Koupě první pistole

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

msa121
Příspěvky: 1
Registrován: 18 lis 2018 16:37

Koupě první pistole

Příspěvek od msa121 » 18 lis 2018 16:47

Zdravím všechny. Aktuálně vybírám svojí první zbraň a rád bych vás poprosil o radu a doporučení. Pistoli chci mít především doma a nosit ji hlavně na střelnici. Na každodenní nošení pistoli nehledám. Osobně mám však menší ruce, a tak kvůli ovladatelnosti hledám v řadách compactů. Našel jsem si tyto tři pistole (CZ 75 P-07 / K100 Mk12/1 / Glock 19 Gen4) a byl bych rád, pokud by jste mi je srovnali z hlediska kvality, neboť například Glock a GP dělí 3 000 a zajímalo by mě, zda se vyplatí připlatit (poměr cena/výkon). Vím, že si je musím sám vyzkoušet, jak se mi budou držet a jak mi bude vyhovovat manipulace, ale přeci jenom chci vzít v úvahu také jejich kvalitu a výdrž. Osobně toho mám více, a tak je možné, že bych zbraň nechal i nějakou dobu ležet ladem, a tak bych byl také rád, aby nebyla až tak náročná na údržbu.
Budu rád za každou radu.


Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od Igrlik » 18 lis 2018 20:43

Ak už mieriš do kategórie kompaktov, tak Grand Power P1. K100 je "fullsize".
bibros
Příspěvky: 398
Registrován: 31 led 2009 13:42

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od bibros » 19 lis 2018 08:36

Dovolím si nabídnout k úvaze několik skutečností. Prakticky všechny pistole s dvouřadým zásobnikem mají úchop spíš pro větší ruku. Je dobré rozmyslet i ráži, 45 ACP je přeci jen větší náboj=objemnější zásobník...Velké množství revolverrů a to i těch ve výkonnější ráži, umožňují pohodlné držení i střelci s malou rukou.
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od ladaj » 19 lis 2018 16:16

Jak píše bibros, malá ruka má problém s objemem (případně dosažením na ovládací prvky) a tam je na tom plná i zkrácená verze stejně. Kompakt má výhodu lepší nositelnosti (nepotřebuješ), nevýhodu kratší záměrné a výraznějšího projevu zpětného rázu.
jarek9
Příspěvky: 3
Registrován: 18 led 2019 21:09

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od jarek9 » 19 led 2019 11:25

Když bych si chtěl pořídit pistoli a chodit na střelnici, čím bych měl začít? Myslim úplně od začátku. Kde si najít informace které mi pomůžou se rozhodnout z čeho střílet?
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od palong74 » 21 led 2019 13:34

za prve bych zacal udelat si ZP....pokud ho mas nesetri a zajdi si na strelnici kde pujcujou zbrane....a zkousej...kdyz pozadas par lidi na strelnici tak i oni ti urcite nechaji vystrelit a reknou ti co budes potrebovat k urcity zbrani....no a az ji budes mit tak doporucim ti najit nejaky kurz vedeny instruktorem ktery ti ukaze zacatky co se tyce zachazeni se zbrani a nacviky strelby.....hodne ti to jako novackovi pomuze....ja toto absolvoval po 8 letech a bohuzel jsem si vypestoval spatny navyky kterych se ted spatne zbavuju....no a pak uz jen trenovat ...strilet...susit pred zrcadlem a zase strilet........toz tak asi.... proste kdyz koupis zbran tak musis i strilet
pro tebe jako zacatecnika bych rozhodne nedoporucoval mensi zbran nez je glock19.....
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
jarek9
Příspěvky: 3
Registrován: 18 led 2019 21:09

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od jarek9 » 25 led 2019 10:50

diky.. a ZP musim mit uz kdyz poprve jdu na strelnici? Vychazim z toho ze treba na slevomatu jsem kolikrat videl poukazy na strelnici kde si clovek vyzkousi ruzne zbrane a nemyslim ze by kvuli tomu musel mit ZP, to by nebylo tak komercne zajimave..
kurz je asi dobra pripominka.. a jaky je napriklad ten spatny navyk?
A kolik tak cca ta navsteva strelnice + pujceni zbrane + naboje stoji? Ne ze bych na to nemel ale at si udelam obrazek..
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od palong74 » 25 led 2019 12:31

