Koupe predovky? ano ci ne?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od pavel 54 » 13 úno 2010 16:12

Tak toto olovo jsme měli ve fabrice do cínovacích pecí. Na káždém kvádru byl nápis.
60procent olovo,40procent cín! Tak,že ke střelbě nevhodné. Je tvrdé jako žula. Prolítne střela sice ven s fošny ale co na to říká vývrt???


Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od Fandaks » 13 úno 2010 16:31

Je možné koupit i čisté olovo, prodávají toho docela dost.
Naposledy upravil(a) Fandaks dne 13 úno 2010 18:48, celkem upraveno 1 x.
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

olovo

Příspěvek od brezvi » 13 úno 2010 17:11

Právě že jsem ještě na internetu nenarazil na měkké olovo určené přímo k lití střel. Kamenné obchody jsem za tímto účelem zatím nenavštěvoval. Proto tedy žízním po radách. Vždyť tu musí být tolik střelců co odlejvá...
P.S.:nevlastní tu někdo zmiňovaný Howdah?
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od blecha.z » 13 úno 2010 18:52

Fanda poradil dobře. Cihla olova má 40 kilogramů a je to 99% olovo, tedy naprosto čistý kov. Koupil jsem si to na vánoce, přišlo to do týdne na dobírku. Na jejich stránkách je mailová adresa, obratem pošlou potvrzení objednávky a za tři dny je to doma. Je toho na pět let střílení, pokud to člověk nepřehání.
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od pavel 54 » 14 úno 2010 07:21

Pokud je opravdu čisté, 99procent? tak není co řešit.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od blecha.z » 14 úno 2010 11:01

Ano, ten kov je naprosto čistý, na faktuře je uvedeno PB99,97, váha 42 kg, cena 45,- Kč+DPH+dopravné. Na stránkách firmy je popsán způsob získání čistého olova, doporučuji se s tím seznámit. Firma přiložila ještě podrobný výpis složení, někam jsem to založil, příměsi tvoří skutečně jen tisíciny množství. Ještě jsem letos s tímto olovem nestřílel, ale dělal jsem si tvrdoměrem vlastní výroby srovnání tvrdosti a nabíjení. Těžko se to srovnává, kulička z čistého olova se nabíjí lehce, přizpůsobí se drážkám i flastru. Je to o něčem jiném.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od PatrikV » 14 úno 2010 18:12

45 kč za kg předpokládám, nebo za celých 42 kg?
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od brezvi » 14 úno 2010 22:30

Jak mi poradíte s ráží?

http://www.davide-pedersoli.com/?item=A ... 29&lang=en

dá se řící,že některá z ráží .50 nebo .58 je přesnější nebo je prostě ovladatelnější,či jak to vidíte?
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od Fandaks » 15 úno 2010 02:05

Pistole Howdah Hunter není volba pro soutěžní střelbu, takže si můžeš vybrat podle toho co se ti bude líbit. Mám pušku ráže .50 a vím co s ní dělá dávka 4 gramy prachu. Takže já bych si vybral ráži .50. To znamená menší střela, nevelká spotřeba olova a účinek v cíli víc než dostatečný a trefovat by mohla líp než .58. Milovníci velkých ráží třeba budou jiného názoru.
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od blecha.z » 15 úno 2010 19:32

Kilo čistého olova stojí 45,- Kč + DPH. Není to málo, každý špás něco stojí. Ale já si jednak udělám lapač koulí a jednat nebudu střílet víc jak cca 30 ran. Jde mně o kvalitu a požitek z atmosféry na střelnici. Ten kov se s trubkami nedá srovnat.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od Fandaks » 16 úno 2010 22:41

Howdah Hunter v ráži 20, pěkný pohled na ústí.
Přílohy
.610 koule pro 20ga Howdah.JPG
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od brezvi » 17 úno 2010 13:12

Jak je to tedy s přesností hladké hlavně na kouli versus drážkovaná na ogivál? Slyšel jsem názor že jedině brokové hlavně,že s nimi není problém při nabíjení(snad není takový problém protlačit kluklu vývrtem,aspon ja s tím neměl). Podle mě má kule menší energii při dopadu,pravda? A muže mi prosim někdo říci jestli je je nějaká věda v tom jestli střílím střelami MINIE nebo REAL? díky:)
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od cernunos » 17 úno 2010 21:14

Pistole Howdah je fakt krásná,přemýšlím,že bych si jí časem pořídil.Ale mám kolem ní dost nejasností,co se týče výběru ráží,jestli raději brokovku nebo spíš ty kulové hlavně.U brokovky docela pochybuji o jejím účinném dostřelu a u kulové varianty o přesnosti ve srovnání s jednoranným perkusem.A co si myslíte o tradovaném názoru,že při výstřelu z jedné hlavně se hne dopředu střela v té druhé?To by byla docela nevýhoda,ne?Jinak je to opravdu impozantní kanon.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od Fandaks » 17 úno 2010 22:10

brezvi: drážkovaná hlaveň je jistě přesnější než hladká. Koule ztrácí rychlost a tím i energii mnohem dřív než dlouhá střela. Rozdíl mezi střelou REAL a Minií je zejména v obtížnějším odlévání minie. Minie má dutinu a tenký okraj na zadku střely. Ten musí být velmi dobře odlitý aby střela dobře trefovala. REAL má v tomto bodě značnou výhodu protože hrana na spodku střely je zkosená a ta se odlívá mnohem líp než pravoúhlá hrana na spodku mínie.

cernous: myslím, že si není třeba si dělat velké starosti s účinným dostřelem protože asi lovit nebudeš. Přesnost bude hlavně záležet na schopnosti střelce dosáhnout co nejlepší způsob nabíjení(střela,mazání,flastr,prach) a nalezení nejlepší prachové dávky. Posunutí střely by mohlo nastat u dlouhých střel u prvních dvou ran, dokud jsou hlavně ještě čisté, ale u koulí s flastrem asi ne. Flastr by to měl ohlídat a druhou kouli podržet. Taky asi nebudete dávat mnoho prachu protože na prostřelení papíru to není potřeba a tak zpětný ráz nebude velký.
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Koupě předovky? ano či ne?

Příspěvek od cernunos » 18 úno 2010 16:28

Fandaks: dik za odpoved,ale moc mě to neuklidnilo.Už jen proto,že mi dost záleží nejen na přesnosti ale právě že i na výkonu,určitě si nekupuji předovku jen proto,abych s ní trhal papír,to si můžu pořídit rovnou vzduchovku.Mám rád střelbu i na zajímavější cíle,než jen mrskat kule do papíru,proto lpím i na tom výkonu.A i když nejsem lovec,tak chci,aby takový kvér měl patřičný výkon.A k té přesnosti-věřím tomu,že taková pistole Kentucky či jiná jednoranná perkusní odvede v terči lepší práci než svazek dvou hlavní.Ale je to jen názor.
Odpovědět