Koupe pistole raze .22

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 09 zář 2004 10:33

CZ 122 rozhodně nebrat, je to sice jeden z nejhezčích výrobků naší zbrojovky, ale pro střelbu je naprosto nevhodná - a to střelbu jakoukoliv. Doporučuju CZ 83 Jane, nebo menší "Janičku" (stejný model, ale menší). Co se týče poměru výkon/cena rozhodně neuškodí sáhnout po Margolíně, nebo po její menší sestřičce Margo - tam už je to s přesností horší. V úvahu padá i Beretta 87 Cheetah, ale ta už je poněkud dražší.
No a pak už snad jen Hämmerli X-esse, ale u té nevím, kde jí koupit, ani za kolik se prodává.
Zdravím, a přeju hodně štěstí s výběrem, a šťastnou ruku.


Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 09 zář 2004 10:36

Margolínu rozhodně vyrobenou před, nebo za Gorbačova. ty jsou řemeslně lepší, než novější ročníky.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 09 zář 2004 10:38

Norinco je sice jedna z levnějších, ale je třeba počítat ještě minimálně s 1-2.000Kč. na doladění.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 09 zář 2004 10:39

CZ 122 rozhodně nebrat, je to sice jeden z nejhezčích výrobků naší zbrojovky, ale pro střelbu je naprosto nevhodná - a to střelbu jakoukoliv. Doporučuju CZ 83 Jane, nebo menší "Janičku" (stejný model, ale menší). Co se týče poměru výkon/cena rozhodně neuškodí sáhnout po Margolíně, nebo po její menší sestřičce Margo - tam už je to s přesností horší. V úvahu padá i Beretta 87 Cheetah, ale ta už je poněkud dražší.
No a pak už snad jen Hämmerli X-esse, ale u té nevím, kde jí koupit, ani za kolik se prodává.
Zdravím, a přeju hodně štěstí s výběrem, a šťastnou ruku.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 09 zář 2004 10:48

Používat dvaadvacítku na obranu může jenom šílenec, nebo sebevrah. Vyjímka může být snad jen střelec na špičkové světové úrovni - a i tak je to minimálně "vo hubu".
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 09 zář 2004 17:34

Hmm, co je na ty CZ 122 tak spatnyho? Mel jsem moznost si ji kratce vyzkouset - do ruky padne slusne, spoust celkem hladka a na 25m se 5 ran veslo do cca 6-7cm (ve stoje, obouruc). Na takovy "bouchani" pro zabavu mi prisla celkem fajn...
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 09 zář 2004 19:43

Na "bouchani" pro zabavu je dobrá i Margolína, a to je levnější přesnější a určitě víc vydrží.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 10 zář 2004 17:51

Co byste doporučili: Beretta 87 Target, Ruger MK512 nebo S&W 22S?
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 11 zář 2004 18:06

Těm co tvrdí, že .22 se nehodí pro obranné účely, bych chtěl sdělit můj pokus se střelivem .22 Stinger. Střílel jsem je z pistole Walter P22. Pro neznalé objasním, že je to lehčí projektil než klasická LR, ale má poměděnou střelu s dutinku a také letí doooost rychle. Je ale s LR plně shodný, pouze může dělat neplechu s určitýma kvérama. Nehodí se pro střelbu do terče, ale je právě určen pro „lovecké či obranné“ účely. Zkoušel jsem pálit do tykve a pak do krabice s plastelínou na cca 10-15 m. A ten náboj má takovou vlastnost, že vlétl do tykve a vzadu ji kus utrhl a rozprášil po okolí. Co se týče té krabice s plastelínou tak také urval zadek krabice a rozmetal část plastelíny. Samozřejmě se toto střelivo nemůže porovnávat s většíma rážema (9mm, .38,…..), jen jsem chtěl trošku obhájit tuto malou ráži, když jsem si přečetl jak ji všichni haní.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 11 zář 2004 18:08

Řeším stejný problém, sháním také pistoli v ráži .22 pro sportovní a případě i „obranné“ účely. Docela mne zaujala pistole Norinco TT-Olympia (je to kopie Waltera), znám dva uživatele této zbraně a střílí z ní i výkonné náboje. Co se týče poruchy, tak s ní ještě neměly žádný problém. Akorát jsem slyšel, že se ta pistole musí po koupi ještě nějak doladit (1-2tis), co si pod tím mám představit. Budu rád za vysvětlení. A neztratí se tím pak nárok na reklamaci? Díky za radu Pavel
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 13 zář 2004 09:44