ZP samozrejme mit nemusis...ale budes satrilet pod dohledem instruktora,spravce strelnice a nebo kamarada ktery ZP ma....navyk?.........spatny drzeni zbrane,strhavavani,postoj a hlavne bezpecnost...je toho dost....
cena za zastrileni bez ZP....150 az 200kc za instruktora,pujceni zbrane 150 az 200kc........no plus naboje..zalezi jak rychly budes mit prst na spouusti :D :D no a mozna jeste pronajem palpostu,ale nekde to je v cene toho instruktora,asi zalezi na strelnici....
pokud budes mit nejaky jeste dotazy klidne me napis do SZ
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od Fandaks » 25 led 2019 13:22

Moje rada pro všechny kteří chtějí střílet pistoli a začínají.

Jestli chceš pistoli jen na nošení nebo na střílení 2x do roka, tak si kup co chceš. Jestli se ovšem chceš naučit střílet a dobře střílet, tak si kup pistoli na malorážkové náboje(Drulov, Margolina) a nebo ještě líp k ní přidej vzduchovku TAU. To jsou moje zkušenosti kdy jsem střílel tisíce nábojů ročně.

Fandaks
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od Fandaks » 26 led 2019 23:56

TAU BRNO CZ
TAU Brno CZ.jpg
TAU Brno CZ.jpg (6.73 KiB) Zobrazeno 5420 x
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od Biggles » 05 úno 2019 10:01

No, sice bude střílet levněji, ale při přechodu na velkorážnou pistoli může začít de facto znovu...
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od Fandaks » 08 úno 2019 20:31

To co jsem napsal bylo určeno pro začínající střelce. Ty Bigglesi už jsi se vybavil a podle toho soudím, že začátečník ještě beze zbraně patrně nejsi. Jde o to, jestli s velkorážnou pistolí dokážeš nastřílet to co bys dokázal nastřílet s třeba s tou Margolinou. Ale je to jen na tobě co uděláš a jaký máš cíl.
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od Biggles » 17 úno 2019 10:53

Především jde o to, k čemu zbraň chci. Pokud mi jde o obranu a “běžnou” střelbu + sport ve stylu LOS, IPSC... tak je malorážka dobrá leda na získání blbejch návyků. Pokud chci lovit desítky při statické střelbě, pak je dobrou volbou nejen při začátek... Samozřejmě je tu taky kategorie pistole na “plinking”... To muže bejt malorážná cesta k úspoře nezanedbatelného množství financí za munici. Každopádně univerzálně radit malorážnou terčovou pistoli jako nejlepší začátek je blbost.
Uživatelský avatar
petr611
Příspěvky: 300
Registrován: 19 srp 2007 07:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od petr611 » 21 úno 2019 20:37

Něco podobného jsem řešil před dvěma měsíci. Koupil jsem starou CZ85. Na střelbu je výborná,na nošení je těžká. Dnes bych dal přednost pistoli ,která bude příjemná i na nošení. Když už člověk trénuje střelbu,tasení atd.,ať je to se zbraní,kterou bude v budoucnu nosit. Obzvlášť na začátku,kdy je důležité především dokonalé zvládnutí bezpečné manipulace.
petr611
Walther LG300 XT,Valiant Themys II 10x32,AA EV2 MK4,Sightron STAC 2-10x32,CZ85 9 mm Luger 1990,AlfaProj 9mm Luger,CZ455 Precision trainer ,Burris Timberline 4-14x32,Anschutz LR22,Meostar 4-16x44
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 114
Registrován: 11 čer 2007 09:44
Bydliště: Morava

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od CzechJoker » 22 úno 2019 06:26

Řešením jsou dvě zbraně, na skryté nošení něco k tomuto stvořeného (LCP, G42) a na střelbu na střelnici cokoliv jiného. Když to člověk dobře promyslí a nespěchá, nevyjde to o tolik dráž, než cesta pokud/omyl. Já bych zvažoval kombinaci LCP/G19. U zbraně na skryté nošení by mi nevadila ráže .380, vzhledem k tomu, že by to nebyla primární zbraň.
Nejsou žádné zoufalé situace, jsou jen zoufalí lidé.
Odpovědět