Koupe malorazky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Jste radši pro novou ZKM 452, 453 popř.513? Nebo postarší 455, 456?

452
8
13%
453
9
15%
513
1
2%
455
5
8%
456
37
62%
 
Celkem hlasů: 60
Hungry
Příspěvky: 94
Registrován: 12 led 2009 16:07
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hungry » 10 zář 2009 11:44



Zabte je všechny! Bůh si ty své pozná...
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 10 zář 2009 14:04

markbuc píše:J
1)Zvládnu já začátečník osadit flintu montáží a puškohledem?
2)Kde se dá v Brně koupit střelivo Lapua,Eley,RWS?
3)Máte někdo zkušennost se střelivem Geco?
4)Dá se někde v Brně a okolí střílet MAO?
Ad 1) Asi zvládneš, ale můžeš se dopustit značného množství chyb. Doporučuji buď svěřit práci puškaři, který to za nějaký peníz i nastřelí, nebo se do toho pustit alespoň pod dohledem zkušenějšího kamaráda. Pokud se do toho přesto pustíš sám, doporučuji nejdřív pročíst odstavec optika - někde se tam o montáži dost rozsáhle mluvilo (Swdr., Qwer, Shiva, Sportovec, já ad.).
Ad)2 nedokážu odpovědět, jelikož nejsem Brňák - využil bych služeb M.Vargy a po dohodě navštívil nejbližší velký závod ISSF, kam jezdí, případně se dohodl na jiném odběru.
Ad3) Střelivo GECO staré (s proužky na krabici) vykazovalo velmi dobrý poměr rozptyl/cena. Podařilo se mi několik soustřelů na úrovni R50, ale také pár flyerů. Za 1,40 nemůžeš chtít úroveň střeliva za 5,- a více. Co je na tomto střelivu vynikající, že je přímo kompatibilní s vyššími třídami RWS, takže na trénink GECO Rifle nebo Pistol (každému podle chuti), na závod R50 nebo R100. To se ale nedá říci o nové řadě (s obrázkem střelce). Jiná střela+jiné olovo+jiný lubrikant=inkompatibilita s R50. Tozptyl tohoto střeliva je rovněž velmi solidní, ikdyž už se objevily stížnosti na úroveň zpracování. Taky už na krabičce nikde nefiguruje značka RWS nebo Dynamit Nobel.
Ad4) Můj názor je shodný s "předřečníky". Zlín mohu jen doporučit (škoda, že to mám tak daleko).
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 10 zář 2009 19:39

Uvedene strelivo vede v Brne Machackova v Malomericich (co uz neni Machackova), 150m z Tomkova nam. po kolejich smerem do Obran.
Hungry
Příspěvky: 94
Registrován: 12 led 2009 16:07
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hungry » 10 zář 2009 22:19

V Guncenteru mají i Geco s proužkem...
Pomůžou i s montáží puškohledu, i nastřelením a vším, co bude třeba...
Zabte je všechny! Bůh si ty své pozná...
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 11 zář 2009 10:47

Jakou by jste doporučili (asi jetou) malorážkovou samonabíjecí pistoli za ,,pár peněz" cca 4-5tis. ?

Kámoš neví jakou koupit. Nemá to na sport, chce se levně naučit střílet.

Já mu říkal něco jako tohle:
http://eshop.strelecky-portal.cz/bazar. ... 59&id=6514
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 11 zář 2009 10:51

Záleží na tom, co s tím chceš střílet. S Margolinou ale chybu neuděláš.
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od mkouba » 11 zář 2009 11:34

Margolina ma presnejsi (docela specificky) miridla, ale urceny na tercovou strelbu. Pokud to chce na blbnuti, myslim ze v tyhle cenovy kategorii je Norinco olympia TT jasna volba. Spolehliva, prijatelne presna a velice levna.
Air Arms EV2 MK III
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 11 zář 2009 16:47

Epetr: A co by kamarád říkal na Berettu 71? Proti Norincu je to už slušná pistole.

http://eshop.strelecky-portal.cz/bazar. ... 59&id=5344
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 12 zář 2009 07:11

Nejlepší volba je Margo, viz http://www.baikalinc.ru/en/company/83.html .

Nechá se sehnat nová někde za 5000 ale problém je, že už se nevyrábí, někteří prodejci je ale na skladě furt maj. S norinkem můžeš mít štěstí na kus ale taky můžeš těžce splakat na výdělkem... Tohle je jistota.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 12 zář 2009 08:54

margolinu, a nebo jestli to má na naučení tak klidně i Walther P22
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 12 zář 2009 09:03

Walther P22 je urcite vyborna volba. Ma totiz jednu velkou vyhodu a tou je zavit na konci hlavne. Takovy dobre vyrobeny kompenzator, vyrazne zpresni strelbu subsonikama a z pistolky se razem stane oblibena hracka :)
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 13 zář 2009 09:49

