Koupe SIG-Mosquito

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kozejk

Koupě SIG-Mosquito

Příspěvek od kozejk » 17 pro 2005 12:50

Tak sem si koupil Siga ve 22 LR.Po dobrém jednání v obchodě a po koupi sem zjistil že mi prodejce do kufříku nedal originál olej co tam patří.To jsem zjistil až doma ,poté co jsem si našel obrázek od výrobce celé sady.Říkám si čert ho vem.Vezmu tedy zbraň a začínám rozborku a kontroluji důkladně všechny součástky.Opracování a povrchová úprava za 1.Jen mě trochu zaráží drobnost některých součástek,ale snad to mají chlapcí od SIGU vyzkoušený.První ale co mě padlo do oka byly dvě rýhy na skluzavce od podavače.Vypadá to že v případě že není naboj v komoře,tak podavač naráží do skluzavky.Myslím si že to asi nebude tovární zámysl.Dál mě překvapila funkce a řešení pijistky.Na závěru je manuální pojistka a když ji zajistíte a zmáčknete spoušť ,tak kohoutek narazí do zápalníku ale jelikož je zápalník blokovanej tou pojistkou nedojde k jeho pohybu a iniciaci.Jen docházi k nárazu zápalníku na čep pojistky a tím i zbytečnému namáhání jak zápalníku tak čepu.Nehledě po rozebrání čepu jsem zjistil že už má značně deformovaný tvar od zapalníku.
Jinak hlavěn a ten zbytek bez závad.Ve čtrvtek ho beru na střelnici tak dám vědět jak se spolehlivostí a přesností.

Jo ještě když zasunete zásobník do zbraně má celkem velkou vůli.Taky nic moc.


kozejk

Příspěvek od kozejk » 18 pro 2005 18:34

a nevíte jstli ma být u zbraně nějaký návod a popis součástek?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 pro 2005 18:39

Pokud jste koupil novou zbraň, pak zbraň musí mít návod k použití v němčině/angličtine (obsahuje i seznam dílů) plus jeho překlad do češtiny, náhradní zásobník a příslušenství. Já měl ve své soupravě ještě čištění a olejničku. To vše vloženo do kufříku.

Navíc musíte mít nástřelku a záručak. Bohužel hlavně Kozap má občas manýry a vyndává z balení věci...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
kozejk

Příspěvek od kozejk » 18 pro 2005 18:42

tak kromě vyměnitelných mířidel a nahradního zásobníku a pružiny, vůbec nic.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 pro 2005 19:08

Reklamujte ji. Kde jste ji kupoval? Je to opravdu nová zbraň?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
kozejk

Příspěvek od kozejk » 18 pro 2005 19:15

Kupoval jsem ji v Praze v loveckých potřebách paní Vyštajnové v Hybernské ulici.
Co se týká zbraně tak nevykazuje nějaké opotřebení,těžko poznat na zbrani jetli si z ní někdo vystřelil cca 20 až 50 nábojů.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 pro 2005 19:31

Tak jsem to nemyslel. Koupil jste ji jako novou, nebo v komisi?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
kozejk

Příspěvek od kozejk » 18 pro 2005 19:32

Jako novou.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 pro 2005 19:45

Hm, tak to je opravdu na reklamaci. Pokud jste z Prahy, pak tam zajděte a zkuste se domluvit s vedoucím prodejny. Trvejte na tom, že chcete aby dostáli zákonům. Tedy chcete návod v českém jazyce, popřípadě originál návodu a překlad do češtiny. U zůstupců Siga se informujte na autorizovaný obsah balení Mosquita a požadujte jej v obchodě (tedy, co má dostat zákazní při koupi této zbraně).

Autorizovaní distributoři jsou:

1) Walter Traging s.r.o.
Horousany 48
25082 p. Uvaly
phone: +420-281 980 180
fax: 281 9+80 187

2) Kozap Uhersky Brod zbrane a strelivo
Na zamecku 498
68754 Banov
phone/fax: +420-572 646220

3) Banzai Ltd.
Blahoslavova 10/293
13000 Praha 3

phone: +420-271771206
fax: +420-271771208

Hodně štěstí...!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
kozejk

Příspěvek od kozejk » 18 pro 2005 19:52

moc díky.Uvidim jak pochodim,ale jestli že nedají návod a popis tak jim ho vracím.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 pro 2005 19:52

