Koupe SIG-Mosquito

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 30 pro 2005 21:39

Není čeho se bát. Já mám jedno z prvních Mosquit v ČR dovezené ještě ze Států. Vystřelilo už opravdu tisíce ran a hlaveň je ve stavu takřka původním. Můj švára, který Sigy sbírá má další, dovezené minulý rok na podzim a není s ním taky žádný problém. Špatná várka zbraní se může povést i Sigovi, ale zatím ten anonym neudal ani jediný důkaz toho co tvrdí. V těchto fórech občas bývá pravda některých diskutujících (hlavně anonymů) velmi přibásněná, tak bych to nebral vážně.


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 30 pro 2005 21:49

Velice rád bych věděl, co vlastně k takové závadě vedlo. Jestli chyba ve zbrani, nebo v munici, popř. v čemkoli jiném. Devět tisíc není pakatel. A to nejen pro mne, ale předpokládám, že pro většinu z vás.

P.S. - V nedávném Zbraně a náboje byla reportáž o Sellier a Bellot, jaká že je to skvělá firma a z nedávných vyjádření zde na fóru vyplynulo, že většina lidí hodnotí jejich Standardy jako šrot, tak jsem se v lehké ironii pousmál.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 31 pro 2005 12:14

O Mosquitu take uvazuji a tak bych opravdu rad videl nejake foto zminovane vady.

A co se Selliera tyce, strilim hlavne malorazku a jejich naboje v .22LR jsou opravdu hrozne! O kvalite mne ale nepresvedcili SB ani u raze 308W. Mel jsem moznost zkusit si SSG69 na 300m, koupil jsem krabicku sakramentsky drahych SB 308W HPBT a jake bylo moje prekvapeni, kdyz se jedna z nich v komore roztrhla. Musela to byt chyba streliva, protoze slo o temer novou zbran a ostatni rany byly OK. Tuhle zkusenost si u mne budou SB jen tezko zehlit :wink:
Přílohy
SB_308W_HPBT.JPG
Paixík

zajímavý

Příspěvek od Paixík » 31 pro 2005 12:38

To Sidewinder
To se mi ještě nestalo, aby se roztrhla nábojnice. Chtěl bych se zeptat, zda je to poznat už při výstřelu, nebo až, když jste nábojnici vyhodily? Není to nebezpečné, když se něco takového stane?
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: zajímavý

Příspěvek od Sidewinder » 31 pro 2005 12:49

Paixík píše:To Sidewinder
To se mi ještě nestalo, aby se roztrhla nábojnice. Chtěl bych se zeptat, zda je to poznat už při výstřelu, nebo až, když jste nábojnici vyhodily? Není to nebezpečné, když se něco takového stane?
Jasne ze je to poznat .. uplne jina rana, vzduch fouknul do obliceje a rana spadla o hodne dolu na terci. Pote se muselo poradne zabrat za zaver, nabojnice nesla vytahnout. Nebezpecne to asi bylo.. :roll:
Smazaný uživatel 111

Re: zajímavý

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 31 pro 2005 13:06

Pár krát se mi stalo to samé jen s tím rozdílem že nábojnice praskla v krčku,bylo
to u několikrát přebitých nábojnic,tak že už tam byla únava materiálu.Nebezpečné
to není jen to foukne spíš je to nepříjemné.
U nového náboje je to dobrá vizitka Sell-Bell.
Sám jich mam doma 400ks. přesně těch u které se to stalo ………. no uvidíme.
kozejk

Příspěvek od kozejk » 31 pro 2005 13:47

Masquito dá taky vědět když spolkne nějaký ošizený náboj.Je to znát na třesku a na zpětném rázu,mimochodem střílel jsem z TRG 22 náboje SELIER a byla to hrůza,zlatý origo SAKO. :twisted:
Doogs

Příspěvek od Doogs » 31 pro 2005 14:04

Pro HanuIv výrobní čísla Mosquit A007520 druhé A014795.Můj tel. 723 458 758.Foto bohužel nemám,obě zbraně dovezl Banzai a prodávala prodejna Brymová.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 31 pro 2005 14:12

Doogs píše:Pro HanuIv výrobní čísla Mosquit A007520 druhé A014795.Můj tel. 723 458 758.Foto bohužel nemám,obě zbraně dovezl Banzai a prodávala prodejna Brymová.
Dobrá, po Novém roce si zavoláme a já jim napíšu dopis. Něco takového je zcela nepřípustné.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
kozek

Příspěvek od kozek » 01 led 2006 01:19

pro doogs:

já mám seriový číslo A007437,takže sřejmě stejná serie jako ta tvoje první. :? Doufám že bude v poho.
Návštěvník

Praskání nábojnic

Příspěvek od Návštěvník » 01 led 2006 13:08

Mám doma 8x57 SB s utrženým dnem.
Utrhlo se mi jednou dno i u 22lr SB Standard, a ta nebyla přebíjená :-)
Poznat to je hned a velmi důrazně, klesne tlak v komoře, prach pořádně neshoří, všude dusivý dým, hustý čmoud. Prostě fuj.
Doogs

Příspěvek od Doogs » 18 led 2006 12:41

Teď jsem se vrátil ze slovenska,byl sem tam týden a mluvil jsem se střelci v okolí Nitry.Kupodivu jsem se tam doslechl o té samé závadě hlavně jakou měli má Mosquita plus jeden sig 2009.Zdá se,že potom co maj siga němci tak je to jen šrot na vývoz.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 19 led 2006 05:33

Já mezitím navázal komunikaci se Sigem. Zatím nic nepřiznali, ale jak se dostávám výš a vžš ve firemnní hierarchii začíná přituhovat.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Doogs

Příspěvek od Doogs » 19 led 2006 10:13

To jsem opravdu zvědav,jak se k tomu postaví.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 03 úno 2006 18:37

Zde je odpověď od Siga:

I think that the customer use lead ammunition with the wrong diameter.
The barrel looks like a barrel without fields and grooves.
If you clean the barrel with a steel brush every think should be ok.
The customer should use metal ammo in the 9 mm and copper coatet ammo in the MOSQUITO.

tedy:

Myslím, že zákazník použil munici s špatným (velkým? - dodatek překladatele) průměrem. Hlaveň pak vypadá jako kdyby neměla vývrt. Pokud hlaveň vyčistíte ocelovým kartáčkem, vše by mělo být OK. Zákazníci by měli používat střelivo s kovoým povrchem v 9mm a poměděné střelivo v Mosquitu.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět