Koupe zbrane pres inzerat

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Sigi
Příspěvky: 1
Registrován: 26 úno 2012 02:21

Koupě zbraně přes inzerát

Příspěvek od Sigi » 26 úno 2012 02:30

Prosím vás, před dvěmi lety jsem si v rámci odborné přípravy dělal ZP. Potom jsem i kupoval novou pistoli na místní střelnici.
Už si přesně nepamatuji jak šla procedura za sebou.

Chtěl bych si koupit ještě jednu malou pistoli do zálohy, ale jelikož nechci za ni dát dalších 13tisíc... ale počítám kolem 5ti tisíc - chci koupit použitou přes inzerát.
Díval jsem se na inzeráty na některých českých serverech a výběr je široký. Ovšem nevím jak taková koupě vypadá.
Případně na co si dát pozor.

Můžete mi prosím v kostce popsat jak postupovat?

Jestli si musím nějak znova vyřídit nákupní povolení, jestli samotný prodej zbraně se prování třeba na policii, nebo osobně s prodávajícím - potom existuje nějaká smlouva k prodeji zbraně... ?


Děkuji


Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Koupě zbraně přes inzerát

Příspěvek od Kublajchán » 10 bře 2012 09:35

Musíš si vyběhat novou nákupku (pokud to je zbraň kategorie B, když není, není nákupky třeba), sepsat kupní smlouvu ( http://zbranekvalitne.cz/data/docs/kupn ... bran-b.pdf pro zbraň kat. B, http://zbranekvalitne.cz/data/docs/kupn ... bran-c.pdf pro zbraň kat. C ) a prodej udělat tam, kde chceš (pochopitelně ne na místě veřejnosti přístupném). On ti ukáže ZP a PZ, ty mu ukážeš nákupku a taky ZP. Pak oba vyplníte kupní smlouvu (ty origo, on kopii). Ty bereš zbraň, origo kupní smlouvy a nákupku, jemu zůstává kopie kupní smlouvy a PZ. Jasné jak facka, žádné složitosti v tom nehledej.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
zigira
Příspěvky: 20
Registrován: 06 bře 2011 16:09

Příspěvek od zigira » 10 bře 2012 11:05

Je to tak jak píše Kublajchán,a ještě je dobré aby si prodávající udělal kopii NP.No a potom oba do 10 dnů na policii,každý ve svém místě bydliště.(prodávající odhlásit,kupující přihlásit)Doporučuji při prodeji aby si oba účastníci hned vyplnili tzv. "šediváky", je to pak na policii rychlejší.
adam.krejci
Příspěvky: 1
Registrován: 07 dub 2012 22:22

Re: Koupě zbraně přes inzerát

Příspěvek od adam.krejci » 07 dub 2012 22:39

Před 3 měsíci jsem prodal francouzský revolvírek na aukru jednomu člověku z Brna. Revolver byla kopie SaW a měl jen jednu nicneříkající značku. Na černopraché náboje, sešlý věkem a navíc s nespolehlivým pootáčením válce, takže střelba = sebevražda. Koupil jsem ho na inzerát jako zbraň vyrobená do roku 1890 a věřil sem tomu.

Teď mi přišel mail, ten člověk prej podle značky zjistil, že revolver byl vyrobený 1893 až 1895 a byl s tim na policii. Co se mi může stát?
rebel 2007
Příspěvky: 117
Registrován: 10 kvě 2007 23:33

Re: Koupě zbraně přes inzerát

Příspěvek od rebel 2007 » 10 dub 2012 15:27

Jestli je ten rok jak píše on tak to je velký problém.
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Koupě zbraně přes inzerát

Příspěvek od Beaver » 10 dub 2012 16:57

No nedelal bych z toho zase drama. Pokud to bylo zakoupeno drive jako zbran vyrobena do roku 1890, tak to bylo zakoupeno v dobre vire a stejne tak i prodano, zadnou trestnou cinnost s tim nikdo nepachal a neni zadny duvod nekoho zvlast popotahovat (samozrejme muze se vzdycky najit nejaky debil, ktery bude delat dusno). Pokud se skutecne prokazalo, ze by to melo byt registrovano, tak ten kupec by v pripade vlastnictvi ZP tu zbran ma zrejme moznost nejak zaregistrovat (ackolvi podle popsaneho stavu tezko rict jak), pokud ZP nema, tak to vrazit do uschovy a preprodat. Idealni by samozrejme bylo mit kontakt a udaje o tom prvotnim prodejci, kdyby se v tom nekdo stoural.
Alfa 641
Odpovědět