Jinak manuály ke zbraním od Siga jsou k dispozici na:

http://www.sigsauer.de/index.php?id=437&lang=en
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Návštěvník

kozejk

Příspěvek od Návštěvník » 19 pro 2005 05:38

To, žes nedostal olejničku, nemůžeš prokázat.
Zda něco chybí v balení (český návod třeba) jsi povinen překontrolovat při koupi. Odvoláváte se tady na zákony, co musí být přiloženo (návod), tak je ale aplikujte i na sebe :-) Pokud jsi zbraň nezkontroloval v obchodě (včetně rýh), tak jsi prostě naletěl a šanci na reklamaci ti dávám nulové.
Ty rýhy sis tam mohl udělat zkoušením doma naprázdno.
Znovu opakuji: v rozborce ti při prodeji nikdo nebránil.
Stav zbraně jsi znal a zaplatil jsi ji.
Podle mě tím končíš, ale možná se obchod rozhodne ztratit s tebou hodinu, další hodinu stornovat doklady (hlavně je dnes chuťovka vysvětlit finančáku, proč jsi stornoval účetní doklad).
No uvidíš sám.
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 19 pro 2005 07:46

V těch manuálech máš napsáno příslušenství:

1 pistole
2 zásobníky
1 manuál
1 technický nákres (doufám, že to překládám správně)
1 zámek
1 klíč
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 19 pro 2005 08:37

Tím bych si nebyl tak jistý. Doporučoval by prostudovat zákon o ochraně spotřebitele (634/92 sb), §9 ((1)Prodávající je povinen řádně informovat spotřebitele o vlastnostech prodávaných výrobků nebo charakteru poskytovaných služeb, o způsobu použití a údržby výrobku a o nebezpečí, které vyplývá z jeho nesprávného použití nebo údržby, jakož i o riziku souvisejícím s poskytovanou službou. Jestliže je to potřebné s ohledem na povahu výrobku, způsob a dobu jeho užívání, je prodávající povinen zajistit, aby tyto informace byly obsaženy v přiloženém písemném návodu a aby byly srozumitelné. (2)Povinností uvedených v odstavci 1 se nemůže prodávající zprostit poukazem na skutečnost, že mu potřebné nebo správné informace neposkytl výrobce, dovozce nebo dodavatel. Tyto povinnosti se však nevztahují na případy, kdy se jedná o zřejmé nebo obecně známé skutečnosti.). Dále §11 ( Pokud jsou informace uvedené v § 9 a 10 poskytovány písemně, musí být v českém jazyce.) a nakonec - pokud prodejce neprokáže, že kupující přebral vše řádně (výrobek, návod, příslušenství nezbytné k funkci), má se za povinnost prodejce vše řádně dodat. Nedodání těchto informací (viz §9) - tedy návodu je důvodem k reklamaci.

Osobně bych to hrál na nepřítomnost návodu/dokladu o záruce. Cokoliv ostatního je vlastně irelevantní. Pokud bude prodejce mít námitky hrozil bych ČOI. To zabírá vždy. Důležité je, že takováto reklamace není podle mne důvodem k vrácení zboží a zrušení kupní smlouvy. Je potřeba požadovat doplnění návodu. Bylo by asi i vhodné se také podívat na stav původní zbraně (nové - pokud budou mít v obchodě) a popřípadě reklamovat i vady.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Návštěvník

Ale no tak

Příspěvek od Návštěvník » 19 pro 2005 08:55

Prodávající snadno dokáže, že návod předal, odkazem na to, že samozřejmě byl krabici. Chceš tvrdit, že si nějaký obchod nechává zákazníkem potvrdit převzetí krabice, návodu a pistole? Můžeš říct, kde to tak dělají?
Ne, nedělají to tak nikde.
Prodávající může předpokládat, že kupující mávající platným ZP a povolením k nákupu ví, co kupuje a co musí dělat při nákupu. Nebo ne?
Opakuji - pokud při nákupu nikdo nebránil rozborce, tak je chybou kupujícího, že si zbraň neprohlédl už v obchodě. Možnost měl a nevyužil ji. Pak už je reklamaci pozdě, pokud nejde o výrobní vadu, kterou lze prokázat. Což nějaký otěr vzájemně pohyblivých dílů zaručeně nebude.
Odpovědět