Koupe pistole raze .22

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 23 zář 2004 09:02

Klasicky pripad demagogie :-) ... ty tankisto.


Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 23 zář 2004 21:00

Nevite nekdo jaky je rozdil mezi Sig/Hammerli Trailside a Hammerli X-esse? Na prvni pohled vypadaji shodne (cena ale nikoliv). Cetl jsem, ze maji problemy se zasobniky (udajne jsou plastove?!?!) - mate nekdo podobne informace (popripade zkusenosti)?
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 24 zář 2004 10:24

Rozdíl? Materiál těla a drobnosti na závěru a pod. Hlavně ale ten plast. Xsesse je z plastu. Jinak nemyslím, že by něco od Haemmerli mělo někdy problémy. Prostě Švýcaři dělají dobrou čokoládu, zbraně a hodinky.

Jinak panáčkovi, co si chce koupit malorajdu na obranu bych doporučil aby se věnoval kverulování profesionálně v parlamentu. Tam poslanci taky občas tvrdí absolutní nesmysly, jenom proto, že jsou holt blbí. Jinak bych mu doporučil přečíst si pár věcí o ranivé balistice.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 30 zář 2004 22:45

Ty jsi ale hovado!
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 01 říj 2004 12:25

Jesli uz panacek taky v ty "posranecky" lavici davno nesedi :-)) Pak by mi to stymovalo. To uz muze rovnou dat navrh na povoleni 22LR na lov medveda... proc ne?.. prece taky umre kdyz ho dobre trefis (mezi zebra).. jenom si par dnu pockas. Do ty doby potrha par lidi a nakonec nekde uhnije. Rozhodne lepsi nez do nej udelat diru jako vrata ne? To by bylo prece nehumani.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 01 říj 2004 14:56

Zase mi to nedá a opět se vmísím. Docela mě překvapuje, že se tady objeví osobní urážky kvůli relativně nedůležitému tématu, o kterém se dá diskutovat a věcně argumentovat - pokud o tom člověk alespoň něco málo ví.... právě v tom bude ale asi kámen úrazu - mám pocit, že nám tady pobíhá spousta "pseudoodborníků" kteří zhruba tuší, jak vypadá pistole a někde si přečetli, co používá izraelská tajná služba, přitom snad nějakou nešťastnou shodou okolností dostali zbrojní pas a nedejbože mají i zbraň. Jak může mít zbroják někdo, kdo někomu napíše že je hovado jen proto, že nesouhlasí s jeho názorem ?! Takový člověk se evidentně neumí ovládat a zbraním by se měl ve vlastním zájmu vyhnout kilometrovým obloukem. Svět je plný ozbrojených bláznů - 22 je málo kupte si nějakou pětačtyřicítku a další 2 zásobníky k tomu, jestli to tak totiž půjde dál, tak se asi budou dřív nebo později bohužel hodit :)))
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 01 říj 2004 19:34

Pekne rozuzleni. Otazkou je komu ta urazka vlastne patrila? A proc byla vyrcena? Vlastne je to fuk. Jedno je jasny... na foru se pise lecos a treba i trpaslik se stane naraz obrem. V realu je to treba zakriknutej "podpantoflak". Tak mu to prejme ;-)
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 02 říj 2004 06:53

No nedá mi to, musím se přidat. Nesohlasím s tím, aby se zde objevovaly jakékoliv urážky. Myslím, že my všichni co máme ZP, popř. i zbraně bychom spíš měli držet při sobě, aby pak lidé jako pan Kolář a pod. neměli záminku stěžovat si této podivné vládě jak je tu moc ozbrojených občanů. No ale to jsem odbočil. Osobně si myslím jen to, že pokud budu chtít někoho zabít stylem nájemného vraha, tak mu vpálím 22 do čela a je to v pohodě. Ovšem na obranu bych to nechtěl ani omylem. Navíc se domnívám, že pak u soudu spíš pochopí, že jsem do toho pána se sekerou střelil 2 x z devítky, než kdybych do něj nasypal celej zásobník (raději 2) z 22. Ale každý svého štěstí strůjcem.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 03 říj 2004 13:18

Pánové, vy musíte být asi přepadáváni 5x týdně.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 05 říj 2004 14:34

Pane, vse je na urovni teoreticke avsak s realitou znacne sousedici. Jinymi slovy, je lepsi byt alespon teoreticky pripraven.. nez po te nemile prekvapen. Nejde tedy o to kolikrat nas v tydnu nekdo prepadava, nybrz az se tak stane, aby lide nepalili ze svych sportovnich 22jek s vizi, ze mu to rozmluvi. Nic vic, nic min. Vsichni dobre vime, ze nejlepsi obranou (pokud je mozna) je utek. Pokud se stretu vsak neda vyhnout je dobre svou obranu ucinit duraznym a zrejme ireverzibilnim zpusobem. Tedy narazim na strileni do vsech moznych casti tela, jen ne abychom utocnika hlavne nezabili. Takova volovina. Kdyz uz strilim, tak takovym zpusobem, abych se s utocnikem uz u soudu nepotkal.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 05 říj 2004 17:13

Mno, já sjem tem co tu předčasem psal onu slavnou větu o tom, že dotyčný by měl být v parlamentu, pokud chce kverulovat.

