Koupe pistole raze .22

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 30 dub 2004 07:33

Pane nezbyva mi nez konstatovat, ze jste blazen. Kupte si radeji spuntovku, s tou se Vam take mozna nekoho povede zastrasit. Cal. .22 je pro sebeobrane ucely naprosto nevhodny. Nejen ze pripadneho utocnika vystrelem nezastavite, ale navic ho jeste rozdrazdite. To ze on zemre za 20min je nic oproti tomu co on udela Vam behem tech par sekund, co Vas dostane do ruky.
Prectete si neco o ranive balistice a pokud Vas to ani potom nepusti, navstivte lekare.


Návštěvník

re:Koupì pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 30 dub 2004 07:57

Co takhle Kevin - 9mm Short? Nebo co takhle ČZ vz. 83 v 9 Makarov. A myslím, že i mnohé další zbrojovky vyrábí zbraně, PODSTATNĚ vhodnější, než cokoliv v ráži .22LR
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 11 čer 2004 11:14

sice už je to trochu mimo téma, ale když už jste u té sebeobrany, co tak norinco 1911 A1 ? Chce to sice trochu vyladit spoušť, nejlépe kompletně vyměnit všechny díly až na přerušovač, pohrát si se slícováním - pro příznivce pilníků a lapovacího papíru jako dělaná - ráže 45 je dostatečná, 7 nábojů v zásobníku taky, navíc je tato pistole poněrně plochá a zastrčená za opaskem kalhot nejde vidět ani pod tričkem. Jednočinný spoušťový mechanismusmus je spolehlivý a bezpečný stejně jako celková konstrukce pistole - chci střílet, natáhnu závěr.... . Závěr má sice trochu větší vůli, pro začátečníky a sváteční střelce, jako jsem i já, je ale úplně v pohodě.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od MARKONY » 11 čer 2004 11:46

Čau vlasnim pistoli Hamerli X-ESSE střili bez problemu chci ji prodat jesli maž zajem tak se ozvi na Markony01@atlas.cz.
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 06 črc 2004 22:10

Zdravím, nahodou jsem se sem podival a vidim, že někdo má zájem o Walther .22 . Já osobně ji vlastním a je opravdu "mlsná" na střelivo. Jinak jsem ochotný ji klidně prodat za cca 5.500,-
Kontakt: nnovacek@quick.cz /region Jižní Čechy /
Návštěvník

re:Koupì pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 23 črc 2004 00:58

pro milovniky velkoraznych zbrani na obranu;jestlize vas nekdo napadne strelnou zbrani je uplne jedno co zacnete tahat ,je proste pozde.A kdyz vas napadnou rucne nemusite utocnika nutne rozpulit.V kriticke situaci se nesmite bat vystrelit,ale nejsme zlocinci a strelit do cloveka neni zrovna jednoduche .Z tohoto hlediska je naopak zbran raze 22 vyhodnejsi.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 23 črc 2004 00:59

Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 23 črc 2004 09:31

Jo cal.22 je vyhodnejsi... Aha... Takze kdyz pak do nej strelis svou 22LR (ne treba zrovna do hlavy ci patere) .. tak si s nim das jeste kafe, aby si se mu ten utok jeste pokusil rozmluvit ne? Prober se, vis co je adrenalin? Clovek odhodlany ti ublizit ho v ten moment ma v tele hodne! Zadny prustrel plic, bricha, mozna ani srdce (proste krom nervove soustavy) mu nezabrani aby v utoku pokracoval alespon par desitek sekund. Behem te chvile ti urazi hlavu nebo vrazi kudlu desetkrat do zad. Obrana strelba z kratke kulove zbrane utocnika musi okamzite zastavit a odvratit hrozici utok. Proto je treba mit ani ne tak rychlou strelu ale pomalejsi, tezsi strelu vetsiho kalibru. Idealni 45ACP popripade 38special,9mm Makarov ci 9mm Browning. Samozrejme strela s expanzni dutinou je naprosto nejlepsi avsak u nas toho casu zakazana. Chce to alespon olovene strely bez plaste.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 03 srp 2004 22:01

Každému kdo má problém S Walther P-22 a je schopen drobných úprav, ochotně poradím jak dosáhnout 100% spolehlivosti se střelivem S&B standart á 0.80 Kč (brokl.r@seznam.cz)
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 04 srp 2004 21:49

Nemáte někdo vlastní zkušenosti s pistolí Bersa Thunder 22?
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 07 zář 2004 22:44

pistoli bersa thunder jsem pred casem koupil.je to elegantni a velmi presna pistole.jako skoro kazda malorazkova pistole ma problem s vyhazovanim nabojnic.doporucuji zakoupit remington HV,potom bez zavad.na rozdil od psychopatu kteri by nejradeji jezdili tankem ti ji muzu doporucit i na obranu martin
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 08 zář 2004 14:23

Nevím, ale na obranu bych si 22 asi nekoupil. Buď jsem humanista a pořídím si plynovku, neskončím před soudem a možná vyváznu z případného konfliktu živý a zdravý - 22 nemá podle mě totiž odpovídající zastavovací účinek pro člověka, který není špičkový střelec. Nebo, což je můj případ, si koupím 45, kterou mám především na střelnici - tahat se celý den s kilem železa opravdu nemusím - a krizové situace prostě nebudu vyhledávat. Pokud vím, že by se přece jen snad mohla hodit, tak si ji v krajním případě vezmu, chodit ale pořád s pistolí, to bych nechal policajtům.
Myslím, že spíš než o typu zbraně je to o zdravém rozumu a prevenci případného rizika, protože, když už máš zbraň a jsi připravený ji použít, musíš být taky připravený za případnou chybu nést následky a tady končí veškerá sranda.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 08 zář 2004 14:31

Nevím, ale na obranu bych si 22 asi nekoupil. Buď jsem humanista a pořídím si plynovku, neskončím před soudem a možná vyváznu z případného konfliktu živý a zdravý - 22 nemá podle mě totiž odpovídající zastavovací účinek pro člověka, který není špičkový střelec. Nebo, což je můj případ, si koupím 45, kterou mám především na střelnici - tahat se celý den s kilem železa opravdu nemusím - a krizové situace prostě nebudu vyhledávat. Pokud vím, že by se přece jen snad mohla hodit, tak si ji v krajním případě vezmu, chodit ale pořád s pistolí, to bych nechal policajtům.
Myslím, že spíš než o typu zbraně je to o zdravém rozumu a prevenci případného rizika, protože, když už máš zbraň a jsi připravený ji použít, musíš být taky připravený za případnou chybu nést následky a tady končí veškerá sranda.
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 08 zář 2004 23:29

souhlasim.jen si proste nedovedu predstavit,ze do nekoho strelim petactiricitkou.u 22 si to v krajnim pripade predstavit dovedu
Návštěvník

re:Koupě pistole ráže .22

Příspěvek od Návštěvník » 09 zář 2004 10:27

Pardon,
teď asi vypadne můj dotaz z kontextu.
Jak je na tom Margolina 22.LR.
Slyším na ni samou chválu, tak máte někdo prosím i jinou zkušenost.
I když je fakt, že co se mi zatím dostalo z Ruska do ruky, byly opravdu dobře udělaný věci.
Myslím zbraňe, oststní je otřes.
Ale zbraňe ty drží Rusko pohromadě, tak mají sakra dobré důvody se dobře zásobit kvalitním železem.
Martin
Odpovědět