K tomu stingeru. Priznavam, ze jeho rychla expanzivni strela dokaze predat cili vice energie nez pomalejsi a tezsi braska. Nicmene pokud se tu mame bavit o obranne strelbe... i tento naboj bych vyloucil. Stinger je dostatecne vykonny na okamite usmrceni ci vyrazeni protivnika z boje pouze pri zasahu nervove soustavy (ci v jeji bezprostredni blizkosti). Na lov do velikosti lisky (i na komoru) bezproblemovy. Avsak myslite si, ze clovek je liska? Ne ne... nazlobeny a zfetovany utocnik se zadnym stingerem (ikdyz ma 200J) zastavit vystrelem do hrudniku neda. A zbran na sebeobranu preci musi pocitat se vsemi variantami ne? Pokazde nebudete strilet na zcela klidneho... adrenalinem neproproudeneho pana co si jeste pred tim, nez na vas zautoci, predrika svate prikazani. Chlapci a devcata... Ne pro srandu se pro sluzebni ucely pouziva minimalne raze 9mm at uz je to 9L;38spl;357M; a pod. 22jka je proste sportovni zbran.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 13 zář 2004 13:53

Zasah nabojem .22 LR sice utocnika okamzite nevyradi z boje, ale vyrazne snizi jeho schopnost Vas ohrozit. Navic je s touto razi snadne strilet velmi rychle a s prijatelnou presnosti. Pokud by utocnik nemel strelnou zbran, tak si troufam rici, ze pomoci pistole ci revolveru v .22LR se prumerne zdatny jedinec bez problemu ubrani. Pokud by utocnik strelnou zbran mel a nebyl uplnej blbec, tak stejne nestihnete tu 9L vytasit... Zaverem bych rad dodal,ze .22 nepovazuji za idealni razi pro obranu, ale nikoliv za nedostacujici!
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 13 zář 2004 14:25

nedá mi to a znova se trochu vmísím do diskuse, jsem prostě fanda 45 a hotovo. Myslím, že větší kus železa prostě budí větší respekt, aniž by člověk musel nutně mačkat spoušť. Docela si totiž dovedu představit situaci, kdy si útočník neznalý poměrů může myslet, že Walther P22, kterým mu míříte na koleno, je pistole pro děti a vám nezbude než opravdu zmáčknout spoušť, aby se vám už konečně přestal smát. Zkuste se taky zamyslet, jak byste zrovna s touto hračkou stříleli třeba v rukavicích, ne každý zločinec přepadává zásadně v létě. Osobně se domnívám, že prostě víc aspektů mluví pro větší a výkonnější zbraň... pro člověka, který pravidelně netrénuje, by byl možná revolver podstatně lepší než pistole, zrovna třeba kvůli natahování závěru v zimě, taky by mohl budit větší respekt a i funkce - pokud byste se opravdu nedali odradit od té 22ky, bude určitě spolehlivější. r.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 17 zář 2004 08:34

Depak toho pana asi nepresvedcime. Nechame to na nejakym lotrovi ... jelikoz az mu pan s "obranou pistoli" raze 22LR prostreli bricho nebo hrudnik, tak ten padouch mu v navalu vzteku ze si na nej dovolil vystrelit urazi palici. :-) Lidi se nepoucej, nezajimaj se o veci, ktere jiz pred nimi jini lide zjistili apod. 22LR neni vubec vhondy na sebeobrane ucely. Ne ze by se s nim nedalo zabit, to se da velmi dobre, ale nema dostatek vykonu, aby utocnika ochromil a odvratil bezprostredne hrozici utok! A vo vo votom to je. Kolikrat si vojak napumpovany adrenalinem v bitve vubec prvnich par minut nevsiml ze je dvakrat strelenej a pak se zhroutil az kdyz vrava utichla. Adrenalin dela veci panove. Dokud ma pak krev v zilach a dycha... de a de. zadnej malinkej pokles tlaku v krevnim recisti ho nezastavi, jelikoz srdce pumpuje jako blazen a male ztraty nahradi. To vse dokud ma co pumpovat. Cim vetsi strelnej kanal, cim vetsi mnozstvi poskozene tkane, cim vetsi pokles tlaku v krevnim recisti, tim lepe!
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 23 zář 2004 01:09

To je pravda.Kupte si tank.Ten udela diru jako krava.Nazdar Martin
Odpovědět