P22 je skutečně "fantastická" volba. Stačí si přečíst vlákno o téhle zbrani. James Bond s ní sestřelí vrtulník, to se ti určitě taky třeba povede a ten závit na hlavni v kombinaci s přislušným "kompenzátorem" - bezvadná věc, která tě jistojistě dovede k novým zkušenostem, třeba jak přijít o zbroják, jaký to je ve vyšetřovačce, jak se dá přežít čekačka na novej ZP atd. Co mu to , kamarádi, radíte za pí..viny? Vždyť ta plastovka má na jeden klad deset záporů (mlsná, nespolehlivá, plastová... bleee - nemám blicího smajlíka). Na klasickýho Walthera nedám dopustit, ale tyhle umarexácký atrapy bych nechtěl doma ani zadarmo. Když walthera v ráži .22LR, jedině PP nebo PPK. To ale není za 4 - 5 tis. Pokud vezmu klady a zápory zbraní nových i starších na našem trhu v daný cenový relaci, nevede to k ničemu jinýmu, než k margolině. Pokud by to bylo kolem 10 tis., byl by výběr především v upotřebených zbraních značně vyšší (Browning Buckmark, Beretta, FN, SW, možná Ruger, Jane...). Pokud by šlo o jednoranovku, je na trhu značné množství drulovů. V současné době jsou taky a to dost nezaslouženě nízko libovolky TOZ 35. To je ale už trochu jiná polívka...
(To zas bude příspěvků od majitelů "spolehlivých" P22 - já vím, kdyby se nechválil, těžko by se v bazaru prodal..)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 13 zář 2009 10:03

ty Harpe vím že máš pod nickem odborník na zbraně ,ale kolik si s P22 vystřílel ran popřípadě kolik si jich vlastnil? Kolega z ní má už zhruba 5000ran. Přesnost uchazéjící,mlsná není a občas pouze špatně podá náboj což je u22lr samonabo normal jev si myslím. A jestli že to má na naučení tak to je podle mně dobrá volba . Proč mu doporučuješ ppk nebo pp který stojí zhruba 10litrů (jsou výborné). Jasně psal okolo 5-6 tisíc a že to chce na naučení. :D čili to bude po "naučení" hodlat zase pustit zpátky do oběhu.
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 13 zář 2009 10:49

Něco málo k tomu "Naučení". Záleží co se dotyčný má vlastně naučit? Zacházení s krátkou zbraní z hlediska bezpečnosti nebo vlastní střelbu - trefovat terč? Na naučení bych si rovnou koupil "něco" v 9Luger. Nemá cenu kupovat si Trabanta když chci jezdit v Octávii. :) :)
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 13 zář 2009 11:32

Hele Golfe, nerozjížděj tady nějakej flame. Ad1) Ke svýmu nicku jsem si přízvisko "odborník na zbraně" nepřiřadil já, ale někdo, kdo tenhle server moderuje. Ad2) přestože mou specializací jsou dlouhý zbraně, za těch víc než 30 let mi prošlo rukou dlouhejch i krátkejch malorážek takový množství (vč. tý tvý opěvovaný P22), že si troufám udělat docela jasný úsudek o tom, proč bych doporučil to nebo ono. Prostě P22 by to nebyla a napsal jsem důvody proč. Jo, máš pravdu, nevystřílel jsem z ní mnoho ran, protože jsem ji hned v prvopočátku vrátil majiteli s tim, že vím o jiných zbraních, který splňují moje požadavky. V žádným případě netvrdím, že se mezi celkovou produkcí P22 nenajde pár kusů, který skutečně fungujou, dokonce netvrdím, že si výrobci nevzali poučení z problémů prvních výrobních řad, ale ta zbraň je prostě konstruovaná jako lowend a lowendem taky zůstane. Umarex tímhle řešil výcvikovou alternativu k P99, ale ta je trochu jiný kafe, přestože mám k PET pistolím svoje výhrady. Kromě toho mi tady podsouváš něco, co jsem nikdy neřekl. Jen jsem uvedl, že pokud bych měl doporučit něco od Walthera v ráži .22, pak je to PP nebo PPK (a přidám k tomu ještě strařičkou Walther Olympii), ale že to není v odpovídající cenový relaci. Norinco Olympia je sice waltheráckou kopií, ale mizerně zpracovanou. Taky se ale najdou střelci, kteří by přísahali na její vysoký kvality. Od toho je tohle fórum, aby se tu tříbily názory. Prostě já si v uvedený cenový relaci stojím za Margolinou a nic jinýho s čistým svědomím nemohu doporučit. Kromě toho jsem přesvědčenej, že tu Margolinu si třeba rád nechá a pořídí k ní něco silnějšího a když ne, tak že e použitá slušná margolina jistě bude dařit líp prodat než P22. O tom ostatně svědčí inzeráty a délka jejich aktualizace na jednotlivých serverech. V žádným případě nedělám závěr z jednoho kusu, kterej jsem měl v ruce, ale kromě jinýho taky z toho, že sleduju, co se mezi střelci diskutuje, přičemž P22 je hodně profláknutá záležitost, což nezmění jeden fungující kus nota bene ani ne v Tvých, ale kolegových rukou.
Odpovědět