Koupe SIG-Mosquito

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 04 úno 2006 16:51

Mohu vedet, jak znel dotaz na Siga .. a jestli je k dospozici nejaka fotodokumentace vady?


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 úno 2006 08:25

Fotodokumentace vady nebyla, protože jsem nebyl sto žádnou z nikoho na tomto fóru dostat.

Originální dotaz byl:

"I have seen and heard in recent time reports from Mosquito and SP 2009 users, that some of the barrels of Sigs short guns could be faulty. I noticed, that customers are complaining, that when shooting Mosquito, after some tens, or hundred of shots from the gun, barrel looks like without grooving and field seems missing, or heavily stale. Have you noticed this some time before from other customers? Do you have any idea, why and why this happened?"

tedy:

"Viděl a slyšel jsem zprávy od uživatelů Mosquita a SP2009, že některé z hlavní Sigových krátkých zbraní mohou být vadné. Potřehl jsem, že uživatelé si stěžují, že po střelbě Mosquitem po nějakých desítkách, nebo stovkách výstřelů vypadá hlaveň jako by neměla vývrt a vypadáto jako by pole vývrtu chyběla, nebo byla těžce opotřebena. Postřehli jste něco podobného od předchozích uživatel? Nevíte co se stalo?"

Na otázku odpovídal pan Ralf Vanicek (produktmanager).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 05 úno 2006 10:11

Odpoved typu "vycistit a bude to OK" se mi zda prilis jednoducha .. co na to majitel "vadneho" mosquita? .. pomuze vycistit? .. nebo vada spocivala v necem jinem?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 úno 2006 10:23

To nevím, jelikož majitel toho Mosquita je na tomto fóru veden myslím jako anonymní a používá nick Doogs.

Navíc pokud vím, tak už Mosquito nemá, neb obě špatná vrátil do krámu. Ale to je jen spekulace. Faktem je, že moje Mosquito střílelo obyčejná HV, která tento problém nemají (u mne). Běžné olověné LR (cluby) jsem nikdy nestřílel, leda z revolveru. Tak nevím.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 05 úno 2006 11:12

Take uvazuji o koupi Mosquita a proto mne to zajima..

Pokud bych se mel spokojit s vysvetlenim, ze majitel "Doogs" je takovy trouba, ze reklamoval zbran proto, ze nebyla po strelbe cista (a fakt, ze nedokazal ani udelat foto tomu nasvedcuje), pak mi ale nejde do hlavy, ze mi onu reklamaci v Brymove nebo kde to kupoval - uznali ..?
Doogs

Příspěvek od Doogs » 06 úno 2006 10:30

Dobrý den.Já reklamoval uvedené Mosquita a raklamace byla výřízena tak,že jde o výrobní vadu,špatná technologie výroby kdy vznikají v materiálu vzduchové bubliny které po průchodu střely praskají.Na papíře to nemám,bylo mi to zděleno ústně od prodejce v obchodě paní Brymové.První vystřelil 150 SB standard.Druhá zbraň jen 100 kusů,tato zbraň byla prohlédnuta několika střelci kteří byli na střelnici přitomni a všichni jen kroutili hlavou jak je to možné.Střílím závodně IPSC na se zbraní zacházet umím.Jan by mě zajímalo jak by hlaveň vypadala po střelbě municí HV,asi by se rovnou roztrhla.Navíc ty zbraně existují,tak by si je měl výrobce vyžádat k pořádné prohlídce.To co napsali o používání munice je jen okecávání zmetků a házení viny na majitele.DEKUJI Hanuiv za ochotu.
Doogs

Příspěvek od Doogs » 06 úno 2006 10:44

Nevím jestili je to reakcí na moje zmetky,ale Mosquito se už nenachází v nabídce zbraní paní Brymové.Jen upřesnění,hlaveň nepostrádala jen kousky drážek,ale byla vysloveně vyžraná do hloubky/jako stará hlaveň napadená korozý/foto nemám,bohužel.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 úno 2006 12:29

2HanuIv:
Se ani nedivím, co z té firmy poslali.
Na ten dotaz jak byl položen se snad ani jinak odpovědět nedalo.
Na mailovou otázku, že není vidět vývrt jakoby tam ani nebyl, by mě taky napadlo, že je hlaveň prostě zas*aná jak jetel a musí se vyčistit kartáčkem.
Tohle ale není Doogsův případ. Škoda, že nejsou ty fotky, takhle si pod tím každý může představit cokoliv.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 06 úno 2006 14:56

Presne na to jsem narazel, kdyz jsem se ptal Hannu na to, jak byla polozena otazka .. ocenuji ze do toho sel a ptal se .. ale bylo by fajn to jeste zkusit a popsat to lepe .. skoda ze neni foto, to by resilo vse .. takhle to bude velmi tezke..
yuras
Příspěvky: 26
Registrován: 09 lis 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od yuras » 06 úno 2006 15:28

Doogs píše:....špatná technologie výroby kdy vznikají v materiálu vzduchové bubliny které po průchodu střely praskají. ...... První vystřelil 150 SB standard.Druhá zbraň jen 100 kusů,tato zbraň byla prohlédnuta několika střelci kteří byli na střelnici přitomni a všichni jen kroutili hlavou jak je to možné.Střílím závodně IPSC na se zbraní zacházet umím.
mozna by stacilo poslat do SIGa preklad prispevku od Doogse. myslim, ze to popisuje dobre.
Lork

Re: mosquito

Příspěvek od Lork » 06 úno 2006 15:46

Ahoj Pánové, také by mne zajímalo, jestli má někdo zkušenosti s Mosquito a P22 a dokáže poslat výhody navýhody. Prostě celkovou recenzi, co tedy pořídit??
Díky Lork :idea:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 úno 2006 16:04

No o těhle pistolích se většinou nijak zvlášť dobře nepíše. Jsou to takové vzhledové napodobeniny větších pistolí.
Být tebou tak se poohlédnu po nějaké pistoli, která už byla odzačátku konstruována jako malorážková pistole. Je jich dost - mají vychytanou konstrukci, většinou se vyrábí dlouhou dobu, nemusíš tam cpát HV a mazat náboje, aby to vůbec fungovalo.
Lork

mosquito

Příspěvek od Lork » 06 úno 2006 16:21

Samozřejmě souhlasím s Tebou, ale musím podotknout, že na vzhled vypadají úchvatně:-), takže si každý stejně koupí, co se mu líbí:-)

Promiň, že teď budu oponovat, ale P22 funguje normálně bez mazání nábojů a poškození není znatelné (vystříleno celkem 1500).......
Patrně to od tebe byla nadsázka, viď?
8)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 úno 2006 16:31

Jo, trochu nadsázka to byla. :wink:

Ten vzhled se mi u obou právě nezdá vůbec úchvatný, ale jak říkáš jeden má rád holky, druhý vdolky...
Když ji máš a jsi s ní spokojený, tak proč se na to ptáš?
Lork

P22

Příspěvek od Lork » 06 úno 2006 16:35

Můj kamarád "ve zbrani" ji má, já ne.
Proto mne zajímala tahle diskuze, jestli není lepší Mosquito.Ale asi je to jednou - (si teda myslim)
Ale dekuju za tvuj nazor, necham si zdat o tech "vdolkach" :lol: :lol: :lol:
Lork

P22 co jsem koukal, tak je všeobecně levnější :!:
Odpovědět