Nicméně za touto větou si stojím plnou vahou svých 90 kg. Aby jste si nemysleli, jsem člověk nosící zbraň už pár (osum? nevím, už mám druhý zbroják) let a o zbraně se ktivně zajímající už víc než dvacet let (ještě od mladických let). Živím se výpočetní technikou, v parlamentu nesedím a nikdy sedět nebudu, protože politice nerozumím a žádnému politikovi do zadnice nepolezu.

Z pistole mám nastříleno pěkných pár tisíc ran a semtam jsem i experimentoval, takže vím, že cokoliv pod 7.65mm je pro sebeobranu absolutně nevhodné.

Jestliže někdo napíše, že chce malorážkovou pistoli na trénink, nebo na zastřílení si, pak to je v pořádku (já sám mám taky jednu Margolinu doma na zastřílení za levný peníz). Jestliže někdo napíše, že chce malorážku pro sebeobranu, pak si říká v krizové situaci o úmrtní list. Ptá-li se někdo po důvodu mého předchozího konstatování stačí se přečíst Střeleckou revue od roku 1995 do roku 1999, kde vycházely moc pěkné články o ranivé balistice. Nebo, pokud vládne anglickým jazykem, ať se podívá po internetu a najde tam článků hromadu. Navíc na serveru válka.cz v diskusi je fórum o zbraních k sebeobraně a tam je k ranivé balistice také mnoho informací od lidí z fochu.

To, že Mossad používá malorážkovou pistoli má svůj jiný účel. Oni mohou vraždit. U nás se střílí v sebeobraně. Navíc Mossaďáci jsou pro střelbu a použití malorážky vycvičeni, což tady bývá pro tento účel málokdo.

Vím, že jsem ty, co si pořád dělají zálusk na malorážku pro sebeobranu asi nepřesvědčil. Ti ostatní ví, o čem píšu.

Já osobně si nenárokuju nárok na univerzální pravdu. Sám jsem se několikrát mýlil a umím to i přiznat, ale v tomto případě opakuju 1000x zažité pravdy. Tak se snad tentokrát tak moc mýlit nemohu.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 05 říj 2004 20:43

Nechapu vo co Vam jde... Kdyz se nekomu libej zbrane, chce si nejakou malou koupit, nosit ji ssebou a obcas si jit zastrilet na strelnici... tak proc by si nemohl koupit .22LR??? Furt lepsi neco nez-li nic. Nebezpecnejsi mi prijde, kdyz ma majitel velkorazni pistole chybne strelecke navyky (viz nektere uspesne zasahy kolemjdoucich/kolemjedoucich nasich strazcu zakona).
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 06 říj 2004 23:09

Depak 22jkare nepresvedcime ;-) Nechme toto tema spat. Snad si o tom precteme pak v novinach. Titulek v Blesku: "s malorazkou si sel pro smrt" :-)))
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 07 říj 2004 18:46

Pro mne za mne, klidně si noste svou malorážkovou pistoli kam chcete. Až dojde k problému a budete ji muset použít, tak by se Vám mohlo stát, že se neubráníte.

A nezapomeňte, že tu jsou také jakási pravidla o oprávněné sebeobraně. Těžko budete příslušníkovi vysvětlovat, že "to hovado" (myšlen útočník) se odmítlo po sedmé ráně svalit a teď je mrtvé (protože mezitím někde vykrvácelo)... A máte na krku prokurátora.

Jo, abych nezapomněl postřelení chodci - Ti Vám malorážkařům hrozí víc než komukoliv jinému. Fyzika je v tomto případě holt neoklamatelná (ostatním doporučuju si naštudovat něco o průřezovém zatížení).
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 07 říj 2004 18:58

Takhle.. to bych sem uz neplet. Prurezove zatizeni je samozrejme u mensich razi vetsi, ale tady muzou hrat roli mekke, malo stabilni olovene strely. I s vetsi razi (ktera ma zase podstatne vetsi KE) jsi na tom ve vysledku podobne. Tedy samozrejme ne pokud mas hollow point nebo tak neco. A to dle zakona nesmis. Takze nechme to spat. Nechme 22jkare at si spali prsty.
Odpovědět