč. Když si spočítám dopravu (myslím tak 2000 Kč), clo + DPH (tak 3000 Kč) a správní poplatky + zkušebna (min. 1000 Kč), tak jsem na 15000 Kč. A teď to všechno zařizování (překlady, policajti, celnice, zkušebna) a výsledek nejistý a dlouhý. Vyplatí se to všechno pro 7500 Kč absolvovat, kdy záruka na flintu je asi bezpředmětná? Pro mě asi ne, to se vyplatí obchodníkovi, který vozí flinty co u nás nejsou, nebo jsou extra drahý, pak ten rozdíl v ceně je asi větší. Co myslíte ? Sadr
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 dub 2008 14:10

No nevim jak jsi pocital, ale dolar kdyz ho ja kupuju od banky plus platim prevodni poplatky mi dnes vychazi kolem 17.5kc, coz mame rozdil kolem 1000kc
doprava pocitej kolem 200usd, clo 5, zaplatis neco za celni deklaraci, a pak DPH, zkusebna a naklady na papirovani. koncova cena min. 20.000kc
Ceny mnou dovezenych zbrani (marze na nich) jsou stejne jako u seriove vyrabenych. nemenim cenovou politiku.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
sadr

Příspěvek od sadr » 29 dub 2008 14:19

Tak to jsem byl velký optimista, já počítal 1 UDS = 15 Kč. Tak dík za úpravu a ochotu, měj se. sadr
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 29 dub 2008 14:23

Nemuzes brat kurz CNB uvedeny v novinach. Ja platim pres ebanku a bud posilam penize prikazem, kde proste musim platit poplatky vsem bankam pres ktere to jde, nebo platim kartou a tam nektere firmy pocitaji 3% z castky poplatek.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
sadr

Příspěvek od sadr » 29 dub 2008 19:19

Tak když to sečtu, tak je lepší to koupit v ČR, kde si člověk vybere a hlavně má záruku a žádný starosti s ouřadama, hlavně těma policajskýma.
Odpovědět